Prekid trudnoće

odgovora

Objavljeno

Hvala vam druzino. Mislila sam bice lakse ove godine, ali nije. tih su mi dana samo navirala stara secanja i suze na oci.

Suprug ni da spomene :( da li sto ne zeli da dira u bolno, ili sto se nije ni setio? 

A vec se duze vremena nosim mislju da otvorim cd sa 4d uz-a i ''upoznam" nasu prvu bebicu. ali nemam hrabrosti, plasim se same sebe. sta mislite?

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Klaker draga,  koliko se sjećam, dosta hrabrica se slično osjećalo oko tih datuma tako da je i to zajedničko:(. Normalno je da pustiš suzu kad ti dođe i da se sjećaš, to je dio tvog života. Muž vjerovatno ne želi da ti dira u ranu, ako sama nisi spomenula..nedavno sam pročitala neki tvoj stari post i neki dan se sjetih toga kad je bio Sv.Luka..pomislila sam da ti napišem nešto ovdje, ali bojala sam se da te podsjećam...Što se slika sa 4d uz-a tiče, imam isti problem...ja ustvari i ne znam da li ih ima na cd-u, a strah me moje reakcije...mislim da ću provjeriti kad mi naiđe trenutak za to. Tako da nemam puno šta pametno da ti kažem...ali ti šaljem jedan veliki zagrljaj:wub:

Klaker voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Klaker draga,pokusavam nesto napisati pa obrisem,nemam sta pametno reci. Ne moze se zaboraviti. Bolje sto si plakala nego da skupljas u sebi.

I meni je zasmetalo sto mm nista nije rekao taj dan,bilo je pre par nedelja. Otisli smo do crkve upalili svecu, "zaokruzili" taj dan. I videla sam koliko mu je bilo tesko,tada u crkvi. 

Ne znam da li sam u pravu,ali mislim da ne treba da gledas cd. Opet uradi onako kako ti zelis i osecas. 

Grlim te,i grlim sve hrabrice,vidim da se ne pise cesto na temi,ali cesto pomislim na sve vas:wub:

Abej voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nora:wub:

Kako si ti, šta radi malena?

I  ja često pomislim na sve vas i baš sam mislila na tebe sredinom oktobra i dvoumila se da li da ti napišem nešto...isto i na Sandru (voljela bih da nam se i ona ponekad javi), pa onda na Klaker...nedavno sam čitala vaše stare postove iz ovog perioda prošle godine, pa sam primjetila..kao što sam već ranije rekla, često uveče kad ne mogu da zaspim zavirim ovdje, znam da ste prolazile isto što i ja sad i kako ste se s tim borile..i zajedno radovale...ova naša grupa mi je pravo malo utočište;).

Nisam vam pisala, iz istog razloga kao i što već rekoh i Klaker, pretpostavljala sam da ste tih dana razmišljale o svemu, pa ste se možda do tog datuma već nekako izborile ili se još uvijek borite same sa sobom, pa se bojim da vas još više ne rastužim...tako je vjerovatno i sa tvojim mužem, a i generalno govoreći sa svima nama, ne želimo da spominjemo da druge ne povrijedimo, a onda i oni rade to isto i tako u krug. Mislim da je muževima dodatno teško, jer osjećaju da su nemoćni, ne znaju kako da nam pomognu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Klaker, kao što rekoh za cd i sličice, reći ću ti ono što govorim i sama sebi-ne treba raditi ništa što će nas samo uznemiriti. Opet,  ti sebe najbolje poznaješ...mada je sve ovo stvarno jedna specifična situacija, pa ponekad ne reagujemo onako kako smo očekivali da ćemo, bar u mom slučaju. Ja sam sebe iznenadila nekim reakcijama, nekad nabolje, nekad ne.  Uglavnom, trudim se da se ponašam onako kako se i osjećam. Ponekad se, ipak, suočim sa nekim situacijama, ali onim koje me ionako kad-tad čekaju, nekad ih izbjegavam. Ali ne radim ono za šta sigurno znam da će me vratiti unazad, ionako je dovoljno teško. Tako da neću gledati cd dok god budem mislila da to nije dobro za mene...nego tek onda kada osjetim da će mi to donijeti neko olakšanje.  Povremeno gledam slike sa običnog uz, ali njih sam gledala i prije svega ovoga...i opet mi bude teško. Nadam se da sam ti bar malo pomogla, ili da te bar nisam još više zbunila <_<.:wub:

Kako su ostale djevojke? Mama mazo?

A naše trudnice- Ivanaica, Lexy, Tangerine, Naci1?

 

lexy i Tangerine volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja evo ispracam drugi mens od prekida. Krvarim ko luda. Od prekida sam na duploj dozi zeljeza, 200mg na dan. Pocetkom decembra bih trebala na kontrolu krvne slike pa cemo vidjeti sta cemo i kako dalje. Na svoju ruku jos pijem i B-komplex. Ja od izgubljene trudnoce imam samo jos test i boli svaki put kad ga ugledam :(

Kontala sam da ga bacim, al jos nemam snage za to, mada mislim da bih imala manje kriznih momenata kad bih to uradila.

Malena smizla me slomi, tako da me i ona drzi u brzini. Prohodava, progovara, sve je interesuje, tvrdoglava ko mazga tako da sam sva uz nju sada :)

Dobro dodje i ta okupiranost :)

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama mazo,

i ja ovih dana očekujem drugu menstruaciju, ne znam kakva će biti, prva mi je bila baš obilna, kao odliv, ali dr mi je na kontroli poslije rekla da je to za prvi ciklus normalno, čak i poželjno da se očisti materica. Za drugi ne znam, kako je bilo ostalim djevojkama?

U kom obliku uzimaš željezo, tablete, ampule? I meni je zbog veoma obilnog krvarenja na kiretaži bio jako nizak hgb, bukvalno se prepolovio, pa sam još u bolnici primila 2 doze krvi 2 dana poslije prekida, a kasnije sam mjesec dana pila tothemu 2 x dnevno + vitamin C i puno mi je pomogla. Pila sam i domaće sokove, naročito od cvekle i kupine. Sad je kks dobra, pa samo uzimam ujutru neku super mješavinu meda, limuna i samljevenog suvog voća (mogu ti poslati recept, ako ti zatreba...brzo se napravi).

Što se testa tiče, znam, i ja svoj čuvam, kao i ostale sitnice, ali sklonila sam ih na sigurno:huh:, nekako mi je drago da ih imam, ali se trudim da ih ne gledam često.

Dobro je što imaš tu malu slatku okupaciju:). Super je što je sad u tom periodu kad se puno toga novog dešava, pa te zaokupi.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kapsule su i pijem uz sumeci C, uz to se i hranim prilicno zdravo, voce, povrce, meso...

Ma i moje je sakriveno u wc-u u ormaricu, al kad god pogledam u taj coscic ormarica naumpadne mi, svaki put kad cistim kupatilo :(

Koliko planiras cekati do novog pokusaja??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam sve, razumijem te skroz:huh:.  Kod nas je sve još i svježe...

Eto ti izgovora da ne čistiš kupatilo kad budeš umorna :D

Pa vjerovatno ću sačekati 6 mjeseci, pošto je bila veća trudnoća, a i mislim da neću prije biti ni psihički spremna. Jedna dr mi je rekla pauza 6, druga 3-4 mjeseca i taman da prođu malo ove nadolazeće viroze. Na kraju ko zna, vjerovatno kad mi kaže neki moj unutrašnji osjećaj da treba:). Ti?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Klaker,duso moja mila :( Grlim te  jako,jako :wub:

I moje vestice su obilnije posle spontanog,maltene svaki put imam odliv,pitam se koliko je to normalno...

Mama mazo,joj,i moj testic stoji tako u jednom cosku,pogledam ga sa vremena na vreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoxx,

kako si nam ti ovih dana?

Ni ja ne znam to za menstruacije, nisu mi ništa dr rekli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je receno vec poslije prvog mensa da mogu, ali ja se ne osjecam bas sigurna jos, a ni spremna. Ima malo i do ovog zeljeza koji me cini jos nesigurnijom. Budemo vidjeli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da će se brzo popraviti željezo, a mislim da hoće ;).

Samo lagano, osjetićeš kad budeš spremna ili spremnija, a onda da vas brzo posjeti roda.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prosao je termin,i sada mi je lakse.U to vreme sam shvaila da pod hitno moram da prestanem da mucim sebe,i zbog bebe koju sam izgubila,i zbog trudnoce koja se jos ne desava.Svom detetu sam potrebna srecna i zdrava,i trenutno mi je to primarno.

Abej, *andjelcic*, nora@ i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoxx, meni sama ta spoznaja i odluka da to što prije sprovedeš u djelo, iz ove moje perspektive, djeluju kao veliki korak.

Drago mi je zbog tebe što tako razmišljaš, sigurna sam da ćeš i uspjeti u tome.

A onda će se desiti i nova trudnoća...:). Od srca ti želim sve to zajedno!:wub:

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me drugari ....ma onako sam:mellow: Mislila sam da cu teze pregrmeti oktobar,ali je dobro kako sam mislila. Mozda zato jer su me neke druge stvari okupirale. Lenkica mi je konstantno bolesna,muci je treci krajnik. U utorak idemo na operaciju. I ja sam sva tako nesto smusena. Obuzeo me je neki strah iako znam da ce biti u najboljim rukama i da nema potrebe za nekom panikom. Nadam se da ce proci sve kako treba. Ne znam obuzela me neka tuga,jos me Lenka pita juce kada ce ona da ima batu i seku. Po meni je jako mala,ali je vec smislila ime za decaka kad jednog dana bude imala batu. 

I meni je ova nasa grupica pravo malo utociste. S vremena na vreme procitam i neki stari post kad mi je tesko,i vidim kako su se druge zene borile i izborile sa svojim bolom,tugom,strahom...neke su mame,neke ce uskoro postati. 

Ne znam da li ste pili Feroglobin,od firme Vitabiotics,dobar je bas.

Ljubim vas sve

 

 

 

ivanaica i Tangerine volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Nora@,

evo ti odmah jedan veeeliki zagrljaj da otjera tu tugu:huh:. Normalno je da te uhvati s vremena na vrijeme. A baš neki dan sam pisala o tome-da se nekad iznenadimo kako nešto podnesemo bolje nego što očekujemo, i obratno. Bilo kako bilo, bitno je da se nosimo s tim.

Mišica mala, čuj smislila ime za batu :rolleyes:. Vidjećeš kad ga zatraži ovih dana, kao nagradu što je bila dobra na operaciji;). Sasvim je razumljivo da osjećaš neki strah, i inače, a vjerovatno i više nakon svega što si prošla. A sigurno nisi jedina. Moja prijateljica koja je med.sestra na ORL baš je primjetila da većina roditelja teže psihički podnosi tu operaciju nego djeca u svakom smislu, bez obzira na uzrast i koliko su svjesni situacije...kaže da smiruju njih, a klinci opušteni:D. Česta, rutinska operacija, ali kad je to tvoje dijete...normalno je da brineš. Ali biće to sve kako treba. ;)

Hvala za preporuku za željezo, imaću na umu ako zatreba.

Drži se. I piši kad god ti dođe. Veliki poljubac za tebe, a i za ostale djevojke:wub:

 

nora@ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,mislim na vas cesto! Dodje trenutaka kad je svima nama bas tesko,ali uvek nas nesto digne iz te tuge..

Ja moram priznati teska srca,otkad sam trudna, manje mislim na mog andjela. :( Nekako sam se vise posvetila ovoj trudnoci i izbegavanju losih i tuznih misli, tripujem da tako cuvam ovog pisonju... ne znam ni sama..

Najvaznije je da nas sve ceka duga posle kise i da uvek stremimo ka postizanju srece..

Saljem vam brdo poljubaca i zagrljaja,drage moje,a moj pisonja vam upravo mase iz stomaka.:wub:

Klaker, Vuciguraj, nora@ i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Abej hvala na razumevanju i podrsci. Nadam se da ce sve dobro proci,i bas kao sto si rekla osecam nekako da je jos veci strah za sve nakon onogo sto sam prosla.Znam da je rutinski,al eto plasim se. Jos su joj se nesto povecali leukociti pa sutra ponavljamo krvnu sliku,mozda i odlozimo operaciju dok ne spadnu. Videcemo sa doktorom. Hehehe,bilo bi lepo da dobije takvu nagradu,znam da bi se obradovala. Uzvracam jedan veliki zagrljaj i poljubac:wub:

Ivanaica i treba da bude tako,da se posvetis ovoj trudnoci  i da uzivas maksimalno u njoj, ljubim te i masem pisonji malenom :babymommy:

 

 

ivanaica i Abej volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene zene nekako guram da vam kazem:-D tesko je ali dan po dan ide krvna slika jš i meni uzasna i jako se lose i umorno osecam. Imam neke faze i sa mozgom pricala sam vam nesto cudno kao da mi se gasi mozak kad spavam:-) mislicete da sam prsla ali nadam se da nisma :-) mozda je od krvi mozda od previse razmisljanja i iscekivanja previse sve dugo traje..... Sto kaze moj ginekolog..... 

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lexy, bliži se dan D :) Kad ti je termin? Imaš na netu jako dobre recepte za krvnu sliku, ili ako imaš i voliš cveklu, konzumiraj je. ona je super za ks..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanaica,

divno je što tako razmišljaš i trudiš se da uživaš u trudnoći. Tvoj mali anđeo ti je poslao tog malog pišonju da ne budeš više tužna, a ona će uvijek biti u tvom srcu.

Meni to nekako baš i liči na tebe, jer u tvojim postovima je uvijek, i pored ogromne količine tuge, uvijek bila i neka pozitivna misao. Samo tako i nastavi.;) Veliki poljubac za tebe i tog malenca u tibi.:wub:

nora@ i ivanaica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nora, kakvi su Lenkini nalazi, ide li na operaciju sutra? Ako da, šaljem vam puno pozitivnih vibracija, da sve dobro prođe, a hoće...a onda da joj uskoro ispunite želju;)

 

Lexy, hrabrice naša, guraš li guraš :rolleyes:

Samo polako, nisi 'prsla' ;), ne brini, normalno je sve to nakon svega.

Ta iscrpljenost i umor su mogući ako ti nedostaje željeza, meni se to.dešavalo i prije trudnoće. Šta ti je rekao dr za krvnu sliku? Smiješ li neke lijekove da piješ ili da probaš neke prirodne? Ljubim te puno

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Abej! Saljemo moj pisonja i ja veliko zagrljaj! :-) 

Mene optimizam vodi kroz zivot. Ja se trudim da u svemu vidim ono dobro.. Mnogi misle da sam neozbiljna i detinjasta,ali tak'a sam

:-)  Sto bi rekao Z.Colic : to mi je u krvi! ;-) 

Tangerine, Abej i mama maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas bas potresena :(

Mama mi javila da kcerka od njenog brata blizanca nosi blizance. Mislim drago mi je zbog nje, al mi je opet to tako tesko palo :(

Neki dan mi opet mama javlja da mi od druga zena nosi blizance. Mislim nek nosi, hvala Bogu, ali za ovih 6godina kako sam udata i kako radjam nisam cula da je iko od mojih poznanika dobio blizance, a sad evo vec 2 blizanacke trudnoce neposredno nakon mog gubitka :(

Boze mi oprosti al ko da mi se sudbina u facu smije :(

A i sinoc sanjam drugaricu da je izgubila blizance i bas sam se isplakala u snu :(

Ovo nije normalno :(

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.