Prekid trudnoće

odgovora

Objavljeno

Znam koliko to stresno moze da bude... Ja sam samo imala tu "srecu" da nisam morala raditi kiretazu, nego je plod sam "otpao". Ali, dusa boli isto... Zelim vam da sto bezbolnije prodjete kroz to, i da se jedan mali andjeo za par mjeseci nastani ispod tvog srca.

ja sad povremeno osecam neke slabe bolove u stomaku.....kako cu znati ako plod sam ode!samo da naglasim da ja ne krvarim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sad povremeno osecam neke slabe bolove u stomaku.....kako cu znati ako plod sam ode!samo da naglasim da ja ne krvarim

Ja sam imala krvarenja, po tome sam i znala da je u pitanju spontani... U stvari, dan kada sam saznala da sam trudna je i dan kada su mi rekli da cu najvjerovatnije izgubiti bebu, ili da se radi o vanmatericnoj trudnoci... :(

Privatnik mi je predlagao kiretazu, ali sam ja otisla kod jos jednog dr i on mi je rekao da nema potrebe i da ce sa sledecom menstruacijom i ostatak ploda izaci... Tako je i bilo...... Samo da se to ne ponovi, osjecaj se ne moze opisati... :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja, evo i ja da ti dam podršku i snagu da preguraš ovaj tužan događaj! Svako dobro! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala krvarenja, po tome sam i znala da je u pitanju spontani... U stvari, dan kada sam saznala da sam trudna je i dan kada su mi rekli da cu najvjerovatnije izgubiti bebu, ili da se radi o vanmatericnoj trudnoci... :(

Privatnik mi je predlagao kiretazu, ali sam ja otisla kod jos jednog dr i on mi je rekao da nema potrebe i da ce sa sledecom menstruacijom i ostatak ploda izaci... Tako je i bilo...... Samo da se to ne ponovi, osjecaj se ne moze opisati... :( :(

prokrvarila sam sinoc :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja da bi imala krvarenje i da bi otislo samo(sto je opasno) jer to znaci da se plod poceo raspadati a to moze dovesti do sepse treba oko tri sedmice (bar su meni tako rekli)...Kod odumiranja ploda (zadrzani pobacaj) nema krvarenja i potrebno je hirurski odstraniti...A zene koje dobiju krvarenje odmah odlazi samo..Drzim fige da sve prodje ok

sinoc sam prokrvarila i bila sam u betaniji i nisu hteli da me prime jer nije jako krvarenje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sinoc sam prokrvarila i bila sam u betaniji i nisu hteli da me prime jer nije jako krvarenje....

Jao, ovo je strašno... :(

Sanja, tako mi je žao, što prolaziš kroz ovo, ljubim te!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sinoc sam prokrvarila i bila sam u betaniji i nisu hteli da me prime jer nije jako krvarenje....

Vjerovatno zato sto su ti vec zakazali kiretazu... Drzi se, proci ce i ovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja, jako mi je zao zbog toga sto ti se desava! Znam kako ti je, moja mama je imala 6 spontanih, neki su se zavrsavali kao tvoj, a neki sa obilnim krvarenjem. Nisi ti kriva za tu kiretazu, to jednostavno mora da e uradi, radi tvog zdravlja. Ja sam, nazalost imala namjerni prekid, u 5 nedjelji i nikad necu zaboraviti ni taj dan, ni tu moju odluku, ni sliku sa UZ. Sada imam svoju princezu, ali nikad sebi ne mogu da oprostim to sto sam uradila! Tada sam zivjela u Bosni i situacija je bila drugacija i jos mnogo stvari koje se nisu mogle zaobici, ali nikad necu zaboraviti!

Tako draga moja, glavu gore, bice jos beba!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

veceras sam vise krvarila i imala sam pobacj i suprug me odvezao u betaniju. uradili su mi kiretazu bez anestezije jer nije bilo anesteziologa.rekli su mi da ce mi dati lokalnu anesteziju ali nisu ni to. pustili su me odmah kuci.jel jos ko imao pobacaj ovako? i dal su nekoga od vas zadrzali da lezite posle toga jer su mene samo sacekali da se obucem i pustili kuci. ni minut nisam lezala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja kuma je skoro imal spontani i radili su joj kiretazu u Zemunskoj bolnici,ali je ona lezala 3 dana.Njoj su isto bili rekli da odmah ide kuci,ali su je na kraju ipak zadrzali.Mozda zato sto je negtivna krvna grupa,nisam siguna....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja kuma je skoro imal spontani i radili su joj kiretazu u Zemunskoj bolnici,ali je ona lezala 3 dana.Njoj su isto bili rekli da odmah ide kuci,ali su je na kraju ipak zadrzali.Mozda zato sto je negtivna krvna grupa,nisam siguna....

ja sam a negativna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja, jako mi je zao zbog toga sto ti se desava! Znam kako ti je, moja mama je imala 6 spontanih, neki su se zavrsavali kao tvoj, a neki sa obilnim krvarenjem. Nisi ti kriva za tu kiretazu, to jednostavno mora da e uradi, radi tvog zdravlja. Ja sam, nazalost imala namjerni prekid, u 5 nedjelji i nikad necu zaboraviti ni taj dan, ni tu moju odluku, ni sliku sa UZ. Sada imam svoju princezu, ali nikad sebi ne mogu da oprostim to sto sam uradila! Tada sam zivjela u Bosni i situacija je bila drugacija i jos mnogo stvari koje se nisu mogle zaobici, ali nikad necu zaboraviti!

Tako draga moja, glavu gore, bice jos beba!

svesna sam ja da ima i gorih situacija od moje,ali ja imam 18 godina i jako mi je tesko.javicu cim budem ponovo trudna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, ovo je strašno... :(

Sanja, tako mi je žao, što prolaziš kroz ovo, ljubim te!

hvala na podrsci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koja krvna grupa ti je muz?

Meni je mm rekao da nocu rade bez anestezije, jer imaju jednog anesteziologa, pa ga cuvaju za nesto teze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koja krvna grupa ti je muz?

Meni je mm rekao da nocu rade bez anestezije, jer imaju jednog anesteziologa, pa ga cuvaju za nesto teze.

muz je nulta pozitivna....sinoc kad mi se to desilo anesteziolog je bio u sali za porodjaj imao je dve zene koje se moraju poroditi carskim rezom,zato mene nije imao ko uspavati...doktorka mi je rekla da ce mi dati lokalnu anesteziju u grlic materice ali ni to mi nije dala neznam zasto :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zao mi je sto si to dozivjela tako mlada ali nadam se da ces se ubrzo poceti smijati i da ce ruzne slike iz tvoje glave izaci sto prije...Ja jos nisam cula da se ne daje ni lokalna anestezija,izvini moram pitati da li kod vas ima slucajeva korupcije jer mozda si trebala dati pare pa da te bolje pripaze..Ja znam da je moja kona derala se na stolu od bolova ali nisu joj nista dali jer nije dala...cccc...Bilo kako bilo sada se dobro odmori,i zelim ti sve naj..

mene su oni tamo odma primili uradila mi je uz i rekla da je ostao jako mali delic,a sve ostalo je samo otislo...i tad mi je rekla da nemaju anesteziologa pa ce morati da uradi intervenciju u lokalnoj anesteziji....Jedva sam pristala muz me je nagovorio,i bilo je uzasno bolelo me je vise nego porodjaj...nakraju su mi rekli da nisam dobila ni lokalnu anesteziju samo su mi rekli da cu je dobiti da bi bila mirnija!Sad me pomalo boli donji deo stomaka,dobila sam inekciju i kapi za skupljanje materice pa je od toga verovatno :( strasno!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( :( :(

Jao, draga, vjerujem da si bila uplasena, i da nisi mogla ni da razmisljas u tom momentu. Ali, bilo bi puno bolje da si insistirala da sacekas anesteziologa... Zao mi je sto si prosla kroz to. Sada se odmori, najgore je proslo... Ni ovde se ne lezi nakon kiretaze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( :( :(

Jao, draga, vjerujem da si bila uplasena, i da nisi mogla ni da razmisljas u tom momentu. Ali, bilo bi puno bolje da si insistirala da sacekas anesteziologa... Zao mi je sto si prosla kroz to. Sada se odmori, najgore je proslo... Ni ovde se ne lezi nakon kiretaze...

pa pitala sam ja doktorku da sacekam anesteziologa do ujutro,pa mi je rekla da moram da potpisem da nju oslobadjam krivice ako iskrvarim do ujutru,tako da sam morala :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa pitala sam ja doktorku da sacekam anesteziologa do ujutro,pa mi je rekla da moram da potpisem da nju oslobadjam krivice ako iskrvarim do ujutru,tako da sam morala :(

O Boze, stvarno teska situacija... Dobro je da je sve proslo, jako si mlada, i zivot je pred tobom, ne daj da te ovo slomi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne daj se Sanja, mlada si, život je pred tobom. Sve je već iza tebe! Sve je prošlo, sad pokušaj da se skoncentrišeš da gledaš unapred i misli na bebicu koju ćeš već za par meseci moći da napraviš i da će tada sve biti u redu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno, stvarno nemam reci na ovako nesto... Ja sam A-, kad sam imala sumnjivo kasnjenje sa obilnim krvarenjem, dr je posumnjao na spontani i posto je muz A+ za svaki slucaj sam primila Rhogam, nadam se da si ga i ti primila... Mi nakon svake trudnoce treba da ga primimo...

Zelim ti da sto pre ovo jezivo iskustvo ostane iza tebe i da sto pre opet budes trudna... Mladda si bice beba, samo probaj da sto pre zaboravis ovaj uzas kroz koji si prosla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno, stvarno nemam reci na ovako nesto... Ja sam A-, kad sam imala sumnjivo kasnjenje sa obilnim krvarenjem, dr je posumnjao na spontani i posto je muz A+ za svaki slucaj sam primila Rhogam, nadam se da si ga i ti primila... Mi nakon svake trudnoce treba da ga primimo...

Zelim ti da sto pre ovo jezivo iskustvo ostane iza tebe i da sto pre opet budes trudna... Mladda si bice beba, samo probaj da sto pre zaboravis ovaj uzas kroz koji si prosla...

Ja sam 0-, a mm A+, i primala sam rogam posle trudnoca i posle amniocenteze.

Vidi u otpusnici ili izvestaju da li stoji da si dobila rogam. Moze da stoji i nesto sa imuno... Ne znam kako se kaze bas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 0-, a mm A+, i primala sam rogam posle trudnoca i posle amniocenteze.

Vidi u otpusnici ili izvestaju da li stoji da si dobila rogam. Moze da stoji i nesto sa imuno... Ne znam kako se kaze bas...

Mislim da se zove imunoglobin...

Ja sam primila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.