Prekid trudnoće

odgovora

Objavljeno

M@ro draga,dobro da si se javila.Samo hrabro na dalje i ne zelim da se izgubi onaj humor i pozitivizam koji nosis u sebi.

Jako tuzna tema...Ostalim devojkama koje su prosle kroz isto se divim,jer su spremne da pomognu i pruzaju podrsku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro, draga, zelim da sto pre sve ovo ostavis iza sebe i hrabro sa svojim muzem pod ruku napred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divan je, ali je jos rano za mene. Ja jos nisam u stanju da ga procitam a da ne zaplacem, ali, bice i to jednog dana. Verujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači i tamo ga rade. A jesi li te posle kiretirali na živo?

Posto sam je vec usla u 9 mesec porodila sam se indukcijom, redovan porodjaj kao kad radjas zivo dete. Dan radnije mi je uradjen feticid, uvece dobila gelove u matericu, ko zna kakve jos inekcije su krkali, pa sutradan ujutru indukcija i posle 8 sati se porodila. Eto, samo neka se zavrsilo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slušaj, ti već sad imaš veliku sreću o kojoj Mara i ja trenutno smemo samo da maštamo -- novu, zdravu bebu u stomaku. Razmišljaj o njoj i pusti to što je bilo. Gotovo sad, idemo dalje. Pa kad bi o tome razmišljala i lupala glavu šta je pošlo naopako i da li je moglo drugačije i oplakivala samu sebe retroaktivno, poludela bi. Reci sebi da ste sad bitni ti, tvoj suprug i beba, i ništa drugo. Gledamo napred, a ne nazad.

Jos samo malo cete da mastate, vrlo brzo "eto vas kod nas". Za ostalo se slazem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

maro saljem ti veliki zagrljaj...kako si?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, nadam se da ti ne smeta što pitam, ali što su morali u tako kasnoj trudnoći da rade feticid? Šta je krenulo naopako da nisi smela da održiš trudnoću do kraja?

Jesi li sad dobro?

Meni nisu rekli ništa za feticid, možda ga ne rade u 20. odnosno 21. nedelji kao što sam ja bila trudna kad su mi odobrili prekid.

Jesi li već pokušavala da zatrudniš otad?

Nema veze, pitaj slobodno, i dalje mi nije svejedno ali guram :)

Krajem 6.meseca doktorka primeti da beba zaostaje sa razvojem, a do tada je sve bilo kako treba, a ustvari nije nista bilo kako treba samo moja dr.koja mi je vodila trudnocu nije nista primetila. Radila sam torh i rezultati su bili katastrofalni. Zakacila sam toxoplazmoxu,cmv i rubeole a na meni se nista nije primetilo niti sam imala bilo kakve tegobe. Znaci totalni sok kad sam saznala.

2 meseca sam skupljala papire, isla kod geneticara, radila kordocentezu, 2 puta u Bg na fetalnu ehokardiografiju,pa na eticku komisiju, ma uzas jedan, vise ni ne mogu da se setim kroz sta smo sve prosli mm i ja.

Pa dok sam sakupila svu tu papirologiju da bi komisija mogla da odobri kasni prekid trudnoce ja vec usla u 9.mesec. Feticid se radi tek posle 35 nedelje koliko se secam jer je to vec porodjaj a sve ispod 35 nedelje se racuna kao abortus valjda..vec sam zaboravila.

Sada sam psihicki ok mada me zeza neko krvarenje izmedju menstr.ali nemam nikakve bolove samo pojacan sekret.

Kad odem kod dr.da vidim sta se to desava i ako kaze da je sve (nadam se) ok onda se bacamo na pravljenje bebe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema veze, pitaj slobodno, i dalje mi nije svejedno ali guram :)

Krajem 6.meseca doktorka primeti da beba zaostaje sa razvojem, a do tada je sve bilo kako treba, a ustvari nije nista bilo kako treba samo moja dr.koja mi je vodila trudnocu nije nista primetila. Radila sam torh i rezultati su bili katastrofalni. Zakacila sam toxoplazmoxu,cmv i rubeole a na meni se nista nije primetilo niti sam imala bilo kakve tegobe. Znaci totalni sok kad sam saznala.

2 meseca sam skupljala papire, isla kod geneticara, radila kordocentezu, 2 puta u Bg na fetalnu ehokardiografiju,pa na eticku komisiju, ma uzas jedan, vise ni ne mogu da se setim kroz sta smo sve prosli mm i ja.

Pa dok sam sakupila svu tu papirologiju da bi komisija mogla da odobri kasni prekid trudnoce ja vec usla u 9.mesec. Feticid se radi tek posle 35 nedelje koliko se secam jer je to vec porodjaj a sve ispod 35 nedelje se racuna kao abortus valjda..vec sam zaboravila.

Sada sam psihicki ok mada me zeza neko krvarenje izmedju menstr.ali nemam nikakve bolove samo pojacan sekret.

Kad odem kod dr.da vidim sta se to desava i ako kaze da je sve (nadam se) ok onda se bacamo na pravljenje bebe :)

Stvarno jeziva prica. Treba imati snage i ostati normalan dok prolazis kroz sve to! Nadam se da ce ta ruzna prica ostati iza tebe i da ces dobiti novi razlog za srecu.

Nekad se pitam, kako ste izdrzale sve to dok mailsani plesu po stomaku.Divim se vasoj hrabrosti, svakoj devojci pojedinacno, i hrabrosti i snazi. Drage vi zasluzujete ordene!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto sam je vec usla u 9 mesec porodila sam se indukcijom, redovan porodjaj kao kad radjas zivo dete. Dan radnije mi je uradjen feticid, uvece dobila gelove u matericu, ko zna kakve jos inekcije su krkali, pa sutradan ujutru indukcija i posle 8 sati se porodila. Eto, samo neka se zavrsilo....

:( :( :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovu temu sam zaobilazila dugo. Sada sam pročitala zadnju stranu samo, oči su mi pune suza.

Svima koje ste prošle loše i izgubile bebu, držim palčeve da se oporavite, ponovo zatrudnite, iznesete trudnoću do kraja i da se družite sa nama na nekim veselijim podtemama.

Hvala vam što pišete o ovome, jer iako je mučno, možda će vaša priča pomoći nekom da uradi preventivno pregled i spasi plod. Ako to nije moguće, ovo je mesto ogromne emotivne podrške. Mnoge žene ćute. Treba da vide da nisu jedine, i da nisu same.

Veliki i topao zagrljaj od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno jeziva prica. Treba imati snage i ostati normalan dok prolazis kroz sve to! Nadam se da ce ta ruzna prica ostati iza tebe i da ces dobiti novi razlog za srecu.

Nekad se pitam, kako ste izdrzale sve to dok mailsani plesu po stomaku.Divim se vasoj hrabrosti, svakoj devojci pojedinacno, i hrabrosti i snazi. Drage vi zasluzujete ordene!!!!

ja ne mogu da opisem kako sam se osecala kada sam se porodila.... :( zene koje su se poradjale u sali pored mene izmuce se i na kraju kad cuju plac bebice mislim da zaborave na sav fizicki bol....a ja...onako sama lezim...kao odbacena...uzas..ne daj boze nikom tako nesto da dozivi...skroz se osecas bezvredno, gledaju te sa sazaljenjem.....uhhhh kad se samo setim..... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovu temu sam zaobilazila dugo. Sada sam pročitala zadnju stranu samo, oči su mi pune suza.

Svima koje ste prošle loše i izgubile bebu, držim palčeve da se oporavite, ponovo zatrudnite, iznesete trudnoću do kraja i da se družite sa nama na nekim veselijim podtemama.

Hvala vam što pišete o ovome, jer iako je mučno, možda će vaša priča pomoći nekom da uradi preventivno pregled i spasi plod. Ako to nije moguće, ovo je mesto ogromne emotivne podrške. Mnoge žene ćute. Treba da vide da nisu jedine, i da nisu same.

Veliki i topao zagrljaj od mene.

Nadam se da ce doci i taj divan dan kada cemo se druziti, ali na nekim veselijim temama.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro? Javi se samo da znamo da si OK. Ljubim te.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, došla sam kući i danas sam posvećena svom mužu, sebi i našim porodicama. Sutra sam sa vama, ljubim vas puno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, došla sam kući i danas sam posvećena svom mužu, sebi i našim porodicama. Sutra sam sa vama, ljubim vas puno.

Ljubim te.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zao mi je sto si prosla sve to,zelim ti sto pre jednu malu bebicu koja ce ti pomoci da zaboravis.

Hvala.

Ovo mi je tako poznato.

Želim ti da se potpuno emotivno oporaviš, a sigurna sam da uz bebu i hoćeš.

Hvala.

Drage moje, došla sam kući i danas sam posvećena svom mužu, sebi i našim porodicama. Sutra sam sa vama, ljubim vas puno.

Drzi se draga. Ljubim te.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da ce doci i taj divan dan kada cemo se druziti, ali na nekim veselijim temama.... :)

Gogule, ti si najvećom mogućom žrtvom koju čovek može da ima stekla trajni imunitet na neke bolesti, i barem će ti sledeća beba biti zaštićenija. Ne menjaj nickname, čekam da se pojaviš sa dve crte. Cmok!

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, došla sam kući i danas sam posvećena svom mužu, sebi i našim porodicama. Sutra sam sa vama, ljubim vas puno.

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gogule, ti si najvećom mogućom žrtvom koju čovek može da ima stekla trajni imunitet na neke bolesti, i barem će ti sledeća beba biti zaštićenija. Ne menjaj nickname, čekam da se pojaviš sa dve crte. Cmok!

Jao ja vise ne znam sta da mislim...neko kaze upravo to sto i ti, neko kaze da treba da se prima nekakva terapija da se izbace ti paraziti,( virusi ili sta su vec) iz tela pa tek onda beba .... pokusavam da se ne opterecujem toliko sto se toga tice, jos nisam psihicki spremna za drugu bebu ali nadamo se da ce sve to ostati iza nas i da cemo u sledecoj trudnoci i mm i ja da uzivamo.....

najveca zelja mi je da vidim te dve crtice i da beba bude ziva i zdrava...

Ljubim te puno i hvala na podrsci :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Gogule, ja ti želim iskreno da prevaziđeš bol i sećanja što pre. Znam da nijedna reč utehe ne može da nadoknadi ono što si preživela, i mislim da je tvoja priča najbolnija, najteža, i najtužnija od svih naših, ali ti od srca želim da se oporaviš emotivno od ogromnog gubitka koji si pretrpela. Znam da je rana još sveža, osam meseci nije tako puno, ali evo još manje od godinu dana i imaćeš malog anđela kog ćeš sto puta više voleti i ceniti i koji će te sto puta više usrećiti nego da nije bilo onog čega je bilo. Ne znam koliko je to utešno, ali hoću da kažem da neće ova mizerija trajati doveka, a kad sreća konačno zakuca na tvoja vrata, biće beskrajna. Tako tešim i samu sebe. Svi smo uz tebe i mislim da su svačije pozitivne misli i molitve sada sa tobom.

Ljubim te

Hvala puno i tebi i ostalim devojkama :) Mnogo mi znaci kad sam tu sa vama da podelimo misljenja, dileme i ostale stvari :) Jeste da se ne poznajemo ali imam osecaj kao da se znamo 100 godina :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne d'o Bog da se više iko upiše na ovu temu!!!

Žene moje, koliko god da sam se psihički pripremila na ono što me čeka ipak nije bilo dovoljno. Fizički bol je bio nepodnošljiv...

Da krenem od početka...primljena sam na odeljenje u petak oko pola 1, već u pola 2 sam dobila prve doze cytotec-a, 2*200 oralno i 1*200 vaginalno. Počnem da osećam grčeve ali ubrzo prestaju. Objasnili su mi da lek služi za opuštanje materice i da će on odraditi šta treba. U 5 ujutru dobijam novu dozu, 1*200 vaginalno i opet ista priča, malo grčevi pa ništa. U subotu popodne posle vizite ide nova doza, 2*200 vaginalno i dalje posle sat-dva grčeva ništa se nedešava. To je ujedno bio i treći doktor koji me je pregledao i koji je, zaboravih da kažem, napomenuo da će ići malo teže s obzirom kolika je trudnoća. Inače sam od petka od pola dva na infuziji, niti šta jedem niti šta pijem. U nedelju posle jutarnje vizite doktorka me pregleda prilično grubo, daje mi 1*200 oralno i 1*200 vaginalno, nakon 6 sati još 1*200 vaginalno pa opet nakon 6 sati 1*200 oralno, 1*200 vaginalno i posle sat vremena 1*200 oralno. Posle svakog pregleda sam jedva stajala na nogama i plakala koliko je bolelo. Ipak, ona je radila u mom interesu, pokušvala je da malo razmekša i otvori grlić ne bi li pokrenula nešto. Rekli mi je posle prvog pregleda da uzmem neki keks da pojedem i da popijem malo vode jer je videla da sam na izmaku snage, da se ne plašim da će sve biti kako treba. I bila je divna bez obzira koliko su pregledi bili grubi. Do tada sam već počela malo da krvarim , otvorila se 1 cm ali to nije bilo ništa značajno.

Nedelja, 23h(sat vremena posle zadnje tablete) počinju bolovi. Mislila sam da će biti kao i do tada, malo će boleti pa će prestati. Međutim, bolovi postaju sve jači i učestaliji i oko 2 po ponoći su već na par minuta i prilično jaki. U 4 ujutru budim cimerku koliko ječim(druge dve su se malo kasnije probudile), bolovi su na 2 minuta, ona jadna sedi na mom krevetu, drži me za ruku i plače zajedno sa mnom! Sestra me obilazi i kaže kako moram da prođem kroz to na taj način, ne može ništa da uradi da mi olakša. Bolovi nesnosni, idem još 2 puta na preglede, kažu počelo je polako ali i dalje ništa konkretno. U 12 sam mislila da ću da se ubijem ako se ne završi uskoro jer nemam snage da se borim više. Daju mi indukciju od koje sam tek htela da poludim jer više nema ni one male pauze između bolova. Bol je konstantan samo različitog intenziteta. Posle pola sata mi daju bensedin da me malo opuste a onda, hvala Bogu, dolaze da me vode na intervenciju. Ma jedva sam ustala iz kreveta da sednem na kolica, tamo nemam snage da sednem na krevet, već sam bila ošamućena ali znam da se sve brzo završilo. Doktorka mi je probušila vodenjak i izvukla plod napolje, inače je bio karlično okrenut. Zabolelo me je kad mi je pritiskala stomak da izađe posteljica. Tada je došao anesteziolog, uspavao me i oni su uradili reviziju. Mislim da je sve ukupno trajalo malo više od pola sata. Moja seka je sve vreme bila ispred ambulante i čekala, kako je ko izlazio pitala šta se dešava i kako sam ja. Taj dan i sledeći sam jedva stajala na nogama ali sam bila bolje čim sam počela da jedem. Od juče ujutru imam problem sa grudima, preko noći se pojavio, šiznula sam. Počela sam da pijem Bromokriptin, seka mi je bila juče i masirala me. Pokazala je i mm kako treba da se radi pa me je i on masirao. Da mi on nije ovakav kakav jeste ja ne znam šta bih!

Uh, baš sam detaljisala, nadam se da ne zamerate. Moram još jednom da se zahvalim svakoj od vas na svakom slovu podrške i ohrabrenja! Sve vas puno ljubim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro jako mi je zao sto si morala kroz to da prodjes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro jako mi je zao sto si morala kroz to da prodjes...

Život svašta donese...hvala

Maro, duša me boli za tebe, ali nije drugačije ni moglo, pogotovo što je beba karlično okrenuta. Dobro je da se okončalo. Žao mi je što je to tako dugo trajalo. Hvala Bogu da su ti bar reviziju uradili pod anestezijom.

Grudi će te boleti možda još dan-dva i posle neće. Oblaži ih listovima svežeg kupusa, naročito kad kreneš na spavanje.

Jedna dobra stvar je što će ti sad grudi biti kao da imaš silikone. :)

Ma samo kad je gotovo! Sad sam ih izmasirala i izvadila kupus iz frižidera pa skupljam hrabrost tako hladnog da ga stavim. Vala baš kao silikoni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro jako mi je zao sto si morala kroz to da prodjes...

Život svašta donese...hvala

Maro, duša me boli za tebe, ali nije drugačije ni moglo, pogotovo što je beba karlično okrenuta. Dobro je da se okončalo. Žao mi je što je to tako dugo trajalo. Hvala Bogu da su ti bar reviziju uradili pod anestezijom.

Grudi će te boleti možda još dan-dva i posle neće. Oblaži ih listovima svežeg kupusa, naročito kad kreneš na spavanje.

Jedna dobra stvar je što će ti sad grudi biti kao da imaš silikone. :)

Ma samo kad je gotovo! Sad sam ih izmasirala i izvadila kupus iz frižidera pa skupljam hrabrost tako hladnog da ga stavim. Vala baš kao silikoni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Đavola ne može ništa da uradi da ti olakša. Postoje injekcije buscopan, spazmex i još neke treće -- zaboravila sam naziv -- koje ublažavaju bolove i opuštaju matericu. Ali oni to ne daju ili nemaju pa moraš da kupiš sama ako je sestra voljna da ti da pošto dr određuju novalgetal koji je dosta slab. Meni ona zla sestra nije htela da da buscopan, pa sam morala da čekam dobru sestru da mi ga da.

Koliko sam ih shvatila bojali su se da mi daju nešto protiv bolova da ne bi prekinuli kad je konačno krenulo. Sad već više nije ni bitno, prošlo je.

Moja seka se u decembru porodila sa epiduralom i meni govorila kako moram i ja tako. A ja nisam htela ni da čujem....sad mislim da sam promenila mišljenje za ubuduće a neću da pominjem koliko je ona srećna zbog toga. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.