Prekid trudnoće

odgovora

Objavljeno

Cvrky, mozda nema veze, ali bih ti preporucila (ako vec nisi) da uradis ogtt. Meni je posteljica bila jako debela (4,6mm) i kad sam uradila ogtt pokazao je blagu insulinsku rezistenciju. Ginekolog mi je rekao da je najverovatnije zbog toga i da moram da pazim da bi posteljica ocuvala funkciju, a i da se zastitim od gestacijskog dijabetesa. Trudnice uzivaju u hrani, a ja citavu trudnocu bila na dijetama - prvo zbog zuci, pa zbog secera i na kraju zbog pritiska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Ragdoll85 secer mi je dobar,radila sam test opterecenja...posteljica nije bila dovoljno prokrvljena i imala je defekt neki,patolog nije napisao sta,ali moj brat koji je patolog misli da je pritisak problem...mada meni je pritisak skakao kad dodjem na pregled i kad sam pod stresom,dobila sam metildopu i dijetu,pa su morali da mi smanje metildopu jer mi bilo lose jako od nje,cak i kad je nepopijem pritisak mi jedva bio 110/65,a na pregledu bude 150/95

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky,

Ja bih ti takodje preporučila da ne čekaš mnogo, ali da obavezno uradiš sve analize pre nove trudnoće. Nadji dobrog ginekologa, koji će te voditi i uradi svu moguću pripremu.

Iako je ginekologija dosta napredovala, nažalost nisu svi dr zaintetesovani za praćenje novih saznanja... Makar je to moje iskustvo...

Srećno:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam saznala da dr koja mi radila poridjaj i ne znam kako se strucno zove ciscenje materice da radi privatno pored toga sto radi u bolnici i sad je jednoj prijateljici dr i bila je jos jednoj,tako da cu kod nje verovatno,jer zna i moju situaciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da cu uzimati, zakazano mi je krajem mjeseca kod hematologa, pa će on odrediti terapiju, nego mene zbunila genetičarka koja je prije svega tvrdila da je ja nemam, čim sam jednu zdravu trudnoću imala, pa kad su došli rezultati onda trvrdi da nije uzrok. 

Zanemari sta kaze geneticarka. Ginekolozi imaju najblize kontakte i najvise iskustva, bez obzira na price hematologa i geneticara. Ja sam posle dve zdrave trudnoce izgubila dve a moja prijateljica 3 trudnoce. I ona posle dve normalne trudnoce. 

Margaritta i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanemari sta kaze geneticarka. Ginekolozi imaju najblize kontakte i najvise iskustva, bez obzira na price hematologa i geneticara. Ja sam posle dve zdrave trudnoce izgubila dve a moja prijateljica 3 trudnoce. I ona posle dve normalne trudnoce. 

Već sam zanemarila:huh:. Nešto mora biti uzrok, nije bakterija, nije anomalija, nije trombofilija ... Mada sada je i nebitno, bitno je da sam saznala nešto novo, i da što više pripremljena udjem u novu trudnoću. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Ragdoll85 secer mi je dobar,radila sam test opterecenja...posteljica nije bila dovoljno prokrvljena i imala je defekt neki,patolog nije napisao sta,ali moj brat koji je patolog misli da je pritisak problem...mada meni je pritisak skakao kad dodjem na pregled i kad sam pod stresom,dobila sam metildopu i dijetu,pa su morali da mi smanje metildopu jer mi bilo lose jako od nje,cak i kad je nepopijem pritisak mi jedva bio 110/65,a na pregledu bude 150/95

Mozda cu lupiti sad, al mi nesto ta slaba pokrvljenost posteljice mirise na trombofiliju. Ne bi bilo od goreg da uradiš test. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos nisam bila kod Dr i odnela rezultate patologije,sutra idem ponovo vaginalni bris da radim zbog eserihije,7 dana sam primala inekcija amokacina 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je isto izgleda bio problem u posteljici. Na hp nalazu je pisalo da je slabokrvna, sa hematomom.. mada dr koji mi je radio intervenciju kada je video rezultat je rekao da je mozda od porodjaja hematom (tj. jer mi je radjena revizija, posteljica nije bila u celosti vec iskidana). Ali patolog koji je radio moj slucaj (i sa tom dr sam razgovarala) je rekla da je posteljica bila previse zrela, dakle kao pred porodjaj. I moja beba je kasnila u razvoju, odgovarala je kao da sam tek usla u 16. nedelju, a ja bila 20. Naravno i kod mene trombofilija i hiperinsulinemija...sad pijem vec godinu dana Glukofaz XR, a cim zatrudnim da se javim da mi ukljuce fraksiparin.

 

Cvrky, meni je Amikacin rascistio Eserihiju. U trudnoci sam se naprimala Longacefa i napila Pelitrexa i nista. Onda sam u bolnici posle pobacaja primala Amikacin,. Trazila sam dr ako vec mora AB, a mora da mi bar daju neki na koji je i Eserihija senzitivna i pomoglo je. Nadam se da si se resila te bestije. Ja sam muza u decembru poterala da radi briseve i naravno kod njega ponovo Eserihija.. onda se lecio, i hvala Bogu bris sterilan. Nadam se da ce tako i ostati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala porodjaj 18.Marta,a termin nam bio 18.April,posteljica bila isto prezrela,Dr  mi radila isto reviziju,posto sam dosla bez brisa i kks uzimali su mi krv i to jedva,ubodu u venu i nece nista napolje,dala je odma posteljicu i bebu na patologiju i posteljica je slabo prokrvljena i da su prisutne degenerative promene i kad sam trebala biting 36/37 nedelju beba je kasnila dve u razvoju,a patoloski nalazi su pokazali da nisu bili razvijeni respiratorni organi.

 

Sl nedelje ce biti gotovi nalazi brisa pa cemo videti da li je eserihija nestala.

A inace u trudnoci sa Unom sam imala zakrcenje krvnog suda na bubregu pa pocinjem da sumnjam da je u pitanju trombofilija,jer sad mi je posle porodjaja bio toliko visok pritisak da su me 7 dana bukvalno drogirali sedativima i tabletama za pritisak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala porodjaj 18.Marta,a termin nam bio 18.April,posteljica bila isto prezrela,Dr  mi radila isto reviziju,posto sam dosla bez brisa i kks uzimali su mi krv i to jedva,ubodu u venu i nece nista napolje,dala je odma posteljicu i bebu na patologiju i posteljica je slabo prokrvljena i da su prisutne degenerative promene i kad sam trebala biting 36/37 nedelju beba je kasnila dve u razvoju,a patoloski nalazi su pokazali da nisu bili razvijeni respiratorni organi.

 

Sl nedelje ce biti gotovi nalazi brisa pa cemo videti da li je eserihija nestala.

A inace u trudnoci sa Unom sam imala zakrcenje krvnog suda na bubregu pa pocinjem da sumnjam da je u pitanju trombofilija,jer sad mi je posle porodjaja bio toliko visok pritisak da su me 7 dana bukvalno drogirali sedativima i tabletama za pritisak

Trombofilija sigurno. Da li ti je neko u porodici imao problem sa srcem, mozdanim, srcanim udarom, venama, trombozom?

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa srcem da,pola mamine muske familije ima pejsmejker,mami tata pio lekove i za srce i pritisak,tatina mama pije za srce i pritisak i ima prosirene vene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mada kod mene je najvise obolelih od malignih oboljenja,ja sam u prvoj trudnoci imala miome i u ovoj se na pocetku pojavio jedan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako ste krenule na preglede msm na to da otkrijete zbog cega se sve to desilo...ja nisam nikad otisla po nalaz patologa posle pobacaja...ne znam da li mogu sad?pre godinu dana je bio pobacaj...ili samo da odem kod svog ginekologa i kazem da se desilo to i to i da bi uradila analize pre trudnoce?a sta mislite? a da se nadovezem,deda je imao problema sa srcem,baba ih ima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako ste krenule na preglede msm na to da otkrijete zbog cega se sve to desilo...ja nisam nikad otisla po nalaz patologa posle pobacaja...ne znam da li mogu sad?pre godinu dana je bio pobacaj...ili samo da odem kod svog ginekologa i kazem da se desilo to i to i da bi uradila analize pre trudnoce?a sta mislite? a da se nadovezem,deda je imao problema sa srcem,baba ih ima...

Mislim da i sad možeš uzeti nalaz obdukcije, ne znam kako joj kod vas, al kod nas u cg se upravo sa nalazom obdukcije ide kod geneticara, i on procjenjuje da li si kandidat za određene testove, u mom slucaju na trombofiliju. S obzirom da se i nalaz obdukcije dugo ceka ne znam zašto bi bio problem da ga sad podignes, samo trebas znati datum kad se radio. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala.bas cu da odem da vidim da li mogu da ga podignem...i da krenem polako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala.bas cu da odem da vidim da li mogu da ga podignem...i da krenem polako...

Nema na čemu, ti smo da pomognemo ako možemo. Moraju oni to sačuvati, samo ti datum kazi kad je bio pobačaj. I eto moj nalaz obdukcije bebe i posteljice nije ukazivao na trombofiliju, al posto je pobačaj bio u šestom mjesecu dali su mi da radim test,. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trombofilija, mozes da budes sigurna.

Porodicna anamneza to dokazuje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da i sad možeš uzeti nalaz obdukcije, ne znam kako joj kod vas, al kod nas u cg se upravo sa nalazom obdukcije ide kod geneticara, i on procjenjuje da li si kandidat za određene testove, u mom slucaju na trombofiliju. S obzirom da se i nalaz obdukcije dugo ceka ne znam zašto bi bio problem da ga sad podignes, samo trebas znati datum kad se radio. 

Ko ti je hematolog, ginekolog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

blesava, podigni obavezno taj rezultat. Na njemu moze nesto konkretno pisati zasto se to desilo, ali neretko se desava i da nista posebno ne pise. Ali svejedno znaces u kom pravcu da ides dalje.

Doktori su cesto kontradiktirni. Meni je hematolog rekla da bi mi ukljucila fraksiparin, ali da se ovo kod mene nije desilo od trombofilije. Njeno misljenje je: moze da bude od povisebog insulina, on je gadan. S druge strane endokrinolog kaze ne, ne razlog je sigurno bila trombofilija, ti cak nisi imala ni gestacijski dijabetes, samo povisen insulin, a koliko ljudi ga ima.. I tako prebacuju lopticu. E zato bi svakako sve bilo pokriveno terapijom, pa sta god razlog bio. Pijem vec godinu dana Glukofaz, a cim ustanovim trudnocu treba da trcim da mi ukljuce Fraksiparin.

U medjuvremenu mi nadjose i dva cvora na stitnoj, pa sutra pored ogtt testa radim i hormone i antitela. Te cvorove nisam imala u julu na ultrazvuku, dr rece da su nastali kasnije kao posledica stresa. Kaze urednim i normalnim zivotom mogu cak i da nestanu, pod uslovom da zlezda nije proradila. Videcemo. Do sad su mi uvek, ali uvek bili dobri rezultati stitne, a milion puta sam je proveravala. Nista me ne bi vise iznenadilo, i ne proradila. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko ti je hematolog, ginekolog?

Ne znam odakle, ja sam iz Nk pa ne znam koliko poznaješ nase ginekologe, a hematolog ne znam ko mi je:-), jer sam zakazana krajem ovog mjeseca, pa ćemo se tad upoznati:-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam odakle, ja sam iz Nk pa ne znam koliko poznaješ nase ginekologe, a hematolog ne znam ko mi je:-), jer sam zakazana krajem ovog mjeseca, pa ćemo se tad upoznati:-) 

Ja sam iz Pg, ne znam vase ginekologe. Kod hematologa ides u Pg ili u Nk? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam iz Pg, ne znam vase ginekologe. Kod hematologa ides u Pg ili u Nk? 

Idem u pg, nemamo mi u Nk hematologa. Ja nažalost znam dosta ginekologa u kbc, jer ih Nebih ni upoznala da se sve ovo nije desilo. Za hematologa znam samo da je žensko, dr me zakazala, čak je i rekla ime, al sam zaboravila :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem u pg, nemamo mi u Nk hematologa. Ja nažalost znam dosta ginekologa u kbc, jer ih Nebih ni upoznala da se sve ovo nije desilo. Za hematologa znam samo da je žensko, dr me zakazala, čak je i rekla ime, al sam zaboravila :rolleyes:

Dapcevicka je dobra, ne prica puno ali je odlicna. I Zaricka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc posle tusirinja odoh u wc i na papiru je bilo krvi,danas me boli stomak kao da cu dobiti i dalje sukrvice ima kao da cu dobiti,ali nema nista na ulosku,jel vam trebalo puno do prvog ciklusa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.