Prekid trudnoće

odgovora

Objavljeno

Meni je posle spontanog i kiretaze receno da sacekam tri ciklusa, zbog materice da bi se lepo obnovila , tj  da endometrijum bude dovoljno zadebljan.Mislim da je to sasvim ok, naravno sve zavisi kako se ti osecas. U svakom slucaju uradi UZ i krvnu sliku pre,  pa pocni sa folnom i vitaminima  i u akciju:DSto kaze Neca to ti mozda pomogne da ne mislis sta je bilo

 

a vidis meni su 3 lekara rekla odmah posle ciklusa jer je materica najcistija bas zbog kiretaze tj te instrumentalne revizine kada se sastruze sve sa zida...kao najbolje u prvi 6 meseci jer je i najveca sansa da se lepo zakaci plod. Posle sam i na stranim forumima isto procitala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, nova sam u ovome pa mi treba savjet, iskustvo... Poslije svega što mi se desilo otkrivena mi je trombofilija, naime homozigot za PAI-1 4g/5g, ostale su ok. E sad genetičar kaže da ona nije uzrok pucanja plodovih ovojaka, al da cu u narednoj trudnoći morati primati injekcije. I sad meni nista jasno nije. Imala sam prvu savršenu trudnoću, druga se zavrsila tragično, al trombofilija nije uzrok... Potpuno sam zbunjena... Ja ću sve uraditi sto je do mene, kad ostanem u drugom stanju kad bog da, ali eto ispade da oba puta, nek mi je zdravo djevojčica, nijesam imala problema sa trombofilijom, iako je imam:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobices fraksi da pokriju sve sto mogu pokriti. Niko ne moze da tvrdi da trombofilije jesu bile uzrok, ali ocigledno ne moze da tvrdi ni da nisu, pa ti ipak uzimaj terapiju u narednoj trudnoci, ne moze da skodi a moze mnogo da pomogne.

Goga86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da cu uzimati, zakazano mi je krajem mjeseca kod hematologa, pa će on odrediti terapiju, nego mene zbunila genetičarka koja je prije svega tvrdila da je ja nemam, čim sam jednu zdravu trudnoću imala, pa kad su došli rezultati onda trvrdi da nije uzrok. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima posle koliko ste ostale trudne,jer ni moj dr,ni dr u bolnici mi nisu rekli koliko da pustim da prodje od porodjaja i svega?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cvrky, ja sam bebu izgubila u 20. nedelji.  Kada sam pitala dr kada bih mogla da planiram trudnocu rekla je: beba vam je imala 5 meseci, pa pustite da prodje bar toliko. Eto, mislila sam tako nesto i da uradim, ali kako vreme prolazi sve mi je teze da se odlucim. Stalno mi se nadovezuje jedno, drugo..peto. Sacekaj malo, neka ti se organizam malo oporavi, ti najbolje znas kako se osecas. Da li planiras da radis neke analize posle pobacaja?

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima posle koliko ste ostale trudne,jer ni moj dr,ni dr u bolnici mi nisu rekli koliko da pustim da prodje od porodjaja i svega?

Draga ja sam posle drugog porodjaja pitala dr kada mogu trece dete i rekla mi je odmah... Stavovi dr se razlikuju, ti vidi kada si spremna.. koliko sam shvatila tvoj porodjaj je bio normalan, samo je beba rodjena mrtva jel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MakiJana da,ja sam se u porodiliste javila bila 3 prsta otvorena,za cas sam se prirodno porodila,nisu izazivali nista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MakiJana da,ja sam se u porodiliste javila bila 3 prsta otvorena,za cas sam se prirodno porodila,nisu izazivali nista

Pa eto, moju dr da pitas rekla bi ti sto i meni. Posle sest nedelja, eventualno prvog ciklusa baci se u akciju... Mi smo odmah poceli sa radovima, ali sam dojila i prvu menstr dobila tek nakon devet meseci. Deseti sam zatrudnela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni su rekli da sačekam barem onoliko koliko sam nosila, tj 6 mjeseci, i evo prošlo je, ali... Ne umijem objasniti, imam zelju, a toliko me i strah pa zelja nestane:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima posle koliko ste ostale trudne,jer ni moj dr,ni dr u bolnici mi nisu rekli koliko da pustim da prodje od porodjaja i svega?

Moja drugarica je u 9.mesecu morala da prekine trudnocu, jer su joj tad otkrili da se beba uopste nije razvila. Uzas. Uglavnom termin joj je tad bio u avgustu, a sledece godine u julu je rodila zivu i zdravu devojcicu. Dr kod koje je posle toga otisla, joj je rekla da moze odmah, samo ako je ona psihicki spremna. A ona je jedva cekala da bude opet trudna.

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MakiJana ja cekam nalaze brisa,da vidim da li je eserihija izlecena i da se sa kilazom dovedem u red,sto mi super uspeva,trebace mi mesec,dva,ali ne bih cekala godinu,nekako mi puno

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni su rekli da sačekam barem onoliko koliko sam nosila, tj 6 mjeseci, i evo prošlo je, ali... Ne umijem objasniti, imam zelju, a toliko me i strah pa zelja nestane:(

Goga, isto je i kod mene. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa eto, moju dr da pitas rekla bi ti sto i meni. Posle sest nedelja, eventualno prvog ciklusa baci se u akciju... Mi smo odmah poceli sa radovima, ali sam dojila i prvu menstr dobila tek nakon devet meseci. Deseti sam zatrudnela

Eto. A ja sam posle drugog pitala moju kad mogu trece njen odgovor je bio pa sacekajte par godina, nemojte odmah, znate to je ipak opterecenje za organizam, nekoliko trudnoca za redom...treba vremena da se organizam oporavi, pa kosti, pa krvni sudovi..bla bla..a  sad se toliko kajem. Izmedju dece mi je razlika 2god i 3mes.. mislila sam da slicna razlika bude i izmedju drugog i treceg..ali eto poslusah i pogresih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m kod mene posteljica nije bila u redu i bebi se nisu razvili respirativni organi,porodjaj je sam krenuo,a genetskih problema bema,planiram ici privatno u bg-u kod dr sto mi vodio prvu trudnocu i kako on bude rekao tako cu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga ja sam posle drugog porodjaja pitala dr kada mogu trece dete i rekla mi je odmah... Stavovi dr se razlikuju, ti vidi kada si spremna.. koliko sam shvatila tvoj porodjaj je bio normalan, samo je beba rodjena mrtva jel?

tako je i meni rekla posle prekida u 19oj nedelji da mogu odmah posle prvog ciklusa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni su prekidali laktaciju,kad ste prvi put dobile?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja posle 8 meseci. Ako nemas laktaciju sada znaci da je snizen prolaktin. Mozes vaditi krv da proveris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja sve ocekujem svaki cas,sve se madam da ce mi ko sa U

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes i na uz da ti vidi jajnike i endometrijum..meni je videla na kontroli posle prekida da ima ovulacije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam za opterecenje organizma trudnocom, ali moje misljenje je bolje dok si mladja da radjas nego kasnije... Zato sam odmah htela trece.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uhhh mladja,sad vec punim 31

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MakiJana, naravno da je tako pametnije. I ja sad tako mislim. Ali eto tada je poslusah. Vodila je mojoj drugarici trudnoce, a ona je rodila 4 dece za 6 godina i na kraju je u poslednjoj stvarno nastradala sa venama, bilo je strasno.. verovatno odatle i zbog slicnih slucajeva takav stav. Ali ako je sve ok ne vidim prepreke.

Cvrky, savetovali su mi Bromergon, ali ga nisam koristila, prosla sam i bez njega. Krvarila sam oko 2 nedelje, pa posle jos oko 2 nedelje dobila, znaci oko 30. ili 31. dana. Oni racunaju od datuma pobacaja. Bilo je kao normalna menstruacija. Nisam sigurna da li si to mislila da pitas..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uhhh mladja,sad vec punim 31

Cvrky, ja sam nedavno napunila 37. Moja dr internista kod koje idem zadnjih desetak godina mi stalno kaze: za trece dete nije kasno do 40-te. Ja sam planirala svojevremeno do 40. cetvrto, ali nazalost desilo se sto se desilo.. Sada iskreno pokusavam da u sebi nadjem snagu da udjem hrabro u svo to. Skoro sam isla na neke preglede.. i iznenadjena sam neprijatno kako sam postala sada plasljiva, nesigurna, tremaros, dozivljam dramu zbog svega. Nisam ni pre bila neka hrabrica, ali ovo me je dosta psihicki poljuljalo. Onda shvatih, pa kako bih ja.. dozivljavala bih nervni slom svaki put pre UZ dok ne cujem da je ok, ne bih nikad vise uzivala u trudnoci, bila radosna kao sto sam ranije bila..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m meni je ovo bila druga trudnoca,moja U vec ima 5 godina,a mom m bi bilo prvo,al jbg desilo se sto se desilo,ugoila sam se dosta spram mene pre trudnoce,u trudnoci su i 15kg na sve to delovale strasno,preopteretila sam sopstveni organizam,mozda ne bi bilo sve tako da sam ja malo vise pazila pre svega,ali jbg posteljica nije bila ok,bitno mi da genetski mi nista nefali,a u strahu sam vodila i prvu trudnocu,zato sto sam ja po prirodi takva,znam da cu sad vise voditi racuna,i da cu definitivno sto se tice trudnoce menjati dr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.