Prekid trudnoće

odgovora

Objavljeno

Neco, drago mi je zbog tebe jer ti je bolje, samo budi jaka :babymommy:

Htela sam da vas pitam nesto. Ako vec po ovom dokotoru nema srčane radnje , niti razvoja, evo sad vec dve nedelje, da li to znaci da vise ni test ne očitava betu? Ili je slabija crtica ili nesto tako?

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, drago mi je zbog tebe jer ti je bolje, samo budi jaka :babymommy:

Htela sam da vas pitam nesto. Ako vec po ovom dokotoru nema srčane radnje , niti razvoja, evo sad vec dve nedelje, da li to znaci da vise ni test ne očitava betu? Ili je slabija crtica ili nesto tako?

:babymommy:

Beta bi trebala da opada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mitko, jesi to opet bila na uz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:babymommy:

Beta bi trebala da opada...

Bar malo da se nadam :D to mi sada jedino preostaje.

Imala sam jos jedan isti onaj test sa kojim sa i utvrdila trudnoću, pa ga iskoristih. Identična tamna crta kao i prvi put, a nije onaj super osetljivi test 

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mitko, jesi to opet bila na uz?

Ma kakvi, vise nista ne diram. Samo sam iskoristila test koji mi je ostao od pre, pretpostavila sam da bi bar crta bila manje tamna ili tako nesto, za nesto da se uhvatim. 

Ako sve sa mnom bude u redu, neću nista da diram dok se ne vratim kuci i odem kod svoje doktorke , sve vise mislim da je to najpametnije 

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakvi, vise nista ne diram. Samo sam iskoristila test koji mi je ostao od pre, pretpostavila sam da bi bar crta bila manje tamna ili tako nesto, za nesto da se uhvatim. 

Ako sve sa mnom bude u redu, neću nista da diram dok se ne vratim kuci i odem kod svoje doktorke , sve vise mislim da je to najpametnije 

draga ja nisam razumela..jel pokazao crtu ili ne?

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bar malo da se nadam :D to mi sada jedino preostaje.

Imala sam jos jedan isti onaj test sa kojim sa i utvrdila trudnoću, pa ga iskoristih. Identična tamna crta kao i prvi put, a nije onaj super osetljivi test 

aha sad vidim...sa tel.citam

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Earl a zasto ne uradis betu? Pa za dva dana ponovis? Nije dobro ako je plod "uginuo" da ti bude u telu... misli na sebe i decicu koju vec imas 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogla bih uraditi betu ali bih morala prvo da vidim gde cu, nisam ja ovde u velikom gradu. A zvala sam svoja oba dokotra , i onog iz Srbije od pre, a i sadasnjeg iz AT kazu oboje da bi oni ovako malu trudnoću pustili da sama ode. 

Videcu ovih dana sta da uradim. I da isceprkam gde mogu betu da uradim 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogla bih uraditi betu ali bih morala prvo da vidim gde cu, nisam ja ovde u velikom gradu. A zvala sam svoja oba dokotra , i onog iz Srbije od pre, a i sadasnjeg iz AT kazu oboje da bi oni ovako malu trudnoću pustili da sama ode. 

Videcu ovih dana sta da uradim. I da isceprkam gde mogu betu da uradim 

nekad na zalost nece sama da ode. Mada ja jos mislim da je kod tebe sve ok. Ne bi stalo krvarenje kada je krenulo 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra cu otići u obližnji grad, 20ak min kolima, da uradim betu. Ovde na poliklinici rade samo ultrazvuk i normalnu krvnu sliku ali betu ne. Pa cemo da vidimo na čemu smo. 

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mitko :babymommy:

Beta samo pokazuje ima li trudnoce,UZ je taj koji je merodavniji I koji pokazuje da li se trudnoca lepo razvija. Ima slucajeva gde se beta uredno duplira,ali beba se ne razvija kako treba. Zato se I radi beta,jer se nista ne vidi na UZ. Posle je UZ taj koji je pouzdan.

Secam se svoje prve trudnoce,krvarenje,niska beta ali beba rasla kako treba,skolski. I sve bilo ok. A po beti su mi rekli u labu nista od toga,niska beta. Ali pogresili,evo je sad velika devojcica.

Kikiriki, MakiJana i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima imam pitanje na temu prekid trudnoce . Da li abortus moze u bolnicu da se plati na rate i koliko je losa lokalna anestetija ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaco,najbolje da pozoves bolnicu pa da pitas,a sto se tice anestezije,ja bih preporucila totalnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se pri vm beta savršeno duplirala. Tako da rast bete samo znači da je plod živ. Ako nisi sigurna u mišljenje tog lekara, idi kod još jednog, ali moj ti je savet da ne čekaš sa delovanjem. Naravno jako je bitno da ti budeš sigurna da imaš sve prave činjenice neophodne za donošenje odluke. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja mislim da se ne bi duplirala pravilno da nije nesto ok...kod vm nije problem sa plodom vec mestom gde se zakaci....ne znam mozda gresim. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, meni se duplirala pravilno pa sam imala spontani... slazem se da beta nije neki pokazatelj, ipak je uz merodavniji, narocito u ovom slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene mislim da je trenutno beta pravi pokoazatelj za ono sto mi treba . na sajtu klinike piše da se u prve cetri nedelje na dva dana duplira, a kasnije u petoj i šestoj to može da bude i 3 ipo dana. U svakom slučaju meni je bitno da vidim da li raste. Ne verujem da ce beta da pada na sledećoj proveri ako je sve u redu. 

Sanja, tebi je možda bila niska beta, ali ti nije sigurno pala jos niže sledeci put. Meni je bitan trenutno da vidim rast a ne pad bete, ne mora biti potpuno pravilan, kao sto i piše da se kasnijim nedeljama ne mora duplirati kao u prve cetri.

Ako beba nije ziva, ne verujem da ce beta da raste. Na ultrazvuk cu lako ići za nekoliko dana ako bude sve u redu. Mislim ako ne dođje do krvarenja u medjuvremenu . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesto juce razmisljam...ja sam betu radila sa 2 dana kasnjenja ciklusa i opet za 48 sati...jedva da se duplirala mozda je bila +3...tad sam se zabrinula jer znam da mi je sa makijem malo veca razlika bila. Mozda je to bio znak da nesto nije ok sa bebom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije sigurno. Takvi poremecaji ne uticu na rast bete, nemoj time lupati glavu, samo ti jos fali da buljis u betu ko ludak sledeci put.

neca79 i KruelaDeviL volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha necu Mardz ne brini..vec sam presekla da neke stvari necu raditi. Videcu da sto duze mogu radim i da imam sto manje vremena za glupe misli..sta bude bice na to nemam uticaja. 

A za ovaj poremecaj je bas niska beta pokazatelj na dabl testu. Meni dabl niko nije gledao kako treba. Imaju srednji rizik dobijen kombinacijom 5 rizika. Jedan od njih je marker beta iz krvi a po njemu rizik je 1:6 da ima edvardsa. Kod mene je taj marker tacno pokazao samo nikome nije zapao za oko..naravno i to je statistika ali pogledaj rizik...prosto da sam sama odmah to analizirala radila bih amnio odmah a ne bih bacala pare za Nifty. Izgelda da uvek moras biti veci doktor od doktora za sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco,na zalost,mnoge stvari mogu da promaknu...Znam da se gotovo niko ne udubljuje u podrobnije analize markera na dablu,pogotovo sto niza beta ne ukazuje na Dauna,pa onda ne razmisljaju u pravcu da bas niska ukazuje na Edvardsa...

Meni je u trecoj,uspesnoj trudnoci Papp-a bio nenormalno visok,skoro 4 Mom-a,a niko paznju nije obratio.Ja se ubila da pronadjem sta to znaci,kopala danima po svim mogucim i nemogucim izvorima...Hvala Bogu da nije pokazatelj neceg loseg...

Sve u svemu,ne prekorevaj sebe,mi nismo doktori,to nije nas posao koliko god da smo primorane da se medicinom laicki bavimo i ne prebacuj sebi nista.Samo veruj da ce sve biti u redu sledeci put...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco,na zalost,mnoge stvari mogu da promaknu...Znam da se gotovo niko ne udubljuje u podrobnije analize markera na dablu,pogotovo sto niza beta ne ukazuje na Dauna,pa onda ne razmisljaju u pravcu da bas niska ukazuje na Edvardsa...

Meni je u trecoj,uspesnoj trudnoci Papp-a bio nenormalno visok,skoro 4 Mom-a,a niko paznju nije obratio.Ja se ubila da pronadjem sta to znaci,kopala danima po svim mogucim i nemogucim izvorima...Hvala Bogu da nije pokazatelj neceg loseg...

Sve u svemu,ne prekorevaj sebe,mi nismo doktori,to nije nas posao koliko god da smo primorane da se medicinom laicki bavimo i ne prebacuj sebi nista.Samo veruj da ce sve biti u redu sledeci put...

ne znam sto ne ukinu te testove vec bacaju pare na to. Bolje drzava za taj novav nestk drugo da sredi u zdravstvu...uzas

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh Neco,mnogo toga bi moralo da se menja,ali...Znas i sama...

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, juče sam bila kod drugog dokotra na ultrazvuku, on 100% siguran , ali je rekao da ce i danas kada dodjem na vakum da bih ja bila mirna uraditi jos jedan ultrazvuk. Kod ovog dokotra je sve identično. Danas idem na vakum, prvo anestezija, vakum. 

Ne mogu vise da se igram. Znam da može da bude sve ok i da samo ode, a opet može da bude i loše, ne mogu da cekam i da strepim svaki dan. Krv je počela opet da se pojavljuje. Srce se ne cuje, ne raste vise od 6 nedelje. 

Sin je juče isao sa nama, i kao da nesto razume. Trazio je da vidi sliku od bebe, i rekao mi da ja imam njega i seku, i jos jednu bebu .... nista ne zna, a kao da sve zna. Duša moja... 

Tesko mi je ali cu preživeti, sve je to život i moram se pomitriti sa tim. Znam da sam sve učinila , i znam da cu se uvek pitati gde sam pogrešila, ali sta je tu je...

Hvala vam svima na svemu, ljubim vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.