Prekid trudnoće

odgovora

Objavljeno

Nikada nisam ni sanjala da se mogu naći na ovoj temi :( 

Da li je moguće da plod sada bude manji nego na prethodnom pregledu? 

Doktor bi da me uspava i da izvuče plod vakuumom. Po njegovom uz sam 5 nedelja, a prošli put sam bila 5+6. 

Da li ipak može ovo da se uradi sa tabletom i oksicitonom? 

Da li je moguće da je on nesto pogrešio? 

Tako je ofrlje odradio pregled, i veći deo pričao samo o prekidu. Inace sam imala par dana vrlo malo krvarenja, a sada nista. Pretala sam da pijem bilo sta za održavanje i cekam sada.

onmi je rekao da mogu da dodjem i za nedelju dve, pa mi je i to cudno. Inace , em sto sam u Turskoj, idem kod privatnika, ne znam da li uopste treba da verujem, a nije me bas nesto uverio.

O osećanjima trenutno ne mogu ni da pisem. Muž mi je ogromna podrška , a i sa mamom pričam, to me definitivno drži u normali. Jos uvek sam kao u nekom transu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG mislim da lekari ne predlažu prekid ofrlje. Svakako pre intervencije će te još jednom gledati. :( draga... Baš mi je žao :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne predlaze ofrlje sigurno, nego mi je previše teško da prihvatim da to pregled od 20 sekundi može da kaze, ne znam. Videću narednih dana sta ce da se dešava. Svakako je da cu drugo mišljenje potražiti. 

Tesko je, najviše me je iznenadilo to sto do sada imam tri zdrave trudnoce, tri zdrava deteta, nikada neke probeleme, ovo mi je kao grom iz vedra neba, nikada mi ovako netšo nije bilo ni malom mozgu. 

Znam da moram biti jaka sta god da sledi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne predlaze ofrlje sigurno, nego mi je previše teško da prihvatim da to pregled od 20 sekundi može da kaze, ne znam. Videću narednih dana sta ce da se dešava. Svakako je da cu drugo mišljenje potražiti. 

Tesko je, najviše me je iznenadilo to sto do sada imam tri zdrave trudnoce, tri zdrava deteta, nikada neke probeleme, ovo mi je kao grom iz vedra neba, nikada mi ovako netšo nije bilo ni malom mozgu. 

Znam da moram biti jaka sta god da sledi :(

boze...pa meni je i po 2 nedelje bio zaostatak u razvoju u prethodno trudnoci...drugarici kao tebi rekli manja beba nego prosli put. Ne da te sad tesim nesto nego svakako to treba dobro proveriti. 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Abej bas imam maticnjak kuci nego sam ga izbegavala jer ga hvale da je dobar za laktaciju a meni je mleko nadoslo..nabrekle mi grudi vruce su bile...pila sam samo zeleni caj i persun..ali sad bih vec mogla maticnjak..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooooj Mitko :(

Znam da nije za utjehu, ali ako je vec bilo sudjeno da ga izgubis, bolje sad na pocetku, ako nista spasila si se mucnine i povracanja i tijelo ce se prije vratiti u normalu.

Ne znam zasto da te uspavljuju :huh: Meni su u drugom trimestru dali tablete za ciscenje i pustili me da se "porodim", jos su mi cak prvobitno dali par dana vremena da mi tijelo samo pobaci. Kod tebe bi to trebalo da ide jos lakse jer je trudnoca manja.

Ja da sam na tvom mjestu dala bih si par dana vremena, pa ponovo otisla na pregled ukoliko se sta ne bi desilo u medjuvremenu.

Grlim te puno i saljem ti svu snagu svijeta :wub:

Earl Grey i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG traži drugo mišljenje, Ne bih da te tešim, ali mojoj sestri je privatnik isto rekao i hteo je da joj zakaže abortus, ali je ona srećom otišla kod drugog lekara i sad ima bebu od 13 meseci, Opusti se i uživaj sa decom. To je sve što sada možeš da uradiš. Ako ne bude sada, biće za mesec,dva, ;)

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG kod mene je isto bilo tako i narano da nisam verovala doktoru i milimetrima vec sam uradila betaHCG iz krvi, radis na 48 ili 72sata i pratis da li se povecava i koliko iznosi. Njeno dupliranje je najbolji pokazatelj.

Neco79:wub:samo da te pozdravim, drzi se,proci se....  treba vremena,polako ali proci ce

neca79 i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG kod mene je isto bilo tako i narano da nisam verovala doktoru i milimetrima vec sam uradila betaHCG iz krvi, radis na 48 ili 72sata i pratis da li se povecava i koliko iznosi. Njeno dupliranje je najbolji pokazatelj.

Neco79:wub:samo da te pozdravim, drzi se,proci se....  treba vremena,polako ali proci 

:wub:

A za betu odlicna ideja samo ne znam do kje nedelje ona raste i duplira se... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mrzim da navodim primere, ali moja kuma je imala skoro visoku betu a na uz se ništa nije videlo, iako je trebalo da bude šesta nedelja. Dr je sugerisala da nešto nije ok, došli smo do najcrnjih misli, već razmišljali o kiretaži... Sledeće nedelje se čulo srce i sad je sve u najboljem redu. Kada sam imala prvi spontani, dr me je dve nedelje ostavila da čekam, iako su bebe mnogo kasnile i srčana radnja je bila slaba, sve u nadi da će se nešto možda desiti i da će stvari krenuti da se odvijaju bolje. Hoću da kažem, kiretažu je najlakše izvršiti, to je rutinska stvar sada, ali nikada nećeš biti mirna ako nisi trista posto sigurna da nešto nije bilo ok. U tako ranoj trudnoći stvarno je sve moguće i ja ne bih tako olako i brzo donosila odluke. Sačekaj ti, potraži drugo mišljenje, uradi betu ako možeš, pa polako. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svakako da hocu da cekam, hvala vam svima puno . Vise ne pijem nista za održavanje i sada je sve prestalo, tek sad mi nista nije pojaviljivalo, evo vec dva dana, čak ni braon, bas nista. Sinoc sam imal blage mentrualne bolove i danas nista, nit bolovi, nit krv, ma čak ni tackica bilo kakve tamnije boje. 

Sto se tice bete, trenutno nemam pojam gde da je radim, i kako to ovde funkcioniše, a opet i ona nije 100% pokazatelj.

ostaje mi sada samo da cekam i da se nadam , pa posle da vidim da uradim pregeld

 

ljubim

vas sve puno, i hvala vam

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eg,pokusacu da budem sto kraca.

Sacekaj malo,ako plod nije dobar,mozda ce spontani nastupiti sam.Drugo,ako se plodne razvija kako treba,videce se to i za nedelju dana,ne zuri.Sto se tice bete,ja znam da se ona pravilno duplira na 48h kada su vrednosti manje,do 1000,kasnije se prati drugaciji trend rasta.

Ja sam cekala da srce prestane da kuca i tada otisla na pobacaj.Plod je kasnio dve nedelje.Radjen je vakuum.

Nadam se da ce kod tebe ipak biti sve u redu.Ne zuri,mozda ipak da potrazis i drugo misljenje.

Earl Grey i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je ovako išlo od početka :

Pocetkom jula sam isla kod svoje doktorice koja mi je uradila vaginalni ultrazvuk, briseve, sve je detaljno pregledala (to je bio redovan šestomesečni pregled), i ona je rekla da treba vrlo brzo da dobijem, i ona tada nista nije videla , samo novu menstruaciju, a bas me je detaljno pregledala zbog hematoma koji sam imala nakon porodjaja, da se uveri da nista nema.

Trebala sam dobiti 12og jula, i nakon nekih nedelju dana sam radila test koji je bio pozitivan. Nakon nekih pet dana je krenulo blago krvarenje , i odmah sam otisla kod doktora (i to je bilo bas blago krvarenje) ,odmah sam dobila inekciju, i za tih pet dana do sledeće kontrole mi je se javljalo braonkasto , sve po par kapljica, svetlo braonkasto.

Doktor je ustanovio da se plod za tih pet dana uopste nije razvijao, uradio je samo brzinski meru i to je to. I predložio odmah otklanjanje . Plod je po njegovom na prvoj kontroli bio 5+5, na drugoj 5+2. 

Kda sam prestala da pijem progesteron i da dobijam injekcije vise nikakav iscedak nemam,samo beli normalan, u vrlo malim količinama. Od tada je proslo dva dana, i nista se ne dešava.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je ovako išlo od početka :

Pocetkom jula sam isla kod svoje doktorice koja mi je uradila vaginalni ultrazvuk, briseve, sve je detaljno pregledala (to je bio redovan šestomesečni pregled), i ona je rekla da treba vrlo brzo da dobijem, i ona tada nista nije videla , samo novu menstruaciju, a bas me je detaljno pregledala zbog hematoma koji sam imala nakon porodjaja, da se uveri da nista nema.

Trebala sam dobiti 12og jula, i nakon nekih nedelju dana sam radila test koji je bio pozitivan. Nakon nekih pet dana je krenulo blago krvarenje , i odmah sam otisla kod doktora (i to je bilo bas blago krvarenje) ,odmah sam dobila inekciju, i za tih pet dana do sledeće kontrole mi je se javljalo braonkasto , sve po par kapljica, svetlo braonkasto.

Doktor je ustanovio da se plod za tih pet dana uopste nije razvijao, uradio je samo brzinski meru i to je to. I predložio odmah otklanjanje . Plod je po njegovom na prvoj kontroli bio 5+5, na drugoj 5+2. 

Kda sam prestala da pijem progesteron i da dobijam injekcije vise nikakav iscedak nemam,samo beli normalan, u vrlo malim količinama. Od tada je proslo dva dana, i nista se ne dešava.

 

iskreno...ja ne bih tek tako poverovala tom dr..ja u svakoj trudnoci imam krvarenje. U prvoj sam saznala sa sam trudna sa punih 13 nedelja..dobijala redovno...druga trudnoca kao jednom dobila i slucajno dva dana pre sledeceg ocekivanog ciklusa odem kod dr i pogleda me.uz vaginalna sonda..kaze trudnoca..a krvarenja takva da nisam ni sumnjala na trudnocu..svaku trudnocu imam neki hemtom. U ovoj prekinutoj ispao je u solju mislila sam ispade mi beba...

Uradi ti kod nekog drugog uz...nemoj kod tog dr deluje mi neozbiljno

svejedno i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mitko :( 

Nazalost,to sto imas tri zdrave trudnoce iza sebe,I tri zdrava deteta,nista ne mora da znaci. Naravno da na ovako nesto niko nikada ne pomisli,I svakog strefi trans. 

Samo da se razresi sto pre. Sa prekidom ne treba zuriti,kao sto I ne zuris,sam organizam ce odreagovati ispravno. Ako ne valja trudnoca,krenuce samo od sebe. Ako valja,ostace.

Budi jaka,psiha je cudo. 

Earl Grey, snowhite i mama maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iskreno...ja ne bih tek tako poverovala tom dr..ja u svakoj trudnoci imam krvarenje. U prvoj sam saznala sa sam trudna sa punih 13 nedelja..dobijala redovno...druga trudnoca kao jednom dobila i slucajno dva dana pre sledeceg ocekivanog ciklusa odem kod dr i pogleda me.uz vaginalna sonda..kaze trudnoca..a krvarenja takva da nisam ni sumnjala na trudnocu..svaku trudnocu imam neki hemtom. U ovoj prekinutoj ispao je u solju mislila sam ispade mi beba...

Uradi ti kod nekog drugog uz...nemoj kod tog dr deluje mi neozbiljno

meni ovaj uopste nije vaginalno nista radio, samo preko stomaka, i to me buni jer znam da su me doktori vraćali u šestoj nedelji da se vratim za deset dana da čujem otkucaje , a ovaj vec odustaje u 5oj i ne radi nista vaginalno 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mitko :( 

Nazalost,to sto imas tri zdrave trudnoce iza sebe,I tri zdrava deteta,nista ne mora da znaci. Naravno da na ovako nesto niko nikada ne pomisli,I svakog strefi trans. 

Samo da se razresi sto pre. Sa prekidom ne treba zuriti,kao sto I ne zuris,sam organizam ce odreagovati ispravno. Ako ne valja trudnoca,krenuce samo od sebe. Ako valja,ostace.

Budi jaka,psiha je cudo. 

:babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eg samo da podelim svoje iskustvo. Kad sam saznala da sam trudna nazvala sam  svog ginekologa i trazila da mi zakazu pregled. Zalila sam se na uzasne bolove u jajniku i plasila sam se vanmatericne. Ali apsolutno nisu hteli ni da cuju dok nisam bar u nekoj 8.nedelji. zakazali su mi pregled na dan tacno 2mes.od zadnje mens. Bas zato da bi videli srcanu radnju sa sigurnoscu. Tad sam bila ljuta ali posle citajuci razna iskustva zena koje su otisle prerano- pa se vidi trudnoca pa se ne vidi pa gore dole....bilo mi je drago da su mi tek tada zakazali prvi uz. Taj dr je bas poranio sa zakljuccima i resenjima. 

Ti si krvarila i jasno da si otisla kod dr. Ali hocu samo da kazem da ni uz nije uvek precizan i na tako malom plodu moze se pogresiti. 

Drzim palcevebda sve bude ok i da je dr samo neka budala na koju so nazalost morala da naletis. 

Kakav god ishod da bude ti si jaka zena i izguraces to. 

Earl Grey i snowhite volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mitko, ja mislim da je dr tu nesto pogrijesio. Nadam se da ce na kraju sve biti ok. Javljaj.
:-****

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj devojke , hvala vam. Bas ste mi pomogle da se nekako rasteretim. Mogu vam reci da se osecam super, danas sam plivala , malo se opustila, plivanje me bas opušta . 

I za sada se nista ne dešava . 

Svejedno, i ja bih volela da se tamo vratim. 

broccoli, majat i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A meni 2 nedelje produzili bolovanje ..eee 2 nedelje!!!! Ostala sam sokirana. Rasplakala sam se tamo krenulo da me gusi posle me sramota bilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, uzmi od svog lekara opste prakse jos mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svakako zadodatne dane moram opet na komisiju..koliko god da mi da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zelim svima da vam se zahvalim sto ste bile uz mene juce i pisale mi..dobila sam nocas i sigurno je i to uticalo dodatno na moje raspolozenje. Pijem lekove od sinoc..malo sam sano duso ali bolje sam...volim vas do neba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.