Prekid trudnoće

odgovora

Objavljeno

Neco:(...

Najgore je proslo, dobro je da se nisi puno namucila i da je dr imao razumevanja...

Sad polako, dan po dan... Iako ti to izgleda daleko, vratices se normalnom zivotu...

Uz tebe smo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dabl 1:178 low risk..na svoju ruku sam radila dalje analize jer su rekli nisam za ac.

Fizicki je bolniji iako je beba manja jer telo nije sremno za porodjaj ali epidural je obezbolio i ubrzao. 2 prsta sam bila otvorena i to je bilo dovoljno s tim da mi je babica bas pomogla. Inace ide na 3 prsta 

храбрица! А на нипт и на амнио колики је био ризик? Дабл није меродаван. Мени због година дабл био 1:180.. А нипт све < 1:10 000. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

храбрица! А на нипт и на амнио колики је био ризик? Дабл није меродаван. Мени због година дабл био 1:180.. А нипт све < 1:10 000. 

nifty 1:20

Amnio nema risk jer je dijagnosticki a ne scrining. 47 xy+18

Izmenjeno od strane neca79
Dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco drzi se... :( mnogo mi je zao sto se ovako desilo.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco zadnja dva dana ne prestajem da mislim na tebe. To jest od kada sam procitala. Zao mi je zbog ovog,sto si prosla kroz sve. Drzi se. Zelim ti svu srecu ovog sveta,i ljubim te puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, drži se, jako mi je žao što si prošla kroz sve ovo... Nadam se da ćeš iz dana u dan biti bolje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, sta god mi pisali ovde, sta god neko rekao, koliko god to utesno bilo, nema ih reci koje ce sada ublaziti ili olaksati tvoj bol.Ali znaj, potrebno je samo vreme da prodje ......

Drzi se:wub:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nifty 1:20

Amnio nema risk jer je dijagnosticki a ne scrining. 47 xy+18

хвала ти пуно на одговору. Биче све ок!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco draga, mislim na tebe. Žao mi je što je sve ispalo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco draga, ulazim na forum samo da vidim jesi li se javila. Drago mi je što jesi, nek je bar ovaj dio gotov. Dobro da su te brzo pustili kući. Piši nam kad god ti dođe da se isprazniš, tu smo da svako tvoje osjećanje razumijemo i bar malo ti sve olakšamo. Bila si hrabra kad je bilo najgore, bićeš i dalje. Ta mješavina praznine, neizmjerne tuge i šoka prvih dana je zaista teška, ali biće lakše nakon par dana kad se i na to navikneš. Isplači se kad god možeš.Zagrlila bih te tako jako da mogu:wub:

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drzi se...

 

meni dabl bio 1:258...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco draga. Mnogo mi je zao sto si prosla kroz sve ovo :( tiuga do neba.  Saljem ti jedan ogroman zagrljaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li neko zna koliko daje lekarska komisija produzetak bolovanja nakon pobacaja tj induciranog porodjaja..ili kako god da se sad vodi ovo sto mi se desilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, ne znam koliko će ti odgovor biti od koristi, pošto sam ja u BiH...ovdje se bolovanje poslije  kasnog prekida trudnoće vodi kao neko porodiljsko koje traje 6 nedelja. Meni je komisija zaključila bolovanje, ali sam uspjela kod porodičnog dr. da otvorim novo na još mjesec dana na osnovu nalaza psihologa kod kojeg sam išla 2x baš zbog toga. Navela je  nešto kao da sam u lošem emotivnom stanju i slabe koncentracije da bih se odmah vratila na posao. Možda je moglo još da se produži, ali meni nije trebalo (i ovo sam morala zbog neriješenog statusa u firmi, pošto sam skoro dobila otkaz u poodmakloj trudnoći). Možda da pokušaš tako ili da prvo vidiš sa komisijom, ako se dobro sjećam, čitala sam da je slična situacija bila i u Srbiji.

Kako se držiš?:wub:

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Abej izgleda da je kod vas isto kao ovde. Moracu i ja tako. Ma nema 3 meseca bi mi znacilo da dobijem. Preko toga ne treba..ali sad mi je bas sve sveze jos. Ja onako...danju nekako nocu uzasno. Jedan dan dobro pa se iznenadim al sutra me vec stigne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cini mi se da je kod vas mogla i komisija da produzi bolovanje na osnovu nalaza psihologa ili psihijatra, ali ne znam koliko..javiće se sigurno neko ko bolje zna. Meni je porodična rekla da nismo uspjeli tako da bi mi napisala da me boli kičma ili tako nešto što inače prolazi.

Jeste, sve ti je još baš svježe. Vidjećeš i sama kako se budeš osjećala. Ja bih voljela da mi je bila drugačija situacija na poslu, jer bih se vratila da radim nakoh tih 6 nedelja, osjećala sam da bi mi posao prijao jer sam ga baš voljela.

Uh, noći su i meni bile najgore, spavala sam redovno na, od suza mokrom jastuku, jer sam se po danu često uzdržavala zbog mojih..i te oscilacije u raspoloženju, sve je to normalno. Kad se sad osvrnem, čini mi se da je taj početak ipak bio najgori. Dođu i kasnije neki teški novi momenti, ali i navikavanje na stare i neka olakšanja. Samo polako, ipak ćeš na kraju biti dobro;-)

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, meni je cimerka koja je izgubila bebu u 8. mesecu rekla da je ona imala 3 meseca, a da ne znam do koje nedelje moze da se dobije samo mesec dana.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi valjda od starosti trudnoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi valjda od starosti trudnoce.

da...ma ne mogu da se nerviram jos i oko toga..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da...ma ne mogu da se nerviram jos i oko toga..

Nemoj da se nerviras oko toga...

Vidi sa svojim ginekologom koliko imas pravo, a posle mozes traziti jos od ginekologa, odabranog lekara... Mislim da ce u tvojoj situaciji svaki lekar imati razumevanja... 

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja evo malo da dodam jer nemam ni sa kim da pricam o tome...26 dana od prekida..krvarila oko 11 punih dana..pa dva dana nista pa tri curi..sada sam na Orgametrilu 10 dana po dve dnevno. Nervozna sam i iskreno pre dva dana imala sam neki napad. Bila sam kod psihijatra po preporuci lekara opste prakse. Pomogao mi je malo razgovor. Problem mi je sto danju sto cuda imam sa ovim malim i tek uvece me stigne sve. Nocu spavam u proseku 3 sata. Od 5 sam budna. Dobila sam neke lekove za anksioznost jer kad sam usla kod psihinatra pocela sam da se tresem kao groznocu da imam..da mucam i placem kao kisa. Bas me bilo sramota. Isto se desilo i kod lekara opste prakse. Ne mogu da se kontrolisem. Jako me pogodi kada nekome se pozalim a taj neko me sasece tipa ma ajde dobro da si otkrila..nemoj to sebi da radis..imas dvoje dece...blablabla..najezim se i pobesnim da bih prebila sagovornika...tek me sada hvala tuga i panika i strah da vise necu imati ovulacie ni bebu. Sanjala sam skoro kako u podrumu mesam u serpi jajne celije i spermatozoide varjacom..kao mesim bebu..hit haha..eto...nemojte me grditi. Tesko mi je i mozda bas zato sto sebe teram da budem jos jaca ma kraju pucam. U maju su mi oba deteta operisana sa razmakom od 7 dana..a 10 dana kasnine nifty je pokazao rizik..sve me valjda stiglo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, izjadaj se ovdje kad god poželiš, sve te razumijemo..i sve to kako se osjećaš je normalno poslije svega što si prošla. To što ti desilo je jedna od najgorih stvari koje se mogu desiti jednoj ženi, majci..nemoj da umanjuješ svoju tugu. Sjećam se svog prvog odlaska kod psihologa, plakala sam kao kiša čitav sat, jecala i slinavila..prosto me bilo sramota te bujice koja je provalila iz mene (mm se prepao kad me vidio kakva sam izašla poslije iz ordinacije), ali to je skroz normalna reakcija i dobro mi je došlo to pražnjenje. Slično sam preko dana potiskivala pred mojima emocije da ih ne bih dodatno sekirala, a onda noću i kad ostanem sama, haos od emocija. Tebi je još teže, jer se trudiš da budeš dobro zbog djece..s druge strane, dobro je da te to tjera da se držiš. Teško je naći balans, ali hoćeš..naći ćeš svoj način da filtriraš misli, tugu..Meni je noću često znala da proradi štitna, pa da isjetim gušenje kao napad panike..loše sam spavala..pila sam povremeno čaj od matičnjaka(ovdje često spominjan:-), i to je pomoglo i vremenom  prošlo. I te teške misli kako nećeš imati ovulaciju i ponovo bebu..vjerovatno smo sve bar jednom u panici pomislile isto. Imaćeš itekako, i ima da nam se pohvališ ovdje;-)

Meni je jako teško padalo kad mi neko kaže nešto tipa toga 'biće još djece' i sl. Imala sam osjećaj da me većina prijatelja ne razumije, čak su nas i izbjegavali...tada sam zamjerala, a nakon nekog vremena shvatila da neko ko to nije prošao jednostavno teško da može da razumije kako se osjećaš i ljudi ne znaju šta da ti kažu. Najviše mi je prijalo da pišem ovdje, jer sam znala da me djevojke 100% razumiju. Ako ti prijaju razgovori sa psihologom, idi..radi šta god ti može pomoći da se osjećaš lakše.:wub:

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja evo malo da dodam jer nemam ni sa kim da pricam o tome..eto...nemojte me grditi. Tesko mi je i mozda bas zato sto sebe teram da budem jos jaca ma kraju pucam. U maju su mi oba deteta operisana sa razmakom od 7 dana..a 10 dana kasnine nifty je pokazao rizik..sve me valjda stiglo...

:( neco draga, sve si rekla u postu...

Svi te teraju da budes jaka i najvise ti sama sebe, i svi se divimo tvojoj hrabrosti, a u sustini si veliki gubitak prezivela i moras sebi dati za pravo da odbolujes... 

Pisi ovde ako ti je lakse, ako osecas potrebu... Tesko da neko ko to nije prosao moze da razume, a ne znaju ljudi ni da se ponasaju, iako ti verovatno zele pomoci. 

Secam se da me ginekolog pitala, da li sam dozivela stres? A ja kazem, pa naravno, ne bih sebe smatrala ljudskim bicem, da sam sve to prihvatila razumno i bez tuge... 

neca79 i Abej volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.