Prekid trudnoće

odgovora

Objavljeno

Stavljam kupus od juce. Preko dana ga drzim, pa malo pauza pa posle preko noci. Deluju mi mekano, nadam se da necu imati problema. Smanjila sam tecnost maksimalno. Cula sam za caj od lista oraha, ali toga sad i nema. Nisam cula za zalfiju. Probala bih bilo sta prirodno pre nego te tablete.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam drzi se.Jako mi je zao...tuga velika.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, mnogo, mnogo mi je žao...naježila sam se kad sam vidjela da je tema dobila nove stranice. Djevojke su ti već rekle-daj sebi vremena za sve, da se fizički oporaviš, da budeš tužna i odboluješ, ali znaj da, koliko god bude teško i činilo se nedostižno, preživjećeš i vremenom, malo po malo, naučićeš da živiš sa tim. Piši ovdje kad god zaželiš, meni je neopisivo mnogo pomoglo...jer sam znala da me ovdje potpuno razumiju i kad ne znam kako da opišem svoja osjećanja.

I mene su jako boljele unutrašnje strane butina od kapi za skupljanje materice, ali je moja dr rekla da je to normalna reakcija...ti ipak slušaj šta ti tvoji dr kažu, jer si imala i reakcije srca. Ja sam takođe dosta krvarila, hgb mi je bio pao na 69, pa sam i 2 transfuzije dobila...sutradan me uz terapije pustili kući. Kupus me spasio, ako su ti grudi meke i nisu vruce i ne bole, mislim da je najgore prošlo. 

Saljem ti jedan veliki zagrljaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

naci, ljubimo i mi tebe :wub:

Nema nam @Abej dugo... nadam se da ce nam se javiti sa lijepim vijestima :rolleyes:

mama mazo:wub:, tu sam ja, svratim često i još češće mislim na sve vas! Mnogo ste mi prirasle za srce, a ima i zbog čega:wub:

Nadam se i ja da ću se uskoro javiti sa lijepim vijestima;). Inače sam dobro...trebalo mi je više vremena za novi pokušaj, sto se poklopilo sa novim poslom i prilikom da nedavno sa firmom otputujem u Njujork:), pa sad i u Amsterdam..i sad čujem neku klapu koja će da najavi akciju:D

Nadam se da ste mi sve dobro:babymommy:

mama maza i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam pitanje da li je neko radio prekid u Visegradskoj i da mi napise celu preceduru potrebne su mi informacije za kumu?i da li posle porodjaja vracaju u istu sobu u kojoj si bio ili ides na drugo odeljenje...ja sam prekid radila u Frontu i tamo  se razlikuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kam, mnogo, mnogo mi je žao...naježila sam se kad sam vidjela da je tema dobila nove stranice. Djevojke su ti već rekle-daj sebi vremena za sve, da se fizički oporaviš, da budeš tužna i odboluješ, ali znaj da, koliko god bude teško i činilo se nedostižno, preživjećeš i vremenom, malo po malo, naučićeš da živiš sa tim. Piši ovdje kad god zaželiš, meni je neopisivo mnogo pomoglo...jer sam znala da me ovdje potpuno razumiju i kad ne znam kako da opišem svoja osjećanja.

I mene su jako boljele unutrašnje strane butina od kapi za skupljanje materice, ali je moja dr rekla da je to normalna reakcija...ti ipak slušaj šta ti tvoji dr kažu, jer si imala i reakcije srca. Ja sam takođe dosta krvarila, hgb mi je bio pao na 69, pa sam i 2 transfuzije dobila...sutradan me uz terapije pustili kući. Kupus me spasio, ako su ti grudi meke i nisu vruce i ne bole, mislim da je najgore prošlo. 

Saljem ti jedan veliki zagrljaj!

 

Abej, jako  ti hvala na ovim utesnim recima. 

Tesko je, jako je tesko. :( Imam osecaj krivice da sam sama kriva za sve ovo, da sam svoju bebu ubila svojim negativnim mislma jer sam imala jak stres neposredno pre ovoga. Sad imam hiljadu pitanja zasto, da sam ovo, da nisam ono, pogresili smo mozda oko puno toga u samom startu.. ali vidim da mi od svih ovih pitanja na koje nemam odgovore bude sve gore. Videla sam bebu posle pobacaja, 10 min sam je gledala.. oni su negodovali, ali ja sam htela da je vidim i zapamtim. Sada pocinjem da mislim da li sam pogresila, da ne napravim sebi neko iskusenje jos vece, dobijem nocne more.. jer od ovoga moze da se poludi. :(

Sto se lekova tice, sad citam da sam dobijala sve  ono sto nisam smela -ni uterotonike (metilergometrin) , ni prostaglandine (prepidil gel i to dva kom). Dobijala i orastil i sekalin.. a od AB Amikacin, sad pijem kuci Dovicin. Htela sam da izbegnem jos i taj Bromergon. Zbog svega ovoga sto su mi davali sam i imala probleme sa srcem i unutrasnjim venama. Jos ja male kilaze, a dobila ogromnu dozu. Dr se uplasio jer nije mogao da mi zaustavi krvarenje posle intervencije. Sad tek shvatam koliko mi je glava bila u torbi i da sam zapravo imala komplikacije posle intervencije. Zahvaljujem se Bogu neprestanu sto sam dosla kuci deci, trudicu se da im budem ubuduce mnogo bolja mama nego do sada. Samo sam zbog njih zelela da ovo prezivim, jer znam da bi im mama nedostajala. A samu sebe ne zalim, nego samo onog malog mucenika. Mi cemo ziveti i jednog dana ponovo biti srecni, smejati se, pevati, setati, jesti sladoled.. a on.. :(

 
Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čitam, i ne znam šta da napišem, a da ti bar malo pomognem.. Nema reči utehe. :( Žao mi je što si i ti doživela ono najgore, što to divno stvorenje neće imati prilike da uživa u životu, ali u tvojim mislima će ono uvek biti tu i na neki način, nastaviće svoj život kroz tvoje sećanje. Piši ako ti to pomaže, plači, vrišti... Mene, lično, su ove lavice izvukle i neskrivanje emocija. 

Nemoj sebe da kriviš. NISI TI NI ZA ŠTA KRIVA! Život zna da bude k..čka i loše stvari se nažalost dešavaju. Nemoj sebe ni da mučiš pitanjima zašto se to desilo. Odgovor nećeš dobiti, a samo ćeš sebe gurati u još veći jaz. Znam da ovo nije uteha za izgubljenu bebu, ali kod kuće imaš dvoje dečice koji te vole, kojima si potrebna, moraš biti jaka za njih. Grli ih, ljubi,mazi, oni će ti pomoći u oporavku. Bol će uvek biti tu, samo se vremenom naviknemo na nju... 

Šaljem ti zagrljaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje lavice, stare drugarice po suzama, šaljem vam veeeliki poljubac! Često mislim na sve vas, pitam se kako ste. Nadam se da ste sve dobro i srećne. @Abej, nadam se lepim vestima uskoro. 

:wub::babymommy:

Abej, Vuciguraj i mama maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Kam, nisi ti kriva, razumem kako se osećaš, ali nisi. Ništa nije moglo da učini tako nešto, kao što, nažalost, ništa nije moglo ni da spreči to što se dogodilo. 

Imaš kome da se vratiš, imaš čemu da se daješ, a ljubav i sećanja ti ne može niko uzeti. Kao ni tugu, ona je tvoja, i ti najbolje znaš na koji ćeš način da je nosiš i u koji kutak sebe da je sakriješ. 

Abej i malagarava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Abej, bas mi je drago da si se javila i da si dobro :wub:

Kam, ne znam sta bih ti rekla za taj osjecaj krivice :( imam ga i ja... opravdan ili ne, ne znam-ali tu je... to je valjda tako normalno, kad nemas logican odgovor, razlog, krivca, onda je najblize okriviti sebe...hvatati se za slamcice...

Dobro je pa imas zanimaciju kod kuce, njihova ljubav ce ublaziti bol i njihovi nestasluci ce da skrenu misli. Vremenom ces se vec naviknuti, ma koliko to sad okrutno zvuci, vjeruj mi...

Grlim te puno :wub:

Abej voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Kam, i mene je u pocetku spasila pomisao, hvala Bogu da sam ostala ziva da se vratim mom starijem detetu...  

Bice lakse, dan po dan, vidis da ipak imas cemu da se radujes u zivotu. 

Grlim te jako da izdrzis sve sto osecas sada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Kam, znam da je mnogo lakše reći nego učiniti, ali pokušaj da se ne mučiš pitanjem 'zašto' i znaj da nisi ti kriva za to što se desilo. I sama sam imala intenzivan stres punih mjesec dana prije nego što sam i saznala da nešto nije u redu sa mojom trudnoćom i isto sam se pitala-da li je stres mogao da utiče na to...a onda sam saznala koliko dugo problem postoji i da to nema veze jedno sa drugim. Uz to, ne trebam ti opisivati ludilo kroz koje sam prošla u narednih mjesec dana do prekida trudnoće, a moja beba, koja zbog dijagnoze s kojom nije imala nikakvu šansu da preživi, je i dalje rasla, razvijala se, živjela, uprkos svem tom stresu. Tako da, jednostavno, ma šta činili, na neke stvari nismo mogli da utičemo, jer su one, nažalost, morale da nam se dese.

Želim ti da što prije stigneš kući, da te okruže tvoji najmiliji..pusti ih da te paze i maze, jer to će biti melem za tvoju ranjenu dušu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh Kam,sta da dodam sem da ti posaljem zagrljaj...Ti nisi kriva,i ne muci sebe vise nego sto to zivot radi...Bice bolje,videces.

Mene je tek nova trudnoca "spasila" u smislu da sam bila uplasena,zabrinuta pa nisam ni razmisljala vise o gubitku,mislila sam samo o tome da ova trudnoca bude dobra...A tek mi je beba zalecila ranu...Sada kada razmisljam o izgubljenoj trudnoci nisam toliko tuzna,boli jos uvek ali je bol nekako utihnuo,ne sece kao pre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dosla sam kuci jos prekjuce. Danas muz isao do patologije da se raspita da li mozemo nekako preuzeti telo nakon analize. Kazu mi smo to vec kremirali. Ali stigao rezultat histopatoloske analize, pa je popricao sa dr patologom. Plod je bio muski, bez ikakvih anomalija, ali mozda je postojao problem sa posteljicom. Pise da je imala kalcifikacije, krvarenje, hematom..pitala ga je da li sam imala neki udarac, pad..rekla da moze da bude secer, visok P, stres..Onda sam posle toga isla i ja da potrazim mog dr koji mi je radio intrvenciju pa dok sam ga cekala skoknula sam i ja do te dr na patologiju..rekla mi je da je posteljica izgledala slabokrvna, starosti kao pred porodjaj, tesila me..pomusljam da nije uzrok moja anemija u trudnoci. Onda sam se vratila do ginelologije, moj dr je taman izasao iz sale i sreli smo se. Pogledao je i rekao da ne pise nista posebno, da je ovo uobicajen nalaz kad se ovako nesto ruzno desi. Pitala sam za to sto mi je ova dr rekla za posteljicu, on kaze pise da je bilo hemoragija ali to moze da bude i od porodjaja (bili su samo delovi posteljice zbog revizije). Rekao da krenem kod hematologa i proverim trombofilije ako imam dvoje zdrave dece, ipak da to prvo vidim. Pitala sam za jos nesto..opet me boli levi profil kao i u trudnoci, od bubrega, preko slabine, prepone do dole do kuka. Pitala sam da nije materica bila zalepljena za kicmu ili posteljica tu na toj strani..ipak je on radio intervenciju pa valjda zna. Ne, rekao je, nista to nemam, moze da boli uretra mozda od peska ili od kicme sto je verovatnije jer se kocim.
m

Onda sam najzad otisla i kod moje dr u dispanzer. I jako sam bila razocarana kako me primila. Prvo mi je rekla da je bolje da ja odustanem od trudnoce ubuduce i da onda nema potrebe da radim analize. Kad sam rekla da se ne slazem i da bih ipak da uradim sve sto je do mene predlozila da kad zatrudnim uradim neki od prentalnih testova. To kosta 700€ ali bar uradite do 11.ned da ne dozivljavate ovo sto ste sad. Kazem joj da mi je dr patolog rekla da je beba bila potpuno zdrava, ma ona odmahuje glavom. Da budem pod nadzorom kardiologa koji ce da da procenu da li moje srce moze da izdrzi cetvrtu trudnocu, kao da to nisam prvo pitala kardiologa, pa ne bih valjda svesno sebe ugrozavala.Kad sam pomenula anemiju (nije htela da mi u trudnoci da uput za hematologa iako sam imala zakazanu kontrolu, pisala sam), secer ( jer sam imala hiperinsulinemiju..ali ona okrce karton i kao evo uvek vam je bio dobar, a to sve jutarnji, posle gladovanja), eserihiju zbog koje sam grdne inekcije i lekove koristila...na kraju me maltene okrivila kao vi ste bili negativni od samog pocetka, stalno ste mi postavljali hiljadu pitanja, kod mene dolaze mnoge trudnice ali ni jedna nije tako kao vi..Pa mislim se naravno kad jure dr privatno, a kod vas dolaze po doznake i upute, sta ima da zapitkuju. A ja cekam kontrolu da bih pitala sve sto me zanima, jer mi je od pocetka ova trudnoca kilavo krenulabi koga drugog da pitam ako ne nju. Nista joj nisam rekla, cutala sam ali iskreno mi nije bilo pravo kako me je primila. Pa jedna je stvar kad je sve skolski, a druga ako postoji problem. Moracu dobro da razmislim sta cu ubuduce. Za 7 dana mi je rekla da dodjem na vaginalni UZ. Posle kao da zakazem pregled pa ce mi raditi papa. Ma da mislim se, kako da ne...posle eserihije ovoliko dugo, samo mi fal jos los nalaz i biopsija posle svega. Uzasno se osecam danas. Zbunjena, tuzna, razocarana, glava me jako boli..ovde je kisa, sumorno vreme. Jos sam spavala i sad se jos gore osecam.

Hvala vam puno, macka mazo, abej, margarita, brokoli, ivanaica, mama maza..izvinjavam se ako sam koga zaboravila. Mnogo vam hvala, svaka lepa rec znaci.

 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m draga, meni su posle dve zdrave trudnoce otkrili trombofilije i ja sam u trecoj(odnosno petoj) koristila niskomolekularni heparin. 

Tvoja dr mi se nikako ne dopada, secas se da sam komentarisala njen pristup :( Ako imas mogucnosti, predji kod druge ili nadji privatnog dr. 

Ako se ispostavi da su trombofilije priblem, nesto je bilo okidac. Najcesce insulin, koji se tako retko radi, uglavnom rade obicni ogtt. Ili stitna, ili neki od hormona.

Ja bih sebi dala malo vremena a onda trazila sve upute i iskontrolisala sve. Sada bih sredila esirihiju, bubrege, sve sto eventualno moze da smeta, promenila nacin ishrane, uvela suplemente, fizicki ojacala. A onda polako sve nalaze-briseve, hormone, trombofilije, kardiologa.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta ako imam trombofiliju..pila sam Pregnacare u trudnoci i pisala sam ovde da forumu o tome. Brinulo me sto ba kutiji pise kao neko upozorenje ovaj proizvod sadrzi vitamin K, pa ako primate antikoagulativnu terapiju nemojte koristiti ovaj lek. Nisam ukapirala sta znaci ali sam razmisljala da ga promenim bas zbog toga. A cuh u bolnici i da su zabelezeni slucajevi da visoke doze progesterona mogu da umrtve plod, a ja koristila 3x200od pocetka..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

leni, u isto vreme smo kucale. Eto znaci i to se desava. Posle dve zdrave trudnoce trombofilija problem. Moracu to prvo da uradim, to su mi svi savetovali. Imala sam hiperinsulinemiju izmedju dve trudnoce. Prijavila sam to kad sam drugi put ostala trudna i dva puta radila ogtt, pre vremena i posle kad rade sve trudnice. Ali u trudnoci se rade samo glikemije, a ne i insulini. Bilo je ok ali posle vise nisam to kontrolisala. Eto sad me to od cega sam bezala sacekalo. One noci kad sam imala stres sam poslednji put osetila bebu i znam da je te noci umrla. Posumnjala sam da sam tada imala visok skok secera i da je to bio okidac. Stitnu sam proveravala u marta pa posle odmah u decembru cim sam saznala za trudnocu. Uvek su mi bili ok i hormoni i antitela iako je blago uvecana.

Sto se dr tice..branila sam je u bolnici sad iako sam o njoj cula ruzno. Ja sam njom bila zadovoljna, ali celu ovu trecu trudnocu me nekako razocarava, gruba je prema meni. Imam u planu kod koga bih presla, kod jedne divne dr, ali ona je bolesna od raka dojke i moram se raspitati da je normalno radi sada. Privatno bih kod ovog dr koji radi u bolnici i koji mi je radio intervenciju.

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, mene je moja dr u domu zdravlja nakon drugog spontanog ubeđivala da to nije ni bio spontani, da do trudnoće nije ni došlo, uprkos mojoj beti, koja je trudnoću crno na belo dokazivala. Ubeđivala me da mi malo kasnilo jer sam bila na moru, hoće od promene sredine beta da raste... 

Sve to da mi ne bi dala nijedan jedini uput. Kada mi se drugi spontani desio nakon godinu dana pokušavanja da zatrudnim, bila sam kivna na sebe što sam je slušala prethodnih puta, kada me je takođe ubeđivala da je sve sigurno u redu i da ne treba ništa ispitivati. Sada se samo nadam da je ne sretnem negde na hodniku, jer sam je odmah nakon toga svega promenila i više je nisam ni videla, a imam šta da joj kažem. 

Skupi snage, skupi novac i energiju i lepo redom privatno, ako ti se ne čeka. Ja sam za sedam dana sve završila, koštalo me je oko 400 evra, ali sam se istresla od glave do pete. Trombofilije samo ako radiš, to košta nešto manje, ali ja bih ti preporučila i ogtt sa inulinometrijama na pola sata, tri sata. 

Sada je najvažnije da se oporaviš, a možda ti baš to što ćeš nešto preduzeti i što ćeš se aktivirati pomogne da kreneš dalje. 

Još jednom, jako mi je žao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za trombofilije trazis od gin uput za hematologa, mozda mozes i od dr opste prakse. Kod hem ides sa nalazom na kom se vidi sa si imala prekid teudnoce. On ce ti dati da uradis prvo stecene a onda genetske. Trazi od dr opste prakse uput za ogtt sa insulinemijama. 

Ne moze Pregnacare da nesto pogorsa, a tesko moze i stres. Stres ipak moze da podigne secer. Tromb moze da spreci rast i zaustavi srce, bakterija moze takodhe ali i eventualno neki problem koji je beba imala :( 

Utrogestan je problem ako postoje trombofilije ali ovo je nezvanicna info pa ne mogu da stanem cvrsto iza ove tvrdnje.

Brzo ces dobiti neke odgovore, sad je vazno da se fokusiras na svoje zdravlje i da ne zuris u sledecu trudnocu(iako je to ono sto svaka zena posle prekida zeli)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuciguraj :babymommy:izvini, nisam videla, u isto vreme smo kucale. 

 

Mislim da cu uspeti da zavrsim vecinu stvari ovde u klinickom, a ako nesto ne budem icicu privatno. Od nje sam danas dobila uput za hematologa, pa cu zakazati kad budem stigla. Imam vec odlicnog dr kod koga sam isla zbog anemije. I nista joj vise necu ni traziti, sem da mi leci eserihiju, ako do tada ne promenim dr. Za endokrinologa cu uzeti uput od moje interniste, ona mi je pre ovoga davala. Nacicu one stare papire, ali cu i endokrinologa promeniti, dobila sam preporuku za jednu dr koja je jako detaljna. 

Utrogestan sam koristila u sve tri trudnoce zbog krvarenja na pocetku..nisam znala da moze da bude opasan dok pre par dana nisam prvi put za to cula. 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, ja kao laik smatram da utrogestan nema veze s tim, prepisuju ga svima od 1. do poslenjdeg dana trudnoce. Pa i doze do 1000mg. 

Vidim da imas i sama nekoliko zdravtvesnih problema koji udruzeni mogu da naprave neku pometnju.

A dr iz DZ je idiotkinja. Em laprda gluposti em nikakovg takta nema. 

Sto se tice trombofilije, ispravite me ako gresim ali ja mislim da neke od analiza mogu samo u zavodu za transfuziju u BG da se urade, ja sam cekala 3 meseca na neki nalaz, tad se valjda privatno taj nije ni mogao raditi. (pre 5 god).

Usvakom slucaju nemoj sebe nista da krivis i pokusaj da nadjes uzrok. Objasnjenja da se eto tek tako desava u 2. trimestru ne piju vodu-tad obicno postoji uzrok. Em ti neces imati osecaj krivice jer ces znati zasto, em ces uci u sledecu trudnocu rasterecena i pod adekvatnom terapijom.

I nadji lekara koji ti je posvecen i u kog imas poverenja.

Sacekaj jos i nalaz obdukcije, mozda ce on nesto vise pokazati. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

kako ti grudi? Ja ne bih uzimala bromokriptin, pogotovo jer imas problema sa srcem. 

Meni nije nikad ni krenulo mleko, (27. nedelja) tako da sumnjam da ce ti nesto krenuti. nisam nikakav problem imala s te strane. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, ja sam imala kao normalnu prvu  trudnocu, ali negde posle 28. nedelje u toj trudnoci beba je pocela polako da kasni, prvo par dana, pa na kraju dve i vise nedelje. Posteljica je vec u 30. nedelji bila 3. stupanj zrelostii doktor je poceo da sumnja na IUGR. Srecom malecka se rodila sa 2700gr  i sve je bilo ok. Druga trudnoca zavrsena je spontanim u 10 nedelji.

Sada evo treca trudnoca, dobila sam neko oticanje vena, doktor je posumnjao na trombofiliju, kaze posebno sto je prva trudnoca bila onakva, jer je zbog zgrusavanja krvi posteljica sazrela i beba se nije hranila kako treba, pa je tada postvljena sumnja na IUGR

Dakle tek sada svaki mesec radim D-dimer i nalaze za trombofiliju, da mi na vreme ukljuci Heparin.Za sada je D-dimer miran, ne raste pa samo pratimo.Hocu da kazem da je moja prva trudnoca davala neke male naznake,ali u to vreme nikom bitne, druga se zavrsila lose i evo u ovoj moj doktor  ne zna da li sve to ima sa trombofilijom,ali nece da rizikuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto kaze Malagarava, nadji lekara kome verujes i koji ce ispratiti sve trudnoce, pogledati papirei imato strpljenja da te saslusa  da ti da da odradis sve analize.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao strasno mi je kad citam sta se i vama sve desavalo. :(

malagarava, stigao na je hp nalaz juce, pisala sam. Beba nije imala nikakvih anomalija, postejica je bila izmenjena, ali kada je dr koji mi je radio intervenciju video nalaz rekao da je da to moze da bude i od revizije, da je nalaz uobicajen kada se nesto ovako desi, nista posebno. 

Trombofilije cu morati da ispitam, to su mi svi dr prvo savetovali. Videcu kad odem kod hematologa da li cu uspeti da sve odradim.

MNina, i ja sam razumela da moje posteljica nije bila ok, pise da je bila slabokrvna. A i beba je kasnila sa razvojem jer ja sam bila u 20. nedelji, a beba je bila kao da je tek usla u 16.ned. Verovatno je postojao neki problem sa krvosnabdevanjem. 

Sto se grudi tice, meni je mleko uvek kretalo cim dodjem iz porodilista i uvek sam dugo i uspesno dojila decu. Ziva  nisam bila sta ce sada biti. Od kada sam dosla kuci previjam kupus na grudi, smanjila sam tecnost maksimalno i vidim da su mekane. Probala sam i da stisnem i nista ne izlazi. Nocas ce biti tacno 7 dana od pobacaja, pa se nadam da je najgore sa grudima proslo. Ne bi valjda kretalo sad posle toliko vremena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.