Prekid trudnoće

odgovora

Objavljeno

Gotovo je. Pre sat vremena se sve zavrsilo. Citav dan kontrakcije na 2,3min, a u 23h otvorena jedan prst. Dobila jos jedan gel, ponovo krenule..u pola 4 je bilo gotovo. Ovo kako se radi ovde je nehumano prema drugim zenama koje ovo gledaju i traumiraju se. Revizija na zivo bez anestezije. Toliko nisam saradivala da su mi na pola intervencije dali diklofen. Imali su problem da mi zaustave krvarenje. Sad primam AB i za skupljanje materice. Molim Boga da je uradjena dobro revizija.

Videla sam bebu, iako su sestre negodovale. Htela sam da je vidim. Tako je bila mala. Odgovarala je 17.ned. :(

A vi moje drugarice iz tromesecja bezite odavde u neke lepse teme. Ljubim vas mnogo i hvala za svaku lepu rec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Draga Kam, mnogo, mnogo mi je zao :( Sad da zacele prvo fizicke rane, a onda i dusa. Mnoge su ovde prosle kroz istu muku, ne zaboravi se ali bar boli manje. Saljem zagrljaj i snagu da se sto pre oporavis.

Izmenjeno od strane leni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga K.a.m :(, zelim ti puno snage da izdrzis predstojece dane.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga moja,drzi se...I sama sam prosla kroz to,sa mnogo manjom bebom,ali bol je ista...Zagrli tvoje malene,isplaci se...Grlim te najvise na svetu i saljem ti svu snagu koju imam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O Kam, bas mi zao. Samo po sebi je velika trauma izgubiti bebu, kad god. Ali sama cinjenica da prolazis kroz porodjaj jos u tako nehumanim uslovima je neuporedivo sa bilo cim. Daj sebi vremena da odbolis, prebolis, pisi, placi...sta god. na sve imas pravo. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam drage. Sad samo gledam da izvucem zivu glavu odavde i da se vratim kuci svojoj deci. Imam internistickih problema pa sad jos to moraju da proprate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni drugi spontani za sedam meseci doktori kazu jednostavno se desilo nije se lepo zakacilo ...zanima me dali neko zna kako zasto kako spreciti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni drugi spontani za sedam meseci doktori kazu jednostavno se desilo nije se lepo zakacilo ...zanima me dali neko zna kako zasto kako spreciti

Uh, ne znam bas za taj razlog "nije se lepo zakacilo".

Jesi li radila nesto od nalaza? Da vidimo odakle ces da pocnes. Iz kog si grada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ne znam bas za taj razlog "nije se lepo zakacilo".

Jesi li radila nesto od nalaza? Da vidimo odakle ces da pocnes. Iz kog si grada?

iz arandjelovca ..jos nista od rezultata jer su pustili da samo izcuri bila sam u trecoj nedelji sad kao da prodje prva menstruacija pa onda briseve i tako nesto 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iz arandjelovca ..jos nista od rezultata jer su pustili da samo izcuri bila sam u trecoj nedelji sad kao da prodje prva menstruacija pa onda briseve i tako nesto 

sad sama pijem caj od virka i macine trave da se malo procisti ..posto cak i od lekova nista ne koristim ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo kod ginekologa po savet, ali trazi da ti kaze sta i kako ces dalje, dva pobacaja nisu malo i treba da se pozabavi. Uglavnom ide-brisevi, hormoni, secer(ogtt sa insulinemijama), a ako je to sve u redu, onda stecene i nasledne trombofilije( za ovo treba da se dese 3 pobacaja ali mozda jos vas daju i sa dva).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Da da sve ste u pravu ...ali ovi nasi doktori su malo lenji kao da ih mrzi ...na genetsko isputivanje salju posle treceg pobacaja ...a jos uvek mi nisu ni vaginalni pregled radili vec samo ultra zvuk videli tako da je cisto da nema ugruska i to je to . Cekaj da prodje prva menstruacija i opsle opet moze beba . A nism rekla da imam jedno dete od tri godine sto znaci da mogu da iznesem trudnocu ..

Izmenjeno od strane balticverica@gmail

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To znaci da je nesto bilo okidac, hormoni, secer, bakterija ili trombofilije. Ja ne prihvatam odgovor "nije se lepo zakacilo", moze jednom ali ne i dva puta. Nesto smeta, nadji razlog sta, zelim ti da sto pre tvoje zelje postanu stvarnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

To znaci da je nesto bilo okidac, hormoni, secer, bakterija ili trombofilije. Ja ne prihvatam odgovor "nije se lepo zakacilo", moze jednom ali ne i dva puta. Nesto smeta, nadji razlog sta, zelim ti da sto pre tvoje zelje postanu stvarnost.

hvala na savetima I razovoru

Izmenjeno od strane balticverica@gmail

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, sad sam videla :( baš mi je mnogo žao...stvarno je tuga..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m vidim da si pisala da si imala nekih problema nakon intervencije, kako si sad?Nadam se da si barem fizicki bolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala kikiriki..

Kaficice, jutro nakon intervencije sam imala bol pozadi kroz plecke, malo plici dah i srce mi malko trokiralo. Onda sam u viziti rekla za to kao i da imam prolaps mitralnog zaliska pa je dr odmah trazio ekg i pregled interniste. Internista me gledala, trazila srcane enzime, gasne analize, Hgb zbog toga sto su imali problem da mi zaustave krvarenje. Sinoc mi sestra kaze da su mi rezultati dobri a da me planiraju za danas za kardiologa i US srca.

Onda treba da mi i gin UZ rade da vide da li je sve ok. Daju mi AB i za skupljanje matetice (sekalin i orastin) pa imam ponekad bolove u nogama. I sa M sam imala bolove sa un strane butine od kapi metilergobrevin..pa mi je moja dr rekla da mi verovatno reaguju unutrasnje vene i da ga ne pijem. Ali ipak je to bio normalan porodjaj za razliku od ovog. Sad im to moram reci kad dodje vizita jer pretpostavljam da cu dobiti terapiju da pijem kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stres je to veliki, mora negde da se odrazi, dobro je da budes pod kontrolom a posle i pod terapijom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Drage moje 

Klaker,ivanaia>ca,leni,klaker,mama maza,abej samo da Vam posaljemo poljupce...

Izmenjeno od strane naci1
Abej, Klaker i mama maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje 

Klaker,ivanaia>ca,leni,klaker,mama maza,abej samo da Vam posaljemo poljupce...

naci, ljubimo i mi tebe :wub:

Nema nam @Abej dugo... nadam se da ce nam se javiti sa lijepim vijestima :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra idem kuci. Hvala Bogu UZ je dobar, sve je cisto. Ne znam kako bi da treba ponovo da prolazim reviziju.

 

Treba mi savet...u viziti mi je dr predlozio da mi moji kupe i donesu Bromo..poput Bromokriptina samo malo drugaciji naziv. Pitao da li me bole grudi, da li imam iscedak..kaze da ne dobijem slucajno neki mastitis. Meni jesu grudi porasle od pocetka trudnoce, ali sad su vec malo splasnule. Ja ne bih to da pijem, bojim se. Drugarica je primila inekciju za prestanak dojenja..posle joj ona grdne ciste i cuda napravila po grudima. Dal smem da ne pijem to sta mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pila bromokriptin za zaustavljanje mleka kad sam prvi put prestajala da dojim jer mi je mleko išlo i godinu dana nakon sisanja. Meni nije prijao, omamljivao me je. E sad, ja bih sačekala sa lekom. Pratila bih grudi. Ako vidiš da je stalo bez problema, ne bih pila a ako bih osetila da su grudi pune izmlazala bih mleko i popila lek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, nemam nista, nema mleka..za sad. U prethodnim trudnocama sam imala pomalo curkanje kolostruma, sad nemam nista. Praticu..al ja bi bih da pijem ako ne moram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

k.a.m., ja sam pila, sedam dana su mi rekli. 

Stalo je posle 15 dana, mada ja ni kod redovnih porodjaja nisam imala dovoljno mleka... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mozes da pijes caj od zalfije, pomaze kod zaustavljanja laktacije (prestanak dojenja je bio kod mene). Ja sam pila oko dve nedelje 3-4 solje dnevno i posle sve manje.

Izmenjeno od strane Venera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.