Prekid trudnoće

odgovora

Objavljeno

Biljana,jako mi je zao,kao sto si vec cula pisi na temi Prekid trudnoce.

Tema ti je zatvorena jer takva vec postoji,a da bi forum bio pregledniji i da bi zene mogle da pronadju sta im treba,bolje je da svoja iskustva pisemo na jednoj,a ne da se teme gomilaju.

Nema potrebe da otvaras nove teme,ako zelus predji tamo gde si upucena,tamo pruzamo podrsku jedna drugoj.

biljanab voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biljana,jako mi je zao,kao sto si vec cula pisi na temi Prekid trudnoce.

Tema ti je zatvorena jer takva vec postoji,a da bi forum bio pregledniji i da bi zene mogle da pronadju sta im treba,bolje je da svoja iskustva pisemo na jednoj,a ne da se teme gomilaju.

Nema potrebe da otvaras nove teme,ako zelus predji tamo gde si upucena,tamo pruzamo podrsku jedna drugoj.

Ok, hvala.......nisam znala posto sam nova na forumu......

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postovane...nova sam na forumu i upucena sam od strane admin. na ovu stranicu da se obratim........neznam odakle da pocnem......pa mislim da bi bilo najbolje od samog pocetka. Ja i suprug smo oko 9 godina u braku i isti toliki period pokusavamo  da dobijemo dete. Naime pet puta sam ostala trudna i uvek je u periodu od 24 do 26 nedelje doslo do gubitka deteta. Prvi put je u 24 nedelji doslo do infarkta posteljice i gubitka plodove vode. Drugi put smo odradili preko 20-tak analiza, pa i DNK i ista prica, 23 nedelje sve savrseno OK, krv, urin, hematoloski nalazi uredni, genetski nalazi uredni, anomalije ploda nisu uočene, antitela nema, amonosinteza uredna i onda u 24 nedelji dolazi do pojave infarkta-trombova na posteljici i u roku od dan dva do pucanja poseteljice i gubitka ploda, treca trudnoca ista prica, stim sto sam uspela da izvucem trudnocu do 28 nedelje i uradjen je hitni carski rez na Betaniji i beba je zivela 14 dana i nakon toga umrla od embolije pluca. Cetrvrti put je konstatovan prazan gestacijski mesak i odradjena je kiritaza. Sada trenutno se dogadja ista prica, stim sto su mi od pocetka trudnoce uveli heparin od 0,6mg svaki dan i doktori u Novom Sadu i privatnik su nas ubedjivali da je u pitanju trudnicka trombofilija i da cu se poroditi prirodnim putem  i opet je sve savrseno bilo uredu do 24 nedelje kada dolazi do gubitka plodove vode,ali nisu uočeni infarkti posteljice...... Jedina konstatacija je da je beba uvek u trudnoci bila naprednija za dve nedelje i kada doce do 24 nedelje zaostaje u razvoju oko dve nedelje. E sad moje pitanje glasi da li je mozda neko imao slicnu situaciju i po koje po Vasem misljenju bi trebali da odradimo analize, jer trenutno stvarno neznamo kome vise da se obratimo i da pitamo, jer su odgovori i kod privatnika i kod svih lekara u drzavnim institucijama  uvek isti: "Neznamo sta je u pitanju", jedino je nacelnik patologije una Betanije, kod kojeg smo i privatno odlazili na kontrole dao misljenje: "Materica jednostavno nije dovoljno jaka da iznese trudnocu do kraja" Unapred zahvalni svima na savetima ........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tesko...nadam se da cete uspeti sfo pre da nadjete odgovore i resenje...

Nije mi jasno kako su prekid trudnoce i pobacaj ista tema...bez obzira na to kolika je trudnoca...

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da vam se javim iz bolnice iako jos nista nije gotovo. Juce sam primljena, uginuce ploda u 20.ned. Tri puta su me gledali na UZ da potvrde i to je to. Jutros u 10 su mi dali gel i sad cekam da krene. Ako ne, onda u 22h jos jedan gel. Bolje da ne pisem kako sam juce i nocas bila. Otisla sam kod dr na kontrolu a saznala... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A joooj Kam :( bas mi je zao. :(:(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

K a m, bas strasno.... Jako mi je zao. Suvišno je da ti bilo sta sada pisem.. Tuga 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tuga.... jako mi je zao. Budi jaka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, strasno:(... jako mi je zao.. drzi se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Kam, baš mi je žao, baš sam se potresla sad kad sam pročitala. Drži se i budi jaka, mislimo na tebe ;-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

K.a.m. mnogo mi je zao :(

Znam da je tesko i pretesko, i moja beba je tolika bila... moras biti hrabra i jaka zbog svojih devojcica, misli na njih... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( znam da nema tih rijeci koje sada mogu ublaziti bol koji osjecas. Znam da ce sutra biti jos teze kad se to sve zavrsi, ali vrijeme ce te nauciti da zivis sa tim.

Ljubim te puno i saljem svu snagu svijeta da se sto prije vratis u svakodnevnicu :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam draga, zao mi je... drzi se... ljubim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, baš mi je žao. Drži se. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam duso draga, mnogo mi je zao. Grlim te jako. Ne znam sta bih ti rekla. Drzi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam mnogo, mnogo mi je zao... Drzi se, uz tebe smo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, ne mogu opisati koliko mi ke zao... sve sto bih rekla je suvisno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, danas me je tvoj post bukvalno paralisao. 

Sve mi se vratilo, svi strahovi, brige, tuga. 

Nemam šta pametno da ti kažem osim da izdržiš, dan za danom, tako to ide. 

Dan za danom pa preživiš. Jer moraš. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam mnogo mi je zao :( nema reci utehe sad :( uz tebe smo. Drzi se. Budi jaka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cijeli dan ulazim ovdje i pokusavam da nesto napisem, da nadjem rijeci...ali u ovakvim situacijama covjek prosto ne zna sta da kaze. Paralisanost, kao sto rece Marg.

Zao mi je....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.