Prekid trudnoće

odgovora

Objavljeno

Biljana....Zelim ti sve najbolje...

Ono sto te ja mogu posavetovati....ne znam da li si primala transfuziju IVig....imunoglobulina....

Da li su ti radili biopsiji materice odnosno na NK celije?

biljanab voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pardon nije transfuzija nego infuzija :D

biljanab voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biljana, da li si radila i stecene i urodjene trombofilije? Da li si isla kod hematologa? 

Cao, radjen je test na trombofiliju i isti je bio uredan to jest nije mi konstatovana trombofilija. Na osnovu prethodne dve trudnoce trudnoce, gde su na posteljicama uočeni infarkti posteljice, doktori na Betaniji u NS, doktorica u klinickom centru Vojvodine i privatni doktor u NS-u su prdpostavili da se radi o trudnickoj trombofiliji, pa i mi sami smo mislili do zadnjeg dana da je to upitanju i da je nasim mukama dosao kraj . U ovoj zadnjoj  trudnoci sam sama sebi davala  svaki dan u isto vreme injekciju heparin od 0,6 mg, koju su mi doktori prepisali i sve je bilo uredno do zadnjeg dana....u ponedeljak 12.12.2016 vadjena krv, sve uredno , 13.12.2016. godine odnosim analize u drzavnoj bolnici u Kikindi i da odradimo rutinski ultrazvuk, gde doktorica uočava manjak plodove vode, vec uvece na Betaniji u NS-u sam izgubila svu vodu, stim sto nisu uočeni infarkti posteljice, vec je po njihovim recima pukao vodenjak. Sve se desava u 24-26 nedelji.....

  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biljana....Zelim ti sve najbolje...

Ono sto te ja mogu posavetovati....ne znam da li si primala transfuziju IVig....imunoglobulina....

Da li su ti radili biopsiji materice odnosno na NK celije?

Ne nisam primala nikakvu infuziju, pa ni IVG i imunoglobina ....sta je to i iu kojim slucajevima i kada se to radi ?.....Radjena su samo antitela i bila su negativna. Biopsiju bi trebalo sad da mi urade, to jest rekli su  mi da ce uraditi kompletan pregled materice, valjda se i to uraditi.......Hvala puno.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biljana, da li si radila i stecene i urodjene trombofilije? Da li si isla kod hematologa? 

Cao radjeni su testovi u Klinickom centru Vojvodine i u decijoj klicnici Vojvodine i isti su negativni, hematolog u KC Vojovidna me je vodio u zadnju trudnoci i radio razne testove i sve je OK, kao i  nacelnik patologije na Betaniji.......

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas mi je zao sto kroz sve ovo prolazis ali sigurna sam da ces naci razlog :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nova sam u grupi i i mozda sam greskom nekom odgovorila na drugo postavljeno pitanje, al mislim da sam svima odgovorila i kolko sam znala........HVALA PUNO SVIMA OD SRCA na savetima ....i nadam se da ce neko procitati ko bi mogao da nas uputi na nekog boljeg ginekolaoga koji ima neko resenje za nase muke.... jedino sto je profesor dao misljenje, da su slabi misici na materici i da jednostavno materica nemoze da iznese trudnocu do kraja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biljana, Nk celije su celije ubice....takav je prevod sa engleskog.Te celije svi imaju,kad dodje do nekog virusa, bakterije,tumora ili slicno one se aktiviraju i pocinju da ubijaju stetocine.

Elem, pojedinim zenama se desava da te celije vide plod kao strano telo i pocinju da ga ubijaju....zalosno,ali tako je.

Najbolji nacin da se otkriju NK celije ili Natural Killer jeste biopsija materice....naravno da to moze da se otkrije i preko vadjenja krvi....kosta oko 5000 dinara .....medjutim,nije pouzdano kao biopsija materice.....uzima se isecak i traze se antitela na NK celije.

Infuzija IVig pomaze ljudima koji imaju NK celije.

Medjutim, moram da napomenem da se neki i ne slazu sa tom metodom.To je infuzija u kojoj su antitela od drugih ljudi....uglavnom je u infuziji od 1000 do 10 000 uzoraka krvi. Naravno da se ta krv proverava pre nego sto se stavi u infuziju ali se postavlja pitanja sta ako neko od donatora boluje od neke vrste bolesti koja se jos nije u potpunosti razvila.

Nadam se da sam ti pojasnila.

Mene jako interesuje ova tematika....i jako bih volela....naravno ako  imas snage i volje da se sa doktorom posavetujes oko ovog pitanja.

Svako dobro zelim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biljana, Nk celije su celije ubice....takav je prevod sa engleskog.Te celije svi imaju,kad dodje do nekog virusa, bakterije,tumora ili slicno one se aktiviraju i pocinju da ubijaju stetocine.

Elem, pojedinim zenama se desava da te celije vide plod kao strano telo i pocinju da ga ubijaju....zalosno,ali tako je.

Najbolji nacin da se otkriju NK celije ili Natural Killer jeste biopsija materice....naravno da to moze da se otkrije i preko vadjenja krvi....kosta oko 5000 dinara .....medjutim,nije pouzdano kao biopsija materice.....uzima se isecak i traze se antitela na NK celije.

Infuzija IVig pomaze ljudima koji imaju NK celije.

Medjutim, moram da napomenem da se neki i ne slazu sa tom metodom.To je infuzija u kojoj su antitela od drugih ljudi....uglavnom je u infuziji od 1000 do 10 000 uzoraka krvi. Naravno da se ta krv proverava pre nego sto se stavi u infuziju ali se postavlja pitanja sta ako neko od donatora boluje od neke vrste bolesti koja se jos nije u potpunosti razvila.

Nadam se da sam ti pojasnila.

Mene jako interesuje ova tematika....i jako bih volela....naravno ako  imas snage i volje da se sa doktorom posavetujes oko ovog pitanja.

Svako dobro zelim....

Tu analizu jos nisam radila....... u drzavnoj bolnici u Kikindi su rekli da ce odraditi biopsiju materice i poslati uzorak za NS,  kad prodje malo vremna i kad se zacelim i prestanem sa lekovima......nadam se da se u toj biopsiji radi analiza i na NK celije ili to mora posebno da se radi i ako mozda znas neku privatnu kliniku u NS-u ili BG-u koja to radi, pare nisu problem i nikad nisu bile problem, nazalost kolko smo lekara promenuli i kolko se para nadavali i naplacali za ovih devet godina i jos uvek neznamo 100% sta je u pitanju......Trenutno su nam se svi snovi i mastanja srusili i neznamo na cemu smo, posto smo bili sigurni 10000% da je u pitanju trombofilija i dobijali uveravanja od doktora da ce porodjaj 99,99% ici prirodnim putem i eto sta se desilo. Iskreno se nadamo da cemo se oporaviti za mesec-dva i da cemo ja i suprug krenuti ponovo sve ispocetka....ali ovaj put cemo morati dosta vise da se informisemo putem net-a i da odradimo mnogo vise analaza.....Slobodno ako se setis jos neke korisne informacije ili analize mi napisi, jer sa d nemamo sta da izgubmo.....ili ako znas nekog strucnijeg lekara koji ima privatnu ordinaciju i ikoji ce nam se posvetiti 100%, napisi ovde.....Neizmerno smo ti zahvalni i na ovoj informaciji za NK celije, pocela si da nam vracas nadu u bolje sutra.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biljana, sta si od trombofilija radila? Koje sve nalaze, mozes li da napises?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno Biljana, ja nisam strucnjak.....ja sam samo dosta istrazivala po internetu kako bi shvatila nas zenski reproduktivni sistem.

Iskreno, ja ne znam da li tvoj slucaj ima veze sa NK celija.....ja samo prepricavam tudja iskustva sto sam procitala na raznim forumima i stranicama.Ja naravno, kao i svaka normalna osoba zelim da sve ovo zaboravis i rodis gomilu dece.

Moj savet ti je naravno da razgovaras sa strucnjacima a u Betaniji ih ima dosta.....

Preko histeroskopije ti se uzima biopsija materice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu analizu jos nisam radila....... u drzavnoj bolnici u Kikindi su rekli da ce odraditi biopsiju materice i poslati uzorak za NS,  kad prodje malo vremna i kad se zacelim i prestanem sa lekovima......nadam se da se u toj biopsiji radi analiza i na NK celije ili to mora posebno da se radi i ako mozda znas neku privatnu kliniku u NS-u ili BG-u koja to radi, pare nisu problem i nikad nisu bile problem, nazalost kolko smo lekara promenuli i kolko se para nadavali i naplacali za ovih devet godina i jos uvek neznamo 100% sta je u pitanju......Trenutno su nam se svi snovi i mastanja srusili i neznamo na cemu smo, posto smo bili sigurni 10000% da je u pitanju trombofilija i dobijali uveravanja od doktora da ce porodjaj 99,99% ici prirodnim putem i eto sta se desilo. Iskreno se nadamo da cemo se oporaviti za mesec-dva i da cemo ja i suprug krenuti ponovo sve ispocetka....ali ovaj put cemo morati dosta vise da se informisemo putem net-a i da odradimo mnogo vise analaza.....Slobodno ako se setis jos neke korisne informacije ili analize mi napisi, jer sa d nemamo sta da izgubmo.....ili ako znas nekog strucnijeg lekara koji ima privatnu ordinaciju i ikoji ce nam se posvetiti 100%, napisi ovde.....Neizmerno smo ti zahvalni i na ovoj informaciji za NK celije, pocela si da nam vracas nadu u bolje sutra.......

Draga Biljana, i meni je mnogo zao zbog tvojih gubitaka i iskreno se nadam da cete uspeti da nadjete uzrok i resenje vaseg problema.

Analiza na NK celije se kod nas ne radi rutinski, clanica buba82 je lepo objasnila i najpouzdaniji je rezultat putem biopsije endometrijuma, tako da ti je moj savet da obavezno pitas da li ce ti raditi tu analizu, ili da jednostavno trazis da ti je urade.

Inace, u Engleskoj postoji citava grana medicine koja je tek u razvoju, takozvana reproduktivna imunologija i cula sam da se tamo detaljno bave proucavanjem uzroka ponovljenih spontanih pobacaja, nemogucnosti odrzavanja trudnoce i slicno, napredniji su na tom polju nego ostatak sveta, pa mozda da potrazis vise informacija na internetu, ili da zamolis, ukoliko poznajes nekoga ko zivi u Engleskoj, da se raspita o klinikama koje se bas tim oblastima bave i mozda da ih kontaktiras za eventualni savet i misljenje.

Ja cu ti poslati privatnu porku sa imenom i prezimenom lekara iz Beograda koji radi privatno i koji mozda moze da te uputi ili da neki pametan savet jer je zaista veliki strucnjak, ali nije ginekolog.

Zelim ti svu srecu.

Buba82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi, da li mozda znas koiko kosta jedna infuzija IVig?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno Biljana, ja nisam strucnjak.....ja sam samo dosta istrazivala po internetu kako bi shvatila nas zenski reproduktivni sistem.

Iskreno, ja ne znam da li tvoj slucaj ima veze sa NK celija.....ja samo prepricavam tudja iskustva sto sam procitala na raznim forumima i stranicama.Ja naravno, kao i svaka normalna osoba zelim da sve ovo zaboravis i rodis gomilu dece.

Moj savet ti je naravno da razgovaras sa strucnjacima a u Betaniji ih ima dosta.....

Preko histeroskopije ti se uzima biopsija materice.

Draga Biljana, i meni je mnogo zao zbog tvojih gubitaka i iskreno se nadam da cete uspeti da nadjete uzrok i resenje vaseg problema.

Analiza na NK celije se kod nas ne radi rutinski, clanica buba82 je lepo objasnila i najpouzdaniji je rezultat putem biopsije endometrijuma, tako da ti je moj savet da obavezno pitas da li ce ti raditi tu analizu, ili da jednostavno trazis da ti je urade.

Inace, u Engleskoj postoji citava grana medicine koja je tek u razvoju, takozvana reproduktivna imunologija i cula sam da se tamo detaljno bave proucavanjem uzroka ponovljenih spontanih pobacaja, nemogucnosti odrzavanja trudnoce i slicno, napredniji su na tom polju nego ostatak sveta, pa mozda da potrazis vise informacija na internetu, ili da zamolis, ukoliko poznajes nekoga ko zivi u Engleskoj, da se raspita o klinikama koje se bas tim oblastima bave i mozda da ih kontaktiras za eventualni savet i misljenje.

Ja cu ti poslati privatnu porku sa imenom i prezimenom lekara iz Beograda koji radi privatno i koji mozda moze da te uputi ili da neki pametan savet jer je zaista veliki strucnjak, ali nije ginekolog.

Zelim ti svu srecu.

Hvala od srca.......

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno Biljana, ja nisam strucnjak.....ja sam samo dosta istrazivala po internetu kako bi shvatila nas zenski reproduktivni sistem.

Iskreno, ja ne znam da li tvoj slucaj ima veze sa NK celija.....ja samo prepricavam tudja iskustva sto sam procitala na raznim forumima i stranicama.Ja naravno, kao i svaka normalna osoba zelim da sve ovo zaboravis i rodis gomilu dece.

Moj savet ti je naravno da razgovaras sa strucnjacima a u Betaniji ih ima dosta.....

Preko histeroskopije ti se uzima biopsija materice.

I mi smo skontali posle cetvrtog puta da moramo vise da se posvetimo net-u kako bi sami sebi pomogli,  nazalost veoma nam je zao sto to pre nismo iuradili i mozda sprecili to sto nam se desilo, jer smo verovali u "NASE STRUCNJAKE"..........u svakom sucaju HVALA PUNO na savetima i objasnjenjima i uverena sam da cemo sami utvrdiiti ili pronaci razlog naseg problema, jer nemamo sta da izgubimo....... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi, da li mozda znas koiko kosta jedna infuzija IVig?

Ne znam. Ja nisam sigurna da li se to uopste radi kod nas, znam da u Engleskoj primenjuju tu metodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rade....u Bg u....citala na nekom forumu....samo ne znam gde.....<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biljana, sta si od trombofilija radila? Koje sve nalaze, mozes li da napises?

Naravno, nista mi nije tesko samo da pretpostavimo sta je problem.....potrudicu se, ali neznam dal se sve odnosi na trombofiliju: 

NALAZ 1. Antikariodlipinska antitela-  AC - ig G = 2  U/ml ref. vrednost do 12 U/ml ,

                                                          AC - ig M = 1 ig G = 2 U/ml  ref. vrednost do 12 U/ml 

                ANTI B2 glikoprotein  -       B2 - Ig G=1  U/ml ref. vrednost do 20 U/ml i

                                                          B2 - Ig M= 4  U/ml  ref. vrednost do 20 U/ml ,

DATUM: 20.10.2011

NALAZ 2. Sudska medicina u NS-u je radjen DNK mutacije gena

                F II G20210A...........................nije nosioc mutacije ( N ) i analiza na 

                F V Leiden ........nije nosilac mutacije (N).

DATUM: 26.08.2010

NALAZ 3. Odeljenje za BIOHEMIJU  TEST 720968-CRPN ...

                nalaz 0,8 mg/L   referentne vrednosti od 0,0 do 5,0 ,

DATUM: 29.07.2011

NALAZ 4. U laboratoriji za patofiziologiju bubrega

                Vitamin B-12....rezultat 190,3pmol/L ......ref vrednosti 153,9 do 713,3.

                Holotranskobalamin............nije radjen

                Folna kiselona 18,9 nmol/L  ref. vrednost 16,31 do 34,88 i

                Homocistein 5,6 umol/L ref. vrednosti 5,0 do 12,0

DATUM: 29.07.2011

NALAZ 5. Odeljenje za trombozu i hemostazu u NS-u

                TEST                                    REZULTAT                              NORMALNA KOLICINA

                AT                                            97                                                  75% do 122%

                 PC                                           129                                                70% do 134 %

                FPS                                         61,5                                               57,6% do 112,5 %

               APC-R                                       2,68                                              nema releventne vrednosti

              FVIII                                           nije radjeno                                   50% do 150% 

APC-R Normalne vrednosti: preko 2,45 nije utvrdjena rezistencija na aktiviranin protein C

           Granicne vrednosti 2,19 -2,44 Neophodno izvrsiti genetsko ispitivanje

           Patoloske vrednosti    ispod 2,18 Utvrdjena je rezistencija na aktvirani protein C, neophodno je izvrsiti genetska        

           ispitivanja .

DATUM: 12.10.2011

NALAZ 6 - Odeljenje za trombozu i hemostazu u NS-u

TEST NAME               Results           Type            Reruin          Reruin needed        Out of range          Normal range

APTT SP liquid             23,3 s                                                                                       NO                       0,83 - 1,30     

                                     0,86 Ratio                   

PT Recombi PlasTin     10,9 s                                                                                       NO                       0,83 -1,30

                                     0,99 Ratio

Lupusni antikoagulans -negativa

DATUM: 01.09.2011

NALAZ 7. Centar za laboratorijsku analizu u NS

 TEST                         RESULTS   UNITS           NORMAL RANGE

APTT SP EXT.               21,5            S                0,830 - 1.300

                                   0.809*           R                

PT rec.                        8,400            S                   0,830 - 1,300

                                    0,800*          R                  

TT Ext.5                      14,4              S          

                                    1,029            R                  0,850 - 1.300

Broj trombocita 275X10/9 L

Euglobinsko vreme lie koaguluma : - 120

D-Dimer:173 ng/ml

Antitrom,bin_ 97%

Laboratorijski funkcionalost koagulacionog sistema je ocuvana. trombinska aktivnost je mirna. Iskljuceno je postojanje deficita antitrombina.         

DATUM: 29.07.2011

i to je to, imam brdo papirologije od 9 godina i mislim da se to odnosi na trombofiliju..........pa ako mozes nesto da rastumacis, bili bi Vam veoma zahvalni.....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Biljana, i meni je mnogo zao zbog tvojih gubitaka i iskreno se nadam da cete uspeti da nadjete uzrok i resenje vaseg problema.

Analiza na NK celije se kod nas ne radi rutinski, clanica buba82 je lepo objasnila i najpouzdaniji je rezultat putem biopsije endometrijuma, tako da ti je moj savet da obavezno pitas da li ce ti raditi tu analizu, ili da jednostavno trazis da ti je urade.

Inace, u Engleskoj postoji citava grana medicine koja je tek u razvoju, takozvana reproduktivna imunologija i cula sam da se tamo detaljno bave proucavanjem uzroka ponovljenih spontanih pobacaja, nemogucnosti odrzavanja trudnoce i slicno, napredniji su na tom polju nego ostatak sveta, pa mozda da potrazis vise informacija na internetu, ili da zamolis, ukoliko poznajes nekoga ko zivi u Engleskoj, da se raspita o klinikama koje se bas tim oblastima bave i mozda da ih kontaktiras za eventualni savet i misljenje.

Ja cu ti poslati privatnu porku sa imenom i prezimenom lekara iz Beograda koji radi privatno i koji mozda moze da te uputi ili da neki pametan savet jer je zaista veliki strucnjak, ali nije ginekolog.

Zelim ti svu srecu.

Ok.....Hvala PUNO........cekam poruku....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biljana, vidim da tad nisu radili ni Pai ni Mthfr. Homocistein ti je bio dobar tad pa je neka pretpostavka i da je Mthfr gen ok. 

U cekaonici kod hematologa sam upoznala zenicu koja je rodila zdravo dete i onda izgubila dve trudnoce u 6. i 7. mesecu. Cetvrtu trudnocu je iznela na Fraksiparinu 0,4 i rodila zdravo dete u terminu. Onda je petu trudnocu izgubila u 5. mesecu iako je bila pokrivena terapijom, doduse jacom. Dr su i njoj rekli da je materica mozda bila slaba jer je imala vise trudnoca u par godina, kontam da je to neki univerzalni odgovor.

Otidji kod nekog hematologa, ima u Ns neka dr Gordana Mitic, raspitaj se kakva je. Mislim da je hematolog, neko ju je spomenuo na temi Fraksiparin u trudnoci. Ili kod dr Elezovica u Bg. Raspitaj se kod nekog u Ns ko je dobar gin, Ovde ima puno zena iz Ns. 

biljanab voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postovani, u ZENSKOM KUTKU, pod temom POBACAJ sam krenula da se raspitujem o mom problemu, ali je tema od strane administratora zatvorena za dalje odgovore iz meni nepoznatog razloga, pa sad otvaram novu temu sa nadom da se isto nece desiti ponovo ......... Ja i suprug smo oko 9 godina u braku i isti toliki period pokusavamo  da dobijemo dete. Naime, ostala sam pet puta trudna i uvek je u periodu od 24 do 26 nedelje doslo do gubitka deteta. Prvi put je u 24 nedelji doslo do infarkta posteljice i gubitka plodove vode. Drugi put smo odradili preko 20-tak analiza, pa i DNK i ista prica, 23 nedelje sve savrseno OK, krv, urin, hematoloski nalazi uredni, genetski nalazi uredni, anomalije ploda nisu uočene, antitela nema, amonosinteza uredna i onda u 24 nedelji dolazi do pojave infarkta-trombova na posteljici i u roku od dan dva do pucanja poseteljice i gubitka ploda, treca trudnoca ista prica, stim sto je uspela da izvuce trudnocu do 28 nedelje i uradjen je hitni carski rez na Betaniji i beba je zivela 14 dana i nakon toga umrla od embolije pluca. Cetrvrti put je konstatovan prazan gestacijski mesak i odradjena je kiritaza. Sada trenutno se dogadja ista prica, stim sto su joj od pocetka trudnoce uveli heparin od 0,6mg svaki dan i doktori u Novom Sadu i privatnik su nas ubedjivali da je u pitanju trudnicka trombofilija i da ce se poroditi prirodnim putem  i opet je sve savrseno bilo uredu do 24 nedelje kada dolazi do gubitka plodove vode,ali nisu uočeni infarkti posteljice...... Jedina konstatacija je da je beba uvek u trudnoci bila naprednija za dve nedelje i kada doce do 24 nedelje zaostaje u razvoju oko dve nedelje. E sad moje pitanje glasi da li mozda  trihomonijaza moze da dovede do gore navedenog, posto do sada nismo radili analze na navedenu bakteriju i to smo pronasli sami na netu ili po Vasem misljenju bi trebali da odradimo neku drugu analizu, jer trenutno stvarno neznamo kome vise da se obratimo i da pitamo, jer su odgovori i kod privatnika i kod svih lekara u drzavnim institucijama  uvek isti: "Neznamo sta je u pitanju" Unapred zahvalni na odgovoru ........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno... Mogu samo da saosecam sa tobom, da pomognem ne umem, jer me i samu tek cekaju analize zbog infarkta posteljice i fetus mortusa u terminu. Sigurno ce ti se javiti neka od iskusnijih clanica. Zelim ti puno srece.

biljanab voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biljana, tema ti jeste grubo zatvorena, i sto je jos gore bez ikakvog obrazlozenja, ali admin ti je ostavio prijedloge gdje mozes da pises. Vec ima tema 'prekid trudnoce' gdje pisu sve zene koje su imale neuspjelu trudnocu, a ima i jos tema sa slicnom tematikom.

Posve mi je zao sto prolazis kroz to :( zivot nerijetko nije fer :(

http://www.bebac.com/forum/index.php?/forum/97-zdravlje/

prelistaj tih 7stranica, teme su sve vezane za trudnocu i zdravlje u trudnoci, gubitak bebe iz razlicitih razloga...itd... Nadam se da ces se vec pronaci u nekoj od tema ili dobiti ideju za sta dalje.

Od srca ti zelim sve najbolje :wub:

biljanab voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.