Prekid trudnoće

odgovora

Objavljeno

MissN, divno, baš si me obradovala! Nek ti bude što bezbrižnija trudnoća!

Mama mazo, hvala što pitaš za mene:wub:. Od redukcije teme, ako uspijem da se ulogujem, ne mogu ništa da postujem. Nadam se da će nam vratiti sve naše stranice.

Kod mene još nema ništa novo, ali biće;). Završila sam sve analize i dobila zelena svjetla, više komada:D..dobila i posao...sad bi moglo stići i pojačanje:rolleyes:..a čim bude, eto mene ovdje trkom da vam se pohvalim:-). Tebi se baš približio termin, ima li uzbuđenja?:baby:

Ljubim vas sve redom i često mislim na vas!:babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MissN, ma super :wub: drage su mi sve dvije crtice, al one odavde najdraze :D

Abej, da znas da i tvoje sa nestrpljenjem ocekujem :babycrib: i cestitam za posao i na zelenom :D

Meni se bas priblizilo, odbrojavam :D i nadam se vec danima :angel:

Abej voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm, hvalaa:wub:.

A tebi neka sve prođe dobro, brzo i lako!;) 

mama maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Abej,sve ce to ici kako treba!

Abej voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala drage moje.... ja evo sad od doktora i cuje nam se srce :baby::baby:

Abej drago mi je zbog tebe i sto mama maza kaze najdraze su mi ove odavde :D

Vuciguraj, Abej i ivanaica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je više za temu o spontanom, ali pošto sam već pisala ovde, nastaviću. 

Sredinom avgusta sam imala ponovo spontani, tačno godinu dana nakon prethodnog. 

Ovog puta nisam stigla ni da se obradujem, odmah sam videla da je beta mala, tako da se nisam ni nadala previše, niti sam teško podnela kao prethodni put. Ipak, razna osećanja su se u meni pomešala, od straha do besa, ne bih sad o tome. 

Otišla sam kod ginekološkinje u dom zdravlja, gde sam bila prilično jasna i odlučna da konačno dobijem upute i uradim dalja ispitivanja. 

Uradila sam hormone, ogtt, torch, hepatitis B, hepatitis C, trombofilije sve, vitamin D i u sredu radim briseve. Mm je uradio spermogram. Rezultate trombofilija čekam, imam insulinsku rezistenciju. Ostali rezultati su nam u redu. 

Pijem vitamin E, vitamin B, vitamin C i folnu (po savetu moje nove dr, kod koje se sad i zvanično lečimo od sekundarnog steriliteta). 

Ovog puta sam odlučna, optimistična i samopouzdana jer znam da sam uradila sve što je do mene. 

Sekundarni sterilitet je užasno teška stvar. Ne pripadam nigde - roditelji sa dvoje dece ne razumeju, onima bez dece ne smeš da se požališ... Nadam se da će naša druga beba doći, dugo je i nestrpljivo čekamo. 

 

kaficica, Klaker, Mejja i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marg,nadam se da cete pronaci problem i nadam se da nije veliki.Sekundarni sterilitet je upravo to o cemu ti pricas-cist uzas,jer je najteze,bar nama bilo,prihvatiti ga.

Zao mi je zbog gubitka i navijam iz sve snage da D. uskoro dobije batu ili seku :wub:

*Sanja* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf Mardz,jako mi je zao. 

Ocigledno da problem postoji. Ako je samo do IR,resivo je.Ja sam obe trudnoce iznela uz terapiju,bez problema. Jel pijes ti nesto?

Svaki sterilitet je strasan. I samo ko je prosao kroz tu borbu,razume. Ostali nazalost ne.

Ja verujem da ces uskoro doci do tako zeljene I zdrave trudnoce.

Dobra stvar je sto se ipak nesto dogodi. A to je velika stvar. Znaci da mozes. Sad samo otkriti zbog cega plod prestane da se razvija.

IR jeste uzrok spontanih. JC su loseg kvaliteta. Trudnoca ne voli velike oscilacije bilo cega u organizmu,a IR upravo to radi.

Margaritta i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ovo je više za temu o spontanom, ali pošto sam već pisala ovde, nastaviću. 

Sredinom avgusta sam imala ponovo spontani, tačno godinu dana nakon prethodnog. 

Ovog puta nisam stigla ni da se obradujem, odmah sam videla da je beta mala, tako da se nisam ni nadala previše, niti sam teško podnela kao prethodni put. Ipak, razna osećanja su se u meni pomešala, od straha do besa, ne bih sad o tome. 

Otišla sam kod ginekološkinje u dom zdravlja, gde sam bila prilično jasna i odlučna da konačno dobijem upute i uradim dalja ispitivanja. 

Uradila sam hormone, ogtt, torch, hepatitis B, hepatitis C, trombofilije sve, vitamin D i u sredu radim briseve. Mm je uradio spermogram. Rezultate trombofilija čekam, imam insulinsku rezistenciju. Ostali rezultati su nam u redu. 

Pijem vitamin E, vitamin B, vitamin C i folnu (po savetu moje nove dr, kod koje se sad i zvanično lečimo od sekundarnog steriliteta). 

Ovog puta sam odlučna, optimistična i samopouzdana jer znam da sam uradila sve što je do mene. 

Sekundarni sterilitet je užasno teška stvar. Ne pripadam nigde - roditelji sa dvoje dece ne razumeju, onima bez dece ne smeš da se požališ... Nadam se da će naša druga beba doći, dugo je i nestrpljivo čekamo. 

 

Marg, ja te razumem, posle dvoje dece imala sam dva spontana, a onda su osecanja zbrkans i ti se batrgas izmedju zelje da sto pre ponovo pokusas i da odustanes. Pa se pitas je li ovo znak da nastavis sa borbom ili znak da dignes ruke. Mozda se ispostavi da imas neku od blazih trimbofilija a da je IR bila okidac. 

Sta god da je, odlicno sto si odlucna u tome da nadjes uzrok.

Zelim ti svu srecu.

Izmenjeno od strane leni
Vuciguraj, Margaritta i Mejja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sekundarni sterilitet je šit. Većina ljudi ne razume zašto kukaš kad već imaš dete, lekari te ne uzimaju za ozbiljno, jer već imaš prirodno začeto i živorođeno dete...a bol od želje za detetom pa koje god po redu bilo je uvek izuzetno jak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas mi žao Marg. Svaka ti čast za pozitivan stav i super sto si odmah uradila sve te analize. Meni je trebalo 6 mj.nakon prekida da skupim snage za to, ali sam se slično osjećala. Koliko god u nekim trenucima bilo iscrpljujuće, ima nešto u tome..prosto te gura da ideš naprijed, jer znaš zašto to radiš i jer jednostavno znaš da nešto radiš, ono što je do tebe.

Možda jos da provjeriš i štitnu, i ona moze da pravi problem. Držim ti palčeve da nas uskoro obraduješ:wub:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marg, zao mi je:(

Da, uzasno tesko :(

Jos kad neko onako u neznanju upita, kad ce druga beba, ili jos gore, preko deteta, kad ce mama da ti rodi drustvo... obicno ljudi racunaju, ako imas vec jedno, onda je sve ok. Ali nazalost, to nije uvek slucaj... 

Ipak, svaka cast na odlucnosti da ispitas sve do kraja. Hrabro napred:wub:

Abej i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marg, sve ce biti u redu, samo polako I veruj....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ovih dana tacno 6 godina od gubitka bebe. Na jucerasnji dan sam se porodila a izgubila sam je nekoliko dana pre toga. 

Sad mi je trudnoca jednaka kao i tada, ulazak u 7. mesec, bukvalno mi je termin isti dan kao i tada, i bas ovih dana intenzivno razmisljam o toj trudnoci, o toj devojcici. Osecam ovu bebu kako se mrda, kako me sutira, i naravno sve me vraca mislima na onaj trenutak. 

Tada je to bio šok, ni u ludom besu mi nije padalo na pamet da se beba moze izgubiti tek tako, sad jeste sutra nije, bez razloga, bez indikacija, bez ikakvih naznaka da nesto nije u redu. Primetih tek nakon 2-3 dana kad mi je postalo sumnjivo sto se ne mrda.

Trebalo mi je sigurno nekoliko meseci da profunkcionisem (iole) normalno a godine da prebolim, odnosno da prihvatim gubitak. 

Ja sam naravno skroz oke sad, uzivam u svom sinu i zeljno ocekujemo prinovu u decembru samo mi je uvek negde tu u glavi ta beba. Cinjenica da sam skoro pa imala cerkicu. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MG:(

Ovih dana moja draga dobra cimerka sa patologije trudnoce u Visegradskoj postavila je sliku na Fb, svoje devojcice, djaka-prvaka. Na prvi tren, osmeh na licu, kako je slatka, a onda me preseklo... 

Sto kazes, super sam sad, uzivam sa mojim tinejdzerom i cupavkom, ali nekad te tako uzdrma, vrati...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je treca trudnoca bila pribliznog termina sa drugom, ali cim je prosla kriticna nedelja, bilo je mnogo lakse... 

malagarava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i mene, vidim ne pise se ovde mnogo, hvala Bogu.

Garava i moj Mita je zacet(ako je verovati LH trakicama) na isti dan kao i prva beba, cak sam i test uradila na potpuno isti dan. kada sam to shvatila prosli su me zmarci, ali volim da verujem da je to vise od slucajnosti.

sve potpisujem sto si napisala. za par dana ce biti 3 god od prekida. sada imam osecaj kao da je to bilo u nekom proslom zivotu, a opet slike su tako zive, i onaj uzasan osecaj tuge, straha, nemoci, besa...

i plakacu znam i ovog 02.11:angel:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postovani........neznam odakle da pocnem......pa mislim da bi bilo najbolje od samog pocetka. Ja i suprug smo oko 9 godina u braku i isti toliki period pokusavamo  da dobijemo dete. Naime, ja sam ostala pet puta trudna i uvek je u periodu od 24 do 26 nedelje je doslo do gubitka deteta. Prvi put je u 24 nedelji doslo do infarkta posteljice i gubitka plodove vode. Drugi put smo odradili preko 20-tak analiza, pa i DNKa i TORCH koji su bili uredni,  i ista prica, 23 nedelje sve savrseno OK, krv, urin, hematoloski nalazi uredni, genetski nalazi uredni, anomalije ploda nisu uočene, antitela nema, amonosinteza uredna i onda u 24 nedelji dolazi do pojave infarkta-trombova na posteljici i u roku od dan- dva dolazi do pucanja poseteljice i gubitka ploda, treca trudnoca ista prica, stim sto je uspela da izvuce trudnocu do 28 nedelje i uradjen je hitni carski rez na Betaniji i beba je zivela 14 dana i nakon toga umrla od embolije pluca. Cetrvrti put je konstatovan prazan gestacijski mesak i odradjena je kiritaza. Sada se dogadja ista prica, stim sto su od pocetka trudnoce uveli heparin od 0,6mg svaki dan i doktori u Novom Sadu i privatnik su nas ubedjivali da je u pitanju trudnicka trombofilija i da cu se poroditi prirodnim putem  i opet je sve savrseno bilo uredu do 24 nedelje kada dolazi do gubitka plodove vode,ali nisu uočeni infarkti posteljice... Jedina konstatacija je da je beba uvek u trudnoci bila naprednija za dve nedelje i kada doce do 24 nedelje zaostaje u razvoju. E sad moje pitanje glasi....... da li je neko imao slicnu situaciju i kako ju je resio, ili neko zna nekog strucnijeg i boljeg ginekologa u Srbijikoji bi mogao da nam pomogne , jer trenutno stvarno neznamo kome vise da se obratimo i da pitamo, jer su odgovori i kod privatnika i kod svih lekara u drzavnim institucijama  uvek isti: "Neznamo sta je u pitanju" , jedino je prof. Stojic sa Betanije u NS dao misljenje da jednostavno materica nemoze da iznese trudnocu do kraja, zbog svog kvaliteta i da su slabi mišici oko iste i da je u pitanju Ablacija i eklampsija posteljice Unapred zahvalni na odgovoru ........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga biljanab, posle tvoje price, tesko je ostati ravnodusan... 

Ja sam samo jednom imala gubitak slican tvom u 20 nedelji, koji je ostavio dubok trag u meni:(

Lekari u Visegradskoj nisu imali ni resenje, ni objasnjenje. Jednostavno ogroman hematom prouzrokovao je ablaciju posteljice. Pre toga rodila sam zdravog decaka, a posle 3 godine od gubitka jos jednog u 39 nedelji trudnoce.

Zaista, ne mogu da verujem da niko ne zna odgovor, i da niko ne zeli da ti pomogne...

21. vek je, ginekologija je napredovala, zene radjaju sa 50, 60 godina, verujem da postoji resenje i za tebe. Ako ne kod nas, onda u inostranstvu...

Zelim vam sve najbolje, da se ostvarite kao roditelji, posle svih muka koje ste prosli, zaista ste zasluzili. 

Nadam se da ce se neko javiti sa konkretnim predlogom ginekologa ili institucije...

 

biljanab i mama maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biljana, da li si radila i stecene i urodjene trombofilije? Da li si isla kod hematologa? 

biljanab voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.