Prekid trudnoće

odgovora

Objavljeno

Rekoh bas da vidim hocel ko reagovati :D

Zvala danas i rekose mi da pijem mnogo tecnosti, ako se ne popravi stanje preko vikenda da zovem ponovo u ponedjeljak. Al kupit cu si brusnice pa kuhati caj.

Abej voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama mazo, meni su rekli da nposto ne smem caj od persuna, uve, kukuruzne svile u trudnoci. Ali da mogu brusnicu, kao sto je leni rekla, skuvas kao caj i popijes, mozes i da ih grickas :)

Meni evo temeratura se polako smiruje, preko noci nemam, malo preko dana. i Krvarenje je manje, juce malo opet i tih ugrusaka je bilo. Sutra opet kontrola. Javljam se. Ljubim cure :*

ivanaica, Abej i mama maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su nekako ove teme svaka za sebe. Tacno, povezuje ih to da bebice vise nema, al su opet svaka razlicita i imaju neku samo svoju bit.

Jedino ova "Izgubila bebu prije vremena", to moze i u prekid i u spontani da se utopi, samo nekako me naziv ove teme tjera da pitam onu koja ju je otvorila "A kad je to pravo vrijeme za izgubiti bebu?" :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tačno, zato ih nećemo spajati, ali je ideja da postoje linkovi na jednom mestu zbog zajedničke tematike.

mama maza, ivanaica i Abej volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tačno, zato ih nećemo spajati, ali je ideja da postoje linkovi na jednom mestu zbog zajedničke tematike.

Aha, pa to ce onda dosta olaksati. Dobra ideja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mazo,sta ces ti ovdje?kad vidim da na ovoj temi pises tacno mi srce stane <_<  daBogda niko vise i ne pisao pa da se zakljuca sa bar tri kljuca :wub:

Tangerineee :baby: nema te.

ivannnica, Tangerine i mama maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahh Ummu, ova tema je postala moja kuca na forumu. Rane zacjeluju al oziljci s vremena na vrijeme opet zazigaju. A tu su i sve ove divne zene koje su mi bile ogromna podrska, a slabo ih srecem na drugim temama. Valja i njihove dvije crtice docekati, pa bebice, njihove rodjendancice :wub:

Abej, Vuciguraj, ivanaica i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam ali jer si ponovo trudna pa kada vidim da ovdje pises nekako :mellow:  

Pisace i one sve na drugim temama :baby: samo hrabro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam ali jer si ponovo trudna pa kada vidim da ovdje pises nekako :mellow:  

Pisace i one sve na drugim temama :baby: samo hrabro.

Bit ce srece da na taj nacin vise ne budem morala pisati ovdje, ni jedna od nas pa da je zakljucamo sa tri kljuca:angel:

Ummu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cure ja evo od subote vece nisam krvarila. Al danas popodne opet?! Ne pijem vise kapi. Jel to normalno?

Uh pridruzujem se zakljucavanju, da se nikad nikome ne desi ovako nesto. Ljubac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nora@, da znaš da si falila i ti nama! :wub:

lexy i nora@ volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej drage moje, kako ste mi??

Abej, imal kakvih pomaka kod tebe??

Meni se blizi termin, jos malo jace od mjesec dana :) a blizi se i godina dana od prekida :( vtp 06.09, a prekid imala 25.08. Zadnjih dana bas mnogo razmisljam o tome i mogucnosti da rodim bas na taj datum sto ne bih nikako voljela.

Ne znam koliko se sjecate da sam pisala da za tu trudnocu i prekid znaju samo s&s. Cekali smo taj "kobni UZ" pa da kazemo ostalim za trudnocu, medjutim kako nam je receno da su bebe mrtve odlucili smo da presutimo sve i sami se izborimo sa nasim bolom.

Kad smo rekli za ovu trudnocu, ja sam rekla mojoj mami i za prethodnu trudnocu, kontajuci da je red da zna kroz sta joj je dijete proslo i sve joj ispricam sta je i kako bilo, da niko sem s&s ne zna, da je prvenstveno meni lakse sto niko vise ne zna. Medjutim umjesto olaksanja sto sam svojoj mami dusu otvorila dozivjela sam toliko razocarenje i zaista ne znam kako da se postavim u svoj toj prici.

Ona umjesto da je to zadrzala za sebe svima je to ispricala. Rodbini, poznanicima. Prvo su mi pocele pristizati poruke "utjehe" od rodbine. U prvi mah sam je napala, sto je pricala kad sam joj fino rekla da niko ne zna(znaci ne zelim da iko zna), na sta me upitala kome je to ona rekla, i ja joj kazem od koga sam dobila poruke, i na to mi rece kako je ona rekla tim osobama da sute :huh: wao koja olaksica :ph34r:

Poslije su mi pocele pristizati i poruke od starih prijateljica, znaci Bog sam zna ko sve zna :( sto je jos gora stvar s muzeve strane mi niko ne zna, djeverovi mi ne znaju koji su mi ovdje blizi od sviju mojih. Ni muz mi ne zna za taj ispad moje mame i stvarno ne znam kako da mu to kazem a da ne stvorim jaz izmedju njih dvoje, a on ce pobudaliti(s razlogom). Ako mu i ne kazem opet ce saznati kad tad i onda kontam stvar moze biti jos gora. Bas ne znam kako da se postavim u ovoj prici, a tek da ne pisem koliko sam se razocarala u mamu :( voljela bih joj to toliko nabijati na nos, al opet nemam srca, mama mi je, i toliko mi je tesko sto sam izgubila povjerenje u nju. Svekrva mi rodjenim sinovima rijeci jedne nije rekla, a mama fakticki u novine stavila :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh Mm,nezgodno...

Mozda je to bio nacin da se majka izbori sa sokom i tugom,neki ljudi lakse "svare" nesto kada to ispricaju vise puta...

Ja bih na tvom mestu,suptilno i izokola,naravno,rekla muzu,jer bolje da cuje od tebe nego od nekog drugog...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno ne znam sto to nije mogla da zadrzi za sebe. Drugim osobama sluzi kao pop kojem se ispovijedaju, a rodjenom djetetu zabi noz u ledja :(

Mm na nju gleda malo drugacije, mogla bih reci realnije, dok ja "branim" njene bubice ili bolje reci ne volim da ih on naglasava pa kad ih naglasi ja stanem u njenu odbranu. To mi nekako ide automatski, ne znam, tesko mi je za objasniti. Pa cesto se znamo zakaciti oko toga. Ja znam da njega sad ovo ne bi iznenadilo(dok mene iskreno jeste), on ju je tako procijenio. Sad znam da ce mi reci nesto tipa "eto jesam li ti rekao" ili "znao sam", na sta cu ja da poludim. Znam da ce mu biti krivo na nju i da joj to nece moci oprostiti, znam da ce poceti sa psiholoskom analizom sto ce mene postaviti u polozaj njenog branitelja i eto svadje, a ne zelim da se posvadjam sa njim zbog ovog jer sta god da kaze bit ce u pravu <_< ughhh<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno nemam pojma sta da ti kazem...Mozda on nece to sto ke pricala primiti k srcu?

Bas su razliciti odnosi kod vas i kod mene i mm-a,kada neko,ko god,bilo moji i li njegovi urade nesto sto nije u redu,ni on ni ja nemamo problem da ih iskritikujemo i nema toga da ja branim kevu zato sto je moja,a znam da nije u pravu i obratno...Zato i ne znam sta da ti kazem,svi smo drugaciji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad se i ja ubacujem ovde, znam kako to sa mamom moze biti tesko, ja stalno imam neke problemcice sa mojom. Muz te automatski brani, ne radi nista lose-radi to jer te voli, pa bi da te zastiti i od mame nekad, nemoj to nista da te brine. Ah, te mame... :-) Ja te potpuno razumem sto se tice razocarenja nekih u majku. Ali dobro, ja sam vec navikla na ispade takve i slicne. Prosto sam osoba koja ne zaboravlja neke stvari i malo je zbog toga drzim inace na distanci, imam svoje razloge. Drzim je na distanci u smislu da necu da se mazim sa njom i ne volim tepanje- to ne volim, smeta mi posle svega, a ona ko da namerno to radi sve. A ona je sve zaboravila naravno sto mi je u zivotu ruzno rekla-uradila, ne kazem da nije bila dobra majka- odgajila me, vaspitala i posle se na sve to nekako posrala stvarno. E ona je to sve zaboravila, ja nisam. I sad ona vidi distancu, ali ne konta. Prekljuce je bila kod mene i rekla mi da nece doci kad se dete rodi da ga vidi, rekoh- dobro. I onda kaze eto kako se ona uvek zezne- jer kao uvek kaze, necu dolaziti vise kod tebe, pa se zezne i dodje... i to samo iz njoj poznatih razloga. Medjutim navikla sam na te stvari i necu da joj popustam njeno ludilo- moj odgovor na to je da mi ne preti nedolazenjem svaki put, da jednostavno ako misli da ne treba da dodje, da ne dolazi. Kome je stalo do mene doci ce, kome nije nece i to je to. Ne volim te prazne pretnje, a i ne kontam njihovu svrhu sem stvaranja tenzije... Kao kaze nek ti dodje svekrva- ti nju volis i uvazavas... Pa ja ne znam koja majka je nesrecna jer joj je dete ok sa svekrvom... zena me nikad nije uvredila, sto ne bi bile ok... Ljubomorna je. Ali ja ludilo takvo ne popustam, jer kao prvo nemam zivaca, kao drugo- znam da bi mi se to vratilo kao bumerang, jer je ona inace manipulativna i kad oseti da moze kako hoce pravi pakao. Ako neces ne moras me vidjati i to je to... Radi se o praznim pretnjama, svadjama bez razloga i ljutnjama iz njoj poznatih razloga, posle cega se javi kao da nista nije apsolutno bilo. Napravis sranje znaci  i onda se javis kao da nista nisi rekla. E pa nece moci. Kod mene je doduse drugacija situacija nego kod tebe- drasticnija. Ti si se da kazem prvi put razocarala u majku pa ti tesko, a mene je moja istrenirala sa razocarenjima odavno, jos od osnovne, tako da, ja sam navikla nekako, i tu se ne moze drugacije reagovati... jer znam da ce mi praviti haos neki stalno, a i ja zivim sa muzem, ne moze ni on te gluposti da slusa, suzdrzava se da ista kaze jer mi je to majka. Nakupice se i njemu ako nastavi tako, realno... Normalno je da nasi muzevi tako reaguju- zastitnicki u stvari, jer nas vole.

Ovo nema veze bas moje sa prekidom trudnoce, izvinjavam se, samo hocu da kazem da znam taj osecaj razocarenja, razumem i sto hoces automatski da zastitis majku pred muzem, ali razumem i tvog muza. Nemoj biti tuzna, proci ce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej drage moje, kako ste mi??

Abej, imal kakvih pomaka kod tebe??

Meni se blizi termin, jos malo jace od mjesec dana :) a blizi se i godina dana od prekida :( vtp 06.09, a prekid imala 25.08. Zadnjih dana bas mnogo razmisljam o tome i mogucnosti da rodim bas na taj datum sto ne bih nikako voljela.

Ne znam koliko se sjecate da sam pisala da za tu trudnocu i prekid znaju samo s&s. Cekali smo taj "kobni UZ" pa da kazemo ostalim za trudnocu, medjutim kako nam je receno da su bebe mrtve odlucili smo da presutimo sve i sami se izborimo sa nasim bolom.

Kad smo rekli za ovu trudnocu, ja sam rekla mojoj mami i za prethodnu trudnocu, kontajuci da je red da zna kroz sta joj je dijete proslo i sve joj ispricam sta je i kako bilo, da niko sem s&s ne zna, da je prvenstveno meni lakse sto niko vise ne zna. Medjutim umjesto olaksanja sto sam svojoj mami dusu otvorila dozivjela sam toliko razocarenje i zaista ne znam kako da se postavim u svoj toj prici.

Ona umjesto da je to zadrzala za sebe svima je to ispricala. Rodbini, poznanicima. Prvo su mi pocele pristizati poruke "utjehe" od rodbine. U prvi mah sam je napala, sto je pricala kad sam joj fino rekla da niko ne zna(znaci ne zelim da iko zna), na sta me upitala kome je to ona rekla, i ja joj kazem od koga sam dobila poruke, i na to mi rece kako je ona rekla tim osobama da sute :huh: wao koja olaksica :ph34r:

Poslije su mi pocele pristizati i poruke od starih prijateljica, znaci Bog sam zna ko sve zna :( sto je jos gora stvar s muzeve strane mi niko ne zna, djeverovi mi ne znaju koji su mi ovdje blizi od sviju mojih. Ni muz mi ne zna za taj ispad moje mame i stvarno ne znam kako da mu to kazem a da ne stvorim jaz izmedju njih dvoje, a on ce pobudaliti(s razlogom). Ako mu i ne kazem opet ce saznati kad tad i onda kontam stvar moze biti jos gora. Bas ne znam kako da se postavim u ovoj prici, a tek da ne pisem koliko sam se razocarala u mamu :( voljela bih joj to toliko nabijati na nos, al opet nemam srca, mama mi je, i toliko mi je tesko sto sam izgubila povjerenje u nju. Svekrva mi rodjenim sinovima rijeci jedne nije rekla, a mama fakticki u novine stavila :(

Drži se. Potrudi se koliko možeš da budeš vedra.

Naš drugi dar napunio je godinu, zahvalni smo na njemu. Uskoro će biti dve god od kad sam potpisala saglasnost za prekid trudnoće, spontane kad 'je otišlo sve samo' smo lakše podneli, ali poslednji kad je bila rađena kiretaža mi se vraća u snove i posle 2god i uspešne trudnoće i ispunjenja snova. Protiv podsvesti ne možemo puno, mada se svojski trudim da mi ne utiče na emotivni život, nekad prija isplakati se. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoxx, i mi u normalnoj prici nazivamo stvari svojim imenom, ali kad se desi neki ispad onda preuzimamo uloge tuzioca i branitelja. On kad sazna sad za ovo bit ce mi mnogo teze istjerati neke stvari po mom a ticu se moje mame. Sam njihov odnos ce postati napet jer mm ne zna da se pretvara, a ja bih voljela da svuda cvjetaju ruze...itd...itd...

Zeklice, citala sam o tvom odrastanju i odnosu sa mamom. Ne znam sta bih ti rekla. Mozda me ovaj ispad i ne bi toliko pogodio da sam iskljucivo ja u pitanju, da mogu sad to da presutim i nastavim dalje "kao da nista nije bilo", ali stvar je u tome sto ovo sada mijenja neke stvari. Nepravedno mi je prema djeverovima koji su mi kao braca ovdje, njima sam presutila, a u Bosni mi potpuno nebitne osobe znaju za to. Ni prvim s&s sigurno nije bilo lahko da kriju suze i tugu od svoje djece, drugih snaha, pa i od svoje brace i sestara.

Andjelcicu moj kad se sjetim tebe i jos nekih clanica ovdje vjeruj da me bude sramota rijec napisati :( al jbg i dalje boli, opet se covjek pita sto bas meni, strah ne manjava, naprotiv. Podsvijest je bas cudo, i meni svasta dolazi na san, najcesce da ih radjam zive i zdrave, pa se onda isplacem, ustanem ko ni za cega :(

Vec godinica :wub: nek ih doceka jos sto u zdravlju, sreci i veselju zajedno sa batom :wub: i nek svoju mamu ispune svom srecom svijeta :babymommy:

 

Kikiriki i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaki gubitak je bolan, ne vidim razlog da te za bilo šta bude sramota. 

Kad počne kriza govorim sebi da je prošlost prošlost i da ne treba biti sadašnjost, posebno kad imamo radost. Ali nekada znači otplakati i izbaciti stres, i nastavimo napred. 

Za mamu te razumem, možda bude značilo da sa tm igraš otvorenim kartama, ne možeš majčin karakter promeniti ali ni činjenicu da ti je majka zbog koje si imala potrebu da podeliš vašu tajnu. 

mama maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoxx, prestravi me <_<

Fale postovi i od avgusta prosle godine, mog posta ni jednog nema. Mozda je i bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

covece pa ovo je bas bila redukcija, od avg2013 pa do okt 2015 ( ako sam dobro videla) 

znaci nema niti jednog mog posta vezanog za tu trudnocu. nije da je bas lepa uspomena, ali mi je i zao da ih nema, to je bio jedan mini dnevnik kakvo god da je iskustvo cuvao :(

ivanaica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema ni mojih...

ne znam sta su radili, ali nije ok da ih nema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.