Prekid trudnoće

odgovora

Objavljeno

Klaker,naravno da neces biti pogresno shvacena,u tome i jeste stvar,mi se ovde odlicno razumemo i nadam se da ce shvatiti da je ova tema ovakva kakva je jer je takvom mi cinimo,takva nam je potrebna...

ivanaica, Abej i Klaker volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci tek sada vidim... ste se dogodi ovde zene moje? Neko je nasao da cacka ovu temu? Ccccccc...

Molim Vas, ova tema sluzi za devojke koje su prosle kroz pakao, i kako bi trebala da izgleda? Napise desio mi se prekid ili izgubila sam bebu u tom i tom mesecu... i sta onda? Mi ne smemo da joj pruzamo podrsku i utehu. Ne shvatam. Pa onda kada zatrudni ponovo ne sme da napise da je trudna...

Necu postovati pravila... bas ste me razocarali

Nice, ivannnica, BubiBi i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, sa zakasnjenjem srecni praznici i da bude puno bebica ove godine!!!

Macka Mazooo, cestitam, da bude skolska trudnoca i da uzivas!!!♡♡♡

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci tek sada vidim... ste se dogodi ovde zene moje? Neko je nasao da cacka ovu temu? Ccccccc...

Molim Vas, ova tema sluzi za devojke koje su prosle kroz pakao, i kako bi trebala da izgleda? Napise desio mi se prekid ili izgubila sam bebu u tom i tom mesecu... i sta onda? Mi ne smemo da joj pruzamo podrsku i utehu. Ne shvatam. Pa onda kada zatrudni ponovo ne sme da napise da je trudna...

Necu postovati pravila... bas ste me razocarali

:lol:

baš si me nasmejala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D

Sto i da se ne nasmejemo ovde!!!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage članice,

Uočeno je da postoji nekoliko tema koje se bave gubitkom bebe ili deteta. Administracija trenutno radi na tome da se ove teme objedine ili redefinišu (odnosno, delimično preimenuju) tako da budu dostupnije i jasnije. Molim Vas za malo strpljenja dok radimo na izmenama.

U svakom slučaju, imaćete slobodu izražavanja misli i osećanja, i nećemo Vam uskraćivati pravo da jedne drugima pružate podršku i čestitke.

Admin team

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozzzz cure...Interesuje me da li neko ima slicno iskustvo?

Prekinula sam trudnocu u 10.nedelji. Radili su mi to u totalnoj anesteziji 08.01. Narednih dana primala sam ergometrin (3 dana) i nilacef ( 6 dana). Nisam imala krvarenje nesto bas malo toliko da mi je bio dovoljan dnevni ulozak i rekli su mi da je to dobro. Onda sam u utorak vece 12.01. bas prorvarila kao kad dobijes, doktor je uradio 2 ultrazvuka i kaze da je sve ok, jutros me je i pregledao. Nista nije rekao dao mi je kapi metilergometrin i kapsule palitreks, pa u ponedeljak na kontrolu. Ako mi slucajno bude visoka temperatura odmah da se javim. Inace imala sam neku malu temperaturu od 37.3. Juce mi je na terapiji dezurni doktor rekao da je to jos sve sveze i da se ne brinem. Ali ovaj moj samo cuti. Bas sam uplasena. Em sam morala da prekinem trudnocu koju sam zelela, em sad ovo....:( bas sam uplasena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

missN,jako mi je zao :(

Sto se krvarenja tice,ne brini,ja sam krvarila skoro dve nedelje,slabije pa jace i tako naizmenice.Doduse,posle te dve nedelje je doca na uz-u video da je ostala neka tackica,pa sam opet pila kapi i ab,i sa prvim ciklusom se sve ocistilo.

Htedoh ti reci da je krvarenje normalno,a ako neceg ima,na uz-u ce se videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

brine me i ova temperatura...mada sam ludak jutros kupila digitalni toplomer po njemu nemam temperaturu, istovremeno merim sa onim starim sto ima zivu po njemu je 37.5 - postajem paranoicna....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MissN, mnogo mi je žao:(. Koliko se sjećam, temperatura preko 38 je zabrinjavajuća, možda će djevojke bolje znati. Mislim da za sad nemaš razloga za brigu, ali opet ako ćeš biti mirnija ti pozovi nekog ljekara da provjeriš. 

Meni se krvarenje malo pojačavalo od tih kapi za skupljanje materice. Normalno je i da izazovu bolove u stomaku, meni nisu, ali zato su mi nakon svakog uzimanja trnule i jako boljele unutrašnje strane butina (kao kod jače upale mišića) i to samo kad stojim,šetam..užasan osjećaj, kao da ti se noge oduzimaju, mene je 1.put baš prestrašilo, ali mi je dr.kad sam je pozvala rekla da je i to normalno. 

Odmaraj što više, svakako prati temperaturu, a za sve što te zanima slobodno pitaj ovdje;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Admin team-u!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nesto toliko uzasno smrdi kad idem u wc piskit :huh:

Smrad me najvise podsjeca na onaj kad mi je pokrenuto ciscenje koji je dolazio od tableta koje sam stavljala dole :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala cure....sve ovo je pakao...al procice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

missN, žao mi je baš :(

Slažem se sa Zoxx i Abej po pitanju krvarenja. Za temperaturu ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MissN, i meni je jako zao sto prolazis kroz tu tugu... Guraj dalje! Bice lepih vremena pred tobom!

Mama mazo, da nemas neku urinarnu infekciju? Ako si u prilici, odi sutra do dr, za svaki slucaj... Bices mirnija..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama mazo,i meni pade na pamet urinarna inf...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene moje, ja cu da poludim...sad sam isla da piskim i iz mene su izasla kao neka dva ugruska krvi...a na ulosku vidim nesto kao pola malog nokta tvrdo i belicasto....onesvesticu se majke mi, jos sam sama kod kuce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene moje, ja cu da poludim...sad sam isla da piskim i iz mene su izasla kao neka dva ugruska krvi...a na ulosku vidim nesto kao pola malog nokta tvrdo i belicasto....onesvesticu se majke mi, jos sam sama kod kuce

ako ti ugrusci nisu od sveze crvene krvi onda je ok. A za to belicasto ne znam.verovatno se cisti materica. Ako ti se nastavi temp idi u hitnu nek te pogledaju na uz. Ja sam posle prekida krvarila pet ned i kad je izasla sveza krv neko se setio da me pregleda i imala sam ostatke posteljice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad nemam  temperaturu, cula sam se sa glavnom sestrom ginekologije i rekla mi d aje to dobro i bitno da izadje i da je to od ovih kapi. Al ujutru obavezno kod lekara da mu kazem... malopre se cak i pojacalo to belo....grozno

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miss N zao mi je sto prolazis kroz ovo.

za temp se stvarno ne secam jesam li imala, ali su meni nakon nekog vremena isto poceli ispadati tamni ugrusci, otisla kod lekara, i bilo je zaostale krvi u materici pa su mi opet ukljucili kapi za skupljanje materice, i to se zatim iscistilo samo, a da nije rekli su mi da ce opet raditi kiretazu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MissN, nadam se da si bar malo mirnija otkad si se čula sa med.sestrom. Ne znam da li ćeš ovo pročitati do polaska kod dr sutra, ali možda ne bi bilo loše da zamotaš i poneseš uložak sa tim bjeličastim kod njega, da mu ako zatreba možeš pokazati na šta misliš, jer drugačije je kad ti opisuješ i kad on sam vidi. Možda zvuči grozno i gadljivo, i meni je bilo, ali sam to nakon ovog prevazišla, a kako i ne bi kad su mi nekoliko sati nakon kiretaže tražili da im pokažem uložak :huh:da vide količinu krvarenja, oni kao med.osoblje su na to skroz navikli.

 

mama maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Abej, sad tek videh poruku. Jbg vec sam bacila. Sad idem kod doktora. Bas su mi sinoc, dva sata nakon kapi, to belo i ugrusci izlazili  kao i krv. Onda se kao sve stisalo, nema bolova, nema krvarenje, evo od sinoc cisto sve. Videcu sta ce da kaze. Nocas se temperatura smirila 36.5, sad je opet 37.3.

Opet cenim, da je nesto bilo ne daj  boze, da bi me ostavio u bolnici jos juce kad me je pregledao, a ne da mi kaze da idem kuci. Pri tom jos mi je u bolnici otvorena istorija bolesti...

hvala vam cure, hvala sto ste tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MissN, :(

Kod mene kad je pokrenut prekid je bilo tih "komadica" i to je to sto je trebalo da izlazi. To bjelicasto je bilo ko neke uveznice, cjevcice, barem je mene na to asociralo. A sto se tice ugrusaka meni su rekli da bi bilo lose da ih nema, sve dok ispadaju ugrusci krvi znaci da ciscenje ide dobrim tokom, da nije njih izlazila bi svjeza krv koja bi vodila do iskrvavljenja.

Zelim ti od srca da se to sto prije zavrsi, da barem na to ne moras da mislis, a praznina, nju ce vrijeme tek da ublazi i danas sutra nova bebica :babymommy:

Abej voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vjerovatno su kapi odradile svoje, očistile do kraja matericu, izbacile zaostalu krv, ako je bilo. MissN, javi nam se kad se vratiš od dr;) 

Mama mazo, kako si ti? Ići ćeš dr da vidiš da nije urinarna inf.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.