Aktivnosti vaših mališana

odgovora

Objavljeno

A sta mi znamo...

- da kuco kaze av, av...a maca mjaa, mjaa..

- uveliko zovemo - ta ta, ma ma, ba ba, nesto kao ke ka, de da...

- ljubimo mamu, tatu, uja, keku, babu...

- masemo, i ljubimo ruku kao da saljemo jubac

- uz muziku neku veselu i poznatu skacemo, djipamo li djipamo

- na pitanje dje su zubi, stavi prste u usta

- kad vidi hranu kaze njam njama...

- da otvorimo i zatvorimo neke stvari, da ne objasnjavam

- da se ljutimo, i nesto vicemo kad smo ljuti

Uh, ima svata nesta jos...al ne mogu da se sjetim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: :wub: :wub:

Pravi je šmeker od malih nogu.

:D

Jeste.

Razlikuje lijepo od dosadnog i uobicajenog. :lol:

Materina maza :)

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Glavna zanimacija ovih dana je uhvati mau mau! A ona jadna bezi ko djavo od krsta.Skoro ju je zgrabila za rep i pocela da je vuce,dobro pa je macka pitoma. Pocela je da cisti,cim vidi metlu,kaze :"Nina citi." Blago meni! :) Nekad joj nije dovoljna mala metla vec mora da uzme i onu veliku. Trazenje rupica u zidu ili bilo kakvih pukotina na stazi je prava avantura. I jos kad vidi neku bubu,odusevljenju nema kraja.

Pocela je da nas ljubi (kad joj dodje da to uradi) pa se posle kao postidi. ;)

Sa njom je svaki dan nova avantura!

Kad vidi nekog da prolazi ulicom,mora da mu se "javi".Mase i zove npr.baba,deda,teta (zavisi ko prodje) i ako joj se ta osoba slucajno ne javi pocinje da zapeva.

Sou!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neda mene ceo dam imitira.Uzela krpu i čisti,kao trlja.Ja se veceras feniram ona uzela cetku pa na kosu i traži fen,pa snalu stavlja na glavu-šou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Glavna zanimacija ovih dana je uhvati mau mau! A ona jadna bezi ko djavo od krsta.Skoro ju je zgrabila za rep i pocela da je vuce,dobro pa je macka pitoma. Pocela je da cisti,cim vidi metlu,kaze :"Nina citi." Blago meni! :) Nekad joj nije dovoljna mala metla vec mora da uzme i onu veliku. Trazenje rupica u zidu ili bilo kakvih pukotina na stazi je prava avantura. I jos kad vidi neku bubu,odusevljenju nema kraja.

Pocela je da nas ljubi (kad joj dodje da to uradi) pa se posle kao postidi. ;)

Sa njom je svaki dan nova avantura!

Kad vidi nekog da prolazi ulicom,mora da mu se "javi".Mase i zove npr.baba,deda,teta (zavisi ko prodje) i ako joj se ta osoba slucajno ne javi pocinje da zapeva.

Sou!

:lol: Samo zamišljam jadnu macu! :lol: U kakvom se čudu našla!

2rt-385163.jpg

:lol:

Neda mene ceo dam imitira.Uzela krpu i čisti,kao trlja.Ja se veceras feniram ona uzela cetku pa na kosu i traži fen,pa snalu stavlja na glavu-šou.

Ena-morena i Mašo, da li su vam curice umiljate ili su živahne? Mislim, da li možete da se mazite sa njima, pošto ja ovo moje čudo samo jurim po ceo dan. Hoće da se mazi samo kad mu se spava! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Samo zamišljam jadnu macu! :lol: U kakvom se čudu našla!

2rt-385163.jpg

Jedina razlika na ovoj slici je izraz lica! Moja je sva srecna i odusevljena kad uspe da uhvati macku. Samo,sto sad macka bezi cim je vidi. :lol::P

:lol:

Ena-morena i Mašo, da li su vam curice umiljate ili su živahne? Mislim, da li možete da se mazite sa njima, pošto ja ovo moje čudo samo jurim po ceo dan. Hoće da se mazi samo kad mu se spava! ;)

Ona je jedna veeeeeeeeliiikaa maza. Cim se probudi moramo da se mazimo,da je izljubim i izgnjavim pa onda ustaje. I preko dana ima obicaj da rasiri ruke i kaze :"Mama bubi maju-mazu." A tek kad dodjem s posla... Grli me i ljubi (da ne poverujes). I sve to traje dok ne ugleda svog omiljenog ljubimca pa onda u napad!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Velika mamina maza!

Preko puta nas je vrtić,do skoro je plakala od sprava-od preključe sve traži,najviše ljuljasku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ona je jedna veeeeeeeeliiikaa maza. Cim se probudi moramo da se mazimo,da je izljubim i izgnjavim pa onda ustaje. I preko dana ima obicaj da rasiri ruke i kaze :"Mama bubi maju-mazu." A tek kad dodjem s posla... Grli me i ljubi (da ne poverujes). I sve to traje dok ne ugleda svog omiljenog ljubimca pa onda u napad!

Istopila sam se! :)

Nadam se da se nisi naljutila za sliku, mnogo mi je smešna i to mi je bila prva asocijacija! :)

Velika mamina maza!

Preko puta nas je vrtić,do skoro je plakala od sprava-od preključe sve traži,najviše ljuljasku.

I ovo moje uživa na ljuljašci, i traži da je stalno napolju. Sakuplja sve živo, travu, cveće, bube,...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi tobogan sama ide i na veliki nista se ne boji,m nekada je prevali pa legne pa se spusti, neda da se mazi samo kad spava malo i tad se vrti :( vise mi je onako harambasasta :D

E onda možemo da se udružimo.:)

Čudno, ja baš onda imam predrasudu da su sve devojčice mazne! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da se nisi naljutila za sliku, mnogo mi je smešna i to mi je bila prva asocijacija! :)

Ma kakva ljutnja,bas je smesna slika,za par meseci mozda i ja tako slikam dete :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To za skupljanje svega i stavljanje u usta ja polude.Kamenčici i bube,juri ih...

Kad sam u kuhinji stoji uz mene.Krene mm da je uzme,ona odmah vristi na njega,kaže mu NE i digne prstić.To je moja pijavica.Jutros mi je stvarno bilo teško....odem da pi-pi u wc,ona preplače do kupatila i tu stane uz kadu i ceka me...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh..... Aktivnosti nasih malisana.... Ja cu se jedno jutro probuditi sa rogovima na glavi definitivno :lol:. Bila sam ubedjena da je Veca bila najnemirnije dete ali me je sin (ljubi ga majka :lol: ) razuverio ocas posla. Poslednja njegova aktivnost : otvara firizider, uzima zele zeku sa police koju je do juce mogao da dohvati, otvara sam (i dalje mi nije jasno kako :D ) i jede naravno :lol:. Sou program. Za njega ne postoji ne mogu, sve moze i sve hoce :lol:, ali moram priznati da je jako smesan, narocito kada se rasprica na bebecem kineskom koji parla bez problema :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh..... Aktivnosti nasih malisana.... Ja cu se jedno jutro probuditi sa rogovima na glavi definitivno :lol:. Bila sam ubedjena da je Veca bila najnemirnije dete ali me je sin (ljubi ga majka :lol: ) razuverio ocas posla. Poslednja njegova aktivnost : otvara firizider, uzima zele zeku sa police koju je do juce mogao da dohvati, otvara sam (i dalje mi nije jasno kako :D ) i jede naravno :lol:. Sou program. Za njega ne postoji ne mogu, sve moze i sve hoce :lol:, ali moram priznati da je jako smesan, narocito kada se rasprica na bebecem kineskom koji parla bez problema :D

:wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakva ljutnja,bas je smesna slika,za par meseci mozda i ja tako slikam dete :lol:

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozemo daaaaa isti su :)

Mislim imamo mi kao ritual mazenja ujutru, ali ja nju pokusavam maziti a ona meni skace po glavi i cupa me :D nema ta mira ni da jede ni da se mazi, samo akcija :D

:lol: Ćuti, to je bar super za liniju! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To za skupljanje svega i stavljanje u usta ja polude.Kamenčici i bube,juri ih...

Kad sam u kuhinji stoji uz mene.Krene mm da je uzme,ona odmah vristi na njega,kaže mu NE i digne prstić.To je moja pijavica.Jutros mi je stvarno bilo teško....odem da pi-pi u wc,ona preplače do kupatila i tu stane uz kadu i ceka me...

:rolleyes:

I mi imamo slične nastupe plača, besa, u sličnoj situaciji! Meni je to smešno! Mali krpelj. Ne mogu nigde da mrdnem od njega! Kako onda da nađem švalera! ;):lol: Šalim se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh..... Aktivnosti nasih malisana.... Ja cu se jedno jutro probuditi sa rogovima na glavi definitivno :lol:. Bila sam ubedjena da je Veca bila najnemirnije dete ali me je sin (ljubi ga majka :lol: ) razuverio ocas posla. Poslednja njegova aktivnost : otvara firizider, uzima zele zeku sa police koju je do juce mogao da dohvati, otvara sam (i dalje mi nije jasno kako :D ) i jede naravno :lol:. Sou program. Za njega ne postoji ne mogu, sve moze i sve hoce :lol:, ali moram priznati da je jako smesan, narocito kada se rasprica na bebecem kineskom koji parla bez problema :D

To je lepa osobina, samo treba da se usmeri pravlino! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je lepa osobina, samo treba da se usmeri pravlino! ;)

Da definitivno, Veca je bila a boga mi i ostala jedna veoma aktivna devojcica, ali on je prevazisao sve :o.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam jel ovo aktivnost :) ali kad god joj pokazem prst i kazem ne-.ne ona krene da histerise i da sklanja moj prst i da ga ne vidi i nastavlja aktivnost kako ja opet podignem i kazem ne-ne ona hoce da slomi i iscupa :unsure: znaci sve zivo zna opasna je postala, histericna malo ljubomorna ne verujem znaci cim mm legne meni u krilo eto nje i sklanja gura njegovu glavu ako me zagrli eto nje gura svoju njuskicu :D

Inace pored toga, mozda ce nekom cudno da zvuci ima jednu kutiju makarona njenu :) to joj dajem da se igra, ona vadi jednu po jednu i reda ih na pod do sad nikad nije prosula sve odjednom....a da i uzme ubrus i capka komadice i gura u staru tastaturu izmedju tipkica zna se nekad zaigrati nije cesto ali zna..u parku je glavna voda u stanju je ici bas dugo do vode zna tacno gde su fontane i tamo odmah navodi da se ide :D, na ljulji se ne zna bas dobro drzati tj nisma je pustila samu, a na tobogan ide pokretne stepenice obozava u trznim centrima to je ludilo iskakanje iz kolica..primecujem da trpa manje stvari usta vise ju zanima da ih gleda okrece obrce studira nesto...

Mali zvrk! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam jel ovo aktivnost :) ali kad god joj pokazem prst i kazem ne-.ne ona krene da histerise i da sklanja moj prst i da ga ne vidi i nastavlja aktivnost kako ja opet podignem i kazem ne-ne ona hoce da slomi i iscupa :unsure: znaci sve zivo zna opasna je postala, histericna malo ljubomorna ne verujem znaci cim mm legne meni u krilo eto nje i sklanja gura njegovu glavu ako me zagrli eto nje gura svoju njuskicu :D

Inace pored toga, mozda ce nekom cudno da zvuci ima jednu kutiju makarona njenu :) to joj dajem da se igra, ona vadi jednu po jednu i reda ih na pod do sad nikad nije prosula sve odjednom....a da i uzme ubrus i capka komadice i gura u staru tastaturu izmedju tipkica zna se nekad zaigrati nije cesto ali zna..u parku je glavna voda u stanju je ici bas dugo do vode zna tacno gde su fontane i tamo odmah navodi da se ide :D, na ljulji se ne zna bas dobro drzati tj nisma je pustila samu, a na tobogan ide pokretne stepenice obozava u trznim centrima to je ludilo iskakanje iz kolica..primecujem da trpa manje stvari usta vise ju zanima da ih gleda okrece obrce studira nesto...

Oooo da i Elena je ljubomorna jaaako ako tajo dodje da poljubi mamu ili da se mazi :D A interesantno nije ljubomorna ako uzmem drugo dete, samo na tatu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar je drugar nas nasao sebi poslasticu jednostavno ne vidimo kad porastu toliko... sve oni znaju :wub: vidis ja bi za tvoju Vecu uvek rekla da spada u mirniji tip dece sta znam, ali pogresno sam sliku stvorila mozda jer sam citala da si pisala da je jako ozbiljna za svoj uzrast i tako to, a nekako sam ozbiljnost i onu zrelost povezala sa malo manje aktivnom decom i mirnijom, Veca zvrk mali :wub:

Da li mi verujes da je i meni prosto neverovatno nekada da je od one vragolaste bebane narasla jedna stvarno odgovorna devojcica :). I dalje je ona jedno veoma radoznalo dete, dete koje bi svasta nesto pokusalo da uradi u istom trenutku i i dalje je jedan malo veci zvrk, ali uz sve to zaista i vrlo odgovorna :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta drugo da kazem vec nadati se da ce tako i kod nas biti :D

:D Hoce hoce nego sta ce ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

He, malo pre se pričalo o ljubomori, ...

On pošto -poto hoće da je u centru moje pažnje!

To je toliko smešno, ...kad nam neko dođe i kad pričam sa gošćom, Jakov iz grla doziva: MMAmammaaaaAAAaamAAAAmaaAAA! MAAAama! Mama, mama!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

He, malo pre se pričalo o ljubomori, ...

On pošto -poto hoće da je u centru moje pažnje!

To je toliko smešno, ...kad nam neko dođe i kad pričam sa gošćom, Jakov iz grla doziva: MMAmammaaaaAAAaamAAAAmaaAAA! MAAAama! Mama, mama!!!

heheheh :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam jel ovo aktivnost :) ali kad god joj pokazem prst i kazem ne-.ne ona krene da histerise i da sklanja moj prst i da ga ne vidi i nastavlja aktivnost kako ja opet podignem i kazem ne-ne ona hoce da slomi i iscupa :unsure: znaci sve zivo zna opasna je postala, histericna malo ljubomorna ne verujem znaci cim mm legne meni u krilo eto nje i sklanja gura njegovu glavu ako me zagrli eto nje gura svoju njuskicu :D

Ista prica! Ne da da mi pridje ni za zivu glavu1 :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.