Aktivnosti vaših mališana

odgovora

Objavljeno

Moj Markic je cini mi se u zadnjih 15ak dana bas svasta novo naucio i to uglavnom sam... Voli sam da se igra ali i upija od nas kao sundjer :)

Uzme moj lak za nokte i udara mi po prstima na nozi (maze mami nokte )

Moj telefon uzima stavi na potiljak ( ne moze da utrefi gde mi to stavimo telefon ) i vice ko blesav : "Ajaaaaaaaaa " to mu je valjda Alo .

Uzima cepove od flasica i istrazuje koji ide na koju flasicu i to je u stanju da radi po pola sata , ne dozvoljava da ga iko dira kad to radi i ne daj Boze uzeti mu neki od delova koji su mu potrebni .

Sam vrti cigre uglavnom mu lepo ide ali kad mu ne uspeva onda place pa nosi nama da mu vrtimo , pa pokusa opet sam pa opet place ako ne ide i tako ... :D

Oponasa Lolu (psa naseg ) i to bas verno :D ne ono klasicno decije av, av nego bas tonom kako ona ( duboko ) laje

Ljubi mamu a tatu nece :D bode ga brada B) al se sa oboje jednako mazi (velika je maza )

Vozi autice a one sto se navijaju navije pa bezi od njih ...

Ceslja nam kosu , uglavnom cesljem a kad nema ceslja onda grabuljicama svojim plasticnim <_<

Plete nogicama ko velik kad mu pustimo muziku. Polako pocinje i da peva al to samo on zna sta :D

KAd cuje mm kako vice ( na babu Petru uglavnom :D ) onda i on kao vice i drzi nam predavanje po 10min. Postrojava nas ...

Uh svasta jos ima , mislim da je za prvu godinicu koja nam je za 48 sati taman kako treba , sto bi rekao mm vesela beba i previse ( to kaze kad je 22h a on jos ne spava nego radi nesto od svega gore nabrojanog :D )

_________________________

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Markic je poptpuni veseljak! Divan je,ljubim ga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mi znamo sta je dobro, a sta ne? Da gledamo svijet djecijim ocima drugacije bi stvari vrednovali.

Naravno da mu to ne dopustam, ali treba paziti kako ga sputavati, jer je to ipak oblik njegovog kreativnog izrazavanja. ;)

Crtanje po zidovima je omiljena radnja malene dečice i nikako se ne savetuje da se u tome dete sputava...e sada, na nama je da nađemo najbolju zaštitu za zid, a da oni nesmetano uživaju u 'izražavanju' ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se hvalim malo vec treci put do centra idemo pesaka...a do centra ima kilometar...i po...to je mamina devojcica :lol:

Dobra devojčica....moja Anđa hoće da pešači,ali bi da s epopenje na sve što vidi,da zaviri i pipne svaku rupu,izbočinu na putu...tako da je nama pešačenje do odredišta nemogućamisija!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Markic je poptpuni veseljak! Divan je,ljubim ga!

:wub:

Crtanje po zidovima je omiljena radnja malene dečice i nikako se ne savetuje da se u tome dete sputava...e sada, na nama je da nađemo najbolju zaštitu za zid, a da oni nesmetano uživaju u 'izražavanju' ;)

Jedna mamina prijateljica je na balkonu uvek imala kantu jupola spremnu i krecila deciju sobu jednom mesecno :D Lepo je to sto je pustala decu da se tako igraju ali ima nacina da se to njihovo igranje bojama neometano obavlja i na laksi nacin... npr na jedan deo zida nalepiti obicnu crnu tapetu , krede u ruke sundjer u pripravnosti i fala lepo ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub:

Jedna mamina prijateljica je na balkonu uvek imala kantu jupola spremnu i krecila deciju sobu jednom mesecno :D Lepo je to sto je pustala decu da se tako igraju ali ima nacina da se to njihovo igranje bojama neometano obavlja i na laksi nacin... npr na jedan deo zida nalepiti obicnu crnu tapetu , krede u ruke sundjer u pripravnosti i fala lepo ....

Eto,jedna od ideja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub:

Jedna mamina prijateljica je na balkonu uvek imala kantu jupola spremnu i krecila deciju sobu jednom mesecno :D Lepo je to sto je pustala decu da se tako igraju ali ima nacina da se to njihovo igranje bojama neometano obavlja i na laksi nacin... npr na jedan deo zida nalepiti obicnu crnu tapetu , krede u ruke sundjer u pripravnosti i fala lepo ....

Vidis, moja mama je meni davala da u svojoj sobi crtam po zidovima, pa i kasnije, u pubertetu. Jedina je razlika bila sto kad sam bila starija, morala sam da menjam tapete sama ako mi se ne svidjaju. ;)

Mi imamo na zidovima 'perive' boje i zna se da krede sluze za pisanje po zidu,a olovka po papiru. Istina, ima tragova ucenja pravila i na zidu i na papiru. :lol:

Zanimljivo je da je vec sa godinu i po dana znao da brise krpom zid posle skrabanja. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidis, moja mama je meni davala da u svojoj sobi crtam po zidovima, pa i kasnije, u pubertetu. Jedina je razlika bila sto kad sam bila starija, morala sam da menjam tapete sama ako mi se ne svidjaju. ;)

Mi imamo na zidovima 'perive' boje i zna se da krede sluze za pisanje po zidu,a olovka po papiru. Istina, ima tragova ucenja pravila i na zidu i na papiru. :lol:

Zanimljivo je da je vec sa godinu i po dana znao da brise krpom zid posle skrabanja. ;)

Markic se jos nije igrao bojama ali verujem da ce i kod nas krpa raditi sve u 16 :D Kazem ok mi je to ali ima nacina da se ne sara direktno zid , meni se t ne svidja ali ko zna sta cu ja sutra dozvoliti kad sad dozvoljavam da jede sam :D Mozete zamisliti na sta on , garderoba i kuca lice posle tog poduhvata :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, kad si to dozvolila, skrabanje po zidovima ces da ne primetis :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, kad si to dozvolila, skrabanje po zidovima ces da ne primetis :lol:

:wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Markic je pravi zvrk radoznali.Mogu samo da zamislim da se ne smiruje.

Yelena ja sam to vec pisala,stvarno nisam mogla da verujem ,ali zaista Jana pokusava da sastavi krug.Naravno nekad uspe nekad ne.Nisu to pravi krugovi vec linija zatvorenog oblika,elipsa tako nesto.

I vrlo dobro povezuje kad nacrta kruzic kaze da je nacrtala balon,jabuku,sunce,a kad crta samo 'prave' linije kaze da je nacrtala crva.

Takodje i cica glisu nacrta dve tackice,pa pokusa da opcrta glavu oko njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno! Kazu grafolozi da je to jako vazno da deca savladaju do 5 godine. Ako savladaju tako rano, kao Jana, mnoge komplikovanije stvari ce savladjivati do 5. godine i zato ti neces imati potrebe nista da forsiras vec da pratis i pruzas podrsku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prohodalo mi dete juče! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prohodalo mi dete juče! :rolleyes:

Jupiiiiii, sad kreće akcija i "no, no# :******

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prohodalo mi dete juče! :rolleyes:

cestitamo...sad trk za njim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala to mi je najlepši poklon za 8.mart! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala to mi je najlepši poklon za 8.mart! :rolleyes:

Divno! :wub:

Moje dijete je od kako sam juce pustila kosu i uvila je, non stop oko mene- grli me, ljubi, gleda me sa blazenim osmijehom, i govori:"Maaamaaa". Ljudi, to je nevjerovatno! Pitam ga da li me voli, a on me jako stegne. Stalno mi je bila vezana kosa (bukvalno se ne sjecam kada sam je pustila :unsure: ), a od kako sam je uvila, njegove ruke su stalno u njoj, mazi me po licu... Bas sam srecna! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dijete je od kako sam juce pustila kosu i uvila je, non stop oko mene- grli me, ljubi, gleda me sa blazenim osmijehom, i govori:"Maaamaaa". Ljudi, to je nevjerovatno! Pitam ga da li me voli, a on me jako stegne. Stalno mi je bila vezana kosa (bukvalno se ne sjecam kada sam je pustila :unsure: ), a od kako sam je uvila, njegove ruke su stalno u njoj, mazi me po licu... Bas sam srecna! :wub:

:wub: :wub: :wub:

Pravi je šmeker od malih nogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače, Nikolica je pre par dana pravio po 15-tak koraka samostalno, ali sada odjednom neće....samo se drži za nameštaj i kada hoće na drugi kraj sobe puže. :unsure:

A ja se baš bila ponadala da se skroz pustio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prohodalo mi dete juče! :rolleyes:

Bas mi je drago! Cestitam!!!

Divno! :wub:

Moje dijete je od kako sam juce pustila kosu i uvila je, non stop oko mene- grli me, ljubi, gleda me sa blazenim osmijehom, i govori:"Maaamaaa". Ljudi, to je nevjerovatno! Pitam ga da li me voli, a on me jako stegne. Stalno mi je bila vezana kosa (bukvalno se ne sjecam kada sam je pustila :unsure: ), a od kako sam je uvila, njegove ruke su stalno u njoj, mazi me po licu... Bas sam srecna! :wub:

Materina maza :)

Inače, Nikolica je pre par dana pravio po 15-tak koraka samostalno, ali sada odjednom neće....samo se drži za nameštaj i kada hoće na drugi kraj sobe puže. :unsure:

A ja se baš bila ponadala da se skroz pustio...

Ne kudi dete zato sto je oprezno. Kad bude siguran, on ce hodati. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hhehehhe evo mu drugarice isto, isto, isto :)

Stvarno? :lol:

Ali, njegova drugarica je mlađa od njega... <_<

Ne kudi dete zato sto je oprezno. Kad bude siguran, on ce hodati. ;)

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema veze sto je mladja, ali isto se tako ponasa identicno i nekih 15 tak koraka je hodala imam jedna i video gde malo tetura i hoda sam i od tad nista, samo trazi ruku, ili ako se pusti jedna korak samo cucanj onako elegantno i juris na sve 4 :)mislim da oni bas dobro znaju da hodaju, ali imaju neki strah ko zna oprezni, znaju za svoje male guze valjda :D

:lol: Da, verovatno.

Mada, bolje da su oprezni, nije to loša osobina. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O,ooo divno! Puno vršnjaka! Gegaju se kao mali pingvini! Ma beskrajno su slatki!:rolleyes:

Inače, Nikolica je pre par dana pravio po 15-tak koraka samostalno, ali sada odjednom neće....samo se drži za nameštaj i kada hoće na drugi kraj sobe puže. :unsure:

A ja se baš bila ponadala da se skroz pustio...

Ne brini se , proćiće i to...Malo se drže, pa malo puste, pa sve tako u krug! :rolleyes:

hhehehhe evo mu drugarice isto, isto, isto :)

Tiko i milice*, uživojmo u njima!

Bas mi je drago! Cestitam!!!

Hvala! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O,ooo divno! Puno vršnjaka! Gegaju se kao mali pingvini! Ma beskrajno su slatki!:rolleyes:

Ne brini se , proćiće i to...Malo se drže, pa malo puste, pa sve tako u krug! :rolleyes:

Tiko i milice*, uživojmo u njima!

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh, kakvog meraka...danas sam dosla kod svojih, oni zive van grada i oko njih sve livade...pa kad sam pustila Andjelu, sama je picila po livadi, padala, ustajala... Nisam mogla da vjerujem, da ne moram da je pazim kao u stanu, ili na asfaltu... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.