Aktivnosti vaših mališana

odgovora

Objavljeno

Hvala puno,

Pojede on mlijeko cijelo, ali problem je u tome sto on vristi dok mu ja ne dadnem mlijeko uopce nema strpljenja. Ali polako valjda cu se snaci... Nemogu biti gruba sa njim, svaki put kad se naljutim na njega, vijerovala ili ne on pocne da trepce okicama kao da mi namiguje to me uvijek nasmije, Naravno on to sada koristi. ILi mi jednostavno pridje i zagrli me...

Iskreno razmisljam o jaslicama, obdanistu.... Dali je prerano?

Naravno da ces se snaci, kako smo se svi snasli i kako se snalazimo tako ces i ti ;). Ne znam sta bih ti rekla za upis u jaslice, ja sam svoje mladje dete pustila da lencari kod kuce jos godinu dana :lol: (star je 1 godinu), mada kada je to neophodno (majka mora da pocne da radi) nema puno razmisljanja. Raspitaj se, poslusaj tudja iskustva (mislim na iskustva majki cija deca idu u jaslice gde bi ti upisala tvoje dete) pa ce ti biti lakse i da odlucis ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

....Problem je to sto je on sada jako tezak i ja vise nemogu izdrzati da ga nosam pocijeli dan , jer sve sto ja pravim on zeli vidjeti i zeli dodirnuti, a to ponekad nije moguce. Kada mu za nesto kazem Ne, on me samo pogleda i onda bukvalno navali na tu istu stvar. Prije par dana je punu saksiju zemlje zajedno sa cvijecem prevrnu na tepih, jos uvije mi nije jasno kako je to uspio napraviti jer je vazna ogromna i ima vise od 10 Kg, sve sto moze dohvatiti zavrsi na podu, ako je na krevetu jastuke pobaca na pod i sve sto moze da se baci. Cak i ponoci dok spava budi se po par puta da pije mlijeko, Uvijek ustajem da mu napravim svijeze mlijeko a on to vrijeme provede vristuci... Muz ludi... Imam jako puno problema dok ga nahranim je primi hrau usta i onda sve ispljuje a pritom mase glavom lijevo desno kako bi sto vise razbacao, jednostavno je nemoguce uhvatiti hrnu iz njegovih usta. Ne znam sto da radim jer gotovo nista ne pojede. .. Sve sam pokusala ali mi ne ide... Ako neko ia slicno iskustvo molim vas da mi da savijet kako da ga navedem da me poslusa bar jednom dnevno...

hahahaha ma imaš jedno malog istraživača :lol:

Što se tiče mleka i noćnog buđenja, imam jedan težak predlog (ali vas to čeka pre ili kasnije). Naime, izbaci mu taj noćni obrok odnosno, da večera bude zadnja. Neka večera bude "jaka" i to je to. Biće vam tekško prvih nekoliko noći, jer će da vrišti ali ako izdržite to, smanjili ste rizik da već sa 3-4 godine dobije karijes, da mu se omogući pravilan razvoj vilice i mikrobiologija usne duplje a takođe ovo te sigurno čeka ako ne sada onda kasnije a tada će biti još teže. Ako ti mužu smeta što beba "vrišti" neka se tih dana iseli iz sobe i spava npr u dnevnoj sobi.

Što se tiče hranjenja, daj mu da polaku uči sam sebe da hrani, naravno da to će ličiti više na mazanje hrane po hranilici i kuhinji nego na hranjenje ali će se time malo zanimati a tebi dati prostora da ga nahraniš. Dakle pustiti da se on igra a ti ga hrani, pa koliko pojede nek pojede. Ne znam kako spremaš hranu?! Da li krenula da ubacuješ začine? Npr, jabuku sa cimetom ili origano i sl.? Ima tema baš o začinima u bebinoj ishrani. Da li bar nešto više voli da jede? Tj da li je iskazao želju za nekom hranom više od ostale?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahaha ma imaš jedno malog istraživača :lol:

Što se tiče mleka i noćnog buđenja, imam jedan težak predlog (ali vas to čeka pre ili kasnije). Naime, izbaci mu taj noćni obrok odnosno, da večera bude zadnja. Neka večera bude "jaka" i to je to. Biće vam tekško prvih nekoliko noći, jer će da vrišti ali ako izdržite to, smanjili ste rizik da već sa 3-4 godine dobije karijes, da mu se omogući pravilan razvoj vilice i mikrobiologija usne duplje a takođe ovo te sigurno čeka ako ne sada onda kasnije a tada će biti još teže. Ako ti mužu smeta što beba "vrišti" neka se tih dana iseli iz sobe i spava npr u dnevnoj sobi.

Što se tiče hranjenja, daj mu da polaku uči sam sebe da hrani, naravno da to će ličiti više na mazanje hrane po hranilici i kuhinji nego na hranjenje ali će se time malo zanimati a tebi dati prostora da ga nahraniš. Dakle pustiti da se on igra a ti ga hrani, pa koliko pojede nek pojede. Ne znam kako spremaš hranu?! Da li krenula da ubacuješ začine? Npr, jabuku sa cimetom ili origano i sl.? Ima tema baš o začinima u bebinoj ishrani. Da li bar nešto više voli da jede? Tj da li je iskazao želju za nekom hranom više od ostale?

Slažem se. Što se ovog boldiranog tiče, možeš da daješ malo vode ili čaja dok ga odvikavaš od noćnog obroka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, da li dozvoljavate vašim mališanima da se igraju u pesku? (mislim na onaj pesak koji se nalazi po parkovima i igralištima za decu)

Dozvoljavam ali samo u nasem naselju jer je izolovano i tu se igraju samo deca iz ovog kraja i ako im neko dodje u goste a svi mi veliki vodimo racuna o higijeni parkica i terena. A i ispred kuce sam napravila jedan deo gde smo sipali pesak i nekako najvise volim da tu ceprkaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

zanima me kada deca pocinju sama od sebe da prave kolut-napred??

Mia je pre par dana pocela da ce prevrce po krevetu, ja mislila da je bilo slucajno, ali sve vise vidjam da namerno dubi na glavi ne bi li se prebacila. A juce mm kace uradila dva puta kolut na tepihu!

Da li je to normalno sa 16 meseci??

Mene plasi da se ne povredi i stvarno ne znam odakle joj ta ideja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace nase aktivnosti....otvaranje frizidera i maznjave hrane, kao i sakrivanje daljinskih u njemu. Vristi kada joj ne dam da otvori, zalepi se za vrata frizidera, samo sto se ne popne ko Spajdermen :D

Skakanje po krevetu, penjanje, vojnikov hod (dize noge uvis i marsira).

Ne znam ni da li je ovo rano, ali vec dugo hoda unazad i vrti se u krug. (???)

Bacanje igracaka, sutiranje lopte (i zivotinja), o spremanju kuhinje i fioka da ne pricam....

Pocela je da koristi prisvojne zamenice (bebino, mamino, tatino, tetkino...). Naravno da je sve BEBINO :D

Kada je pitam kako se zove kaze lepo Mia, ko je Nina - "mama" i tako par imena.

Napokon zove zivotinje imenima a ne beee i muuu, samo je pas ostao vau vau.

Viljuska je zakon, ali zato muku mucimo sa kasikom i strasno zeli biti samostalna. J ane mogu da dozvolim da se kupa sama, ali ona vristi i sama se kao trlja svudge....na kraju je kroz igru okupam. Tako je i sa oblacenjem cipela, pranjem zuba (umoci cetkicu u vodu i sisa je).

Nosa nam je problem, imamo i dve vrste, nijedna nije dobra kada je skinem, ona bi se samo popela na nju. Ako i sedne, kao stiska, stenje 3 sekunde, i ustane, nema sanse da je nateram na odvikavanje od pelena. Pre para dana joj se prvi put pojavio osip na guzi, verovatno je kozi dosta pelenena, a nikako da je naucim na nosu, ma ni mali napredak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lozimo pec na drva i vatra se lepo vidi kroz prozorce....dugo je znala da je to jUJU pec pec i zaobilazila, a sada joj vrag ne da mira, kaze vatja - igamo (igrala bi se sa vatrom). Valjda vidi da mi ipak diramo pec, lozimo, pa bi i ona. Samo vristim citav dan "Pazi Mia pec pec, bice bam bam pa ce da boli, pazi sto, pazi rerna, pazi stepenik, ne diraj to, zatvori taj ormar, nemoj cupati zavesu, nije lepo sarati po prozorima hranom, vadi olovku iz usiju, ne udaraj televizor kockicama, to boli......" i tako u nedogled!

Do sada nije grizla, a sada ako je ljuta dodje do mene i ugrize me.

Zanimljivo joj je da se negde zavuce i sakrije, i to je jedino vreme kada ona miruje....smiri se i ucuti i ne mozes je naterati da se pojavi koliko god ja nju trazila i "plakala", starsno joj je zabavno. Ja se bojim da se jednom stvarno negde ne sakrije pa da fras dobijem sto mi nema deteta. A brza je ko munja, ko madjionicar mazne nesto i za tren oka se stvori na drugom kraju prostorije. I trci, trci, trci.....ja ne mogu vise.

Nikada mi ne daje ruku na ulici, svaki put izvuce i bezi.... Ici u radnju sa njom je haos, sve one sarene police :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baca smece u kantu, vise ne pretura.

"Cita" na nekom svom jeziku.

Crta, i to sve neke jedinice i smeje im se kao luda, skici od radosti...ko zna sta je nacrtala.

Onda mi kaze "i ja'" sto bi znacilo "i ti mama crtaj", pa ja ctram da bi ona to lepo poskrabala.

Ja zidam sa lego kockicama a ona rastavlja, deo po deo.

Sada je u fazi da je sve "boji" pa napravi neku grimasu i donosi kremu da mazemo na "bolna mesta", pa pruza rukicu da ljubim, stalno kaze "Au!" kada se kvrcne negde, i ide dalje :)

Uf, pisem jos kada se setim sta sve umemo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je pocelo da laze...Razbacao je flase i kada smo ga pitali ko je to uradio on kaze:"Deka".Razbacao je krpe po kuhinji a kaze da je:"Cika".

:lol:

I moje djavolce laze...mislim strasno, ni pricati ne zna , ali pitam ko je uradio ovo odmah odvali nekoga, pa ako kazem nije onda nabraja dalje, i jos ih i kao grdi No-no, sa onim svojim mesnatim prsticem.

A na slamcicu pije vec odavno, samo sto naginje na gore kao da je casa ili flasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam sta pises i kao da opisujes moju Saru...ona ima 15 meseci i 5 dana i osim sto ne koristi prisvojne zamenice (osim MOOOJEEEEE), sve to isto radi i pokusava da cupa dugmice iz daljinskog, mobilnog i uopste sve sitne stvari voli da cupka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

zanima me kada deca pocinju sama od sebe da prave kolut-napred??

Mia je pre par dana pocela da ce prevrce po krevetu, ja mislila da je bilo slucajno, ali sve vise vidjam da namerno dubi na glavi ne bi li se prebacila. A juce mm kace uradila dva puta kolut na tepihu!

Da li je to normalno sa 16 meseci??

Mene plasi da se ne povredi i stvarno ne znam odakle joj ta ideja.

Da, Andjela od Mna je to radila i to čak na moru (po sve onom kamenju) :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

zanima me kada deca pocinju sama od sebe da prave kolut-napred??

Mia je pre par dana pocela da ce prevrce po krevetu, ja mislila da je bilo slucajno, ali sve vise vidjam da namerno dubi na glavi ne bi li se prebacila. A juce mm kace uradila dva puta kolut na tepihu!

Da li je to normalno sa 16 meseci??

Mene plasi da se ne povredi i stvarno ne znam odakle joj ta ideja.

Magi kolut radi ali uz nasu asistenciju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, Andjela od Mna je to radila i to čak na moru (po sve onom kamenju) :lol:

Anči...koja bre Anđela....Anđelinaaaaa :P ...o da sa nepunih 18 meseci savršeni kolut napred,čak i po kamenju na plaži...nikda joj nismo asistirali jer je Kristal (njena sveki) rekla da valjda to i nije baš preporučljivo za njihov uzrast

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anči...koja bre Anđela....Anđelinaaaaa :P ...o da sa nepunih 18 meseci savršeni kolut napred,čak i po kamenju na plaži...nikda joj nismo asistirali jer je Kristal (njena sveki) rekla da valjda to i nije baš preporučljivo za njihov uzrast

E, nije mi to rekla sveki, nego neka koleginica. Sveki je baš tome i učila moju curu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jani su trenutno najzanimljivije plisane igracke.Mazi ih,ljubi,grli,oblaci,hrani,daje im sokic pa onda ih brise maramicom.A trenutno sedi ,raspakovala je celo pakovanje maramica i glumi da kija i kaslje u maramicu. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo poceli da jedemo sapun :wacko: ...nesto nam fali... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pređi na tečni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pređi na tečni ;)

Vazi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vazi!

Ma daj..zeza te.. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neeee, ozbiljna sam... stvarno... Emica je isto krenula da kupi sapune i prešli smo na tečni. Em što je bolje em što je praktičnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mada bi sad već i mogli da se vratimo na "obične" ali i mm i ja smo uvideli prednosti tečnih sapuna tako da sad samo njih koristimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mada bi sad već i mogli da se vratimo na "obične" ali i mm i ja smo uvideli prednosti tečnih sapuna tako da sad samo njih koristimo.

Dobila sam odgovor ovde, a danas postavila pitanje u temi PRANJE RUKU <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila sam odgovor ovde, a danas postavila pitanje u temi PRANJE RUKU <_<

Izvini sada sam odgovorila i na tu temu ;) Ti slobodno usmeri devojke na postavljeno pitanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini sada sam odgovorila i na tu temu ;) Ti slobodno usmeri devojke na postavljeno pitanje.

NP, ja samo da devojke gledaju i druge teme... Da se malo rifrešujemo od spec. pitanja... A i usput da rešim dileme ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Penjanje, penjanje i penjanje <_<

fotelja -> komoda > pa bi i na TV!

stolica -> sto

stocic -> radijator :blink:

Jos uvek ne uspeva da jede sam kasikom, ne drzi je lepo i kad god pokusam da mu je lepo namestim on se buni i namesti kako njemu odgovara i samo "muti" po tanjiru.

Ima osecaj za ritam.. uzmem pa mu menjam na minut pesme i on djuska, tacno po ritmu. Saljem ga jos malo na folklor :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.