Aktivnosti vaših mališana

odgovora

Objavljeno

9f61c103ba9af6e34517c3c968794e2c.jpg

Pavle ima slicnu igrackicu i ranije je uglavnom bacao figurice svuda po stanu :lol: a u poslednjih mesec dana ubacuje (ne bas sve) u igracku. Zna koja je figura zvezda, srce, lopta, kocka, ali za sad samo zvezdu lepo ubacuje na svoje mesto, dok ostale pokusava da ubaci gde god, pa se nervira kad mu ne ide! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno administrativno pitanje za sve clanove:

Da li mislite da je tema:

Aktivnosti nasih malisana (dete 1.godina)

vezana samo za pentaranje i skakanje? Jeste da se najvise o tome pise, ali pod aktivnostima treba da se podrazumeva i ovo sto se ovde pise. :)

U pravu si, ali to pentranje me je dovodilo do ludila, a vidim i ostale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sitna motorika kod nas je išla ovako - do godinu dana je znala da oljušti mandarinu i jaje, imala fino pincet hvatanje sitnih predmeta. Do 18. meseci - znala da rasklopi mobilni telefon, daljinski upravljač, mehaničke igračke u sitne delove, menja programe na TV-u, ali ne daljinskim, već onim dugmićima koji su na TV-u. Do 2. godine - koristi se olovkom (drži je celom šakom), zna da otvori flašu, kesicu smokija, ređa 10 kockica u toranj. Do 2,5 - zakopčava sama kopču u kolicima. Sada - koristi daljinski upravljač, ume pravilno da drži olovku, počinje da koristi makaze, kockice ređa u tri niza. Ne znam da li sam nešto propustila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena ocigledno sam ja tamo omanula temu. :unsure:

Mi smo u fazi kada zna vrlo dobro gde sta stoji,ume da vrati nesto na mesto.Za odgovarajucu posudicu zna da nadje poklopac.Imitiramo postavljanje stola i spremamo rucak.Sipa caj kao u soljice i izgovara cscscscscsc itd.

Naucila je i da pije na slamcicu.

Ne brini. Sustina je da kada jedna od nas omasi uzrast,onda se prica nastavlja na pogresnoj temi, tj. na temi za pogresan uzrast. Dodala sam podnaslov ovoj temi,pa ce biti lakse. ;)

Inace, posto vec zna da postavlja sto, vreme je da je ucis da koristi plasticnu viljusku. To joj mozebiti zabavno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

`Moje dete ubija musice i to se lepo tiho prikrade i pljesne je.Zna sama gde stoji tucalo i kad je vidi uzme ga i juri ih.

Pocela je jos i da prepoznaje koja je pesmica cim pocne samo po melodiji i odmah pocinje da peva neke reci koje zna iz pesmice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako.... Aktulene su sledeće aktivnosti

1. Beba- to je svaka lutkica... sa kojom se mazi ili joj stavlja labelo (marne od mog muža sa radnog stola i trlja im usnice) a onda to isto labelo prstićem vadi komade i trlja po mojim nogama

2. Pisanje-crtanje-brisanje i to samo neki "koncetrični" krugovi

3. Lego kockice ali samo manje komade, ove veće nešto zaobilazi (nemam pojma zašto)

4. Knjige- obavezno sa životinjama pa čak uzme i ona kao da čita na nekom njenom-bebećem jeziku.

5. Kuvanje ručka- varjače i kutlače obavezno u rukama i uzimanje maminih tiganja i poklopaca

6. Dodavanje mokrog veša pa ga onako istresa (to ja radim pa videla od mene :D) i skidanje veša sa sušila

Eto toga sam se trenutno setila.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana je postala korisna? :lol: Neverovatno!

Toliko o Emici. ;) Emica ce da bude prava devojcica. Bravo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Natasa je postala prava mala vrednica!

Kad se kuva rucak tu je i ona da promesa ili nesto umuti,

kad se cisti dvoriste odma i ona uzima metlu da pocisti i ona,

kad stavljam ves u masinu za pranje ona mi dodaje

i mora ona da stisne dugme za ukljucivanja,

naravno posle ga i vadi iz masine i dodaje mi da stavimo na susenje.

Stalno vice "I JA,I JA". :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dscn8314.jpg

dscn8632.jpg

Obe smo dobili kad je imao deset meseci, zanimljivo da je prvo naučio da ugura samo krug - kod obe igračke... :) A za ostale je znao da se iznervira baš baš što ne može da ubaci... Sad već unutra mogu da se provuku i autići... :)

Imamo ih dugo, i zanimljivo da mu nisu dosadile, obično brzo izgustira igračke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se tiče lego kocki, sad ih i uzme, al kad je bio manji, nije mogao tako dobro da ih uklapa - imamo neke tvrde koje i ja moram dobro da pritisnem da bi se sklopile, pa sam mu kupila ove:

dscn8627.jpg

Obožava da ih slaže i rastura :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obe smo dobili kad je imao deset meseci, zanimljivo da je prvo naučio da ugura samo krug - kod obe igračke... :) A za ostale je znao da se iznervira baš baš što ne može da ubaci... Sad već unutra mogu da se provuku i autići... :)

Imamo ih dugo, i zanimljivo da mu nisu dosadile, obično brzo izgustira igračke...

Ovo kod nas tek sad ima smisla...po meni je pogrešno što piše(ne mogu se tačno sjetiti) 8 mj+...

Tek sada konta čemu to služi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo kod nas tek sad ima smisla...po meni je pogrešno što piše(ne mogu se tačno sjetiti) 8 mj+...

Tek sada konta čemu to služi...

Kod nas piše 12 +, na obe, ali mi smo ih dobili za slavu, otvorili i dali mu da čantra... Bez da se opterećujemo kad će znati da nabode neku figuru... :) Mada najviše voli da gura autiće i lego kocke unutra...

Meni je jako dopadljiva igraćka...

Bila mi je spas kad su mu izlazili zubi pa nije hteo da jede, dam mu ovu koficu i naručkam ga očas posla... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni moje jednogodisnje dete dusu vadi <_< , sto se vec negde pomenute fine motorike tice i Ogica ljusti jaje, sam samcat s tim sto on hoce i ljuskicu da gricne (sto me uopste ne cudi) a sto se ostalih aktivnosti tice, trci, penje se na stolice, fotelje, krevete..... i naravno jede sve sto mu padne pod ruku, ali ne da cese zube ON JEDE :blink: ! Sa nepunih godinu dana probao je stiropor do koga je dosao tako sto je pocepao pod na mrezici koji je hitno i najhitnije morao biti zamenjen, probao je pesak, u gostima je pronasao malu rupicu na zidu te je probao i to, a pre neki dan mi je kao mali mis izgrickao drvena ulazna vrata :blink: . Neko bi rekao: "pa zeno hranis li ti to dete? " ali verujte da to sa tim nema nikakve veze, jede kao tajfun i po svemu sudeci i sto treba i sto ne treba :D. I da ..... oboooozava da gleda kroz noge i samo cekam u kom trenutku ce napraviti kolut napred. Uhhhhh, ima tu jos mnogo toga tj taman toliko da ne smem ni na sekundic da ga ostavim samog <_< .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, da li dozvoljavate vašim mališanima da se igraju u pesku? (mislim na onaj pesak koji se nalazi po parkovima i igralištima za decu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, da li dozvoljavate vašim mališanima da se igraju u pesku? (mislim na onaj pesak koji se nalazi po parkovima i igralištima za decu)

Iako sa 'opuštena' mama ...to nikada nisam praktikovala...čula sam da tu BAŠ SVAŠTA ima...i da deca najlakše zaglave gliste...tako bi moj savet bio dalje od peska ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iako sa 'opuštena' mama ...to nikada nisam praktikovala...čula sam da tu BAŠ SVAŠTA ima...i da deca najlakše zaglave gliste...tako bi moj savet bio dalje od peska ;)

:( Ja Emi dozvoljavala a svesna sam da bi moglo "svašta" da se "nađe" :(

Naravno u blizini se nalazi česma gde joj odmah i operem ruke, ali naravno nije to-to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( Ja Emi dozvoljavala a svesna sam da bi moglo "svašta" da se "nađe" :(

Naravno u blizini se nalazi česma gde joj odmah i operem ruke, ali naravno nije to-to

Pa dobro,oprezna si ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poludeću zbog novih aktivnosti! :wacko:

Vreba svaku priliku da se uvuče u kupatilo, gurne ruke u wc šolju i pere ih. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, kod nas je možda "sreća" to što po fang shuiju poklopac od šolje treba da bude stalno spušten pa poštujući to pravilo Emiliji nije bila privučena pažnja ka wc šolji.

Da li bi možda pomoglo da i kod vas bude stalno spušten poklopac?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, kod nas je možda "sreća" to što po fang shuiju poklopac od šolje treba da bude stalno spušten pa poštujući to pravilo Emiliji nije bila privučena pažnja ka wc šolji.

Da li bi možda pomoglo da i kod vas bude stalno spušten poklopac?!

Poklopac jeste uvek spušten, ali on je jednostavno shvatio da se to podiže sa lakoćom. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moon mislim da su sva deca prošla tu fazu (mojih svo 4)...i mogu ti reći da je to bila jedna od najomiljenijih aktivnosti :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poklopac jeste uvek spušten, ali on je jednostavno shvatio da se to podiže sa lakoćom. :huh:

Uh...još je lepše kada je poklopac spušten....začas ukapiraju kako funkcioniše...ništa s ene sekiraj,ništa mu neće biti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam, Mna... Pojedine faze me stvarno izluđuju. Taman je prestao da preuređuje frižider, sad ovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam, Mna... Pojedine faze me stvarno izluđuju. Taman je prestao da preuređuje frižider, sad ovo...

Pa budi svesna da je to još i "super" faza kakvih sve možete da očekujete ;) i od goreg uvek postoji gore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, da li dozvoljavate vašim mališanima da se igraju u pesku? (mislim na onaj pesak koji se nalazi po parkovima i igralištima za decu)

Upravo jedini put kada smo zaradili gliste je bilo kada sam pustila dete da se igra u pesku u gradskom parku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.