Aktivnosti vaših mališana

odgovora

Objavljeno

Ovo moje cudo u zadnja 3 dana pocelo da cupa drugu decu za kosu.

Da pojasnim, necu puno :)

Kad se uspavljujemo, ona mi cacka kosu ali mislim da nema to neke veze sa tim jer se to ni jednom jos nije desilo da je uradila a da joj je bilo vreme spavanja pa je bila kao nervozna nego onako u igri, dodje i pocupa nekog.

Prvi put kad se to desilo pomislila sam da je od radosti, ono kad ne zna sta da radi pa dete ujede ili ustine, pa da je ona tako sestru pocupala al danas je bila kuma sa klincem i iz cista mira je dosla kod njega i ladno i namerno ga pocupala. Dobila je po rucici malo, mozda nije trebalo al to se meni desilo refleksno <_<

Neki savet, sta da radim i kako da joj objasnim da to pobogu ne treba da radi?

Inace nije agresivna ni malo, uopste, cak i svoje igracke deli bez problema, eto, samo je ovo pocela da radi, bas sam se zbunila.

Verovatno je i to neka faza kroz koju mora da prodje. Mozda je bila ljubomorna u tom trenutku ili se iznervirala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je starija ćerka znala da čupa kao mala.Ja joj vracala-ali je malo cupnem,tako 10-tak puta i prestala.

Neda je naučila da pliva sa mišicima.Drzi glavu gore i mlatara rukama i nogama kao kucence.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<p>moj maleni je prohodao u 13 mesecu,a pre toga je hodao ali pridrzavajuci se za nesto,sto se tice njegove aktivnosti,jaaako je aktivan,obozava da se igra,a isto tako voli da stipa,a i da ugrize i to kad se naljuti ne gleda koga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svako dete je prica za sebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja verujem da nismo posebni ali duuuuugo nisam videla ni cula u svom okruzenju da dete od 16 meseci samo jede. Stefan sve jede sam, sa kasikom ili viljuskom. vise uopste ne da da ga hranim. sve pojede, bude tu malo i rukom ali on tanjir isprazni.

MatroNadja i Maša volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo moje cudo u zadnja 3 dana pocelo da cupa drugu decu za kosu.

Da pojasnim, necu puno smile.gif

Kad se uspavljujemo, ona mi cacka kosu ali mislim da nema to neke veze sa tim jer se to ni jednom jos nije desilo da je uradila a da joj je bilo vreme spavanja pa je bila kao nervozna nego onako u igri, dodje i pocupa nekog.

Prvi put kad se to desilo pomislila sam da je od radosti, ono kad ne zna sta da radi pa dete ujede ili ustine, pa da je ona tako sestru pocupala al danas je bila kuma sa klincem i iz cista mira je dosla kod njega i ladno i namerno ga pocupala. Dobila je po rucici malo, mozda nije trebalo al to se meni desilo refleksno dry.gif

Neki savet, sta da radim i kako da joj objasnim da to pobogu ne treba da radi?

Inace nije agresivna ni malo, uopste, cak i svoje igracke deli bez problema, eto, samo je ovo pocela da radi, bas sam se zbunila.

Joj i mi istu, ali istu muku mucimo, bas pisah na temi o kaznjavanju... Takodje je dirao moju kosu dok se uspavljivao, ali sada vise ne, vec onako prolazi prstima kroz svoju... Ilija osim sto cupa voli i da strpa pritom neciju kosu u sta, to mu je omiljeno, a cupa covece kao veliki, cini mi se skinuce mi skalp, sto kaze moja mama :D I pored toga ujeda, i za glavu i svuda, bije... Pricam, pricam, vicem, nista... Kad li ce ga proci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ova moja je juce sama obula sandalice! Najsmjesnija je bila kad se savila i stavila prst iza da bi ugurala nogu u sandalu... :o:D Nagradjena je aplauzom i sa BRAVO i sad joj je to glavna zanimacija :lol:

MatroNadja, natawyyy i Maša volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja curica je napunila godinu dana i nigdje ne stoji :) savladala silazak i penjanje na krevet, trenutno je na pohodu na stol, bez obzira što je zabranjeno...

Uh...kućni poslovi su na putu da postanu nemoguća misija, pogotovo kad sam sama sa njom, kad je mm u smjenama. Jedino što mogu je da čekam da zaspi, pa da na brzinu obavim što treba.

Fascinirana je stolicom što svira kad sjedne na nju (dobila je od nane za rođendan) i na sve moguće i nemoguće načine se uvlači da sjede na nju :D

Vrlo je vesela i voli muziku (mm pjeva i svira gitaru, pa se ne čudim uopšte) Kad god on uzme gitaru ona je tu i traži trzalicu da ona svira :) Već sama zna da upali liniju i pleše uveliko :)

Još uvijek nije fino prohodala - čuva se, ali zna napraviti par finih koraka prema meni ili m, ali kad je nešto dalje, fino se spusti i samo po gasu :)

Sad kako je lijepo vrijeme - omiljena uživancija joj je na livadi i da bere cvijeće (baba janje pogotovo), mm voli reći - ja uopšte ne moram paliti kosilicu kad ona krene :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.