Aktivnosti vaših mališana

odgovora

Objavljeno

J nema pojma da se oblači! On sve trpa na glavu. ...Šorc, majcu, cipele..."Obu-te mama!"glava mu je nekako omiljeni deo tela. Naročito da pada na nju. :D Jednog dana, je namerno udarao glavu o zid, polako, da ga ne zaboli mnogo!(mangup) i dotrči do mene i kaže: -Ubi mama!...(ljubi)

Mali soumen :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D :D :D

post-54070-0-96816200-1349730155_thumb.j

Oprosti, bilo je jače od mene! Srce malo!

:P

J nema pojma da se oblači! On sve trpa na glavu. ...Šorc, majcu, cipele..."Obu-te mama!"glava mu je nekako omiljeni deo tela. Naročito da pada na nju. :D Jednog dana, je namerno udarao glavu o zid, polako, da ga ne zaboli mnogo!(mangup) i dotrči do mene i kaže: -Ubi mama!...(ljubi)

Baš je zanimljivo koliko su vam deca napredna motorički. Jakov nema recimo svest o stepenicama, kad ga držim za ruku može i po dve da preskoči dok silazi. A nisam ga pustila da silazi recimo sam, penjao se sam , ali je vrlo oprezan. A o toboganu nema pojma. Ne verujem da bi umeo sam da se popne uz one stepeničice. Spuštali smo ga mi i to od pola tobogana, i to nije znao šta ga je snašlo. Ali posle se opustio, pa je bilo malo lakše. ... Međutim on stvarno melje kao navijen. Vidite koliko su klinci različiti! Meni su oni zanimljivi u svakom slučaju i preslatki! :wub:

Prvo boldovano se i kod nas desava! Tvrdoglavci mali!

Moje nemirno se penje uz stepenice,ali samo do treceg,posto su dosta strme(ocajno uradjene,no to je za drugu temu) i onda krene da puzi na dole kad silazi. Juce je videla od dece sa kojima se igrala kako se penju na ogradu,pa 'ajde i ona da proba!

Na tobogan je jos nisam vodila,ali planiram vec duze vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

J nema pojma da se oblači! On sve trpa na glavu. ...Šorc, majcu, cipele..."Obu-te mama!"glava mu je nekako omiljeni deo tela. Naročito da pada na nju. :D Jednog dana, je namerno udarao glavu o zid, polako, da ga ne zaboli mnogo!(mangup) i dotrči do mene i kaže: -Ubi mama!...(ljubi)

Baš je zanimljivo koliko su vam deca napredna motorički. Jakov nema recimo svest o stepenicama, kad ga držim za ruku može i po dve da preskoči dok silazi. A nisam ga pustila da silazi recimo sam, penjao se sam , ali je vrlo oprezan. A o toboganu nema pojma. Ne verujem da bi umeo sam da se popne uz one stepeničice. Spuštali smo ga mi i to od pola tobogana, i to nije znao šta ga je snašlo. Ali posle se opustio, pa je bilo malo lakše. ... Međutim on stvarno melje kao navijen. Vidite koliko su klinci različiti! Meni su oni zanimljivi u svakom slučaju i preslatki! :wub:

:wub: :wub: :wub:

Ma da, eheeh moj muz se zeza da je mali pored sulejmana postao turčin :D pa prica turski.

Danas sam ponosna majka, vaspitacica u jaslama mi je rekla da je kakio na nosu :) i da treba da ga stavljamo. Ja sam bila u fazonu sledece leto...kad napuni 2g ali ako zena kaze da je zreo...ajd da vidimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znate kako sam kukala da ga ne možeš uhvatiti, samo se nešto gura, štipa, buši, čačka,.... Mislim i dalje to isto radi, ali je moje dete počelo da se mazi, a meni puno srce! :wub: Prosto ne mogu da verujem da se i to dogodilo! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš je zanimljivo koliko su vam deca napredna motorički. Jakov nema recimo svest o stepenicama, kad ga držim za ruku može i po dve da preskoči dok silazi. A nisam ga pustila da silazi recimo sam, penjao se sam , ali je vrlo oprezan. A o toboganu nema pojma. Ne verujem da bi umeo sam da se popne uz one stepeničice. Spuštali smo ga mi i to od pola tobogana, i to nije znao šta ga je snašlo. Ali posle se opustio, pa je bilo malo lakše. ... Međutim on stvarno melje kao navijen. Vidite koliko su klinci različiti! Meni su oni zanimljivi u svakom slučaju i preslatki! :wub:

Kao i kod nas! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce smo sedeli u kaficu i preko puta je stajao covek koji prodaje kokice. N.je htela da ih jede i mi smo resili da je posaljemo samu. :o Dali smo joj 30 din,za manju kesu i rekli da te pare da ciki i trazi kokice. Otisla je,dala coveku novac,uzela kokice i vratila se kod nas. :) Naravno,ja sam pokazala coveku koju kutiju da joj da,ali sam ponosna na nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce smo sedeli u kaficu i preko puta je stajao covek koji prodaje kokice. N.je htela da ih jede i mi smo resili da je posaljemo samu. :o Dali smo joj 30 din,za manju kesu i rekli da te pare da ciki i trazi kokice. Otisla je,dala coveku novac,uzela kokice i vratila se kod nas. :) Naravno,ja sam pokazala coveku koju kutiju da joj da,ali sam ponosna na nju.

Pametnica! :rolleyes:

Da li vaša deca vole da budu uhvaćena u nekom "zlodelu"?

Jakov to prosto obožava. Ako nešto ne sme da radi/dira/negde da ide, on to uradi namerno, ali sa takvim sjajem u očima, i takvim kikotom, da prosto ne znate kako da odreagujete. :D Dođe mi da puknem od smeha, jer ga to sve zabavlja, a opet, mora da shvati da nešto ne sme da radi! Cirkus sa njim!

A da primetila sam da je počeo da bira hranu. :angry: Ako mu se nešto ne svidi, samo pljuje!Ja pošizim. Grrrrrr!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secerlemo, Jakov i Andrej su vrlo slicni ;) . S' tim sto je A. nestabilniji, pa mora jos da mu pomazemo dok jurisa! Uh!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pametnica! :rolleyes:

Da li vaša deca vole da budu uhvaćena u nekom "zlodelu"?

Jakov to prosto obožava. Ako nešto ne sme da radi/dira/negde da ide, on to uradi namerno, ali sa takvim sjajem u očima, i takvim kikotom, da prosto ne znate kako da odreagujete. :D Dođe mi da puknem od smeha, jer ga to sve zabavlja, a opet, mora da shvati da nešto ne sme da radi! Cirkus sa njim!

A da primetila sam da je počeo da bira hranu. :angry:Ako mu se nešto ne svidi, samo pljuje!Ja pošizim. Grrrrrr!

O da, da... i mi smo u toj fazi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pametnica! :rolleyes:

Da li vaša deca vole da budu uhvaćena u nekom "zlodelu"?

Jakov to prosto obožava. Ako nešto ne sme da radi/dira/negde da ide, on to uradi namerno, ali sa takvim sjajem u očima, i takvim kikotom, da prosto ne znate kako da odreagujete. :D Dođe mi da puknem od smeha, jer ga to sve zabavlja, a opet, mora da shvati da nešto ne sme da radi! Cirkus sa njim!

A da primetila sam da je počeo da bira hranu. :angry: Ako mu se nešto ne svidi, samo pljuje!Ja pošizim. Grrrrrr!

Obozava! Sto ja vise pricam ne,ne,ne,ona sve vise radi to! Sad joj je najinteresantnije da mi brzo skine naocare i sakrije ih iza ledja. A kad joj zatrazim da mi ih vrati,ona jos kaze:"Izoli!" :lol:

Sto se tice biranja hrane,tu nemam problema.Izuzev kad je na meniju grasak,tad se gadi samo tako! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pametnica! :rolleyes:

Da li vaša deca vole da budu uhvaćena u nekom "zlodelu"?

Jakov to prosto obožava. Ako nešto ne sme da radi/dira/negde da ide, on to uradi namerno, ne znate kakali sa takvim sjajem u očima, i takvim kikotom, da prosto o da odreagujete. :D Dođe mi da puknem od smeha, jer ga to sve zabavlja, a opet, mora da shvati da nešto ne sme da radi! Cirkus sa njim!

A da primetila sam da je počeo da bira hranu. :angry: Ako mu se nešto ne svidi, samo pljuje!Ja pošizim. Grrrrrr!

O da da da!!!!!!!!!!!!!! Ah taj 'sjaj' u očima :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miško voli da pilićari, tako mi zovemo svo to kopanje, čačkanje, upanje dasaka iz stolica itd. A o sjaju u očima i malom prstiću koji čačka ono što su mu rekli da je ne ne ih to da ni ne pričam. I čačka i gleda me pravo u oči i smeška se... mali moj guz... mislim da oni tako ispituju granice i naše reakcije, ali su mnogo slatki i smešni dok to rade. :) Duše naše male :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miško voli da pilićari, tako mi zovemo svo to kopanje, čačkanje, upanje dasaka iz stolica itd. A o sjaju u očima i malom prstiću koji čačka ono što su mu rekli da je ne ne ih to da ni ne pričam. I čačka i gleda me pravo u oči i smeška se... mali moj guz... mislim da oni tako ispituju granice i naše reakcije, ali su mnogo slatki i smešni dok to rade. :) Duše naše male :)

Da da o tome pričam!

:D :D :D

Ma ne samo da se smeška, nego prasne u smeh od zadovolljstva! Ciči, kikoće se! Samo onda da ga smažeš! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Markoni je sad u fazi zvanoj majmun-papagaj :D Kopira pokrete , sa tv-a kad djuskaju , nas kad nesto radimo , kazemo ... Cak je naucio koreografiju celu od ove pesme...

i jako je smesan kad izbaci guzu u polucucnju i mlati se u krug :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S. se malo smirio, sada je poceo vise da slusa i neke stvari mu mozes dokazati

pu pu ne urekla :D;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Markoni je sad u fazi zvanoj majmun-papagaj :D Kopira pokrete , sa tv-a kad djuskaju , nas kad nesto radimo , kazemo ... Cak je naucio koreografiju celu od ove pesme...

i jako je smesan kad izbaci guzu u polucucnju i mlati se u krug :D

Izgleda da su te koreografije popularne!

Mi izludesmo od "Paičjeg plesa"-....Puti, mama! TANANANA-KVAAaaaaaAAA! :wacko:

Tačno zna koje mu se pesmice dopadaju a koje ne..... - Ne-te-mo! Gjuuuupo! :wacko:

:D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tea je naučila da se penje sama uz stepenice i pritom je vrlo oprezna, i dok se penje viče edan, da, tji....zna i da silazi polako ali mene je strah da je puštam i uvijek je držim za rukicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako se vasa deca ponasaju u igri sa drugom decom? Da li su autoritativna ili autoritarna?

Moje dete voli da "komanduje",bez obzira da li se igra sa decom svog uzrasta ili starijom. Smislja neke svoje igrice,vuce decu za ruku da idu kuda ona zeli... Da li je to samo privremena faza? Ja joj pricam,ali zaigra se i zaboravi cesto ono sto sam ja pricala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako se vasa deca ponasaju u igri sa drugom decom? Da li su autoritativna ili autoritarna?

Moje dete voli da "komanduje",bez obzira da li se igra sa decom svog uzrasta ili starijom. Smislja neke svoje igrice,vuce decu za ruku da idu kuda ona zeli... Da li je to samo privremena faza? Ja joj pricam,ali zaigra se i zaboravi cesto ono sto sam ja pricala.

Dakle ona je alfa! :)

Meni stižu na e-mail obaveštanja u kojoj je godini i nedelji Jakov, i kao da njega opisuju.

Sad se bukvalno igraju jedni pored drugih, pošto imamo ovde u ulici klince koji su od prilike sličnog uzrasta. Ma kao mrvice su svi. :) Uče da dele igračke, ali im to teško ide. Imitiraju jedni druge, i tek sad polako počinju da se igraju jedni sa drugima. Ali to ide sporo. Pažnja im je kratkotrajna, tako da im stalno treba animacija nekog odraslog. Stalno tražimo nešto novo i zanimljivo. Prilično je radoznao. Malo je sad stabilniji, manje je trapav. A što se govora tiče, meni je više glupo da pričam o tome koliko on melje i kakve sve bisere provaljuje.

Mislim, sve ovo pišem, iz edukativnih razloga, nemam nameru da nekome solim pamet, da se razumemo, prosto, moje iskustvo može nekome da pomogne , ako bude odlučio da čita ovu temu..., kao što su meni pomogla iskustva žena koje su to već proživele. Mislim, na ceo forum tako gledam. Nadam se da nikog ne vređam ovim što pišem o J.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dakle ona je alfa! :)

Meni stižu na e-mail obaveštanja u kojoj je godini i nedelji Jakov, i kao da njega opisuju.

Sad se bukvalno igraju jedni pored drugih[/i], pošto imamo ovde u ulici klince koji su od prilike sličnog uzrasta. Ma kao mrvice su svi. :)Uče da dele igračke, ali im to teško ide. Imitiraju jedni druge, i tek sad polako počinju da se igraju jedni sa drugima. Ali to ide sporo. Pažnja im je kratkotrajna, tako da im stalno treba animacija nekog odraslog. Stalno tražimo nešto novo i zanimljivo. Prilično je radoznao. Malo je sad stabilniji, manje je trapav. A što se govora tiče, meni je više glupo da pričam o tome koliko on melje i kakve sve bisere provaljuje.

Mislim, sve ovo pišem, iz edukativnih razloga, nemam nameru da nekome solim pamet, da se razumemo, prosto, moje iskustvo može nekome da pomogne , ako bude odlučio da čita ovu temu..., kao što su meni pomogla iskustva žena koje su to već proživele. Mislim, na ceo forum tako gledam. Nadam se da nikog ne vređam ovim što pišem o J.

Boldovano se odnosi i na moje dete! Dosta su slicni! :)

Svi ovde pisemo o fazama razvoja nase dece,trebalo bi da smo ovde zbog razmene iskustava,a ne da se takmicimo. Ne vidim zasto bi se neko uvredio tvojim ili mozda mojim postovima o nasoj deci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li deci citate bajke/price/pesmice? Kako reaguju? Da li prepoznaju nakon prvog/drugog slusanja? Umeju li da "prepricaju" svojim recima tj. da li zapamte bar nesto i umeju to da ponove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li deci citate bajke/price/pesmice? Kako reaguju? Da li prepoznaju nakon prvog/drugog slusanja? Umeju li da "prepricaju" svojim recima tj. da li zapamte bar nesto i umeju to da ponove?

Da. Od bajki jedino mu se svidja " Cu-ka-pa!" i u toj našoj priči, ona je uplašila vuka! :D Kad god dodjemo do onog dela kad je vuk presreo Crvenkapu u šumi, on se prodere: "BU vuk!" :D

Pesmice zna,nekolicinu. Uglavnom da dovrši strofu, nekad se iznenadim, kad ispriča i celu stroficu.

Obožava da mu puštam neke pesmice sa YouTube-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Elena ne voli price da joj citam, gledamo knjige i pricamo sta je sta, pokazuje mi ili kaze ono sto zna da imenuje, eventualno voli neke kratke pesmice. Ne prepricava nista jer nema jos uvek dovoljan fond reci, zna da trazi kad je gladna i zednja, zna da imenuje neke zivotinje i da ih oponasa, pita gde je, gde si i tako to, clanove porodice da kaze ko je ko i da prepozna na slikama i kaze, igracke i tako, ali ne sklapa vise reci i sl. Ovako trci pici super, vija kokoske macke pse bube, kod babe redovno zgrabi kokos i cupa im krila i sve zivo, obozava tobogane da se spusta i penje, jedino na stepenice ne zna sama da se popne moram da je drzim za ruku. U principu ja sam prezadovoljna i kad je gledam kako se igra i stavlja bebe da spavaju, hrani ih, nuna, bas mi se cini da svasta zna, i ovako je dosta spretna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo moje cudo u zadnja 3 dana pocelo da cupa drugu decu za kosu.

Da pojasnim, necu puno :)

Kad se uspavljujemo, ona mi cacka kosu ali mislim da nema to neke veze sa tim jer se to ni jednom jos nije desilo da je uradila a da joj je bilo vreme spavanja pa je bila kao nervozna nego onako u igri, dodje i pocupa nekog.

Prvi put kad se to desilo pomislila sam da je od radosti, ono kad ne zna sta da radi pa dete ujede ili ustine, pa da je ona tako sestru pocupala al danas je bila kuma sa klincem i iz cista mira je dosla kod njega i ladno i namerno ga pocupala. Dobila je po rucici malo, mozda nije trebalo al to se meni desilo refleksno <_<

Neki savet, sta da radim i kako da joj objasnim da to pobogu ne treba da radi?

Inace nije agresivna ni malo, uopste, cak i svoje igracke deli bez problema, eto, samo je ovo pocela da radi, bas sam se zbunila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li deci citate bajke/price/pesmice? Kako reaguju? Da li prepoznaju nakon prvog/drugog slusanja? Umeju li da "prepricaju" svojim recima tj. da li zapamte bar nesto i umeju to da ponove?

Odgovoricu i ja na ovo moje pitanje.

N.citam bajke i Cika Jovine pesmice. Najvise joj se svidjaju Crvenkapa (Kapica kako ona kaze) i Tri praseta. A omiljena pesma joj je Roda i zaba.

Ona ima dobro pamcenje,dovoljno je da jednom nesto vidi ili cuje i to ne zaboravlja. Ove price zna odlicno i odgovara na pitanja gde je posla Kapica,kome nosi hranu,koga je srela u sumi,ko je pojeo a ko spasao baku.

Zna i da isprica za 3 praseta. Ima dosta razvijen vokabular,pisala sam vec da sklapa i smislene recenice sa po 3-4 reci.

Slusamo decje pesmice na Youtubu i zna da dovrsi stih ili da sama otpeva po nekoliko reci. Omiljene su joj Ti i ja,Moja masta,Kako rastu deca.

Zna da imenuje sve sto vidi-zivotinje,voce i povrce,auto,kamion....

Ume da povezuje pojmove i osobe. Npr. ko je mamin tata i sta je tebi mamin tata? Ko je mamina mama i sta je ona tebi?

Sto se tice spretnosti-ume da se popne uz stepenice,ali ne moze sama da sidje. Penje se na tabure kako bi dohvatila fiksni da zove ujku! Voli da istrazuje i nema sta ne sme da pipne,cacne,dohvati....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.