Aktivnosti vaših mališana

odgovora

Objavljeno

Ja takođe imam jednu malu pričallicu. Trenutno su mu preokupacija muve :D:D:D :-Muvetino, pap! Pokaze Boga!

A i to sa peskom je opsesija. Kamenčiće skupljamo u koficu, onda prospe po travi, pa onda kuku i lele kad istu treba pokositi. A pesak neretko završi u kosi. Imamo milion modrica i nekako glava nam je višak! :D Tu ih imamo najviše.

Da li su vam deca stidljiva prema strancima, prema ljudima koje vide prvi put?

Haha, koji lik :lol:

Danas je H izljubila (na svoju inicijativu) bukvalno sve koji su bili u prodavnici za deciju opremu. Prodavca i njegovu zenu, neku zenu sto je bila sa cerkom (oko 17god) da kupuje i komsinicu sto zivi pored te prodavnice.

Nit se plasi nit se stidi. Nije ni to bas dobro <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha, koji lik :lol:

Ma, da treba to videti. Reči ne mogu da dočaraju.

Danas je H izljubila (na svoju inicijativu) bukvalno sve koji su bili u prodavnici za deciju opremu. Prodavca i njegovu zenu, neku zenu sto je bila sa cerkom (oko 17god) da kupuje i komsinicu sto zivi pored te prodavnice.

Nit se plasi nit se stidi. Nije ni to bas dobro <_<

Joj, mače malo. :D

Kad čitam ove postove sva se istopim. Dođe mi da mogu da ih sve izljubim i izgnjavim kako su slatki! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha, koji lik :lol:

Danas je H izljubila (na svoju inicijativu) bukvalno sve koji su bili u prodavnici za deciju opremu. Prodavca i njegovu zenu, neku zenu sto je bila sa cerkom (oko 17god) da kupuje i komsinicu sto zivi pored te prodavnice.

Nit se plasi nit se stidi. Nije ni to bas dobro <_<

Ma kako nije dobro! Obozavam je sto je takva! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha, koji lik :lol:

Danas je H izljubila (na svoju inicijativu) bukvalno sve koji su bili u prodavnici za deciju opremu. Prodavca i njegovu zenu, neku zenu sto je bila sa cerkom (oko 17god) da kupuje i komsinicu sto zivi pored te prodavnice.

Nit se plasi nit se stidi. Nije ni to bas dobro <_<

H je divna! A to što se ne stidi je samo faza,iskristalisaće ona dobro kasnije gde i kako treba da se 'stidi' :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marko polako razvezuje jezik .... Jutros posto je kaknuo malo po svojim nogicama i bio izgrdjen seo je na nosu i tapsi sam sebi i vice : Mako , Mako ( navija sam za sebe , jer mi tako vicemo kad on sedne na nosu da kaki ) A poceo je i lepo da odgovara na pitanja sa DA , i NE ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo! Iskreno se radujem! :)

Marko polako razvezuje jezik .... Jutros posto je kaknuo malo po svojim nogicama i bio izgrdjen seo je na nosu i tapsi sam sebi i vice : Mako , Mako ( navija sam za sebe , jer mi tako vicemo kad on sedne na nosu da kaki ) A poceo je i lepo da odgovara na pitanja sa DA , i NE ...

A sve je počelo jednim pitanjem:

Da li mama mnogo s...? :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li vam deca jedu samostalno?

Da li imate obroke u isto vreme kad i deca, svi skupa?

Kada mama dopusti, Jakov, i mama, i stolica i pod liče na sliku Pikasa! :D

Nešto tipa: kačamak, poparica, žitarice i sl. ume kašičicom da "zgura" sebi u usta, na jedvite jade. Ostalo kašasto mu ja još dajem. Imam utisak da se smori dok savladjuje ubacivanje hrane u usta, a gladan je, pa se onda unervozi i onda ga ja na brzinu nahranim, ...ne na brzinu, ali brže od njega.

....Verovatno sad sledi period kad treba imati dosta strpljenja, oko učenja ove veštine. Ili mi možda kasnimo? Kakva je situacija kod vas? Možda sam ga razmazila? Uh....

Ala sam dosadna. Samo nešto pitam.... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, mače malo.

Kad čitam ove postove sva se istopim. Dođe mi da mogu da ih sve izljubim i izgnjavim kako su slatki!

Hvala :)

Pa znam da to u sustini mora da se vidi jer nije dozivljaj kao kada ga gledas a on lupeta :wub: Ali je secerko u svakom slucaju :)

Ma kako nije dobro! Obozavam je sto je takva!

H je divna! A to što se ne stidi je samo faza,iskristalisaće ona dobro kasnije gde i kako treba da se 'stidi' :P

Hvala :* nadam se Mna, nadam se :lol:

Da li vam deca jedu samostalno?

Da li imate obroke u isto vreme kad i deca, svi skupa?

Kada mama dopusti, Jakov, i mama, i stolica i pod liče na sliku Pikasa! :D

Nešto tipa: kačamak, poparica, žitarice i sl. ume kašičicom da "zgura" sebi u usta, na jedvite jade. Ostalo kašasto mu ja još dajem. Imam utisak da se smori dok savladjuje ubacivanje hrane u usta, a gladan je, pa se onda unervozi i onda ga ja na brzinu nahranim, ...ne na brzinu, ali brže od njega.

....Verovatno sad sledi period kad treba imati dosta strpljenja, oko učenja ove veštine. Ili mi možda kasnimo? Kakva je situacija kod vas? Možda sam ga razmazila? Uh....

Ala sam dosadna. Samo nešto pitam....

Nisi dosadna :)

Ni H ne jede sve samostalno. Ali sada od kako smo non-stop u dvoristu, iznela sam joj hranilicu i neka radi sta hoce :D

Leto je pravo vreme da oni nauce sami da jedu ;) nema puno ciscenja ako imas dvoriste :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace moja Tara se ne boji ljudi nepoznatih bar sad trenutno smo u toj fazi da hoce svakom danas ju je neki decko drzao u parku prvi put ga vidimo i to dobar komad, nije ni ona blesava :D

A za jelo pa hoce ona dusa moja sve sama, ali pojma nema :) viljuskom je pustim to i nekako ide i pije vodu iz case sama nekad lepo poije nekad isprosipa sve :) Ja ne doruckujem samo uz kafu nesto ubacim, rucamo uglavnom zajedno tj ona i mm obicno posto je ja hranim najcesce, mi ne veceramo, uzinamo kao zajedno :)

Moja mala pametna lutkica :wub::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li vam deca jedu samostalno?

Da li imate obroke u isto vreme kad i deca, svi skupa?

Kada mama dopusti, Jakov, i mama, i stolica i pod liče na sliku Pikasa! :D

Nešto tipa: kačamak, poparica, žitarice i sl. ume kašičicom da "zgura" sebi u usta, na jedvite jade. Ostalo kašasto mu ja još dajem. Imam utisak da se smori dok savladjuje ubacivanje hrane u usta, a gladan je, pa se onda unervozi i onda ga ja na brzinu nahranim, ...ne na brzinu, ali brže od njega.

....Verovatno sad sledi period kad treba imati dosta strpljenja, oko učenja ove veštine. Ili mi možda kasnimo? Kakva je situacija kod vas? Možda sam ga razmazila? Uh....

Ala sam dosadna. Samo nešto pitam.... :blink:

Pokusavamo da jedemo zajedno,ali to moze da se izvede samo ako ona sedi mirno u svojoj hranilici i pristane da je ja hranim.Uglavnom se gura da sedne u krilo i da jedemo zajedno. Voli da jede samai kad joj dozvolim da jede sama...pa to izgleda kao da je pala atomska bomba! :) Najbezbolnije je kad joj dam nesto "cvrsto" da jede (krompir,meso,gibanicu...),onda nije toliki haos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre dva dana je N.stricu bio rodjendan i ja sam joj celo jutro objasnjavala kako treba da mu otpeva pesmicu,izvuce usi,izljubi ga i da mu njen deo poklona (cokoladu). Sve je ona to ispunila,ali kad je trebalo da mu da cokoladu,nastala je frka,tako da su morali da podele. Ceo dan je pevala "Divan dan,divanda,odjendan...Zivia,zivia i secan bio" i sama je izmislila neke pokrete i uz to tapsala.Iskidali smo se od smeha. I sad kad je pitas kako ide pesmica,odmah pocinje,uz koreografiju naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce smo je prvi put vodili na gradski bazen,super je reagovala,nije joj se izlazilo iz vode.

Kako vasa deca reaguju na bazen/more? Da li se plase vode ili uzivaju? Imaju li misice za ruke ili gume za plivanje,da li vole da se igraju u vodi i pored?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce smo je prvi put vodili na gradski bazen,super je reagovala,nije joj se izlazilo iz vode.

Kako vasa deca reaguju na bazen/more? Da li se plase vode ili uzivaju? Imaju li misice za ruke ili gume za plivanje,da li vole da se igraju u vodi i pored?

Moj Markic prosto obozava vodu , takvu radost na njegovom licu mozete videti samo u vodi , to je nesto posebno ... Misice ne da ni da mu probam , gumu kako kad , uglavnom hoce on sam , ne da ni da ga drzim pa se malo oklizne pa se napije vode i i dalje se smeje kao lud ... a pre nekad dan smo doziveli nesto fantasticno sto preporucujem svakoj mamici da pokusa ... Secate se onog osecaja kad ste mazili stomak i jedva cekali da vidite svoju bebu i da je drzite u narucju ? Pre neki dan Markic i ja u nasem bazenu u dvoristu , sami , i ja ga uzela u narucje kao kad ljuljas bebu za uspavljivanje ( on se inace nikada ne ljulja i nema mira za to ) on se tako opustio u vodi , ljuljala sam ga jedno 20 minuta , nije skidao pogled sa mojih ociju kao ni ja sa njegovih ... ljuljala sam ga i pevala mu neke nase pesmice ... imala sam osecaj da se prisetio doba iz stomaka bas kao sto sam se ja prisetila ... bas je bio opusten i uzivao je i toliko je bio miran da sam bila u cudu. Imam osecaj da mi se ispunila ona zelja iz 8-9meseca trudnoce ,da ga samo na sekund bas tog momenta mogu videti , bas nam je bilo lepo :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Markic prosto obozava vodu , takvu radost na njegovom licu mozete videti samo u vodi , to je nesto posebno ... Misice ne da ni da mu probam , gumu kako kad , uglavnom hoce on sam , ne da ni da ga drzim pa se malo oklizne pa se napije vode i i dalje se smeje kao lud ...

:lol: :lol: :lol:

a pre nekad dan smo doziveli nesto fantasticno sto preporucujem svakoj mamici da pokusa ... Secate se onog osecaja kad ste mazili stomak i jedva cekali da vidite svoju bebu i da je drzite u narucju ? Pre neki dan Markic i ja u nasem bazenu u dvoristu , sami , i ja ga uzela u narucje kao kad ljuljas bebu za uspavljivanje ( on se inace nikada ne ljulja i nema mira za to ) on se tako opustio u vodi , ljuljala sam ga jedno 20 minuta , nije skidao pogled sa mojih ociju kao ni ja sa njegovih ... ljuljala sam ga i pevala mu neke nase pesmice ... imala sam osecaj da se prisetio doba iz stomaka bas kao sto sam se ja prisetila ... bas je bio opusten i uzivao je i toliko je bio miran da sam bila u cudu. Imam osecaj da mi se ispunila ona zelja iz 8-9meseca trudnoce ,da ga samo na sekund bas tog momenta mogu videti , bas nam je bilo lepo :wub:

O Bože, NSanja, raznežila si me. Pođoše mi suze! :wub: :wub: :wub:

Moraću to da probam, jer ovog vrtiguza ne možeš uhvatiti! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre dva dana je N.stricu bio rodjendan i ja sam joj celo jutro objasnjavala kako treba da mu otpeva pesmicu,izvuce usi,izljubi ga i da mu njen deo poklona (cokoladu). Sve je ona to ispunila,ali kad je trebalo da mu da cokoladu,nastala je frka,tako da su morali da podele. Ceo dan je pevala "Divan dan,divanda,odjendan...Zivia,zivia i secan bio" i sama je izmislila neke pokrete i uz to tapsala.Iskidali smo se od smeha. I sad kad je pitas kako ide pesmica,odmah pocinje,uz koreografiju naravno.

I mi imamo ovakvu koreografiju samo uz "Pačiji ples"! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O Bože, NSanja, raznežila si me. Pođoše mi suze! :wub: :wub: :wub:

Moraću to da probam, jer ovog vrtiguza ne možeš uhvatiti! :D

:rolleyes: Stvarno je fantastican osecaj ... i ovaj moj je vrtiguz nevidjeni ali tih 20ak minuta je bio kao hipnotisan :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

H naucila da pliva :)

Koristi misice od juce i odmah je savladala "tehniku" plivanja :)

Nema vise gnjurenja i slicnog. Videcemo kako ce napredovati, mozda do kraja leta i skinemo misice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, kada su vasi malisani krenuli sami da se oblace? Ova pokusava gace da navuce al joj i ne ide za sad najbolje, sva je smesna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

N.je prava dvorska luda.Danas smo bili kod mog dede i gospodjica je videla jednu veliku kofu pored stola,podigla poklopac i usla unutra!To se desilo u sekundi,dok sam ja sipala kafu. Inace,tu deda drzi vodu iz bunara za pice,tako da je danas imao vodu sa ukusom bebe! Kod kuce je navikla da se igra sa raznim kofama i koficama i da se kupa,ali u bazenu. Sta ce sve njoj da padne na pamet ziva nisam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas Misko, se penje uz stepenice, silazi niz stepenice. Penje se i spušta niz tobogan SAM!!!Ja se još uvek malo ježim od toga, ali...khhhm ... držim se :)

Nnnda i danas se penjao, bez pomoći, samo uz nadzor uz MERDEVINE ZA ODRASLE, mi smo bili u šoku. Pošto mu je nogica mala on je zajašio prečku, pa stavi nogicu pa se digne...pa onda na sledeću. U jednom momentu mu je skliznula noga, ali je on ostao da visi i onda se opet digao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

N.je prava dvorska luda.Danas smo bili kod mog dede i gospodjica je videla jednu veliku kofu pored stola,podigla poklopac i usla unutra!To se desilo u sekundi,dok sam ja sipala kafu. Inace,tu deda drzi vodu iz bunara za pice,tako da je danas imao vodu sa ukusom bebe! Kod kuce je navikla da se igra sa raznim kofama i koficama i da se kupa,ali u bazenu. Sta ce sve njoj da padne na pamet ziva nisam.

:D :D :D

post-54070-0-96816200-1349730155_thumb.j

Oprosti, bilo je jače od mene! Srce malo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas Misko, se penje uz stepenice, silazi niz stepenice. Penje se i spušta niz tobogan SAM!!!Ja se još uvek malo ježim od toga, ali...khhhm ... držim se :)

Nnnda i danas se penjao, bez pomoći, samo uz nadzor uz MERDEVINE ZA ODRASLE, mi smo bili u šoku. Pošto mu je nogica mala on je zajašio prečku, pa stavi nogicu pa se digne...pa onda na sledeću. U jednom momentu mu je skliznula noga, ali je on ostao da visi i onda se opet digao...

Svaka cast!!!

Mi smo sami krenuli da se penjemo na tobogan tek pre nekih mesec ipo dana ;) Nas mali akrobata :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka cast!!!

Mi smo sami krenuli da se penjemo na tobogan tek pre nekih mesec ipo dana ;) Nas mali akrobata :wub:

Ma da motorički je mali zmajčić, ali govor je još uvek ga ga tatata mamamamma da kakaka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, kada su vasi malisani krenuli sami da se oblace? Ova pokusava gace da navuce al joj i ne ide za sad najbolje, sva je smesna :)

J nema pojma da se oblači! On sve trpa na glavu. ...Šorc, majcu, cipele..."Obu-te mama!"glava mu je nekako omiljeni deo tela. Naročito da pada na nju. :D Jednog dana, je namerno udarao glavu o zid, polako, da ga ne zaboli mnogo!(mangup) i dotrči do mene i kaže: -Ubi mama!...(ljubi)

Nas Misko, se penje uz stepenice, silazi niz stepenice. Penje se i spušta niz tobogan SAM!!!Ja se još uvek malo ježim od toga, ali...khhhm ... držim se :)

Nnnda i danas se penjao, bez pomoći, samo uz nadzor uz MERDEVINE ZA ODRASLE, mi smo bili u šoku. Pošto mu je nogica mala on je zajašio prečku, pa stavi nogicu pa se digne...pa onda na sledeću. U jednom momentu mu je skliznula noga, ali je on ostao da visi i onda se opet digao...

Potpis,toje nesto kolektivno mi trudnice iz iste ekipe manje vise svi napredujmo motorcki dok govor hmm sve japanci i kinezi :D :D

Mi se penjemo uz stepenise silazimo samo za ruku, na tobogan ide sama i mnogo je smesna, mada na neke skroz velike ne pustam je samu..

Baš je zanimljivo koliko su vam deca napredna motorički. Jakov nema recimo svest o stepenicama, kad ga držim za ruku može i po dve da preskoči dok silazi. A nisam ga pustila da silazi recimo sam, penjao se sam , ali je vrlo oprezan. A o toboganu nema pojma. Ne verujem da bi umeo sam da se popne uz one stepeničice. Spuštali smo ga mi i to od pola tobogana, i to nije znao šta ga je snašlo. Ali posle se opustio, pa je bilo malo lakše. ... Međutim on stvarno melje kao navijen. Vidite koliko su klinci različiti! Meni su oni zanimljivi u svakom slučaju i preslatki! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da motorički je mali zmajčić, ali govor je još uvek ga ga tatata mamamamma da kakaka :)

Pa i mi smo u tom uzrastu bili kao i vi. Znala je mozda svega 15-20 reci (odokativno, stvarno ne znam koliko).

Tek nedavno je pocela da melje ko navijena i ponavlja ko papagaj.

Sad je.... joooooj, dok ne pricaju molis Boga da pocne da prica a kad krene da prica molis Boga da samo na minut ucuti :lol:

Ali i dalje kad se tako udubi u igru ume da progovori neke strane jezike ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.