Aktivnosti vaših mališana

odgovora

Objavljeno

Deca našeg uzrasta ovde sklapaju rečenice,meni dodje da ućutim.....

Priča reči neke čisto i sve ponavlja kao papagaj ali po jednu reč.Ajde da se kupamo golo-glo,gde je korito-toto.Ajmo kući-tući.Zovi seku-keka.Mama,tata,baba,deda,beba-jedino čisto izgovori.

A faza u igranju je pesak,kamenčići,vožnja Mašine bicikle i kad se napolju deca igraju ona hoće sa njima pa trči i smeje se ko lud na brašno.

Ne brini Maso ni mi ne znamo reci nista vise od toga. Zna sve i razume i pokaze i donese sta joj trazim ali da sad ona nesto prica, ma kakvi. A o recenicama cu da pisem dogodine, taman dok se porodim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih da te uplasim ali moje dete jos pored toga sto vi znate , prica i mandarinski i staro hebrejski jezik :D Veze nema sa zivotom :D Ali me sve sto mu kazem razume tako da samo je pitanje dana kad ce razvezati jezik :)

:lol: :lol: ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih da te uplasim ali moje dete jos pored toga sto vi znate , prica i mandarinski i staro hebrejski jezik :D Veze nema sa zivotom :DAli me sve sto mu kazem razume tako da samo je pitanje dana kad ce razvezati jezik :)

:lol: Pa i kod nas je isto ovako! Bitno je da nas razumiju! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi sad obozavamo narukvice lancice mindjuse, ceprka po mom nakitu stavlja sebi narukvice, sve sto je lancic i sto moze da bude lancic ( npr pertla ) stavlja oko vrata i sepuri se tako i seta, kad je ujutru oblacim obavezno pregleda svoje stvari sta ima nacrtano na majci ili sorcu, trenutno je omiljena jagodica bobica majica juce je izvukla iz korpe u kupatilu i kukala dok joj nisam obukla onako musavu. I ima Betty Boop sorc neki dan je u parku prilazila ljudima i prsticem pokazivala na slicicu na sorcu... tako da smo sad u nekoj fazi modiranja... :)

A mi smo ufazi 'minkanja' :rolleyes: Uzme moj neseser sa sminkom, pa trazi da je minkam tako sto zatrepce okicama i napuci usnice.... :lol:

Blago nama, rano li su pocele! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razgovor od sinoc izmedju mm-a , Marka i mene...

Mm: Sine , jesi ti glupav ?

Marko : dgmnj mmmm gaaaaaa

Ja : A sta mislis Marko , kako globalno otopljavanje utice na klimu ?

Marko: ghdefury6 hjsdhcvkx jhsdvksh

MM: Sine , jel da da mama sere preterano ?

Marko : Daaaaaaaaaaaaaa

:D Utrefio odgovor :D

Inace smesan je kad se ukljuci tako u pricu , kao on nesto prica sa nama sa sve gestakulacijom , mlati rukama i pokazuje prstima kad kao odgovara na nasa glupa pitanja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče uzimam Nedu iz vrtića,prilazi nam jedna dr.,skojom ja radim i dete joj u istoj grupi i ispituje me sta pricamo,kad prohodala i td.Dobila sa ironičan odgovor"Stvarno?A mi brojimo do 5 i pričamo svašta.Baš mi je pameta!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče uzimam Nedu iz vrtića,prilazi nam jedna dr.,skojom ja radim i dete joj u istoj grupi i ispituje me sta pricamo,kad prohodala i td.Dobila sa ironičan odgovor"Stvarno?A mi brojimo do 5 i pričamo svašta.Baš mi je pameta!"

A mama iskompleksirana... Ne obraćaj pažnju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče uzimam Nedu iz vrtića,prilazi nam jedna dr.,skojom ja radim i dete joj u istoj grupi i ispituje me sta pricamo,kad prohodala i td.Dobila sa ironičan odgovor"Stvarno?A mi brojimo do 5 i pričamo svašta.Baš mi je pameta!"

:lol: :lol: :lol: Jao, životeeee....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče uzimam Nedu iz vrtića,prilazi nam jedna dr.,skojom ja radim i dete joj u istoj grupi i ispituje me sta pricamo,kad prohodala i td.Dobila sa ironičan odgovor"Stvarno?A mi brojimo do 5 i pričamo svašta.Baš mi je pameta!"

:blink:

Razumem ja ima dece koja stvarno u ovom uzrastu dosta znaju i da pricaju, ali nikad ne bih na takav nacin nekom rekla, bas je neka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink:

Razumem ja ima dece koja stvarno u ovom uzrastu dosta znaju i da pricaju, ali nikad ne bih na takav nacin nekom rekla, bas je neka...

........pa doktorka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

........pa doktorka.

Onda još gore.

Ne nerviraj se. Ona ima problem, ne ti! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razgovor od sinoc izmedju mm-a , Marka i mene...

Mm: Sine , jesi ti glupav ?

Marko : dgmnj mmmm gaaaaaa

Ja : A sta mislis Marko , kako globalno otopljavanje utice na klimu ?

Marko: ghdefury6 hjsdhcvkx jhsdvksh

MM: Sine , jel da da mama sere preterano ?

Marko : Daaaaaaaaaaaaaa

:D Utrefio odgovor :D

Inace smesan je kad se ukljuci tako u pricu , kao on nesto prica sa nama sa sve gestakulacijom , mlati rukama i pokazuje prstima kad kao odgovara na nasa glupa pitanja :D

:D :D :D

Mogu da zamislim samo koliko je sladak. :wub: Mišić. :)

E , NSanja, a šta misliš da ti otvoriš neki blog ili neki forum? Tema "NSanjini biseri", bi bila suviše mala za sve kapacitete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svašta. Ima raznih ljudi...Ma ja bih počela da se šalim. Nešto u stilu...-Svaaaaarno, a kad upisujete dete u školicu kad je tako pametno? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da. Ona ga je vec videla kako zavrsava fax i upisuje postdiplomske sigurno i ko zna sta jos.

Sanja pa M i A se slicno ponasaju, a ti si loooda :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo kod nas jedna novina od juče, do sad kad joj god kažem za nešto daj mami ona dođe i lepo ti da, a sad je pocela onako priđe, pa ti pruži i taman kad ja hoću da uzmem ona povuče rukicu i zbriše i smeje se. Ja joj jutros kažem što si stipsa što ne daš mami i smejem se a ona ide i sama sa sobom ponavlja " ipsa ipsa " :D Postade mi dete škrtica :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo kod nas jedna novina od juče, do sad kad joj god kažem za nešto daj mami ona dođe i lepo ti da, a sad je pocela onako priđe, pa ti pruži i taman kad ja hoću da uzmem ona povuče rukicu i zbriše i smeje se. Ja joj jutros kažem što si stipsa što ne daš mami i smejem se a ona ide i sama sa sobom ponavlja " ipsa ipsa " :D Postade mi dete škrtica :lol:

:lol: :lol:

Ja sam takvu igru shvatala kao nacin za salu koji se kod njih tada razvija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni moja Andjela ne sklapa recenice, pa sta?! Doci ce vrijeme i za to, ne sjekiram se ja! Moj brat (koji sad ima 17god) je propricao tek sa 2 godine, i toga nije omelo da bude prava pametnica u predskolskom uzrastu, a u osnovnoj djak generacije ;) neka se ja malo ishvalih :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni moja Andjela ne sklapa recenice, pa sta?! Doci ce vrijeme i za to, ne sjekiram se ja! Moj brat (koji sad ima 17god) je propricao tek sa 2 godine, i toga nije omelo da bude prava pametnica u predskolskom uzrastu, a u osnovnoj djak generacije ;) neka se ja malo ishvalih :rolleyes:

Neka si.Neda kao Elena dodje da ta i beži i smeje se.A počela da nas ljubi...Mašu,tatu i mene.Samo pridje sa raširenim rukicama i poljubi da pukne.Umiljato mamino.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On i Tara su isti ispruzi ruku i mlati sa njom, recnim nam je jako skroman koje kad uzme tel na glavu, baci, pacesc, cek, cekaj, ne-ne to je daj daj i tako ali ja jos smatram da ona nista ne prica jedino keks i skoci kao skace..i kaze koci

Ma da. Ona ga je vec videla kako zavrsava fax i upisuje postdiplomske sigurno i ko zna sta jos.

Sanja pa M i A se slicno ponasaju, a ti si loooda :lol:

To su te ludeee godine :D Mislim na decu :D Ja sam slucaj koji ne postoji u psih.terminologiji :wacko::lol:

Evo kod nas jedna novina od juče, do sad kad joj god kažem za nešto daj mami ona dođe i lepo ti da, a sad je pocela onako priđe, pa ti pruži i taman kad ja hoću da uzmem ona povuče rukicu i zbriše i smeje se. Ja joj jutros kažem što si stipsa što ne daš mami i smejem se a ona ide i sama sa sobom ponavlja " ipsa ipsa " :D Postade mi dete škrtica

:wub: :wub:

To i Markic radi , pogotovo kad nesto rucka , krene kao da mi da, ja zinem, on stavi sebi u usta <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu pitanja baš za ovde, ali ne znam gde da pitam...

Da li imate poseban pribor za decu? Šerpice, tanjiriće i sl.

Da li "perete" zubiće deci?

Imam iz Ikee pribor 6 tanjira, casa, cinijica, viljuski, nozeva i kasika, i svaki u drugoj boji. Voli iz toga da jede, valjda zbog sarenila.

Zube peremo od prvog zuba. (5.5 meseci)

Prvo nismo koristili pastu ali je vec duze vreme koristimo. Elmex i jedno i drugo. Medjutim sad sam uzela dve cetkice (uvek koristimo po dve, jednu ona drzi i pere, jednom joj ja perem) Oral B.

E deca su vam sou :wub:

Ma ni mi ne pricamo ne znam ni ja kako, ponavlja i ona kao papagaj al daleko smo mi od recenica. Bar mi se tako cini.. a jos uz to, vasa deca su uglavnom barem 2 meseca mladja od H ;)

Nista se ne sekirajte, sve su to nase pametnice ljubi ih tetka :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Deca našeg uzrasta ovde sklapaju rečenice,meni dodje da ućutim.....

Priča reči neke čisto i sve ponavlja kao papagaj ali po jednu reč.Ajde da se kupamo golo-glo,gde je korito-toto.Ajmo kući-tući.Zovi seku-keka.Mama,tata,baba,deda,beba-jedino čisto izgovori.

A faza u igranju je pesak,kamenčići,vožnja Mašine bicikle i kad se napolju deca igraju ona hoće sa njima pa trči i smeje se ko lud na brašno.

Dosta toga potpisujemo.

Ni mi još ne povezujemo riječi, niti sklapamo rečenice. Zna dosta riječi, ali po jednu. Razumije sve što joj kažem. Nestašna je jako. Sve je zanima, voli da istražuje, čačka sve što ne treba, penje se na sve i svašta (to nam je sad glavno). Pjesak i kamenčići su glavni takođe, biciklići, lopta, trka za djecom i životinjama - juri i ciči od sreće kad vidi goluba, mačku ili malog psića. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je naucilo da kaze svoje ime i prezime! :) Naravno da nije tecno,ali je razgovetno,otprilike ovako:" Koija Teijc." Nikolija .... :)

Sto se tice aktivnosti,u poslednje vreme,najvise je zanimaju pesak i zemlja,skuplja ih u svoju kanticu i muti,mesa,pravi razne specijalitete. Kofice od kisele pavlake i razne druge cinije i vangle su pravi hit. Takodje i stolica za ljuljanje,samo sto ona u nju stavlja lutke,ljulja ih i peva. Ili drugu decu gnjavi s tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je naucilo da kaze svoje ime i prezime! :) Naravno da nije tecno,ali je razgovetno,otprilike ovako:" Koija Teijc." Nikolija .... :)

Sto se tice aktivnosti,u poslednje vreme,najvise je zanimaju pesak i zemlja,skuplja ih u svoju kanticu i muti,mesa,pravi razne specijalitete. Kofice od kisele pavlake i razne druge cinije i vangle su pravi hit. Takodje i stolica za ljuljanje,samo sto ona u nju stavlja lutke,ljulja ih i peva. Ili drugu decu gnjavi s tim.

Ja takođe imam jednu malu pričallicu. Trenutno su mu preokupacija muve :D :D :D :-Muvetino, pap! Pokaze Boga!

A i to sa peskom je opsesija. Kamenčiće skupljamo u koficu, onda prospe po travi, pa onda kuku i lele kad istu treba pokositi. A pesak neretko završi u kosi. Imamo milion modrica i nekako glava nam je višak! :D Tu ih imamo najviše.

Da li su vam deca stidljiva prema strancima, prema ljudima koje vide prvi put?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je naucilo da kaze svoje ime i prezime! :) Naravno da nije tecno,ali je razgovetno,otprilike ovako:" Koija Teijc." Nikolija .... :)

Sto se tice aktivnosti,u poslednje vreme,najvise je zanimaju pesak i zemlja,skuplja ih u svoju kanticu i muti,mesa,pravi razne specijalitete. Kofice od kisele pavlake i razne druge cinije i vangle su pravi hit. Takodje i stolica za ljuljanje,samo sto ona u nju stavlja lutke,ljulja ih i peva. Ili drugu decu gnjavi s tim.

Ma bravo jos jednom za Nikoliju!!!! :wub:

Ja takođe imam jednu malu pričallicu. Trenutno su mu preokupacija muve :D :D :D :-Muvetino, pap! Pokaze Boga!

A i to sa peskom je opsesija. Kamenčiće skupljamo u koficu, onda prospe po travi, pa onda kuku i lele kad istu treba pokositi. A pesak neretko završi u kosi. Imamo milion modrica i nekako glava nam je višak! :D Tu ih imamo najviše.

Da li su vam deca stidljiva prema strancima, prema ljudima koje vide prvi put?

:lol: I mi padamo, pogotovo kada se umori, malaksa i nabija glavu u travu <_< juce raskrvario usta tako. Jos nije stabilan skroz, klima se kad hoda, opet kad se umori vise i zacas padne. Ma totalno je iscrpljen zbog zuba, slabo spava i dijareja tj.proliv je prisutan drugi dan..Jedva cekam da izbiju jos koji su namerili da se oporavi covek malo.

Sto se tice stranaca, do pre neki dan se cak, cini mi se i uplasi ili zastidi kad vidi nekog nepoznatog, sad je poceo da se osmehuje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja takođe imam jednu malu pričallicu. Trenutno su mu preokupacija muve :D :D :D :-Muvetino, pap! Pokaze Boga!

A i to sa peskom je opsesija. Kamenčiće skupljamo u koficu, onda prospe po travi, pa onda kuku i lele kad istu treba pokositi. A pesak neretko završi u kosi. Imamo milion modrica i nekako glava nam je višak! :D Tu ih imamo najviše.

Da li su vam deca stidljiva prema strancima, prema ljudima koje vide prvi put?

Veoma je stidljiva! Kao da je drugo dete,ali ne pred svima. Sa nekima je opustena,kao da ih vidja svakog dana,a nekih se bas plasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.