Aktivnosti vaših mališana

odgovora

Objavljeno

Penjanje, penjanje i penjanje <_<

fotelja -> komoda > pa bi i na TV!

stolica -> sto

stocic -> radijator :blink:

Jos uvek ne uspeva da jede sam kasikom, ne drzi je lepo i kad god pokusam da mu je lepo namestim on se buni i namesti kako njemu odgovara i samo "muti" po tanjiru.

Ima osecaj za ritam.. uzmem pa mu menjam na minut pesme i on djuska, tacno po ritmu. Saljem ga jos malo na folklor :D

Vec ga zamisljam...genije mali...

t8515.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitah ovdje nesto o sapunu... :D

Cim vidi da su vrata od kupatila kojim slucajem ostala otvorena, poluotvorena, odmah trci i pravo za sapun! <_< Ne jede ga, nego ga samo drzi u ruci.

Prije par dana, otrci u kupatilo, i dok sam ja stigla do njega, on je vec izasao. Nisam primijetila nista, a momak je stao ispred tv-a i djuskao. Poslije se zaigrao, i kada sam mu ponudila da pije vodu, on pruza meni sapun :blink: (valjda da mu pridrzim). :lol:

A mislim da ga ne stavlja u usta samo zato sto je, dok smo bili kod moje mame, probao sapun za brijanje. :angry: Ostali su otisci njegovih zubica... <_<

Njegove glavne aktivnosti su jahanje konjica, sutanje lopte i guranje autica... Bas me je prijatno iznenadio juce i danas (samo da tako i ostane)... :rolleyes:

Inace, onaj autic na koji dijete sjedne i odguruje se nogicama, on vozi unazad. I pored svih nasih pokusaja da mu pokazemo kako da se odguruje unaprijed... Ali, zato, cim vidi da mu neko prilazi, a on sjedi na tom auticu, momentalno podize noge da ga guramo. :)

Zato me ovih dana malo ledja boluckaju... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace, onaj autic na koji dijete sjedne i odguruje se nogicama, on vozi unazad. I pored svih nasih pokusaja da mu pokazemo kako da se odguruje unaprijed... Ali, zato, cim vidi da mu neko prilazi, a on sjedi na tom auticu, momentalno podize noge da ga guramo. :)

Zato me ovih dana malo ledja boluckaju... :rolleyes:

Mislim da sva deca pocnu prvo unazad da voze te guralice ;)

I Pavle kako neko krene ka njemu on podigne noge i govori voziiiiiiiii :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da sva deca pocnu prvo unazad da voze te guralice ;)

I Pavle kako neko krene ka njemu on podigne noge i govori voziiiiiiiii :lol:

Da, a mozda on i nece da nauci pravilno, jer mu je ljepse da ga mi guramo! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitah ovdje nesto o sapunu... :D

Cim vidi da su vrata od kupatila kojim slucajem ostala otvorena, poluotvorena, odmah trci i pravo za sapun! <_< Ne jede ga, nego ga samo drzi u ruci.

Prije par dana, otrci u kupatilo, i dok sam ja stigla do njega, on je vec izasao. Nisam primijetila nista, a momak je stao ispred tv-a i djuskao. Poslije se zaigrao, i kada sam mu ponudila da pije vodu, on pruza meni sapun :blink: (valjda da mu pridrzim). :lol:

A mislim da ga ne stavlja u usta samo zato sto je, dok smo bili kod moje mame, probao sapun za brijanje. :angry: Ostali su otisci njegovih zubica... <_<

Njegove glavne aktivnosti su jahanje konjica, sutanje lopte i guranje autica... Bas me je prijatno iznenadio juce i danas (samo da tako i ostane)... :rolleyes:

Inace, onaj autic na koji dijete sjedne i odguruje se nogicama, on vozi unazad. I pored svih nasih pokusaja da mu pokazemo kako da se odguruje unaprijed... Ali, zato, cim vidi da mu neko prilazi, a on sjedi na tom auticu, momentalno podize noge da ga guramo. :)

Zato me ovih dana malo ledja boluckaju... :rolleyes:

On je prava mala dobrica! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On je prava mala dobrica! :rolleyes:

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Počelo skakutanje.... I mama mora da skače, i svi koji su tu da skakuću sa njim... :rolleyes:

Glavna atrakcija je pričanje priča - sad pričamo "babu i repu". Sinoć ga vozila na stanicu da čekamo tatu, a on meni kaže da isključim muziku u kolima, ja ga pitam hoćemo da pričamo (i gasim) kaže "da, deda i epa" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitah ovdje nesto o sapunu... :D

Cim vidi da su vrata od kupatila kojim slucajem ostala otvorena, poluotvorena, odmah trci i pravo za sapun! <_< Ne jede ga, nego ga samo drzi u ruci.

Prije par dana, otrci u kupatilo, i dok sam ja stigla do njega, on je vec izasao. Nisam primijetila nista, a momak je stao ispred tv-a i djuskao. Poslije se zaigrao, i kada sam mu ponudila da pije vodu, on pruza meni sapun :blink: (valjda da mu pridrzim). :lol:

A mislim da ga ne stavlja u usta samo zato sto je, dok smo bili kod moje mame, probao sapun za brijanje. :angry: Ostali su otisci njegovih zubica... <_<

Njegove glavne aktivnosti su jahanje konjica, sutanje lopte i guranje autica... Bas me je prijatno iznenadio juce i danas (samo da tako i ostane)... :rolleyes:

Inace, onaj autic na koji dijete sjedne i odguruje se nogicama, on vozi unazad. I pored svih nasih pokusaja da mu pokazemo kako da se odguruje unaprijed... Ali, zato, cim vidi da mu neko prilazi, a on sjedi na tom auticu, momentalno podize noge da ga guramo. :)

Zato me ovih dana malo ledja boluckaju... :rolleyes:

Tako je i Marko poceo sa voznjom, prvo unazad, pa polako guranje, i sada juri po stanu kao blesav... za prvi rodjendan je dobio (neces verovati) 4 auta na koja moze da sedi i da se vozi... jedan je kod babe i dede, a 3 su mu kuci... pa je dobro kada dodje drustvo, nema svadje oko voznje nego se jos trkaju... tako da ce to sa bolom u ledjima proci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je i Marko poceo sa voznjom, prvo unazad, pa polako guranje, i sada juri po stanu kao blesav... za prvi rodjendan je dobio (neces verovati) 4 auta na koja moze da sedi i da se vozi... jedan je kod babe i dede, a 3 su mu kuci... pa je dobro kada dodje drustvo, nema svadje oko voznje nego se jos trkaju... tako da ce to sa bolom u ledjima proci ;)

Da, cini mi se da ce uskoro i to savladati, danas je uspio jednom da se odgurne naprijed i 100 puta nazad. :lol:

Super sto ih ima vise, mi smo rodbini pretezno govorili sta nam treba, pa tako nismo dobijali duple igracke. Ima jedan taj autic, jednog konjica koji se ljulja, jednog manjeg konjica na koji sam moze da sjedne, od gume (to mu je i najzanimljivije trenutno), a kupili smo mu i kucicu (sator), samo sto mu nije bas privlacila paznju, pa sam je spakovala... Probacemo kroz par mjeseci ponovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, cini mi se da ce uskoro i to savladati, danas je uspio jednom da se odgurne naprijed i 100 puta nazad. :lol:

Super sto ih ima vise, mi smo rodbini pretezno govorili sta nam treba, pa tako nismo dobijali duple igracke. Ima jedan taj autic, jednog konjica koji se ljulja, jednog manjeg konjica na koji sam moze da sjedne, od gume (to mu je i najzanimljivije trenutno), a kupili smo mu i kucicu (sator), samo sto mu nije bas privlacila paznju, pa sam je spakovala... Probacemo kroz par mjeseci ponovo.

Mi smo mu juce dali igracke od prosle nove godine... jednostavno tada nije bio spreman za njih... sada super dodju :)

A novi paketici stizu za nedelju dana ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aktivni smo aktivni, toliko da smo uspeli da zavrsimo sa ugipsanom rukom :angry::(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aktivni smo aktivni, toliko da smo uspeli da zavrsimo sa ugipsanom rukom :angry::(

:( :( :(

Pa kako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije valjda Ogi? Kako, majku mu! Ja se obradovah da te vidim na forumu a ono...cvrc!

Sta se desilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako mene pitate ja se licno pitam kako se Ogiju to do sada nije dogodilo, jer akrobacije koje on izvodi... tesko da je ijedno dete izvodilo :o. Pao je sa kreveta, ali nezgodno i na rukicu :(. Prelom nije strasan i nije bilo namestanja ali je ipak moralo pod gips kako ne bi napravio ne daj Boze jos veci belaj. Tako da smo sada ugipsani naredne 2.5 nedelje pa ko prezivi pricace :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da. Sad si nagrabusila. Koliko ce gips sada da ga sputava u njegovim aktivnostima, ne smem ni da zamislim! Nadam se da ga ne boli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da. Sad si nagrabusila. Koliko ce gips sada da ga sputava u njegovim aktivnostima, ne smem ni da zamislim! Nadam se da ga ne boli.

Ne boli ga....za sada.... Ne znam kako ce sve to izgledati kada pocne da ga svrbi ruka ispod gipsa i kako cemo taj problem resiti :(, ali proci ce. Sto se tice sputavanja.....cvrc......rodih ja jedno snalazljivo dete :D taj bi se i u pustinji za casu vode snasao :lol:. Super funkcionise, cak smo mu se danas smejali kako uspesno puzi sa sve ugipsanom rukom :o:lol:. Mene je samo danima mucilo to sto ni tata ni ja u tom trenutku nismo bili kod kuce (cuvao ga je deda dok smo mi isli u nabavku - znaci citavih pola sata) i znam da je to moglo da se dogodi i da sam ja stajala pored njega ali...... nece to uvek majcinsko srce da prihvati :(, ali proslo me je ;). U svakom slucaju narednih nedelja eto mene cesto na ovoj temi sa prepricavanjem Ogijevih dogodovstina sa gipsom :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mali genije! Dobro, to ce se preziveti, samo ti treba da se naoruzas zivcima za buducnost kad se bude dohvatio drveca i vece visine nego sto je krevet. ;)

Sto se tice savesti, aposlutno te razumem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mali genije! Dobro, to ce se preziveti, samo ti treba da se naoruzas zivcima za buducnost kad se bude dohvatio drveca i vece visine nego sto je krevet. ;)

Sto se tice savesti, aposlutno te razumem.

Ja sve nesto mislim da je ovo jako jako bliska buducnost :wacko::lol: i tek sada vidim koliko je Veca u stvari bila jedna divna i predivna beba :o:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sve nesto mislim da je ovo jako jako bliska buducnost :wacko::lol: i tek sada vidim koliko je Veca u stvari bila jedna divna i predivna beba :o:lol:

Ma on je sad glavni "baja" u kući i oko kuće ;) Biće ok, znaš i sama... A kad počne da svrbi - jedan pristić, pa kao češkate i dok vidi da ima sa čime da se kao češka - zaboraviće ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smislili smo novu igru. <_<

Celo veče samo traži nešto da prebaci preko glave i onda sa tim hoda, dok mu je lice prekriveno. Pošto ne vidi ništa, stalno udara u nameštaj, pa je onda iz predostrožnosti počeo da drži ispružene ruke.

U početku nam je bilo jako smešno i zabavno, ali s obzirom na udaranje u nameštaj i padanje, sklonili smo mu iz vidokruga sve što može da se prebaci preko glave. Na kraju nas je ipak nadmudrio - skinuo je duksić, sam (što nikad ranije nije radio) i iskoristio njega. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smislili smo novu igru. <_<

Celo veče samo traži nešto da prebaci preko glave i onda sa tim hoda, dok mu je lice prekriveno. Pošto ne vidi ništa, stalno udara u nameštaj, pa je onda iz predostrožnosti počeo da drži ispružene ruke.

U početku nam je bilo jako smešno i zabavno, ali s obzirom na udaranje u nameštaj i padanje, sklonili smo mu iz vidokruga sve što može da se prebaci preko glave. Na kraju nas je ipak nadmudrio - skinuo je duksić, sam (što nikad ranije nije radio) i iskoristio njega. :lol:

:lol: :lol: Genije! Bolje da mu nista ne sklanjas, pre ce odustati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: Genije! Bolje da mu nista ne sklanjas, pre ce odustati.

Samo ne znam koliko će modrica dobiti dok reši da odustane! :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam dali spadamo u ovu kategoriju od 1-2godine al ajd ... Mi smo majstor u provalcenju , tako se spretno provlaci i saginje ispod stolica da je smesan kad ga gledam kad ga uhvati ta manija ...Trpezarijski sto sa 6 stolica koje su uredno uvucene pod sto i ima jako malo mesta ali on se tako provlaci , ustaje , penje ... i izadje na drugoj strani stola bez da se ijednom udari ili zapne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo ne znam koliko će modrica dobiti dok reši da odustane! :huh:

Pa nece mu nista biti od modrica. ;) Ja moje dete uvek pustam da pada kad vidim da nije opasno. Ma ne trgnem se.Uvek ima neku modricu, nesto,a nije nemirno dete ni malo.

Pusti, seti se svog odrastanja. Nema zabave ako mu je uskracujes. :)

NSanja, sve je dobro dok se provlaci ispod...dok ne pocne da se pentra :lol: kao Andjelina od Mna mame. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam dali spadamo u ovu kategoriju od 1-2godine al ajd ... Mi smo majstor u provalcenju , tako se spretno provlaci i saginje ispod stolica da je smesan kad ga gledam kad ga uhvati ta manija ...Trpezarijski sto sa 6 stolica koje su uredno uvucene pod sto i ima jako malo mesta ali on se tako provlaci , ustaje , penje ... i izadje na drugoj strani stola bez da se ijednom udari ili zapne :)

Odlična igra! ;)

Napravi mu dodatne prepreke da mu bude zabavnije! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.