Aktivnosti vaših mališana

odgovora

Objavljeno

hehehehe kako su slatkiiiii :wub:

meni se Strahinja popeo na radijator pa na prozor :blink::wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod nas je penjanje aktuelno. Najvise voli da se popne na stolicu i uhvati se rukama za naslon i pocne da ljulja guzu. To radi i smeje se kao blesava. Takodje obozava da se popne na krevet, poskida sve jastuke, baci ih na pod i onda vileni po krevetu. Inace u vrticu je zovu Zivka jer je mnooooogo zivahna! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da slatki su mnogo al ja sam non stop u grcu da ne padne <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojima je tata kupio tobogan , i mali milion puta su pali sa njega -.- samo ga premestaju sa jednog na drugi kraj sobe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Sara ima nepunih 14 meseci, i u poslednja dva meseca tj od kada je prohodala pretvorila se u neverovatnu stetocinu i prava je kamikaza...Obozava da se pentra, da se zavlaci svuda, pa se tako desi da se zaglavi, onda nastane vriska, sve obara i prosipa, da bi brljala po tome (npr, ako ikako moze da dohvati stoljnjak sa trpezarijskog stola, povucice ce ga, oboriti sve na pod a onda sesti i prebirati po tome), zatim, obozava da lupa vratima kuhinjskih elemenata, ukratko, sve sto je opasno ili pravi nered i stetu, njoj je ludo zabavno, igracke i sl je prevazisla za sad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo me je jutros zapanjilo,cak ni mm nije verovao.Moja Jana je sama samcita lepo oljustila jaje celo.Obicno joj skuvam jaja i dam joj da se igra,jutros sam tacno videla sta ce da uradi.

Skidala je ljusku mic po mic i ljuske ubacivala u ciniju.Mic po mic i za nekih 5 min ga je oljustila,sela na dvosed i sva vazna pojela.

Meni je to zaista super,drzi joj paznju,razvija motoriku i shvata neke stvari ,a to je da nije bas sve za jelo.Shvata da to mora da skine da bi dosla do hrane.

Ja sam bila odusevljena. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka čast. Ovako isto možeš i bananu da joj daš, samo joj malko zacepi kako ne bi slučajno krenula zubima da sama zacepi (kao neki <_< tj ja)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dete mi je u drustvu jako cutljivo i mirno,ali je jako pametna.Nekad me bas zacudi sta ona ume i odakle njoj to.

Zao mi je samo sto ja nemam bas nekih ideja za igranje,sem brdo igracaka,za koje ja i nisam bas.Po meni je to pasivno igranje,koje im bas i ne razvija vijugu.

Imate li mame neke predloge za igranje,ali neka improvizacija koja ne ukljucuje igracke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad, dok ti je toplo vreme, stavi joj u plasticne case i cinijice po malo vode da presipa. Ja sam pisala u temi "Aktivnosti nasih malisana" upravo o tim stvarima. Precesljaj temu. Sad ni ja ne mogu svega da se setim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Play and Learn Ovo je jedan link koji mi stoji u Bookmarksu. Izuzetno dobrih predloga ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sviđa mi se link Ana...zanimljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je neko na Bebcu predložio još daaavnoooo a evo još jedan link Skrabalica mada je ovde za malko veću decu ali može da se dobiju ideje i za nas (sa mlađim klincima)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana, jel si probala sa klikerima? Das joj par klikera da ubacuje u flasu, pa da ih presipa u case, naravno pod tvojim budnim okom. To je kod nas najzanimljivija aktivnost vec dugo, sad smo skupljali i kestenje i to koristimo umesto klikera!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas su lesnici aktuelni,mada to presipanje joj uopste nije zanimljivo ,iako sam nekoliko puta probala. <_< I sa vodom i sa svacim.Zanimljivo je samo da ubaci nesto u flasu i kotrlja,ali to nije edukativno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad, dok ti je toplo vreme, stavi joj u plasticne case i cinijice po malo vode da presipa. Ja sam pisala u temi "Aktivnosti nasih malisana" upravo o tim stvarima. Precesljaj temu. Sad ni ja ne mogu svega da se setim.

u Yelenac ovaj savet sam odma' primenila i obožava 'ovu aktivnost' :rolleyes:

Jedno administrativno pitanje za sve clanove:

Da li mislite da je tema:

Aktivnosti nasih malisana (dete 1.godina)

vezana samo za pentaranje i skakanje? Jeste da se najvise o tome pise, ali pod aktivnostima treba da se podrazumeva i ovo sto se ovde pise. :)

Moja se najviše pentra i skače tako da kada pomislim na 'aktivnosti' samo mi je pentranje u glavi <_<:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E kada smo kod 'pentranja' moram da dodam da ja nikada nisam videla,dok moja Anđa nije to uradila, da dete od 20-tak meseci radi takve stvari (skromno od mene nema šta :P ).A to je pentranje po stenama na plaži...trčanje bosim nogicama po šljunku i to 'brzinom'...'plivanje sa mišićima...'ronjenje'-par sekundi ali dovoljno da se ta aktivnost nazove ronjenjem....neverovatno kakva spretnost,snaga i snalažljivost i neustrašivost....ja sam nju stvarno dosta 'puštala' bila sam tu u blizini nje, eto da uskočim ako ne daj Bože dođe do nekog pada ali ona je što je, više bila puštena sve više se 'usavršavala'...važno je da je bosa i raskomoćena.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda sam samo ja pisala ovde o finoj motorici <_<

Fina motorika kod nas je dobila novu dimenziju: dete je pocelo da uziva da ljusti kuvana jaja, pomorandze i mandarine. Pomorandze i mandarine, osim sto lepo oljusti,podeli na kriske bez prevelikog stiskanja i bas je posveti toj radnji. Jaje kad oljusti, lepo skine belance ( ne voli kuvano belance) i pojede zumance. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda sam samo ja pisala ovde o finoj motorici <_<

Ha,ha...pisala si zato što je kod vas fina motorika izražena :rolleyes: ,ljubi ga majka tako lepog-loknastog :wub: ..što se Anđe tiče...ona obožava da stiska,baca...nešto nema naznake fine motorike :lol:<_< ...inače lepo hvata sitne stvari sa 2 prsta (kažiprstom i palcem9...eto to je sve od naše fine ženstvene motorike <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na kraju, ona ce stvarno izrasti u pravu balerinu, videces ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na kraju, ona ce stvarno izrasti u pravu balerinu, videces ;)

Ali ipak...ženstvenost...gde je :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete naslo setalicu iza fotelje u sobi gde odlazem stvari, trazio da mu iznesem....

Seo, tako bio meden jer mu je premala, digao je odneo pored kreveta i trazio da jede....

To mu je kao pokretna hranilica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ha,ha...pisala si zato što je kod vas fina motorika izražena :rolleyes: ,ljubi ga majka tako lepog-loknastog :wub: ..što se Anđe tiče...ona obožava da stiska,baca...nešto nema naznake fine motorike :lol:<_< ...inače lepo hvata sitne stvari sa 2 prsta (kažiprstom i palcem9...eto to je sve od naše fine ženstvene motorike <_<

Pavle sve sto mu dodje pod ruku mora da baci! A sto se hrane tice, prvo lepo jede, a posle gnjeci i razbacuje <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavle sve sto mu dodje pod ruku mora da baci! A sto se hrane tice, prvo lepo jede, a posle gnjeci i razbacuje <_<

E to sam zaboravila da kažem...gnječenje prosto obožava <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena ocigledno sam ja tamo omanula temu. :unsure:

Mi smo u fazi kada zna vrlo dobro gde sta stoji,ume da vrati nesto na mesto.Za odgovarajucu posudicu zna da nadje poklopac.Imitiramo postavljanje stola i spremamo rucak.Sipa caj kao u soljice i izgovara cscscscscsc itd.

Naucila je i da pije na slamcicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena ocigledno sam ja tamo omanula temu. :unsure:

Mi smo u fazi kada zna vrlo dobro gde sta stoji,ume da vrati nesto na mesto.Za odgovarajucu posudicu zna da nadje poklopac.Imitiramo postavljanje stola i spremamo rucak.Sipa caj kao u soljice i izgovara cscscscscsc itd.

Naucila je i da pije na slamcicu.

Mogu da je zamislim kako je cakana... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.