Aktivnosti vaših mališana

odgovora

Objavljeno

My heart, vi ste samo mjesec dana stariji od nas i nemaš pojma koliko me je obradovalo to što kažeš da se sam počeo igrati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi da se pohvalimo da smo naucili da pijemo sok na slamcicu! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mi da se pohvalimo da znamo da izduvamo nos tj.obrisemo slinice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naša najnovija aktivnost je izlaženje iz krevetca. :blink:

Pre neki dan, kao i juče, bili smo jako uspešni u tome, međutim jutros smo pali naglavačke. Sva sreća, bez ikakvih posledica. Samo se puno uplašio. :huh:

Krevetac danas leti, a mi ćemo spavati u ogradici dok ne kupimo neki novi, malo dublji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naša najnovija aktivnost je izlaženje iz krevetca. :blink:

Pre neki dan, kao i juče, bili smo jako uspešni u tome, međutim jutros smo pali naglavačke. Sva sreća, bez ikakvih posledica. Samo se puno uplašio. :huh:

Krevetac danas leti, a mi ćemo spavati u ogradici dok ne kupimo neki novi, malo dublji.

Joj secam se nasih prvih izlazaka iz kreveca,a posto je bio tik uz nas krevet,uvece uspavamo bebca u krevecu,ujutru osvane u nasem krevetu,pa smo se cudili kako mu uspeva :lol:

Mi imamo mogucnost na krevecu da menjamo 3 dubine(visine).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naša najnovija aktivnost je izlaženje iz krevetca. :blink:

Pre neki dan, kao i juče, bili smo jako uspešni u tome, međutim jutros smo pali naglavačke. Sva sreća, bez ikakvih posledica. Samo se puno uplašio. :huh:

Krevetac danas leti, a mi ćemo spavati u ogradici dok ne kupimo neki novi, malo dublji.

Jel imate krevetac sa mrežicom?

Nisi jedina, nama je Stefan preleteo isto tako u tom nekom uzrastu.

Nago se preko njega i tras. Mi smo se oduzeli (ispod je parket), njemu nije bilo ništa, čak nije mnogo ni plakao.

Mi imamo ovaj sa mrežicom (kao ogradica) i u njemu odavno prebacuje noge preko njega da izađe. Iz njega je i ispao.

Kod keve imamo drveni i nikad nije ni probao da izađe (da ne čuje zlo).

Čak ne zna ni da se stanica spušta - inače bi nam vazdan tražio da stoji spuštena - kakav je - da može da se prntra u krevetac i da silazi.

Ništa strašno, znaš kako kažu babe - bebe i mala deca kad padaju imaju vazdušne jastuke koje im ne daju da se povrede ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj secam se nasih prvih izlazaka iz kreveca,a posto je bio tik uz nas krevet,uvece uspavamo bebca u krevecu,ujutru osvane u nasem krevetu,pa smo se cudili kako mu uspeva :lol:

Mi imamo mogucnost na krevecu da menjamo 3 dubine(visine).

Mi imamo samo dve i trenutno je ova dublja, tako da je krevetac definitivno postao nebezbedan. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel imate krevetac sa mrežicom?

Nisi jedina, nama je Stefan preleteo isto tako u tom nekom uzrastu.

Nago se preko njega i tras. Mi smo se oduzeli (ispod je parket), njemu nije bilo ništa, čak nije mnogo ni plakao.

Mi imamo ovaj sa mrežicom (kao ogradica) i u njemu odavno prebacuje noge preko njega da izađe. Iz njega je i ispao.

Kod keve imamo drveni i nikad nije ni probao da izađe (da ne čuje zlo).

Čak ne zna ni da se stanica spušta - inače bi nam vazdan tražio da stoji spuštena - kakav je - da može da se prntra u krevetac i da silazi.

Ništa strašno, znaš kako kažu babe - bebe i mala deca kad padaju imaju vazdušne jastuke koje im ne daju da se povrede ;)

Imamo ogradicu sa mrežicom. Prilično je velika i duboka, tako da ćemo je privremeno koristiti za spavanje. Ali mi je bezveze da je selim svaki dan iz dnevne u spavaću sobu i obrnuto, tako da ćemo morati da nađemo neko drugo rešenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mesecino, ja sam to ovako resila jer je i kod nas bilo preskakanja, pa onda se navikao svako vece da prelazi kod nas sto mene iscrpi pred posao. Onda sam skinula stranicu i privukla uz nas krevet, sad kad se u toku noci probudi misli da spava sa nama ;) . Dugo sam imala i posteljinicu ali bi se nekako podvukao pod nju pa sam se bojala da se ne ugusi ili nekako ne zapetlja, tako da je sad krevetac potpuno ''go''.

Upravo sam ga slikala, nikada ranije nije zaspao :blink:

pxf-IMG-42.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

My heart, vi ste samo mjesec dana stariji od nas i nemaš pojma koliko me je obradovalo to što kažeš da se sam počeo igrati.

Hahhaha, i mene :) da mi je i taj trenutak docekati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mesecino, ja sam to ovako resila jer je i kod nas bilo preskakanja, pa onda se navikao svako vece da prelazi kod nas sto mene iscrpi pred posao. Onda sam skinula stranicu i privukla uz nas krevet, sad kad se u toku noci probudi misli da spava sa nama ;) . Dugo sam imala i posteljinicu ali bi se nekako podvukao pod nju pa sam se bojala da se ne ugusi ili nekako ne zapetlja, tako da je sad krevetac potpuno ''go''.

Upravo sam ga slikala, nikada ranije nije zaspao :blink:

pxf-IMG-42.jpg

Dobra ideja. :)

Hvala, Legendo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filip je nas veliki i pametni drugar. :wub:

Kroz koliko faza oni prolaze u jako kratkom vremenskom razdoblju. :rolleyes:

Mihailo je prestao da vristi kada sjeda u kolica, ali sada imam drugu nedoumicu: on nikako nece da se pusti, da pruzi par koraka sam... :unsure: Hoda drzeci me jednom rucicom, uz namjestaj, ili ako ima bilo kakav oslonac. Kada stanem malo dalje, i zovem ga da dodje do mene, obavezno se spusta i puzeci dolazi... Sve se bojim da nece skoro prohodati... :( Bas ima strah, a znam da ni jednom nije pao dok je to pokusavao, pa da je zbog toga. :unsure:

Inace, pod se riba 100 puta dnevno, a on uvijek pronadje neku zalutalu mrvicu. <_<

Da te utesim-moja smizla ne da uopste ruke i jos uvek ne hoda. Jako je zivahna i aktivna, puzi kao navijena, stoji sama bez pridrzavanja i po pola minuta, cak zna da sidje i da se popne uz stepenice puzeci, ali od hodanja nista! :( Dobro je sto ti daje bar jednu rucicu, to je dobar znak! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jedva cekala da pocne sam da se igra,pa da mogu nesto i da uradim dok je budan,tako da docekacete i vi,nadam se uskoro. Legendo,i nama je krevetac tako stajao uz nas krevet preko zime,samo sto ja nisam skinula stranicu,nego je spustim,tad se budio nocu,pa mi je bilo lakse da je uz nas,a cim je otoplilo odvojila sam ga,i on isto izlazi iz krevetca vec odavno,ali nije padao do sad,ali sa jedne strane nema nista,a sa druge ima deo od garniture,pa na nju izadje i sidje dole. :rolleyes: Ja mu nisam dozvoljavala da spava sa nama,samo kad je bolestan.Ne mogu da se naspavam kad je pored nas,stalno se ttripujem da cu leci na njega. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene na ovoj temi :) konacno :D.

Ogilic hoda uveliko i to vrlo samostalno, jedini je problem napolju jer se izgleda brzo umori i nece ni da mrdne <_< dok je u kuci neumoran. Zove tatu, babu, mamu po potrebi :D, mase i govori pa-pa, brm-brm... trenutno su mu omiljena igracka "casice" od najmanje do najvece koje stavlja jednu u drugu i obozava da okrene autic naopacke i da ga vrti u krug :blink: . Svasta mu nesto padne na pamet u toku dana a ako se prisetim jos necega dodajem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ovde da se aktiviram. :rolleyes: Sara ima 15 meseci i hoda dobrih 4 meseca i iskreno da vam kazem da je prava smota na mene ,malo ,malo pa se saplete i posle se smeje.Sto se tice njenih aktivnosti mislim da ce vam biti najbolje ako vam kazem kakav nam je dan : " ustajenje oko 8h pranje zubica,umivanje,oblacenje i tutanj napolje 9h malo nesto pojede igra se trci ,hoda,pada,a onda oko 12:30h spavanje do 13h,pa opet isto samo po stanu malo rucamo nesto u hodu i napolju smo vec oko 15h,e onda zezanje do 20h i onda kupanje ". Moje licno misljenje je da je Sara veoma aktivno dete sto i nije veliki problem da mene ima ko da zameni!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Glavna aktivnost ovih dana nase "princeze" jeste penjanje na stolicu,a onda kad joj dosadi pocne da place,kad je spustim penje se istog trenutka.Bese i jedan pad sa stolice ovih dana...A kad se popne na Jankov krevet na sprat,a Luka mi ne prijavi,jer navodno nije video,bude bas stresno...

A o manirima da ne pricam-ona je prava muskaraca!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prohodali i sad je haos blago receno svuda je ima i svuda stize <_< nemogu se nahodati za njom a na moje NE nekad odreaguje a nekad i ne bas, ljubi je majka :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prohodali i sad je haos blago receno svuda je ima i svuda stize <_< nemogu se nahodati za njom a na moje NE nekad odreaguje a nekad i ne bas, ljubi je majka :lol: :lol:

Svaka cast sa 9.5prohodali!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka cast sa 9.5prohodali!

E slucajno :lol: to je bilo smesno jakooo, setala je bebu (ona mala decija kolica, tako hoda vec duze i sa guralicom) i videla da sam ja ostavila telefon, inace ne sme da ga dira a i ja ga stalno sklanjam, ja otisla u kuhinju i ona brzo poletela do njega, kad je videla da ide sama samo je stala i stoji i nista joj nije jasno, a sad ide ili polako ili trci neke sredine nema jos ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E slucajno :lol: to je bilo smesno jakooo, setala je bebu (ona mala decija kolica, tako hoda vec duze i sa guralicom) i videla da sam ja ostavila telefon, inace ne sme da ga dira a i ja ga stalno sklanjam, ja otisla u kuhinju i ona brzo poletela do njega, kad je videla da ide sama samo je stala i stoji i nista joj nije jasno, a sad ide ili polako ili trci neke sredine nema jos ;)

Eh i moja za telefon,daljinski i ostale sprave-trci,kao da je sladoled ili cokolada!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh i moja za telefon,daljinski i ostale sprave-trci,kao da je sladoled ili cokolada!

:lol: :lol: :lol: :lol:

Neznam sta im je tu tako zanimljivo al to je neverovatno kako ga skonta u sekuni ako ne sklonim :blink: :blink: ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prohodali i sad je haos blago receno svuda je ima i svuda stize <_< nemogu se nahodati za njom a na moje NE nekad odreaguje a nekad i ne bas, ljubi je majka :lol: :lol:

Bravooo za malu...

Sad kreće igrarija....

:) :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja je počela da me "ganja" da me poljubi u usta :blink: na šta je mm rekao "puno gleda tv" :P

Vratila se ponovo fazi "vava" (hvala) za svaku sitnicu koju dobije ali na sve to ušla je u fazu "necu" (neću).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja je počela da me "ganja" da me poljubi u usta :blink: na šta je mm rekao "puno gleda tv" :P

Vratila se ponovo fazi "vava" (hvala) za svaku sitnicu koju dobije ali na sve to ušla je u fazu "necu" (neću).

Kolko ima faza, ja sve mislim kad neka prodje dosta je a ono vidim bice toga jos :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo postali opsednuti zatvaranjem praznih plastičnih flaša. Ne ide nam dobro, ali trudimo se! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.