Aktivnosti vaših mališana

odgovora

Objavljeno

Bas si me nasmejala...ja tih problema nemam jer nemam svekrvu. :)

I uživaj u tome!!! ;)

Nego to za margarin-jel ima i puter isto dejstvo ili ne?Neko mi rece da mu stavim sirce na masnicu ali mi nekako bezveze,od sirca bi ga peckalo. :/ I moj mali je pre neki dan pao u marketu,docekao se na ruke ali je ipak ljudski udario glavom.

Uh, ne znam za puter, ali znam da mogu sve vrste margarina - i ovaj za mazanje i oni za kolače... :)

Mada, svi su oni na istoj osnovi, pa bi moglo da upali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nase najvece aktivnosti ovih dana su da pokusava sve da uradi sama,i to je jako smesno.Jede sama,umiva se itd.

Naprasno je postala velika maza umiljava nam se i samo se kaci da je uzmemo u krilo.Spava po nama,a tesko da hoce sama da ostane u sobi.

E a glavno nam je igranje.Jana non-stop igra,obozava bilo kakvu muziku,cak i kad neko na tv-u zapeva ona odmah pocne da igra i to pucketa prsticima.

Dosli smo u fazu kada sve ponavlja i imitira druge,npr neko kine ona imitira,kao papagaj je postala i cak i neke reci koje moze ona ponavlja mada su to vise slogovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nase najvece aktivnosti ovih dana su da pokusava sve da uradi sama,i to je jako smesno.Jede sama,umiva se itd.

Naprasno je postala velika maza umiljava nam se i samo se kaci da je uzmemo u krilo.Spava po nama,a tesko da hoce sama da ostane u sobi.

E a glavno nam je igranje.Jana non-stop igra,obozava bilo kakvu muziku,cak i kad neko na tv-u zapeva ona odmah pocne da igra i to pucketa prsticima.

Dosli smo u fazu kada sve ponavlja i imitira druge,npr neko kine ona imitira,kao papagaj je postala i cak i neke reci koje moze ona ponavlja mada su to vise slogovi.

Ovo mi je super!!!

Nema ništa slađe, još tako mala... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nase najvece aktivnosti ovih dana su da pokusava sve da uradi sama,i to je jako smesno.Jede sama,umiva se itd.

Naprasno je postala velika maza umiljava nam se i samo se kaci da je uzmemo u krilo.Spava po nama,a tesko da hoce sama da ostane u sobi.

E a glavno nam je igranje.Jana non-stop igra,obozava bilo kakvu muziku,cak i kad neko na tv-u zapeva ona odmah pocne da igra i to pucketa prsticima.

Dosli smo u fazu kada sve ponavlja i imitira druge,npr neko kine ona imitira,kao papagaj je postala i cak i neke reci koje moze ona ponavlja mada su to vise slogovi.

I kod nas je slicna situacija,kad god cuje muziku odma tapse,cupka,klati se levo-desno i pucketa prstima.A kad joj se pesma bas svidi onda i pevamo! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postao je skroz drugačiji, nekako mi se uozbiljio, sluša me pozorno, obavezno se zahvaljuje kada mu nešto daš, kada on tebi daje kaže izvoli...nekako je mnogo strpljiviji. Na moru smo nas troje bili stalno zajedno, tako da sam pomislila da će mu teško pasti odvajanje, ali ništa...čim je došla njegova teta, sve je bilo OK...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filip je nas veliki i pametni drugar. :wub:

Kroz koliko faza oni prolaze u jako kratkom vremenskom razdoblju. :rolleyes:

Mihailo je prestao da vristi kada sjeda u kolica, ali sada imam drugu nedoumicu: on nikako nece da se pusti, da pruzi par koraka sam... :unsure: Hoda drzeci me jednom rucicom, uz namjestaj, ili ako ima bilo kakav oslonac. Kada stanem malo dalje, i zovem ga da dodje do mene, obavezno se spusta i puzeci dolazi... Sve se bojim da nece skoro prohodati... :( Bas ima strah, a znam da ni jednom nije pao dok je to pokusavao, pa da je zbog toga. :unsure:

Inace, pod se riba 100 puta dnevno, a on uvijek pronadje neku zalutalu mrvicu. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filip je nas veliki i pametni drugar. :wub:

Kroz koliko faza oni prolaze u jako kratkom vremenskom razdoblju. :rolleyes:

Mihailo je prestao da vristi kada sjeda u kolica, ali sada imam drugu nedoumicu: on nikako nece da se pusti, da pruzi par koraka sam... :unsure: Hoda drzeci me jednom rucicom, uz namjestaj, ili ako ima bilo kakav oslonac. Kada stanem malo dalje, i zovem ga da dodje do mene, obavezno se spusta i puzeci dolazi... Sve se bojim da nece skoro prohodati... :( Bas ima strah, a znam da ni jednom nije pao dok je to pokusavao, pa da je zbog toga. :unsure:

Inace, pod se riba 100 puta dnevno, a on uvijek pronadje neku zalutalu mrvicu. <_<

Boki,sve je to ok!I mi smo prohodali u 15-om mjesecu...sve to dodje na svoje!Jednostavno jos uvijek nije spreman!Nema razloga da se plasis!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boki,sve je to ok!I mi smo prohodali u 15-om mjesecu...sve to dodje na svoje!Jednostavno jos uvijek nije spreman!Nema razloga da se plasis!

Hvala, Tigi... To i sama sebi govorim, ali me cudi to sto je tako siguran kada ga neko pridrzava- trci bas brzo, ali kada nema oslonca, odmah se spusta na pod. Mislim da je to zato sto je poceo da puze, pa mu je tako lakse. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Tigi... To i sama sebi govorim, ali me cudi to sto je tako siguran kada ga neko pridrzava- trci bas brzo, ali kada nema oslonca, odmah se spusta na pod. Mislim da je to zato sto je poceo da puze, pa mu je tako lakse. :unsure:

Znas da je ista stvar i kod nas bila,Nikola sa 3.mjesecaa sjedio,a sa 15. poceo da hoda,nelogicno,ali definitivno nije bio spreman!Apsolutno te shvatam,ali ubrzo ce on na svoje nozice,vidjeces!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boki gdje ćete slaviti rođendan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filip je nas veliki i pametni drugar. :wub:

Kroz koliko faza oni prolaze u jako kratkom vremenskom razdoblju. :rolleyes:

Mihailo je prestao da vristi kada sjeda u kolica, ali sada imam drugu nedoumicu: on nikako nece da se pusti, da pruzi par koraka sam... :unsure: Hoda drzeci me jednom rucicom, uz namjestaj, ili ako ima bilo kakav oslonac. Kada stanem malo dalje, i zovem ga da dodje do mene, obavezno se spusta i puzeci dolazi... Sve se bojim da nece skoro prohodati... :( Bas ima strah, a znam da ni jednom nije pao dok je to pokusavao, pa da je zbog toga. :unsure:

Inace, pod se riba 100 puta dnevno, a on uvijek pronadje neku zalutalu mrvicu. <_<

Kad bude spreman - ode on od tebe... :)

Samo da bude spreman, kao što su ti mnoge članice rekle i ne brigaj... Pričala sam vam za naš slušaj... Pavlik, pa kao posle 1,5godine da prohoda a Stef isa 12 meseci odeee :)

Ne brini :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znas da je ista stvar i kod nas bila,Nikola sa 3.mjesecaa sjedio,a sa 15. poceo da hoda,nelogicno,ali definitivno nije bio spreman!Apsolutno te shvatam,ali ubrzo ce on na svoje nozice,vidjeces!

Da, sjecam se, a ja sam tebi govorila da ce Nikolas ubrzo prohodati... :) Hvala ti na podrsci. :)

Boki gdje ćete slaviti rođendan?

Slavicemo u Bratuncu, kod mm-ovih, a doci ce i moji mama, brat i snajka sa djecicom. Malo, ali odabrano drustvance. :D

Ivancice, nadam se da cemo uskoro vidjeti i ovog mog nemirka kako hoda. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaaaao pa mi se za koji dan pridruzujemo ovoj temi :wub: jupi jupi jeee :D

Kako vreme letiiiiiiiiiiiiiiiii ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Tigi... To i sama sebi govorim, ali me cudi to sto je tako siguran kada ga neko pridrzava- trci bas brzo, ali kada nema oslonca, odmah se spusta na pod. Mislim da je to zato sto je poceo da puze, pa mu je tako lakse. :unsure:

Boki...pa Miha se 'ponaša' kao i većina dece u tom uzrastu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto Stefiju recitujemo i pevamo pesmice po „vazdan“ što se kaže, juče ga baba naučila da pokazuje šta radi Anka kad grdi svoju macu mezimicu... Pošto malo priča, a i mali je da zna da recituje... :D Mi smo se oduševili, on ne priča puno, ali se hvata za čarapicu kad pesmica dođe do „noćas mi je miš pregrizo, carapicu moju belu“, pa onda legne na pod, stavi rukice ispod obraza za „prespavala noć si celu“, i celu tako pokazuje redom... i na kraju dopuni pesmicu sa (ne voli te vise) SETA... I tera nas da mu recitujemo i recitujemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boki...pa Miha se 'ponaša' kao i većina dece u tom uzrastu ;)

:) Drago mi je... Samo, znas kako je sa prvim djetetom- samo zagledam, pratim, puna sumnji i pitanja. :unsure:

Juce smo ga izveli u setnju, i kada mu je dosadilo u kolicima, mm ga je uhvatio za jednu, a ja za drugu ruku i tako je setao. :wub: Izgledao je kao mrvica, ali je zurio toliko da su nas ledja zaboljela. :D I uzivala sam u pogledima odobravanja ljudi koji su prolazili pored nas, i zastajali da ga pogledaju i nesto mu kazu... :wub:

Ivancice, kako je to slatko, mala pametnica! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je pocelo da laze...Razbacao je flase i kada smo ga pitali ko je to uradio on kaze:"Deka".Razbacao je krpe po kuhinji a kaze da je:"Cika".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je pocelo da laze...Razbacao je flase i kada smo ga pitali ko je to uradio on kaze:"Deka".Razbacao je krpe po kuhinji a kaze da je:"Cika".

:lol: :lol: :lol:

Sanja, bolje pripazi koga pustas u kucu, vidis da ti deke i cike razbacuju stvari! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je pocelo da laze...Razbacao je flase i kada smo ga pitali ko je to uradio on kaze:"Deka".Razbacao je krpe po kuhinji a kaze da je:"Cika".

:lol: :lol: :lol:

Sanja, bolje pripazi koga pustas u kucu, vidis da ti deke i cike razbacuju stvari! :P

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol:

Sanja, bolje pripazi koga pustas u kucu, vidis da ti deke i cike razbacuju stvari! :P

Strasan je!Malopre je izvadio sve pelene i pobacao ih po sobi ali ovog puta je odgovorio tata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je pocelo da laze...Razbacao je flase i kada smo ga pitali ko je to uradio on kaze:"Deka".Razbacao je krpe po kuhinji a kaze da je:"Cika".

:lol: :lol: :lol: jao Ognjene Ognjene :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasan je!Malopre je izvadio sve pelene i pobacao ih po sobi ali ovog puta je odgovorio tata.

:) :) :)

Opasan mali dasa... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam sedela i cupala obrve,a Jana se igrala.Spustila sam pincetu sa strane i gledala u ogledalo.Jana je uzela pincetu i prislanjala je iznad oka :blink: ,boze sacuvaj,sta ona sve nece videti od nas.Isto radi sa tracicama za brkove,uzme onako zapakovane i prislanja ustima.Oponasa sve nase radnje i imitira.

Sada kod nje prmecujem da je lepo pocela da se igra tj razvija mastu u svojoj glavi.Npr daje plisanoj lutki(cuku) da jede ili nosi pacice u krevet da spavaju,ljubi lutke itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako i moja Mia sve imitira, samo stanem i gledam, Boze, gde i kada je ovo pokupila?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj je uveliko u glumi i imitiranju..sad je poceo da prica,ne vezuje reci i dalje,ali ih izgovara u velikoj meri tacno,poceo je sam da se igra-KONACNO :P ,postavlja sto za rucak,ja mu stavim sve na sto,a on rasporedi-tat,mama i vuva(on),i jako je srecan kad ga pohvalim kad uradi nesto,poceo je da pokazuje radost i to ponekad i pretera,skici kao blesav. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.