Aktivnosti vaših mališana

odgovora

Objavljeno

Poceli smo polako da pravimo prve samostalne korake!Ponekad se pusti kad je zovem da dodje do mene i napravi sama par koraka,ali brzo odustane i posle vise nece da se pusta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehhe, mom detetu je glavna zabava u dvorištu pronalaženje kamenčića i grančica i kidanje lišća sa drveća...

Ima i jedan plastični traktor na koji pokušava da sedne da se vozi, ali pada sa svih stana, pa je tako jurnjava po ceo dan. Ima neki plastični tricikl koji je dobio za rođendan - pošto je veliki moramo da ga guramo na njemu - al mu nije zanimljiv - više voli da skuplja pokošenu travu i da baca preko glave, i kamenčiće da skuplja u prikolicu od svog kamiona...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nevjerovatno, kada ga odvedemo na šišanje oboje, to je haos od plača..a kada ode sam sa svojim tajom, ne čuje se, sjedio bi na stolici dva sata...čak i mašinicom se šiša...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nevjerovatno, kada ga odvedemo na šišanje oboje, to je haos od plača..a kada ode sam sa svojim tajom, ne čuje se, sjedio bi na stolici dva sata...čak i mašinicom se šiša...

Odlično, on sa tatom na šišanje, dok mama malo odmori i popije kaficu! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nevjerovatno, kada ga odvedemo na šišanje oboje, to je haos od plača..a kada ode sam sa svojim tajom, ne čuje se, sjedio bi na stolici dva sata...čak i mašinicom se šiša...

I Aleksa se danas sisao, ista situacija :angry: , bas mi je krivo sto sam isla.... nasla se ja pametna da gledam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha, pa sta se vi gurate, to su muska posla!? :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha, pa sta se vi gurate, to su muska posla!? :lol: :lol:

A jes... Stefi je dva puta bio kod frizera - kod tetkine i moje frizerke...

Kad je bio sa sam sa tetkom - kaže nije se čuo, kad sam ja bila i dok me je čekao - drama... Još nismo bili na prvom šišanju i mislim da neću biti ni pristuna - neka ga vidi tetka i nek mi donese snimak... :-)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bazen, bazen, i bazen ovih dana.

Neće da izađe, i to neće u svoj mali, nego u naš veliki - juče je bila drama da ga iznesem. .. :rolleyes: :rolleyes:

Došla sa posla, vruće - ajmo zajedno.... On se praćaka ne mogu da ga zadržim... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutne aktivnosti kod Anđe se svode na 'mune'..u prevodu more...i 'plivanje'..ne da neće da izađe iz vode,nego neće ni da je držimo za rukicu barem...a ona ide, nema veze što je dubina...svaki dan se napije vode i ja strepim od st.virusa :( ...u šlauf hoće samo u početku 10-tak min....juče smo probali mišiće koji su veći od nje ali je ona oduševljena..još da nauči da drži zatvorena usta biće super :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutne aktivnosti moje devojcice ovih dana jeste da isprobava svoje glasovne mogucnosti u vidu vristaaaanja,tako da nam svima bubne opne vibriraju.A da pocela je da se igra auticima i formulicama,sa sve onim brm,brm. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutne aktivnosti kod Anđe se svode na 'mune'..u prevodu more...i 'plivanje'..ne da neće da izađe iz vode,nego neće ni da je držimo za rukicu barem...a ona ide, nema veze što je dubina...svaki dan se napije vode i ja strepim od st.virusa :( ...u šlauf hoće samo u početku 10-tak min....juče smo probali mišiće koji su veći od nje ali je ona oduševljena..još da nauči da drži zatvorena usta biće super :D

Oćemo i mi na moreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutne aktivnosti moje devojcice ovih dana jeste da isprobava svoje glasovne mogucnosti u vidu vristaaaanja,tako da nam svima bubne opne vibriraju.A da pocela je da se igra auticima i formulicama,sa sve onim brm,brm. :lol:

Sve više čujem da devojčice se igraju autićima... Jedna je mamina jedinica i samo brm, brm... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivančice tvoja makar vozi a moja ovaj veliki autić-guralica okreće naopačke i "popravlja" :wacko:

Lutkicu mi donosi da bi je skinula pa onda da je obučem i tako u krug

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivančice tvoja makar vozi a moja ovaj veliki autić-guralica okreće naopačke i "popravlja" :wacko:

Lutkicu mi donosi da bi je skinula pa onda da je obučem i tako u krug

Ja imam cerku koja vozi brm,brm,a Ivancica sina koji se kupa u bazenu :lol::lol: Ma bez brige,moja je okruzena "muskim" igrackama od brace ,pa nema kud :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutne aktivnosti moje devojcice ovih dana jeste da isprobava svoje glasovne mogucnosti u vidu vristaaaanja,tako da nam svima bubne opne vibriraju.A da pocela je da se igra auticima i formulicama,sa sve onim brm,brm. :lol:

Joj,pa I anđa obožava bratove autiće...brm,brm,brm...nešto kao i ona 'kaže' :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutne aktivnosti moje devojcice ovih dana jeste da isprobava svoje glasovne mogucnosti u vidu vristaaaanja,tako da nam svima bubne opne vibriraju.A da pocela je da se igra auticima i formulicama,sa sve onim brm,brm. :lol:

:lol::lol::lol: Ne mogu da verujem...isti slucaj i kod nas.A pazi kad su nam deca skoro istog uzrasta.Moj decko kad hoce neku stvar,vristi do iznemoglosti dok ne dobije.Sve se plasim da ne promukne. :) Danas me ceo dan jurio da mu dam plazmu,stane u kuhinji,pokazuje mesto gde stoji plazma i vristi dok mu ne dam.

Pored svih igrackica koje ima,najvise voli da se igra sa maminim cetkama za ciscenje poda i usisivacem. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anđelina je pre nekih 10 -tak dana počela da pravi kolut napred :huh: ,tačno,ispravno.....mislim da sam ovde pročitala da to i nije preporučljivo u ovom uzrastu...prekjuče ga je napravila na plaži,po onim kamenčićima...nije joj bilo prijatno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol: Ne mogu da verujem...isti slucaj i kod nas.A pazi kad su nam deca skoro istog uzrasta.Moj decko kad hoce neku stvar,vristi do iznemoglosti dok ne dobije.Sve se plasim da ne promukne. :) Danas me ceo dan jurio da mu dam plazmu,stane u kuhinji,pokazuje mesto gde stoji plazma i vristi dok mu ne dam.

Pored svih igrackica koje ima,najvise voli da se igra sa maminim cetkama za ciscenje poda i usisivacem. :rolleyes:

Isto i moj Stefi...

A aktvinost od juče - baba (mama mm :P) ga uči da ide uz stepenice :angry:

Citiram: "Može on sam!!!"

Znam ja da može, al NE SME! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anđelina je pre nekih 10 -tak dana počela da pravi kolut napred :huh: ,tačno,ispravno.....mislim da sam ovde pročitala da to i nije preporučljivo u ovom uzrastu...prekjuče ga je napravila na plaži,po onim kamenčićima...nije joj bilo prijatno..

Pa ne znam da li je preporučljivo, ali ako je već dete samo uradilo - to mi je ok.

I onako će biti teško da je sprečiš da napravi kolut, dok ona sama ne prestane.

Naravno uvek ti je na oku da vidiš na kojim sve površinama može to da proba da"izvede".

Ja čak šta više mislim - zdravo dete, svaka čast :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam vec kod aktivnosti,ovih dana mi bebac nekako cudno hoda.

Kad je prohodao prilicno brzo je savladao tehniku i hodao je polako i sigurno.Sad za vikend je imao temperaturu 3 dana,pa mu juce izasao neki osip,verovatno neka reakcija od te velike temperature a sve je to zbog zubica koji nikako da izbiju.I od kad je imao temp.on mi uopste nije siguran dok hoda...samo nesto pada,saplice se....imam utisak kao da je slab i da nema dovoljno snage.

Da li je neko imao slicnih iskustava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam vec kod aktivnosti,ovih dana mi bebac nekako cudno hoda.

Kad je prohodao prilicno brzo je savladao tehniku i hodao je polako i sigurno.Sad za vikend je imao temperaturu 3 dana,pa mu juce izasao neki osip,verovatno neka reakcija od te velike temperature a sve je to zbog zubica koji nikako da izbiju.I od kad je imao temp.on mi uopste nije siguran dok hoda...samo nesto pada,saplice se....imam utisak kao da je slab i da nema dovoljno snage.

Da li je neko imao slicnih iskustava?

Andjele, i Aleksi se to desavalo posle T, tako da nema razloga za brigu. Jedino ako ti se produzi par dana.... ipak, iscrpi T i nas odrasle, a kamoli njih decu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi veceras u parku ucili da hodamo i posle desetine uspesnih samostalnih koraka bup, pad glave o beton. Nisam uspela da je stignem, nekako se okrenula i pala na stranu i udarila se u glavicu kod uva, plakala je puno ali sad sem modrice nema posledica. Praticemo kakvo je stanje nocas!

Uglavnom, kad se smirila nastavila je da hoda i htela opet da se penje svugde, to joj je omiljena aktivnost-stepenice, stablo, bicikle, autici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa Magi isto pre neki dan pad i u ivicu frizidera,udarila je obrvu i kapak,ali ja se setih margarina neko rece i macnem i sutradan samo "sminkica".

Inace telefone i daljinski ne mogu da sacuvam od nje,preokupacija njima joj je glavna aktivnost.

Cak nadje i poneki srafciger :blink: valjda bi popravljala nesto :lol:

A najzesca mi je kad se dokopa jednog jedinog pistolja(inace ja to deci ne kupujem,dobili za rodj,pa jos nije baceno),pa kad pocne da se seta sa njim po sobi-mamina devojcica :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa Magi isto pre neki dan pad i u ivicu frizidera,udarila je obrvu i kapak,ali ja se setih margarina neko rece i macnem i sutradan samo "sminkica".

Inace telefone i daljinski ne mogu da sacuvam od nje,preokupacija njima joj je glavna aktivnost.

Cak nadje i poneki srafciger :blink: valjda bi popravljala nesto :lol:

A najzesca mi je kad se dokopa jednog jedinog pistolja(inace ja to deci ne kupujem,dobili za rodj,pa jos nije baceno),pa kad pocne da se seta sa njim po sobi-mamina devojcica :wub:

Već sam pisala kako je moj pao pre dva dana, ali moja svekrva ne veruje u margarin!!!

A kad sam mu jednom stavila - ništa nije ostalo... Jedva se videlo da se udario...

A puna je narodnih lekova... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Već sam pisala kako je moj pao pre dva dana, ali moja svekrva ne veruje u margarin!!!

A kad sam mu jednom stavila - ništa nije ostalo... Jedva se videlo da se udario...

A puna je narodnih lekova... :angry:

Bas si me nasmejala...ja tih problema nemam jer nemam svekrvu. :)

Nego to za margarin-jel ima i puter isto dejstvo ili ne?Neko mi rece da mu stavim sirce na masnicu ali mi nekako bezveze,od sirca bi ga peckalo. :/ I moj mali je pre neki dan pao u marketu,docekao se na ruke ali je ipak ljudski udario glavom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.