Aktivnosti vaših mališana

odgovora

Objavljeno

Ma, jok...ja sam htela da se što pre rešimo kolica...mada vidim da voze u kolicima i decu od 3 godine...tako da ima žena koje se čuvaju i koje ne (kao ja). :)

Istina, ali mi smo ovde zadenule temu kako dete nece da ide ako ga drzis za ruke. Mislim, da bez obizra na kolica, mora da postoji period kada ih setas drzeci ih za obe ruke...pa ledja malo 'pucaju'. A sto kazes, i ja sam jedva cekala da se resim kolica...na kraju su nam ih i ukrali...do duse, malo ranije nego sto sam planirala, al sta je tu je.

Da ne odem u OT puno: :)

Moje dete je pocelo da pravi kolut unapred redovno...sam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Istina, ali mi smo ovde zadenule temu kako dete nece da ide ako ga drzis za ruke. Mislim, da bez obizra na kolica, mora da postoji period kada ih setas drzeci ih za obe ruke...pa ledja malo 'pucaju'. A sto kazes, i ja sam jedva cekala da se resim kolica...na kraju su nam ih i ukrali...do duse, malo ranije nego sto sam planirala, al sta je tu je.

Da ne odem u OT puno: :)

Moje dete je pocelo da pravi kolut unapred redovno...sam!

Hej bravo za Petra...to je definitivno uspeh....a što se tiče ručica i kičme,za neverovati je da mi Anđelinu nikada nismo držali za ruke,jednostavno nije htela....uvek se 'sama pridržavala' i balansirala...tako da je moja kičma sa 4. detetom pošteđena :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se pohvalim nasa Sara je pre dva dana napravila sama svoje prve korake :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se pohvalim nasa Sara je pre dva dana napravila sama svoje prve korake :D

Bravo za Saru!!! rastemoooooooo! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Glavna aktivnost: Penjanje i spuštanje niz stepenice :angry: uz maminu pratnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova moja smizla hoce da hoda sama uz krevet, tako sto je namamimo npr. daljinskim upravljacem, i onda ide sa jednog kraja kreveta na drugi, hoce i po 15 puta. Medjutim, kada sam par puta probala (necu da je forsiram, samo sam pokusala) da joj dam ruke i da se drzi za njih i hoda, prosto nece... Jel moguce da ce prohodati bez te faze da je ja drzim za ruke, ili da budem strpljiva, pa ce to samo doci kada bude spremna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne verujem da će dete prohodati, a da ga ne držiš za ruke/ruku...

mna mama priznaj da si stariju dečicu uposlila da šetaju Anđu... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne verujem da će dete prohodati, a da ga ne držiš za ruke/ruku...

mna mama priznaj da si stariju dečicu uposlila da šetaju Anđu... :)

Tnx na odgovoru, tako sam i ja mislila... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova moja smizla hoce da hoda sama uz krevet, tako sto je namamimo npr. daljinskim upravljacem, i onda ide sa jednog kraja kreveta na drugi, hoce i po 15 puta. Medjutim, kada sam par puta probala (necu da je forsiram, samo sam pokusala) da joj dam ruke i da se drzi za njih i hoda, prosto nece... Jel moguce da ce prohodati bez te faze da je ja drzim za ruke, ili da budem strpljiva, pa ce to samo doci kada bude spremna?

Doci ce ta potreba sama od sebe. Prosto je normalna i prirodna stvar, pa cak i kad prohoda, dete je dovoljno nesigurno da bi islo sve vreme samo. Napolju sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne verujem da će dete prohodati, a da ga ne držiš za ruke/ruku...

mna mama priznaj da si stariju dečicu uposlila da šetaju Anđu... :)

Ja lepo rekoh da Anđu nikada nismo držali za rukice (pa ni naša starija deca je nisu držala)i baš danas smo ja i mm to po ko zna koji put prokomentarisali :D ....radije je sama bauljala, padala i ustajala po 1000 puta nego da je iko pridržava...takva je ......rano je prohodala....i boravila je često u ogradici gde se prilično 'učvrstila' :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada su vasi klinci prohodali?U kom mjesecu?

Rano,sa punih 9meseci...jako rano...sam,niko ga nije forsirao,ali zato sad ne prica..ne moze sve brzo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova moja smizla hoce da hoda sama uz krevet, tako sto je namamimo npr. daljinskim upravljacem, i onda ide sa jednog kraja kreveta na drugi, hoce i po 15 puta. Medjutim, kada sam par puta probala (necu da je forsiram, samo sam pokusala) da joj dam ruke i da se drzi za njih i hoda, prosto nece... Jel moguce da ce prohodati bez te faze da je ja drzim za ruke, ili da budem strpljiva, pa ce to samo doci kada bude spremna?

Verovatno hoce,nama vule nije davao ruku dok nije sam napravio par koraka..samo pazi da ne padne da se ne uplasi i sve ce biti ok... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova moja smizla hoce da hoda sama uz krevet, tako sto je namamimo npr. daljinskim upravljacem, i onda ide sa jednog kraja kreveta na drugi, hoce i po 15 puta. Medjutim, kada sam par puta probala (necu da je forsiram, samo sam pokusala) da joj dam ruke i da se drzi za njih i hoda, prosto nece... Jel moguce da ce prohodati bez te faze da je ja drzim za ruke, ili da budem strpljiva, pa ce to samo doci kada bude spremna?

Moja ćerka je prohodala sama. Nikada nije htela da je mi vodamo, sama je hodala pridržavajući se za nameštaj i zidove i prohodala :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad shvatam!!! I nas Petar je prohodao sam uz namestaj, ali smo ga uvek drzali sa dve ruke, za obe ruke kad smo isli napolje. Ustvari, on je nas drzao za ruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad shvatam!!! I nas Petar je prohodao sam uz namestaj, ali smo ga uvek drzali sa dve ruke, za obe ruke kad smo isli napolje. Ustvari, on je nas drzao za ruke.

Nije bilo šanse da je držimo za ruke. Kada pokušamo da je držimo, ona se naljuti i sedne. Napolju smo je držali za jednu ruku. Odnosno, kada je prohodavala, bila je ciča zima, pa i nije hodala po snegu i ledu napolju, a na proleće - samo za jednu ruku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije bilo šanse da je držimo za ruke. Kada pokušamo da je držimo, ona se naljuti i sedne. Napolju smo je držali za jednu ruku. Odnosno, kada je prohodavala, bila je ciča zima, pa i nije hodala po snegu i ledu napolju, a na proleće - samo za jednu ruku.

Jasno. Ovde smo zapoceli pricu kako 'pucaju ledja' od drzanja bebe dok pocinje da hoda i neki od nas su se slozili da treba bebu drzati sa obe ruke dok prohodava. Ustvari, niko od nas nije korsitio rec 'prohodava', pa se onda tema zavrsila na: "moje dete je prohodalo samo", misleci svi na one prve korake u kuci.

Da vas nije uhvatio period zime, snega i leda, verovatno bi se i vi drzali za ruke kad izadjete napolje da setate. ;)

Petar je prohodao pocetkom avgusta i svaka setnja narednih mesec dana je bila 'uz malu pomoc roditelja" ;) Naravno, kad se stabilizovao, drzali smo ga za jednu ruku zbog bezbednosti generalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Već sam pisala, ali ponavljam, Kristal...ista situacija je bila kod nas. Prohodao je sam od sebe, pridržavajući se uz namještaj...nikada nije želio da ga držim za ruke, kao da je tada bio nesiguran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Petra jos uvek nije prohodala sama,mi se vodimo za 2 ili 1 ruku ali samna nece nikako,plasi se,ni uz namestaj nece da ide,kad je ostavim uz krevet ona place.prosto se pitam zasto nece i kad ce sama naciniti prve korake? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na odgovorima... Znaci da nastavimo sa taktikom namamljivanja na daljinski upravljac! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda vaši klinci to već odavno rade, ali mi smo upravo sada naučili piti sok iz slamke...jupi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda vaši klinci to već odavno rade, ali mi smo upravo sada naučili piti sok iz slamke...jupi!

Cool! Petar jos uvek gleda u slamcicu i pita se cemu to sluzi ma koliko smo se trudili da mu objasnimo. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je videla baku kako plevi cvece i travu baca u kantu, pa nosi kokoskama da jedu. Kada je sve dobro snimila, dala sam joj kanticu od pavlake i prikljucila se radnoj akciji.Ljubi je majka, domacica mala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros, Filip i ja u spavaćoj sobi. Ja stojim ispred ogledala i namještam maramu, kada vidim u ogledalu neki mlaz vode piči na sve strane...kontam da li mi se priviđa...okrenem se, a Filip odvrnuo ventil na radijatoru :lol: Sva sreća što je voda bila hladna jer nije sezona grijanja...ali vode nema gdje nije bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros, Filip i ja u spavaćoj sobi. Ja stojim ispred ogledala i namještam maramu, kada vidim u ogledalu neki mlaz vode piči na sve strane...kontam da li mi se priviđa...okrenem se, a Filip odvrnuo ventil na radijatoru :lol: Sva sreća što je voda bila hladna jer nije sezona grijanja...ali vode nema gdje nije bilo.

Pa, sin ti je baš jak, nije to tako lako odvrnuti... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka obozava kamencice, po celi dan trazi da ide napolje: Apolje, pupi mencice. Stalno zahteva punu paznju i trazi da mu se citaju bajke. Uvek nosi knjigu i kaze: Mama picu, mama picu. Tako da ja ako nisam napolju i skupljam kamenje, ja onda citam bajke ili pevam. Pevam i kad se kupa i kad ruca, ma stalno, ako ne mogu vise da pevam ja pricam crvankapu( ko sto luka kaze kepaku).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.