Aktivnosti vaših mališana

odgovora

Objavljeno

Kada su vasi klinci prohodali?U kom mjesecu?

Par dana nakon I rodjendana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikola me brine... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikola me brine... :unsure:

A zasto(nemam upitnik na tastaturi :lol: )...

Sve je to normalno, odnosno, od 12-15 mjeseci...koje su mu sada aktivnosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto(nemam upitnik na tastaturi :lol: )...

Sve je to normalno, odnosno, od 12-15 mjeseci...koje su mu sada aktivnosti

Ma,znam,sve je to individualno!Ok je on sasvim,motorika,govor,sve super,ali nije mi stabilan sa hodom kada ga uzmem za rucicu,tri koraka i puf na guzu,jos uvijek je nestabilan da se pusti,a ovako,fleksibilan je seta uz pridrzavanje uz namjestaj!Vjerovatno ja pretjerujem! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pretjerujes...znas kako sam ja, mm i ja sjednemo na tepih, jedno nasuprot drugog, i pustimo ga da dodje do nas...malo pomalo povecavamo razdaljinu. Tako je F prohodao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pretjerujes...znas kako sam ja, mm i ja sjednemo na tepih, jedno nasuprot drugog, i pustimo ga da dodje do nas...malo pomalo povecavamo razdaljinu. Tako je F prohodao...

To i mi radimo,ali ipak mislim da je mali i lijen!ne forsiram ga uopste,a mozda bih i trebala?Sta mislis? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To i mi radimo,ali ipak mislim da je mali i lijen!ne forsiram ga uopste,a mozda bih i trebala?Sta mislis? ;)

Pa malo tepih vjezbe ne skodi... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Par dana nakon I rodjendana...

Isto i Ogi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice, ne forsiraj nista. Nije on lenj nego nije spreman. Znas li ti koji su to zahtevi za tako malo bice. Treba sve da uskladi. Na kraju krajeva, vidis da je oprezan... on ce to polako. Nije frka cak i ako prohoda sa 18 meseci. Nemoj da brines.

Petar je prohodao sa 12,5 meseci, a sa 10 nije umeo ni da sedi normalno. ;)

Opsuti se, molim te. Budi mu u blizni, ali ga pusti da sam vezba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma,znam,sve je to individualno!Ok je on sasvim,motorika,govor,sve super,ali nije mi stabilan sa hodom kada ga uzmem za rucicu,tri koraka i puf na guzu,jos uvijek je nestabilan da se pusti,a ovako,fleksibilan je seta uz pridrzavanje uz namjestaj!Vjerovatno ja pretjerujem! :rolleyes:

Nikola te brine?! Ja onda treba da se brinem na kvadrat :lol: Tigi, on se normalno ponaša za svoj uzrast a u odnosu na Emiliju je i napredniji. ;)

Ema je tek od pre mesec dana krenula da "hoda" dok je ja držim za jednu ruku. Ovih dana je krenula i sama da hoda i više neće da se pridržava za stvari nego srlja kao "luda" i samo udara glavom o sto, stolice, ormar ili šta se već nađe ispred :wacko: Na čelenci ima dve masnice na simetričnim mestima :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikola te brine?! Ja onda treba da se brinem na kvadrat :lol: Tigi, on se normalno ponaša za svoj uzrast a u odnosu na Emiliju je i napredniji. ;)

Ema je tek od pre mesec dana krenula da "hoda" dok je ja držim za jednu ruku. Ovih dana je krenula i sama da hoda i više neće da se pridržava za stvari nego srlja kao "luda" i samo udara glavom o sto, stolice, ormar ili šta se već nađe ispred :wacko: Na čelenci ima dve masnice na simetričnim mestima :wacko:

E, rekla mi je doktorka da slobodno moze da se maze Heplapan na modrice i cvoruge. ;)

Dakle, Emica ce nam biti od onih "glavom kroz zid", ljubim je ja! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, rekla mi je doktorka da slobodno moze da se maze Heplapan na modrice i cvoruge. ;)

Dakle, Emica ce nam biti od onih "glavom kroz zid", ljubim je ja! :)

E, nisam ni znala da može nečim da se maže, e hvala ti. Ima da kupim bogami dve tubice.

Jarac, draga, J-A-R-A-C :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada su vasi klinci prohodali?U kom mjesecu?

Anja nedelju dana posle 1. rođendana, a Aleksa sa 13 meseci.

Inače, mi smo počeli da gurkamo decu na ulici i da govorimo "to je moje"- to je moja prodavnica, ne smeš unutra :blink: ...samo se izvinjavam i smeškam... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice, ne forsiraj nista. Nije on lenj nego nije spreman. Znas li ti koji su to zahtevi za tako malo bice. Treba sve da uskladi. Na kraju krajeva, vidis da je oprezan... on ce to polako. Nije frka cak i ako prohoda sa 18 meseci. Nemoj da brines.

Petar je prohodao sa 12,5 meseci, a sa 10 nije umeo ni da sedi normalno. ;)

Opsuti se, molim te. Budi mu u blizni, ali ga pusti da sam vezba.

Vazi!Slusam! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada su vasi klinci prohodali?U kom mjesecu?

sa deset ipo meseci... u stanu je non stop na nogama, a napolju posle par koraka pa traži da ga uzmem! da li je nesiguran napolju ili nije navikao na patikice ne znam :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada su vasi klinci prohodali?U kom mjesecu?

Sa 11 meseci se pustila, a onda pala i evo sad ima skoro 13 meseci i ne usudjuje se da se pusti sama, zaplasila se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da zaboravila sam da kazem, trenutno su joj omiljene aktivnosti branje cveca po dvoristu, skupljanje kamencica, jurenje kuce, voznja na triciklu... A kada smo u kuci dam joj keramicke teglice (u kojima bi trebalo da stoje zacini) i otvara ih i stavlja kao nesto u njih pa ih zatvara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sa deset ipo meseci... u stanu je non stop na nogama, a napolju posle par koraka pa traži da ga uzmem! da li je nesiguran napolju ili nije navikao na patikice ne znam :unsure:

Sigurniji je u stanu jer ima za sta da se uhvati ako krene da hoda. Nekad, u pocetku im je frka da ih samo drzimo za ruke. Uskoro ce se osloboditi. :)

bilo bi dobro da izadjes sa njim u kolicima, onda da ga izvadis iz kolica i stavis iza da on gura kolica. Mozda ce mu to biti zabavno. Mnogima su kolica bila 'spoljna' guralica.

Mala digresija: videla sam puno roditelja koji drze dete za jednu ruku dok prohodavaju. To nije dovoljno. Bebac se mora drzati sa obe ruke tako da bebac roditelja uhvati za sake i da se pomalo osloni na njih.

Buhla, ovo se konkretno ne odnosi na tebe, samo pisem sta primecujem napolju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena ovo za držanje za ručice si 100% u pravu...jes da otpada kičma, ali za dete je to bolja varijanta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena ovo za držanje za ručice si 100% u pravu...jes da otpada kičma, ali za dete je to bolja varijanta...

po kući ga ne držim jer može on sam lepo hoda i čak uspe da održi ravnotežu kad krene da pada! a napolju ga držim sa obe ruke, ali neće... a lakše mi za kičmu i da ga nosim nego da budem tako iskrivljena kao "znak pitanja"

i idemo mi kolicima napolje ali je histerija kad je u njima! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

po kući ga ne držim jer može on sam lepo hoda i čak uspe da održi ravnotežu kad krene da pada! a napolju ga držim sa obe ruke, ali neće... a lakše mi za kičmu i da ga nosim nego da budem tako iskrivljena kao "znak pitanja"

i idemo mi kolicima napolje ali je histerija kad je u njima! :blink:

Čari roditeljstva... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena ovo za držanje za ručice si 100% u pravu...jes da otpada kičma, ali za dete je to bolja varijanta...

Pa otpada kicma, ali ne traje to dugo obicno, slozices se? Kod nas je trajalo mozda svega 20ak dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa otpada kicma, ali ne traje to dugo obicno, slozices se? Kod nas je trajalo mozda svega 20ak dana.

Hm...pa ako detence (ćerka u mom slučaju) krene da šeta sa 9 meseci ili 10 (sin u mom slučaju), a prohoda sa 12-13 meseci, onda i nije tako kratko... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm...pa ako detence (ćerka u mom slučaju) krene da šeta sa 9 meseci ili 10 (sin u mom slučaju), a prohoda sa 12-13 meseci, onda i nije tako kratko... :D

Joj, bre, nemoj da deprimiras zene :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, bre, nemoj da deprimiras zene :lol::lol::lol:

Ma, jok...ja sam htela da se što pre rešimo kolica...mada vidim da voze u kolicima i decu od 3 godine...tako da ima žena koje se čuvaju i koje ne (kao ja). :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.