Aktivnosti vaših mališana

odgovora

Objavljeno

Auuu...a sa mnom je najgori...nevjerovatno!

E to mi je fascinantno...ista stvar,kao da dobije priliv energije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fina motorika kod nas je dobila novu dimenziju: dete je pocelo da uziva da ljusti kuvana jaja, pomorandze i mandarine. Pomorandze i mandarine, osim sto lepo oljusti,podeli na kriske bez prevelikog stiskanja i bas je posveti toj radnji. Jaje kad oljusti, lepo skine belance ( ne voli kuvano belance) i pojede zumance. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj moj ludi po stanu...ja prosto ne znam otkud energija. Sada je na krevetu, sada u ladici u kuhinji...presvlačenje je mission imposible...treba to izdržati...a navlačenje skafandera...ma ludilooooo...

Oooo što mi je poznato...haos opšti....non-stop akcija,i svi smo u stanju pripravnosti za Anđu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fina motorika kod nas je dobila novu dimenziju: dete je pocelo da uziva da ljusti kuvana jaja, pomorandze i mandarine. Pomorandze i mandarine, osim sto lepo oljusti,podeli na kriske bez prevelikog stiskanja i bas je posveti toj radnji. Jaje kad oljusti, lepo skine belance ( ne voli kuvano belance) i pojede zumance. ;)

E pa,vi ste za svaku pohvalu!Bravo! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa,vi ste za svaku pohvalu!Bravo! :rolleyes:

Da, samo sto moje dete ne jurca toliko po stanu i ne pravi haos. Zato voli tako da ceprka se i svasta. U oba slucaja, Tigi, ne gine ti sredjivanje kuce svaki cas. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa,vi ste za svaku pohvalu!Bravo! :rolleyes:

Stvarno i meni se čini!!! Svaka čast!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fina motorika kod nas je dobila novu dimenziju: dete je pocelo da uziva da ljusti kuvana jaja, pomorandze i mandarine. Pomorandze i mandarine, osim sto lepo oljusti,podeli na kriske bez prevelikog stiskanja i bas je posveti toj radnji. Jaje kad oljusti, lepo skine belance ( ne voli kuvano belance) i pojede zumance. ;)

Bravo Petre...ljubi ga majka :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, koliko ste ga nahvalili, moracu da odem na onu Bacinu temu. Izgleda da mi je dete jako pametno. :lol::lol::lol:

Hvala, zene!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj moj ludi po stanu...ja prosto ne znam otkud energija. Sada je na krevetu, sada u ladici u kuhinji...presvlačenje je mission imposible...treba to izdržati...a navlačenje skafandera...ma ludilooooo...

Neverovatno koliko su Ognjen i Filip isti!Meni treba 20 minuta da mu promenim pelenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde da pisemo sta sve bebe rade u odredjenom uzrastu. Mislim da to dosta moze da pomogne mamama.

Moja beba ima 12,5 meseci i ume da pokaze gde zeka pije vodu, pa-pa, tasi tasi tanana(samo 2-3 puta pljesne rukicama nespretno i stane), po stomacicu da se pomazi rukom ako je pitam jel lepo (za obrok) , da pruzi ruku kad joj kazem zdravo, da dobacuje lopticu, da ubaci dugmice u kutijicu.

Sve ove stvari koje sam navela ona ne radi uvek i svaki put. Uglavnom ako je pitam prvi put ili jos jednom, a kasnije uopste vise ne reaguje, kao da ne cuje da je pitam. Potpuno se okupira igrackama ili okrene glavu i gleda nesto drugo (verovatno sam joj dosadna).

Takodje, prepoznaje omiljene crtane likove i smeje se i raduje kad ih vidi.

Prepozna neke pesmice koje joj pevam i uvek se smeje i trlja oci kao da se stidi.

Jos uvek ne hoda, ali sama se dize, hoda uz krevet i ogradicu, cucne, puze.

Lepo jede i spava.

Ne ume da redja kockice, uopste to ne prepoznaje, niti kapira redjanje, cak i kada joj pokazujem. Ja joj pokazem redjanje, a ona sve razbaca i pocne da udara kockicu od kockicu. Ne prepoznaje ni igrackice koje imaju tockice. Kad joj pokazujem klako idu te igrackice, otme mi iz ruke i zagleda igracku, tockove i sl, ali uopste nije razumela npr da treba da gura tu igrackicu da bi isla na tockice.

Ona uzme kutijiu sa kockama i ubacuje ih ovako bez reda unutra, pa prospe, pa lupka kutijom po kockama, pa kockom od kocku, pa opet ubacuje kocke unutra. I to je sve. Zatim, uzme lutkice i zagleda svaki detalj. One igracke sto sviraju, njih pritiska i smeje se.

I voli da otvara i zatvara vrata na nekoj komodi.

Od reci govori jedino mama, a i to ne sa smislom, nego je najcesce to cula, pa ponavlja. Nisam primetila da kaze mama a da to znaci da me zove. Kao i neke kombinacije - bama, maba, gaga, kaga i sl. I mrmlja nesto, nesto prica, ali nisu reci, nego neko gukanje koje lici na neku pricu..

Ume da imitira zvuke ustima kada joj pokazem, ali ni to ne uvek, nego kad je njoj do toga. Uglavnom kad joj menjam pelene pa me gleda, ja joj tako mrmljam i ona ponovi neke zvuke i smeje se.

Da li vam ovo deluje prihvatljivo za devojcicu od 12,5 meseci i sta vase dete ume?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stefan ima dva mjeseca :) pokazuje rukicama na igračku iznad krevetića (ono što se vrti i svira melodiju "za Elizu") i "kenjka" dok mu je ne uključim. Kada je pustim nešto guguće i mrmlja.

Takođe televizor mu je omiljena "igračka", pogotovo ako vidi puno šarenih boja. Zagleda se svaki put kada Ana gleda crtic i to bude sav ozbiljan, kao veliki pa gleda dnevnik :D

med mali :)

Takođe zna reći :D ga ge gi go gu (sve i jedan samoglasnik u kombinaciji sa slovom g). najčešće kaže AGE :) pored toga "progovorio" je i ba, ma i la

Kada ga stavim na stomačić prevrne se na leđa i onda se smije (samo kada ga stavim na stomak u pozu koju mi je pedijatrica pokazala da vježbamo a to je da mu rukice budu u ravnini ramena naslonjene na laktove)

toliko od mene i Stefana za sada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pored svih aktivnosti kojima se Nikola bavi,u poslednje vrijeme je postao nevjerovatan!Obozava moju kosu,stavlja je u usta,haos i sad je skontao foru kada cistim tepih kada skupljam dlake,on to upravo radi kada izadjem iz sobe,prsticima ih skuplja i stavlja u usta!Poludim kada ga vidim!

t3602.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izgleda da su svi manje-vise isti.Vule je prohodao sa 10meseci,ali ni do tad nije bio miran,dok je bio u dubku pravio je haos,nismo smeli da ga ostavimo ni sekund samog,dok je puzao penjao se i na stepenice(a hB imamo u kuci more stepenica),kad sam ga videla na vrhu stepenista mislila sam da cu da umreme,nisam znala da li ta potrcim gore ili polako da se penjem,nisam znala kako ce da odreaguje kad krenem gore,bojala sam se da ne krene dola pa da padne.Sad je kao mirniji,mogu da ga ostavim samog,ako se zagleda u crtani ili u knjige,a kanta za smece nam je najzanimljivija,zna da baci u kantu kad mu kazem,ali usput nadje nesto i da izvadi iz nje.A iz ormara sme da izvlaci samo moje stvari,tatine ne sme,ali se inace vise boji mene nego tate,tata moze da vice do sutra a on ne reaguje,zato kad mama vikne.. :D svako dete je za sebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo, koliko ima Vule?

Ja sam sinoć pukla koliko me iznervirao...

Stvarno mu se posvetim kada dođem sa posla, a on to namjerno iskorištava...

Vidim da Vuleta interesuju crtani filmovi...a ovog mog ništa, čak se ne zna ni zaigrati. U redu je to kada bih ja sjedila kraj njega cijelo vrijeme, ali čim ja ustanem, npr do toaleta kreće jauk.

Sinoć mi nije htio ni večerati od bijesa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo, koliko ima Vule?

Ja sam sinoć pukla koliko me iznervirao...

Stvarno mu se posvetim kada dođem sa posla, a on to namjerno iskorištava...

Vidim da Vuleta interesuju crtani filmovi...a ovog mog ništa, čak se ne zna ni zaigrati. U redu je to kada bih ja sjedila kraj njega cijelo vrijeme, ali čim ja ustanem, npr do toaleta kreće jauk.

Sinoć mi nije htio ni večerati od bijesa...

18meseci. Skoro je poceo da gleda crtace,prvo je gledao pepu prase,pa smo pepu poslali da spava pa sad gledamo tri praseta,po ceo dan se vrti cd,nista drugo ne mozemo da gledamo.Primetila sam da hoce da gleda samo one crtace gde stalno ide neka muzika,pa malo djuska,malo gleda.Gledao je jedan period i nodija,ali kratko,prasici su mu zanimljiviji posto zna da ih imitira tj. da grokce. :D dosadno im je kad su sami,ja mog ne cujem kad odemo kod kume,ona ima troje,pa se igra sa njima,zato i planiram uskoro drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da Vuleta interesuju crtani filmovi...a ovog mog ništa, čak se ne zna ni zaigrati. U redu je to kada bih ja sjedila kraj njega cijelo vrijeme, ali čim ja ustanem, npr do toaleta kreće jauk.

Sinoć mi nije htio ni večerati od bijesa...

Budi srećna što ne voli crtane filmove!!! Mi muku mučimo sa tim, moja cica je TV manijak. Mogla bi stalno da gleda TV. Sama zna i da ga uključi i menja kanale, užas!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam Kristal...ali ja bih voljela da ga bar nešto zainteresuje, da bar jedem na miru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam Kristal...ali ja bih voljela da ga bar nešto zainteresuje, da bar jedem na miru...

znam kako ti je.Ni ja jedno vreme nisam mogla ni do kuhinje da stavim kafu,pa je prosao i taj period.Zainteresovace ga vec nesto,nisu svi isti.Moj npr.nece da prica,nista sem mama,baba,deda,a sve razume,tata nece da kaze ni u ludilu.koliko mu je vremena?kupi mu slikovnicu sa zivotinjama,igrackama,pa ce mu to mozda biti zanimljivo,moj ima slikovnicu sa divljim zivotinjama i igracke istih pa ih trazi u toj slikovnici,i to ga drzi okupiranim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam Kristal...ali ja bih voljela da ga bar nešto zainteresuje, da bar jedem na miru...

Kockice ili neke slagalice? Nešto što može da rasklapa i kvari? To moju ćerku može dugo da drži zainteresovanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve mi to imamo, obožava slikovnice, ali on to neće gledati ako ja ne držim. I tako ja moram držati slikovniku dok on čita. Tako je isto i sa slagalicama, dajem meni u ruke LEGO kocke da ja slažem. Ili on slaže, ali ja morma držati konstrukciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo, koliko ima Vule?

Ja sam sinoć pukla koliko me iznervirao...

Stvarno mu se posvetim kada dođem sa posla, a on to namjerno iskorištava...

Vidim da Vuleta interesuju crtani filmovi...a ovog mog ništa, čak se ne zna ni zaigrati. U redu je to kada bih ja sjedila kraj njega cijelo vrijeme, ali čim ja ustanem, npr do toaleta kreće jauk.

Sinoć mi nije htio ni večerati od bijesa...

To je faza, filipa. Proci ce. Doci ce period kada ce zeleti da bude samostalan. Ja sam u tom periodu znala da sednem na pod i da redjam kockice a da ne obracam paznju na Petra. i sv eje lepo snimio, pa se sad igra sam. Ponekad i sad zna da je uhvati za ruku da zajedno redjamo kockice, da citamo knjige, ali je ugalvnom najsercini kada se ja igram sa njegovim igrackama nezavisno od njega.

to sa kupatilom je i kod nas faza u smirivanju.

Predlazem ti kad imas posla u kuhinji da ga stavis u hranilicu uz radni element da ima pregled sta ti radis, a njemu das nesto iz kuhinje da ti 'pomogne'. Ptera je znao tako da skuvao rucak samnom,opere sudove, sredi sve... moras mu naci caku. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa....to je samo faza.....mnogo 'faza' će još biti za koje će ti trebati mnogo više živaca...tako da se sada ne opterećuješ ovim trenutnim stanjem.....p.s. govorim iz iskustva,veruješ mi zar ne :D

A što se tiče moje Anđeline,reći ću bez lažne skromnosti da ona privlači pažnju u parku ma koliko dece a je tu....brza je,spretna,snalažljiva,neustrašiva,smešna....ali iznad svega OBOŽAVAv pse.....grli ih,mazi ,vuče...vrišti od radosti kada su tu kod nje....danas je žena naišla sa 2 psa 'srednje visine',kaže dobri su obožavaju decu,može slobodno da ih mazi ali kaže,vole da laju i kada se 'razlaju' pazite vašu devojčicu da se ne uplaši,nakon nekoliko trenutaka psi počinju da laju,ostala deca beže i plaču a Moja Anđa tapše i 'kriči' sa psima...neverovatno,ja sam ostala 'zatečena'....a u kući ne možemo da je ostavimo ni sekundu samu,penje se čak i na naslone kauča,radijatore...ma gde stigne....trenutno je u ogradici (iz koje iskoči u roku od 2 sekunde),dala sam joj moje šarene viklere za kosu i 'navila' beby TV i postavila ogradicu tik uz mene dok ja popijem kafu i vidim šta se događa na 'bebcu' :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam Kristal...ali ja bih voljela da ga bar nešto zainteresuje, da bar jedem na miru...

Ma nemoj, da ti ne trazis puno? :lol: .

Tako je i sa mnom <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nemoj, da ti ne trazis puno? :lol: .

Tako je i sa mnom <_<

Valaj baš....Filipa...ja jedem 'u trku'....al' nikada ne ostanem gladna :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.a u kući ne možemo da je ostavimo ni sekundu samu,penje se čak i na naslone kauča,radijatore...ma gde stigne...

Da, ovo mi zvuči poznato :D . Nekada je bila samo na radijatorima, kaučima i stolovima, a sada se penje po policama do vrha šifonjera - alpinista. I, tako, da poludiš, ne smem da je ostavim ni sekunde samu, to je razlog zašto ja ne mogu da odem u WC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.