Aktivnosti vaših mališana

odgovora

Objavljeno

Koje su aktivnosti vaših mališana?

Prvi koraci...pentranje...padanje...istraživanje...

Dodatak od strane administratora:

Kako vasa deca razvijaju krupnu i finu motoriku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je krenulo penjanje po namještaju. Juče sam F ostavila u dnevnom boravku i otišla u kuhinju...on si je uzeo kutiju od LEGO kockica, približio fotelji i popeo se...sa smješkom i stajanjem na fotelji me je dočekao...skamenila sam se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bas bas aktivni,prohodao je sa 10 meseci i od tada ne sedi ni jedan jedini minut sem kad jede i spava.Samo hoda,trckara gore dole i nikad mu ne dosadi.Cak i kad se igra on to radi stojeci ili eventualno cucne al da sedne nikako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

trcanje,trcanje i samo trcanje!od kad je prohodao-ne staje!i to ne hoda polako,nesigurno-on trci!mislim da i ne ume da hoda vec samo da zuri i trci! :) fazu sa penjanjem na namestaj smo imali u fazi puzenja!sad mu je zanimljivo otvaranje vrata-da li od komode,ormana,ili sobnih vrata,nema veze samo da ih otvara!i da-rusenje svih stvari sa raznih povrsina!"Pospremi"covek sve sto mu smeta! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

trcanje,trcanje i samo trcanje!od kad je prohodao-ne staje!i to ne hoda polako,nesigurno-on trci!mislim da i ne ume da hoda vec samo da zuri i trci! :) fazu sa penjanjem na namestaj smo imali u fazi puzenja!sad mu je zanimljivo otvaranje vrata-da li od komode,ormana,ili sobnih vrata,nema veze samo da ih otvara!i da-rusenje svih stvari sa raznih povrsina!"Pospremi"covek sve sto mu smeta! :D

Isto kao moj Ogi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto kao moj Ogi :)

sanja jel ga pustas da rusi i baca stvari?Ja Daci vicem ne i nesme i par puta sam ga sljepnula po rucici,ali ne vredi nista!on crkne od smeha kad mu to govorim i branim!Neznam na koji nacin da mu stavim do znanja da to nesme da radi!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sanja jel ga pustas da rusi i baca stvari?Ja Daci vicem ne i nesme i par puta sam ga sljepnula po rucici,ali ne vredi nista!on crkne od smeha kad mu to govorim i branim!Neznam na koji nacin da mu stavim do znanja da to nesme da radi!?

Isto kao moja Bojana :rolleyes: Po deset puta dnevno joj ponavljam da se ovo ili ono ne sme,da to nije lepo ali nevredi,doduse,ona poslusa tog trenutka ali pamcenje jos ima kao zlatna ribica :P I za pola sata-aj Jovo nanovo !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi su isti. Ja sam rekla da cu Andjelu uskoro skidati sa plafona :lol: samo se pentra, a tek sto voli da pretura po fijokami i da bati sredjuje diskove... Neznam kako vasi klinci, ali moj Andjelak voli da zaviruje i u kantu za djubre :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čuj da zaviruje! Pa to joj je omiljeno mesto za igru, :blink: ako slučajno zaboravim da zatvorim vrata od ostave u kojoj je kanta za smeće, u sekundi se stvori tu. Čim je ne čujem znam gde ću je naći. Džaba pričam i grdim, čim uhvati priliku ona je u kanti... Inače otkrila je da može da pocupkuje nogicama i to non-stop radi, mnogo je smešna. A i jako voli da igra, pa čim čuje muziku počinje ples i pokušaj pucketanja prstima. :lol:

Ana Hrutka i joca skljoca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ocito da su sva deca ista,i moj Vuk otvara ladice i vadi sve iz njih,cak i stvari iz ormara vadi i baca ja ludim,taman sto slozim i sklonim on povuce i obori,sa igrackama se naj manje igra,mogu da kazem da se skoro i ne igra,eto ponekad uzme nesto malo prvovrti po rukama i to je to.Rec ne kod njega ne postoji,kad nesto uradi sto ne sme ja mu kazem ne on me gleda i smeje se e onda ja kao podjem da ustanem a on me gleda i stavi ruke na guzu kao brani se da ga ne tucem,e tad mi bude bas smesan tako da ne znam ti sta da je oborio nije mi bitno umesto da ga naruzim ja uzmem pa ga izljubim :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To vađenje stvari iz ormara me izluđuje. Sada sam počela vezati sa raznoraznim kanapima da ne može otvarati...hm...funkcioniše!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jako smo aktivni...trenutna najomiljenija aktivnost je penjanje i silazenje sa stolica...penjanje ide super ali silazenje ne bas najbolje...a od fioke sa zacinima i td. se ne odvaja...cim ja okrenem ledja ona prosipa palentu,pirinac i td...imamo dosta aktivnosti,trebala bi nam cela strana...:):lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A, da pored kante voli i da utrci u kupatilo i dize poklopac od slivnika i gura rukice unutra :( , a cim ja dodjem ona se namesta da pere ruke :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel zna nko gde se na forumu nalaze one Brzalice juce sam ih nasla a danas nemam pojma gde su? Mislim da se tu ne zovu tako vec nekako drugacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako izgleda nase raspremanje, a aktivna je non stop.

y7p-IMG-11.jpg

Penje se, silazi, uzima sve iz police za zacine (zatvoreni su pa retko kad malo prosipa)... isto kao i vasa deca :) . Cak sam probala da odvojim moju i njenu policu. U mojoj stoje zacini, a u njenoj serpice i poklopci, ali ne vredi. Moja je zanimljivija jer nije za nju. Voli muziku i da igra uz nju. Pre nekoliko dana je otkrila i kantu za djubre :blink: koja joj je jaaako interesantna, a inace meni pobegne u kupatilo. Tako da ja, kad je nema znam da je tamo i mucka one moje kremice, mleka, sampone i sl. To bas i nevolim sto radi <_< . Svaki dan nesto novo i zanimljivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja devojcica je prohodala sa 10 meseci i od tada nema mira ni sekundu.Stalno je u pokretu,otvara sva vrata u kuci,od ormana,voli da petlja sa sudovima.Cak i dok jede moram da je vijam po kuhinji da bih mogla da je nahranim.Tu je naravno i penjanje po krevetima,a voli i da igra uz muziku.Kad smo napolju cim cuje da negde nesto svira tog momenta pocinje djuskanje,ma sou zivi sa njom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To vađenje stvari iz ormara me izluđuje. Sada sam počela vezati sa raznoraznim kanapima da ne može otvarati...hm...funkcioniše!

Ovo i ja moram poceti da radim.Za sekundu se pelene nadju svuda po sobi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je poprilicno fizicki mirno. Voli tu i tamo da se petra ali iz osnovane potrebe, da zgrabi nesto. Vrlo zainteresovan da rasturi nesto sto sam ja slozila: bilo da je ves, kockice ili puzle. Sad je fazi sipanja i presipanja, tako da ima svoju zabavu vrlo cesto.

Koliko vidim u svom okruzenju, mogu da uporedim jednu stvar: odavno vise nista ne stavlja nista u usta, rado se igra sa najsitinijim stvarima (naravno pod nadzorom) i voli da ih ubacuje kroz najmanje rupice.

Inace, jako voli da mi pomaze da prostiremo ves i da ga vadi iz masine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena čitam tvoje iskustvo i njihove aktivnosti se podudaraju. Samo me jako nervira što je F u mom prisustvu sasvim drugačiji.

Sa tetom i mm se normalno igra igračkama, čak se zna zaigrati i sam...ali sa mnom luduje, kako kući tako i napolju.

Mene maltretira da ga penjem na kuhinjske elemente, da mu vadim šerpe, iznosim usisavač...ali to ne zahtijeva od ostalih.

Sjedi sa mm za računarom i pažljivo prati šta ovaj radi...meni samo što se ne popne na monitor.

Pitam se gdje griješim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena čitam tvoje iskustvo i njihove aktivnosti se podudaraju. Samo me jako nervira što je F u mom prisustvu sasvim drugačiji.

Sa tetom i mm se normalno igra igračkama, čak se zna zaigrati i sam...ali sa mnom luduje, kako kući tako i napolju.

Mene maltretira da ga penjem na kuhinjske elemente, da mu vadim šerpe, iznosim usisavač...ali to ne zahtijeva od ostalih.

Sjedi sa mm za računarom i pažljivo prati šta ovaj radi...meni samo što se ne popne na monitor.

Pitam se gdje griješim?

Moje dete je dosta mlađe od tvog, ima sedam meseci, a imam sličnu situaciju. Ne znam da li mi grešimo negde, ili oni imaju najveću slobodu sa nama i tačno osećaju gde mogu da probiju i isteraju svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena čitam tvoje iskustvo i njihove aktivnosti se podudaraju. Samo me jako nervira što je F u mom prisustvu sasvim drugačiji.

Sa tetom i mm se normalno igra igračkama, čak se zna zaigrati i sam...ali sa mnom luduje, kako kući tako i napolju.

Mene maltretira da ga penjem na kuhinjske elemente, da mu vadim šerpe, iznosim usisavač...ali to ne zahtijeva od ostalih.

Sjedi sa mm za računarom i pažljivo prati šta ovaj radi...meni samo što se ne popne na monitor.

Pitam se gdje griješim?

Filipa nad decom je po meni najvaznije da ostvaris AUTORITET,mislim da si mu previse popustila.Ako te sad ne slusa za neke za tebe sitne stvari ali za njega velike,tako te nece slusati kasnije i za nesto ozbiljnije.NEMA POPUSTANJA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena čitam tvoje iskustvo i njihove aktivnosti se podudaraju. Samo me jako nervira što je F u mom prisustvu sasvim drugačiji.

Sa tetom i mm se normalno igra igračkama, čak se zna zaigrati i sam...ali sa mnom luduje, kako kući tako i napolju.

Mene maltretira da ga penjem na kuhinjske elemente, da mu vadim šerpe, iznosim usisavač...ali to ne zahtijeva od ostalih.

Sjedi sa mm za računarom i pažljivo prati šta ovaj radi...meni samo što se ne popne na monitor.

Pitam se gdje griješim?

Mislim da ne gresis nigde. Ti si ono sto se zove Mama! Sa tobom mora biti drugacije kao sto se drugacije mazi sa tobom, drugacije smeje, tako se drugacije i igra. Mislim da nije stvar vaspitanja nego samog odnosa onoga sto ti radis u kuci(a sta drugi ne rade) i njegovog oponasanja tih poslova.

Petar je imao fazu da samo mene ujeda, sad je u fazi da samo mene stipa. Dr mi je rekla da je to emotivna faza koja ce proci. Ja nisam za varijantu glumljenja autoriteta vec prirodnog odnosa sa svojim detetom.

Isto tako, ja se trudim da jednako provodim sa njim i njegovim igrackama, ali kad sam u kuhinji i radim nesto, odmah trazi serpe. To je meni sve najnormalnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena...mi smo isto prešli sa faze griženja na štipanje, obožava da me štipa ispod nadlaktice, tamo mu je najmekanije :lol:

Hvala na savjetima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena čitam tvoje iskustvo i njihove aktivnosti se podudaraju. Samo me jako nervira što je F u mom prisustvu sasvim drugačiji.

Sa tetom i mm se normalno igra igračkama, čak se zna zaigrati i sam...ali sa mnom luduje, kako kući tako i napolju.

Mene maltretira da ga penjem na kuhinjske elemente, da mu vadim šerpe, iznosim usisavač...ali to ne zahtijeva od ostalih.

Sjedi sa mm za računarom i pažljivo prati šta ovaj radi...meni samo što se ne popne na monitor.

Pitam se gdje griješim?

Isto i moje dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena...mi smo isto prešli sa faze griženja na štipanje, obožava da me štipa ispod nadlaktice, tamo mu je najmekanije :lol:

Hvala na savjetima...

Ista su nam deca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.