Porodilište "Višegradska" - Beograd

odgovora

Objavljeno

t2303.gif t2303.gif Joj Boze :(

Steta sto se ovo daje samo na b92Info kanalu...Ja bih ovo na nekom najgledanijem kanalu pustila...da vide ljudi...tuzno :( I posle mi kazu kako je nase zdravstvo efikasno,sve sami profesionalci..Ccccc..E moja Srbijo...t2303.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas mi je zao kad cujem ovako grozna iskustva, ali ja moram da kazem da evo i posle treceg porodjaja u Visegradskoj, imam samo reci hvale za sve sa kojima sam bila u kontaktu (sestre, babice, doktori, servirke, cistacice...), svi su bili divni i ljubazni, od prijemnog odeljenja, preko porodjajne sale do odeljenja gde sam lezala sa bebom. Verujem da to mnogo ima veze i sa samim porodjajem, tj. moj je bilo lak i bez komlikacija. Sve u svemu, ja sam prezadovoljna tretmanom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzas :(

Mada i ja moram kao i nasha da kazem da sam ja u visegradskoj imala savrsen porodjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,Sestra mi se porodila u nedelju u Visegradskoj.Moram ovo da podelim sa nekim jer cu da eksplodiram.Termin je prosao,vec tada su je primili na odelenje da sacekaju nedelju dana koliko se "tolerise" preko termina ali su joj i rekli da ce obavezno ici na carski jer nema ni govora o prirodnom otvaranju grlica.Kad je proslo tih nedelju dana,cekali smo jos dva da zasedne konzilijum i da odobri carski,konzilijum je bio u petak,odobrio carski i zakazao ga za ponedeljak ujutru,tako da kad se sve to sabere proslo je dobrih desetak dana od termina.Ali ona u subotu dobija bolove i krvari ali se i dalje ne otvara,a oni kazu da je to od pregleda "nista strasno".Onda su je ipak odveli u porodiliste gde joj ukljucuju jaku indukciju i drze je tako do 14h a ona se i dalje ne otvara.Onda zet ode kod dezurnog doktora i pita ga zasto je ne poradjaju,a on kaze da je koleginica zakazala carski za ponedeljak,i da on ne zeli da kvari odnose sa koleginicom ali ako on kao otac insistira da on sada uradi carski,moze da donese odluku do 17h i da "ono sto je namenio za doktorku" ponese njemu kad se vide u 17h.Zet vec u 15h odlazi kod njega sa flasom viskija i 200 evra da mu kaze da pocne odmah carski i srece doktora koji zuri u salu jer je ona vec prebacena tamo jer su kako smo kasnije saznali poceli bebi da padaju tonovi,ali ipak uzima kesu i kaze zetu da se vide za pola sata.Kad mu je posle pola sata saopstio da je carski zavrsen i da je dobio sina kaze zetu: "ovo nije dovoljno,cena se krece od 400 do 600 evra pa dodjite sutra da vas sprovedem do intenzivne da je vidite i ponesite jos para jer citiram NIJE U REDU DA OSTANETE DOKTORU DUZNI DA VAS NE BIJE MALER.Zet je doneo jos para a beba je sada u inkubatoru jer je dobio upalu oba plucna krila jer je kako smo opet kasnije saznali posteljica prestarela i pozutela i sta vec jos ne znam jer nisam strucna.Na zalost zet nije snimio razgovor tako da ne bih da jos ja budem tuzena za klevetu ako navedem ime i prezime doktora i svih ostalih ali nije ni potrebno jer da nije bio on bio bi neki drugi jer je to obicna buvlja pijaca gde se cenkas za svoje zdravlje,a socijalno osiguranje ti je obavezno!

Strašno zaista strasno .Kako je bebica i sestra ti ?Hvala Bogu da je pored takvih doktora proslo sve ok .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da sve zavisi od doktora do doktora,nisu svi doktori u Visegradskoj losi. Naime, ja sam se 2x poradjala u Visegradskoj bez ikakve veze i izabranog lekara prirodnim putem bez epidurala 2010 i 2011 god. Imam samo reci hvale za doktore,babice,sestre,nacelnika odeljenja gde sam lezala,hrana im je izvrsna,ukusna,svi su bili nasmejani,veseli osim onih cistacica u sali za porodjaje i glavne sestre na odeljenju gde sam lezala,koju smo nazvali robokap :D I u septembru idem ponovo tamo da se poradjam jer su zaista divni.

nasha voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da sve zavisi od doktora do doktora,nisu svi doktori u Visegradskoj losi. Naime, ja sam se 2x poradjala u Visegradskoj bez ikakve veze i izabranog lekara prirodnim putem bez epidurala 2010 i 2011 god. Imam samo reci hvale za doktore,babice,sestre,nacelnika odeljenja gde sam lezala,hrana im je izvrsna,ukusna,svi su bili nasmejani,veseli osim onih cistacica u sali za porodjaje i glavne sestre na odeljenju gde sam lezala,koju smo nazvali robokap :D I u septembru idem ponovo tamo da se poradjam jer su zaista divni.

Pa baš da im je hrana izvrsna, i nije... :lol:

Megi. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa baš da im je hrana izvrsna, i nije... :lol:

Boga mi ja sam bila odusevljena :D

nasha voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se pre 10 dana u Višegradskoj.Carskim rezom me je porodio drStojanović,by the way,ovo mi je drugi carski.o dr imam samo reči hvale,izuzetan kao čovek a i stručnjak.

Što se tiče ostalih u bolnici manje više svi su bili ljubazni,s obzirom da je to ipak bolnica,ni higijenski uslovi nisu loši.

Nadam se da ću ih obići i 3.put :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moze li mi neko reci nesto vise o epiduralu u visegradskoj? cula sama da se ne placa, ali i da te iskuliraju da nece ili nema ko da ti ga da.... molim nekog ko se skoro porodio da mi kaye svoje iskustvo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JOJJJJ...CUDNA JE TA VISEGRADSKA...VISE KRITIKA NEGO POHVALA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila u Višegradskoj dva puta,prirodno,bez epidurala,i ok je bilo.Tamo nisam imala svog lekara,porodile su me babice,a lekar koji je bio u smeni je samo potpisao.Doduše moram da pomenem doktorku Maletić ili Miletić,predivnu osobu punu strpljenja i razumevanja.Hiljadu pitanja ako imaš,na sve će ti odgovoriti bez problema.A ušila me je tako da sam sutradan mogla i da sedim,dok mi je doktor koji me je ušivao posle prvog porođaja napravio ožiljak i posle toga sam sedela samo na jednom guzu,sve dok mi konci nisu ispali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav stomacici. Ja sam se opredelila za Visegradsku iz prostog razloga sto je epidural besplatan. Zanima me da li bi neka mamica koja se skoro tamo porodila bila ljubazna da mi dostavi spisak stvari koje ce mi tamo biti potrebne, ne mogu nigde da nadjem? :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imaš temu Torba za porodilište.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima! Da li je neku od clanica vodio prof. dr Darko Plecas? Ja sam se opredelila za njega, pa me zanimaju iskustva ostalih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ode pola teme. Ima li neko svezije utiske iz Visegradske ili da se oslonim na ove od pre 3 godine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta bi MG?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bila tamo pre dve nedelje, doduše nisam se porađala (hvala Bogu) ali cimerke su se porađale. Koliko sam čula od njih, uslovi su ok. Ne možeš da nosiš više od 5000 dinara, nosi svoju spavaćicu za posle porođaja i papuče. Nemoj da nosiš kofer već kesu ili manju torbu koja može da stane u kasetu. Obavezno ponesi wc papir i one papire za wc šolju.

malagarava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A pošto ću se verovatno porađati pre tebe, svakako ću ti na vreme iz prve ruke dojaviti šta je i kako. ;)

malagarava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pisala prošle godine ali je post nestao, i cela moja rasprava :D

Ja sam od avgusta 2014 do avgusta 2015te bila inventar u Višegradskoj.

Dnevna bolnica, planiranje porodice, prekidi trudnoće - jako staro oronulo odeljenje.

Odeljenje humane reprodukcije je najnovije renovirano odeljenje i najbolje u celoj bolnici, osoblje i sestre su svi uvek dostupni kad god zatrebaju ili ih pozoveš. Obilaze pavijente, posvećeni su baš.

Na odeljenjima infertiliteta i endokrinologije sam provela celu trudnoću (mesečno sam bila tamo i po 2 nedelje) od januara do jula 2015., svim doktorima sam jako zadovoljna, sestre su ljubazne sve, hrana je po mom mišljenju sasvim zadovoljavajuća. Poslednji mesec održavanja trudnoće sam provela u apartmanu jer u zajedničkom wcu i kupatilu trudnice puše i leti-zimi su otvoreni prozori, a ja sam imala užasne napade astme zbog tog wca i dobila sma apartman. 

Carski su mi radila 3dr zbog težine operacije i još dosta toga što je obavljeno nakon carskog reza, operacija je dugo trajala i da je neko malo manje stručan radio verovarno bih morala da ostanem bez pola reproduktivnih organa. Ishodom sam više nego zadovoljna.

Odeljenje carslih rezova je u rangu odeljenja humane reprodukcije, novo, renovirano. Ovde sam postavljala i slike. Sve su apartmani sa po 2 ili 3 kreveta sa kupatilom u sobi, kreveti drveni niski što je jako bitno nakon carskog da bi moglo lakše da se ustane. Kao i endokrinologija, infertilitet i humana, i ovo odeljenje ima klimu i ne kriju daljinske od klima već se koriste. U zimskom periodu kad se greje je pretoplo i stalno moraju da se smanjuju radijatori i da se luftira na svim odeljenjima na kojim sam bila osim na cr jer tu sam bila u sred leta ali verujem da je isto stanje. Jeste gužva, ludnica jer ima jako puno žena a malo sestara ali sve su jako ljubazne i izlaze u susret maksimalno, kad ih pozoveš dolaze da pomognu, obilaze da vide jesu li pacijenti dobro. Moja cimerka kaže recimo da su užasno bezobrazne jer su zaboravile da nam stave dodatni flaster preko braunila koje su bukvalno otpadale zbog loših flastera, meni je to bilo baš nebitno. Svakog dana sam dobijala lekove za bolove, 2x dnevno su mi proveravali kks i dobila sam transfuziju koja mi je bila neophodna (za prethodni porođaj u gradskoj su me poslali kući kolabiranu katastrofa jer je sestru mrzelo da trebuje krv). 

U Višegradskoj nema bebi frendli, odeljenje sa bebama sa cr je pored odeljenja carskih rezova, odeljenje sa bebama prirodnim putem rođenih je pored odeljenja sa porodiljama prirodnim putem porođenim. Na četvrtom spratu je neonatologija i odeljenje porodilja sa komplikacijama na porođaju i sa majkama čije su bebe imale problem nakon porođaja ili su na neonatologiji. Ako je dole porodilište puno, onda na četvrti sprat idu i ostale žene. Tu su takođe apartmani kao i na odeljenju carakih rezova, a na odeljenju porodilja na trećem spratu su po više žena i sobi sa zajedničkim kupatilom i wcom za celo odeljenje (tu nisam bila ali mi je rekla jedna od sestara).

Otpust je svakim danom, nas su otpustili u nedelju nakon četiri dana sa odeljenja carskih rezova.

Opšta ginekologija, predoperativno i postopwrativno odeljenje, tu sam završila nakon nedelju dana po dolasku kući, poprilično loša odeljenja, u sobama se pola prozora ne otvara ali su bar wci i kupatila renovirana i redovno čišćena. Na odeljenju opšte ginekologije takođe su ljubazne sve sestre i doktori svi osim doktora Borisa Vraneša za koga moram da kažem sa sam se osetila kao da je kasapin jer mi je nakon što me je pozvao na običan pregled, u ambulanti radio kiretažu i dilataciju materice (12ti dan nakon carskog reza) što je definitino najgore iskustvo u mom životu. E posle nakon što nisam od bolova mogla da ustanem, sestre su me prebacile na krevet i odvezle u sobu, a sr mi je pružio ruku i čestitao na hrabrosti (jer nisam vrištala i poplašila mu ostale pacijentkinje ispred ambulante koje su čekale pregled, samo sam plakala i ujedala samu sebe za ruke...). Ponižavajuće koliko može jedan doktor porodilju da ponizi. Nije imao vremena za transfuziju i anesteziju.

Doktori sa kojima sam imala kontakt bilo kakav, a bilo ih je puno za vreme ispitivanja steriliteta, pripreme za vto, visokorizične trudnoće, porođaja i komplikacija nakon porođaja, za sve imam reči hvale, da ih ne imenujem, svi su me posmatrali kao svog pacijenta kada moja dr nije bila tu, osim doktora Borisa Vraneša za koga savetujem svima u širokom luku da ga zaobilaze (iako mi je na otpuatu sa odeljenja ponovo pružio ruku, pakao ne mogu da zaboravim).

Kompletna higijena i hrana su na daleko višem nivou u odnosu na recimo Gradsku bolnicu na Zvezdari gde sam se prvi put porodila.

malagarava, Tangerine i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam stvari nosila u putnoj torbi i velikom rancu za planinarenje, pred porođaj sve spakuju a skupe i vredne stvari stave u posebnu kesu i odnesu kod sestara. Spavaćice imaju ali ja sam uvek nosila svoje. Posteljinu menjaju ali je stara, mnogi su nosili svoju jer su reagovale na praškove od pranja njihove. Spavaćicu je najbolje da poneseš svoju, samo kad si na porođaju ili ideš na neku intervenciju skidaš bukvalno sve sa sebe i oblačiš njihovu spavaćicu do sale. Skidaš nakit, naočare, sočiva, šnalu, gumicu...  posle porođaja sve ti vraćaju, ja sam na odeljenju intenzivne nege odmah dobila mobilni i svoje lekove.

Moj ti je savet da poneseš svoju šolju-plastičnu čašu i escajg jer je toga tamo večito manjak. 

Nakon porođaja na odeljenju carskih rezova hrana je mizerna, ali ja ni to nisam mogla da jedem tada.

Na svim odeljenjima gde sam bila imali su ormare da se spakuju torbe, ranci, koferi... 

Ja sam nosila produžni kabl sa razvodnikom jer je u svim sobama osim odeljenja carakih rezova bio manjak utičnica i to sve negde zabačeno, da ne mogu uključiti ni mob ni notbuk. 

malagarava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Andjelcic na iscrpnom izvestaju. Nisam imala pojma da toliko odeljenja ima.

:wacko:

Ja navikla na 3 odeljenja-ginekologija, patologija i porodiliste. 

Ja cu verovatno ici u 9. mesecu ( na odeljenje visokorizicne trudnoce)?

Ti si lezala u 9. na endokrinologiji?

Jesam li dobro razumela da je odeljenje CR celo odeljenje? Znaci porodis se, ides na intenzivnu (24-48h?) pa onda u tu sobu gde ostajes do kraja?

Cula sam da od nedavno imaju bejbi frendli, ali valjda samo na odredjenim odeljenjima. 

Kikiriki, na kom si odeljenju lezala?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odeljenje cr je odvojeno od svih odeljenja. Načelnik odeljenja je divan dr, sestre i dr su stvarno jako posvećeni, nema onih izjava razmažena si i slično... kao u gradskoj na šta sam nailazila. Uz rade nakon cr pre otpusta obavezno, što je u Gradskoj bilo dru nebitno.

Nakon cr ideš na odeljenje cr u apartman intenzivne 24h, onda te prebacuju u apartman poluintenzivne gde su drveni kreveti, pomognu ti da došetaš sama, istuširaš se, vade ti kateter. Za čepićima za bolove nema potrebe, dobijaš inekcije kad imaš bolove, a ujutru i uveče ti nude uz terapiju dodatno ako treba, uveče nude ko želi sedativ da može da spava. u 23h poslednji put donose bebu i onda sutra čini mi se u 6 ujutru.

Nakon cr taj dan je nulti, sledeći je prvi i tad ideš u tu sobu, taj dan dobijaš samo jednom bebu na podoj tojest maženje, popodne, jer pre podne još uvek ide infuzija sintocinon-oksitocin. Četvrti dan ideš kući pa ako zapadne nedelja otpuštaju i nedeljom.

Sada svim porodiljama daju sinto i oksi u infuziji, da bi se materica smanjila i to baš dosta pomaže u uspostavljanju laktacije. :)

Odejenje visokorizične - VRT je u priuemlju, tu nisam bila na hospitalizaciji ali sam bila par puta na pregledu i dosta je malo i staro odeljenje ali čisto. Tu sam bila cimerki u poseti, i ona kaže da su takođe sestre ok.

Konzilijumi za cr su ponedeljkom, sredom i petkom, pa ako odeš u petak čekaš ceo vikend do ponedeljka do konzilijuma, to se meni zalomilo i umrla sam od dosade ceo vikend tamo. Još me je konzilijum odbio u taj ponedeljak jer smo imali verovatnoću da sam prenosilac ovčijih boginja (dva dana pred moj prijem smo imali kod kuće goste sa boginjama što nisam znala i morali su da mi rade igg i igm da bi videli da li ću ići u izolaciju ako sam zarazna), dok su stigli rezultati sa infektologije da nisam zarazna dočekao me je tu i sledeći petak. Jesam bila u apartmanu, svoje kupazilo, frižider, klima, stolice i sto... ali dušu sam isplakala te poslednje nedelje u bolnici...  E onda konzilijum zakazao za tek narednu sredu jer sam od toliko plakanja dobila tahikardiju koju je trebalo smiriti... pa i opet kontrakcije, i dok smo dočekali tu narednu sredu dočekam rupturu materice jer mi je krenuo prirodno porođaj i komplikacije zbog placente acrete...

Ne znam što ispisah sve to sad, ali kako su mi sačuvali matericu stvarno sam prezadovoljna i jako im zahvalna. Onda mi to što je stara zgrada i nije bitno.

Ej, ima buba, poneka se nađe, ali ih stalno nečim špricaju, tj po zidu nešto stavljaju, i opet nije tako strašno, nikad nisam videla leglo buba ili tako nešto, desi se poneka da se pojavi (mada jest da ih mrzim)...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.