Porodilište "Višegradska" - Beograd

odgovora

Objavljeno

Meni je trudnocu vodio doktor Milos Petronijevic i porodio me je carskim rezom, pre mesec i po dana. Rez mi se sad jedva vidi a doktor je bio i vise nego divan! Prvo sto je izuzetno normalno bice, kad god sam bila na pregledu nisam imala utisak stancovanja pacijentkinja, nego je svakoj posvecivao tih 10 minuta koje je svaka imala. Veliki je strucnjak i ja sam veoma brzo stekla poverenje u njega. Do tada nisam volela da vidim nijednog doktora a kamoli da sam im verovala.

Pogotovo me je odusevio sto me je svaki dan obilazio na odeljenju carskih rezova, iako drugi lekari to ne rade... mozda svrnu jednom i to je to...

Cela operacija je protekla rutinski i ja sam se brzo oporavila.

Na odeljenju carskih rezova mi je bilo sasvim pristojno. Jeste da ima i normalnih i nenormalnih sestara...mladje su uglavnom sve super, ali ove starije su onako... ali nisam se mnogo obazirala na njih nego sam gledala da sto pre stanem na noge i da mi one sto manje trebaju... tako da sam vec na poluintenzivnoj radila vezbice u krevetu, vezbe koje sam ucila na vezbama za trudnice... onako omamljena od anestezije sam radila i vec sam sutradan bila na nogama.

tako da je to moje iskustvo... jedino lose u celoj prici su mi bili bolovi koje svaka od nas ima, ali to naravno nema veze ni sa kim od njih vec do same prirode stvari...

Doktor mi je stvarno od pocetka do kraja bio pravi profesionalac i sledeceg porodjaja se uopste necu plasiti jer znam da cu biti u sigurnim rukama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je trudnocu vodio doktor Milos Petronijevic i porodio me je carskim rezom, pre mesec i po dana. Rez mi se sad jedva vidi a doktor je bio i vise nego divan! Prvo sto je izuzetno normalno bice, kad god sam bila na pregledu nisam imala utisak stancovanja pacijentkinja, nego je svakoj posvecivao tih 10 minuta koje je svaka imala. Veliki je strucnjak i ja sam veoma brzo stekla poverenje u njega. Do tada nisam volela da vidim nijednog doktora a kamoli da sam im verovala.

Pogotovo me je odusevio sto me je svaki dan obilazio na odeljenju carskih rezova, iako drugi lekari to ne rade... mozda svrnu jednom i to je to...

Cela operacija je protekla rutinski i ja sam se brzo oporavila.

Na odeljenju carskih rezova mi je bilo sasvim pristojno. Jeste da ima i normalnih i nenormalnih sestara...mladje su uglavnom sve super, ali ove starije su onako... ali nisam se mnogo obazirala na njih nego sam gledala da sto pre stanem na noge i da mi one sto manje trebaju... tako da sam vec na poluintenzivnoj radila vezbice u krevetu, vezbe koje sam ucila na vezbama za trudnice... onako omamljena od anestezije sam radila i vec sam sutradan bila na nogama.

tako da je to moje iskustvo... jedino lose u celoj prici su mi bili bolovi koje svaka od nas ima, ali to naravno nema veze ni sa kim od njih vec do same prirode stvari...

Doktor mi je stvarno od pocetka do kraja bio pravi profesionalac i sledeceg porodjaja se uopste necu plasiti jer znam da cu biti u sigurnim rukama.

Zar te nisu premestili posle dva dana na drugo odeljenje? Da li se bebu dojila na stolici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja supruga se porodila u Višegradskoj i o samom porođaju, ona može više da napiše.

Što se tiče osoblja, meni su delovali prilično "poslovno" na distanci i sa razumevanjem.

Neki red treba da se zna i koliko sam primetio oni ga zaista poštuju.

Moje mišljenje, naravno nije relevantno, jer se nisam ja porađao, pa ne znam šta su im i kako tamo radili, samo znam da je porođaj trajao od 10 kada smo stigli u bolnicu do 2 sata tog dana.

Za jednu prvorotku,to nije strašno.

Jedino što bi mogao da napišem da nije baš u najboljem redu, to je ono prijemno odeljenje, odnosno tamo gde se predaju knjižice. Radi jedna žena, starija, gužva, trudnice stoje, čekaju... Moja supriga je bila "spremna" pukao vodenjak, gužva ... užas, osećao sam se kao ludak. Uz to, one trudnice u redu me puštaju, pošto sam ja trebao da predam knjižicu da se to zavede, meni bilo glupo, gde ja preko reda da idem, sve trudnice oko mene... U principu, nije problem do osoblja, nego do organizacije i do birokratije, jer sve mora da se zavede, potpiše ...

Nikoga naravno nismo poznavali, nikakve veze nismo imali, a kasnije smo pronašli jednog doktora, koji nam je sve lepo objasnio, ljubazan čovek, sestre takođe, pedijatar ...

Potrebno je i te tamo ljude razumeti, dolaze razni, a nikome ne piše na čelu kakav je i šta hoće, osmeh na lice i u porodilište i oni će se osmehnuti - NADAM SE :)

Bitno je da je sve u redu i sa mamom i sa bebom, a sledeći put, opet DAME BIRAJU gde će da se porode :)

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila carskim rezom proslog maja u Visegradskoj i prosla super, nikakvih problema nije bilo. Pre porodjaja sam lezala 3 dana na odeljenju patologije trudnoce, kod dr Miroslave Gojnic-Dugalic, koja mi je i vodila porodjaj. Sestre na patologiji su divne!!! Stvarno nisam ocekivala tako nesto posle svih prica kojih sam se naslusala, jako su ljubazni svi od doktora do servirki hrane.

Sto se carskog reza tice, boli naravno, ali se prezivi. Posle porodjaja su me prebacili na odeljenje carskog reza ( tj. sama sam se prebacila sa operacionog stola na kolica, pa sa kolica na krevet) gde sam taj ceo dan bila na intenzivnoj nezi, a uvece sam presla u sobu. Sve je sredjeno, novo i veoma cisto, pogotovo kupatilo. Apartman kosta 3.400 din dnevno, a ne 8.000! Ja sam bila u dvokrevetnoj sobi, koja je i vise nego pristojna, tako da nema potrebe uzimati apartman. Doktori i sestre na carskom rezu su svi ok, jako su ljubazni, redovno su nas obilazili, davali terapiju, menjali uloske i carsave, niko mi se za tih 5 dana nije obratio neljubazno, povisenim tonom ili ruznim recima. Stvarno nemam nijednu primedbu na Visegradsku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila carskim rezom proslog maja u Visegradskoj i prosla super, nikakvih problema nije bilo. Pre porodjaja sam lezala 3 dana na odeljenju patologije trudnoce, kod dr Miroslave Gojnic-Dugalic, koja mi je i vodila porodjaj. Sestre na patologiji su divne!!! Stvarno nisam ocekivala tako nesto posle svih prica kojih sam se naslusala, jako su ljubazni svi od doktora do servirki hrane.

Sto se carskog reza tice, boli naravno, ali se prezivi. Posle porodjaja su me prebacili na odeljenje carskog reza ( tj. sama sam se prebacila sa operacionog stola na kolica, pa sa kolica na krevet) gde sam taj ceo dan bila na intenzivnoj nezi, a uvece sam presla u sobu. Sve je sredjeno, novo i veoma cisto, pogotovo kupatilo. Apartman kosta 3.400 din dnevno, a ne 8.000! Ja sam bila u dvokrevetnoj sobi, koja je i vise nego pristojna, tako da nema potrebe uzimati apartman. Doktori i sestre na carskom rezu su svi ok, jako su ljubazni, redovno su nas obilazili, davali terapiju, menjali uloske i carsave, niko mi se za tih 5 dana nije obratio neljubazno, povisenim tonom ili ruznim recima. Stvarno nemam nijednu primedbu na Visegradsku.

Ne razumem. Kao da je to neko drugo odeljenje carskog reza. Meni je bilo potpuno drugačije. Pisala sam o tome na drugom mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam blago receno razocarana odeljenjem C.Rez. tamo sam bila posle porodjaja, katastrofa i osoblje a i uslovi. S obzirom da sam bila pre porodjaja na odeljenju Humana reprodukcija na 3 spratu, koje je vec spomenuto da je extra, susta suprotnost od prethodnog koje sam spomenula. Tamo sam bila zbog visokog pritiska, pa su mi zbog toga radili carski. Mislila sam da na odeljenju cars. rez i nije toliko lose i da cu izdrzati tih 5 dana, ali sam se zeznula. U svakom slucaju sledeci put uzimam apartman na 3 spratu.

Savetujem svma koji su u mogucnosti isto, ali nikako ne uzimati apartman na cars. rez!!!

i ranije rezervisati, jer je tamo uvek guzva :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto je rekla prethodno Evangelina, mislim da tu vise sreca igra ulogu,tj.sudbina!!! Ja sam porodila u Visegradskoj, nocu, i stvarno je proslo super, porodila sam se za pola sata, poradjale su me dve babice, lekar je usao na sekund da me secne, i posle da zasije. Stvarno je sve bilo odlicno!!!! Kreveti u sobama su jako stari, tj.duseci, ali mogli smo da menjamo posteljinu i spavacicu 5x dnevno ako smo htele, tako da najbitnije je da je sve cisto, i WC takodje, naravno dok ne prodju sve porodilje, kasnije se jako zaprlja, ali i to su cistili. Ja sam bila 3 dana, o bebi su lepo vodili racuna, nemam nikakvih zamerki, doktori su bili ok, sestre kao sestre u svakoj bolnici, nadrkane, ali cim im nesto das, odmah promene ponasanje!!!

Sve u svemu, i sledeci porodjaj ce mi sigurno biti u Visegradskoj, a kad bi birala neku drugu izabrala bih eventualno Gradsku bolnicu, iako su tamo porodjajne sale u losem stanju, dok su u Visegradkoj renovirane, i sve je novo i jako cisto.

Ali nikada se ne bih odlucila za front, jer sam o njemu cula samo ruzne stvari, a za Dragisu Misovic sam cula od drugarica koje su tamo pokusale da se ubace, da je non stop velika guzva i da samo zene sa jakom vezom tamo upadaju!!!

Sta god da odlucis, sa srecom!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam u VISEGRADSKOJ,inace SVE POHVALE,a lezala sam tamo zadnjih 46 dana trudnoce,ja sam odusevljena!!!!!mislim,uvek svi mozemo da nadjemo neke zamerke za bilo koje porodiliste,bitno je da samo sve prodje u redu,a ostalo se zaboravi,ostalo su sitnice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

s obzirom da sam tek ostala u drugom stanju zanima me iz vaseg iskustva gde je najbolje poroditi se?

Resila sam da bude prirodno ukoliko je beba manja od 3.5 kg a ako predje tu kilazu onda epidural.

Cula sam za neki KRALJEVSKI APARTMAN u Dragise Misovica ali ne znam nista vise...

U zadnjih godinu dana mi se porodilo 7 drugarica i prijateljica i sve su imale odvratno iskustvo u frontu pa mi recite kakva su vasa iskustva sa porodilistima u Beogradu....

Hvala unapred....

a tema je trebalo da se zove ....Gde se poroditi?:)

Ja sam se porodila u Visegradskoj 01.01. i u principu je bilo sve o.k Kao veza mi je bila babica, ali i pored toga sam zaradila eserijihu coli i primala 5 dana inekcije kada sam izasla iz bolnice. Slozila bi se sa ostalim devojkama da sreca igra ogromnu ulogu. U svakom slucaju SRECNO :rolleyes: Jedino sto su u Visegradskoj uzasni kreveti :( i vecera je u 5 do jutra ko ziv ko mrtav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

visegradska je ostala meni u lepom secanju...a sada cu najverovatnije u vrcu i nemam pojma sta me tamo ceka...ako se neko poradjao tamo volela bih da cujem utiske

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila carskim rezom u aprilu ovo godine. Pre toga sam lezala na patologiji zbog povisenog krvnog pritiska i pracenja dijabetesa (koji je bio u granicama normale). Doktori su na ultrazvuku videli da je beba krupnija i zbog toga, pritiska i probijanja termina preko nedelju dana, konzilijum je doneo odluku da se porodim carksim. Priprema se sastoji tako sto od 12h prethodnog dana ne smes nista da jedes, osim da pijes vodu do 22h. Sestre te obriju ili ti sam a oni provere i isprave. Ujutru ti urade klistir i stave zavoje na noge i pravac sala. Medjutim, meni je u toku noci, malo posle ponoci pukao vodenjak (pre toga bebac je bio aktivan i samo odjednom stao nisam ga osecala) i odveli su me u porodjajnu salu prikljucili ctg (koji je varirao u zavisnosi kako se okrenem a i primetila sam da su slabiji otkucaji srca nego inace) i pregledali i dalje bila zatvorena i grlic tvrd. Kazu mi da se opustim, pokusam da zaspim, da nece skoro (pri tom procitaju odluku konzilijuma da ukoliko krene prirodan porodjaj da se tako i nastavi)... obilazili su me na 45 minuta i pregledali i nije bilo nikakvih promena. Kad je dosla jutarnja vizita malo pre 8h, konstatovali su da nema promena i posto sam vec za taj dan imala zakazan cr salju me u operacionu salu. Ja sva hepi, jer sam se iskreno psihicki pripremila za cr. Na ulazu u salu me docekala dr koja mi je pratila trudnocu i krenula da se sali, pa mi je bilo lakse. Legla na sto, vezali mi levu ruku, u desnu dali inekciju i dali anesetziju. Sledeceg cega se secam je da me pitaju kako sam i ja odgovaram dobro i kako je beba na sta mi oni odgovore sve ce to dr pedijatar da vam kaze?! bila sam zbunjena, da se nesto nije desilo, ali mi posle prisla setsra koju znam i rekla da je bebac ok da ne brinem. Ustala sam sama sa stola i presla na krevet. Odveli su me na odeljenje carskih rezova u prizemlju. Prvo su me svasta nesto pitali, vise se i ne secam sta sve, a mene boli li boli rana. Ja pitam hocu li da dobijem nesto protiv bolova sestra kaze kad popunimo podatke! Posle sat vremena su mi doveli mog sina, rekli da ima 3.500gr i 53cm, sestra ga spustila da ga poljubim i odnela.

Nasatvak sledi malo kasnije ... vreme je za dojenje! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nastavak...

Dr koja mi je vodila trudnocu i koja je radila cr je dosla i rekla mi da je ceo zahvat protekao ok, da je beba dobro rekla tezinu i visinu, i da je na pupcanoj vrpci bio vezan cvor tako da je sve doslo u pravo vreme, da bi mozda bilo komplikacija po bebu da je bilo prirodno! Uvece su me prebacili u drugu sobu, tj ja sam ustala i jedna od sestara me uhvatila pod ruku i polako predjoh u drugu sobu. Posle cr sam provela jos 7 dana u bolnici, jer mi je pao hemoglobin (primila transfuziju) bila mi povisena sedimentacija (preko sto) i povisen crp.

Sto se tice sestara u Visegradskoj... na patologiji ih je bilo 5 + glavna sestra i podglavna, sve su bile manje vise ok, a valjda sam se i navikla na njih posle mesec dana provedenih tamo. Na odeljenju carskih rezova nisam bas pohvatala, skroz su ima drugacije smene nego na patologiji, uglavnom su u smeni bila jedna mlada i jedna starija sestra. I obicno su davale mladjoj ne bi li uvezbale da stavljaju braunilu (jao kad se setim... nekad uspe iz trece da ubode - kao pukne vena). Ne mogu da se setim imena (ima cudno ime) i mislim da je podglavna sestra ona mi je bas ostala u dobrom secanju, bas mi je pomogla taj dan kada sam imala nesvesticu zbog hemoglobina i cesto me obilazila.

Oporavak... brzo sam se vratila u normalu. Nisam tip koji leskari i prenemaze se cak i kad boli. Vec posle 15og dana mi smo se setali. Radila sam od starta sve kao i pre, osim sto nisam podizala nista tesko.

Toliko od mene, ako nekog nesto interesuje jos moze da pita :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se u VIsegradskoj, porodio me je ginekolog koji mi je i vodio trudnoci, i zato sam bila baaas opustena. Slusala sam price da je najbolje naci dobru babicu, one su najbitnije, da lekar samo uradi epiciotomiju, ali ovaj mog doca je rekao da ja ni o cemu ne brinem. Od pocetka smo se dogovorili da cu uzeti epidural, pitala sam ga za anesteziologa, rekao mi je da nista ne brinem, nisam brinula, i sve je super proslo. Babica koja mu je asistirala je fenomenalna, anesteziolog isto, moj doca sup.. Mm je prisustvovao porodjaju, babica me je bas cesto obilazila, . Ja mislim da je sve super proslo, jer smo imali vezu, mog ginekologa, da, i platili smo sve i svasta, i castili su svi moji tamo sve koje su sreli kad sam se porodila, ali opet znam i za slucajeve da plate porodjaj u napred, pa ih dr ispali.

Posle porodjaja sam uzela apartman, opet su moji sve redom castili, tako da su prema meni svi bili extra, bukvalno svi. Moj ginekolog me je obilazio svaki dan, nekad i 2x, urgirao i oko bebice . Ja bas imam divno iskustvo, ali tek sam ga sad napisala, jer sam pre neki dan procitala da je neka od vas napisala kako je prosla, ali da je castila sestre. Meni je normalno da ce onda biti svi ok, ali su se oko mene lomile, boze sacuvaj, kao da sam ne znam ko. Posto su me hormoni rokali do ludila tad, sve mi je to bilo potpuno nebitno i skapirala sam tek kasnije. Ne znam, grozim se cinjenice da se podrazumeva da ces ih sve castiti, pa ce oni tada biti ok ( a jos gore, mozda i nece). Alooo, pa oni su placeni za to, uzas, uzas, uzas. Ali, ja nisam htela da rizikujem i da se koplja lome preko mog deteta i mene na porodjaju, zato sam i dogovorila sve sa dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se pre mesec dana carskim rezom u GAK Visegradska, i stvarno nemam lose iskustvo kao vecina vas. Porodjena sam planiranim carskim, u bolnicu legla nekoliko dana ranije na odeljenje fertiliteta jer je to odeljenje doktorke Plesinac koja mi je vodila celu trudnocu i porodila. Nakon uspesne operacije prebacena sam na odeljenje carskog reza gde stvarno ne mogu da se pozalim na sestre, od njih 10-tak koje tamo rade samo je jedna crvenokosa starija sestra gruba i malo neljubazna, ali sve ostale su extra, posecivale su nas konstantno i na svaki poziv su odmah dolazile. Tacno je da ima dosta apartmana ali ima i obicnih soba dovoljno s tim sto su sada u sobi po dve i svaka soba ima svoje kupatilo sto je predivno zamislite celo odeljenje a dva ili tri kupatila (kazu da je tako bilo) katastrofa. Pohvalila bi svoju doktorku jer je jedno predivno stvorenje, posecivala me je svaki dan i taj dan kad sam izlazila iz bolnice dosla je da isprati bebu i mene kao i ostale njene pacijentkinje. Ja stvarno ne mogu da kazem nista lose za to odeljenje cak sam i prezadovoljna jer se tome nisam nadala, bila sam spremna i na najgore jer od nasig bolnica bolje ne mozes da ocekujes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

molim mame koje imaju sveze informacije iz visegradske da odgovore:

1. koliko kosta prisustvo oca?

2. koliko kosta apartman (na nekom forumu sam naletela na informaciju da je s 4000 koliko je bio, nedavno poskupeo na basnoslovnih 15000 pa me zanima da li je to tacno)?

3. da li u apartmanima postoji mogucnost da beba bude stalno, ili bar skoro stalno, s mamom (baby friendly ili vec kako god)?

meni je iz raznih razloga knjiga spala na dva slova, front i visegradsku. nesto bih radije u visegradsku, ali su mi ove informacije vrlo bitne pri odabiru, pa bih bila zahvalna ako bi neka mama mogla da mi odgovori

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, opišite svoja iskustva iz GAK "Višegradska".

Ja sam se tamo porodila carskim rezom. Nakon carskog, 24h sam morala provesti na odeljenju carskih rezova, gde je katastrofa. Tu nešto debelo ne funkcioniše, ali ko je kriv i kome se žaliti?

Ovo je moja priča:

Ležala sam u bolnici 6 meseci pre porođaja. Kada mi je urađen carski smestili su me na odeljenje carskih rezova. U dnevnoj smeni su bile 2 jako fine sestre koje su nas obilazile čitavog dana. Jedna se zove Marina i mlađa je, a drugoj ne znam ime-srednjih je godina, duge, plave kose. Došla je nočna smena u kojoj su bile 2 sestre koje su slika i prilika kakvo zdravstveno osoblje ne treba biti!!! Ne znam kako se zovu, jedna je jako mlada i liči na Romkinju ima čudno ime. Druga ima 40-ak god. Došle su nas običi samo kad su delile terapiju i kad su nas terale da ustanemo. Ni jednom tokom noči nam nisu promenile krvave čaršafe na kojima smo ležale niti uloške. Ja sam noč provela u lokvi krvi. Kada su došle da nas ž"teraju" da ustanemo (kažem teraju-jer je bukvalno tako) , ove 3 ženice koje su bile sa mnom u sobi su uspele, ja nisam mogla. Zamolila sam tu mladu sestru da mi ona i njena koleginica pomognu da sednem, a ja ču več nečako ustati, na šta se ona brecnula:"Šta, jel ti nečeš da ustaneš?" Ja sam rekla da hoču, samo mi treba pomoč, jer sam 6 mese4ci lešala i teško mi je da se sama pridignem, na šta mi je ona odbrusila:" Ne možemo ti pomoči. Mi nismo plačene da svoju snagu trošimo na vas!!!"

Da ne pričam o tome kako mi je od injekcije koju sam primila pozlilo i da su dežurnog ljekara pozvale tek posle 2 sata. Pa za to vreme sam mogla i umreti!!!

Jedva sam čekala da svane jutro i da me vrate na 3. sprat, na odeljenje "Humane reprodukcije" (odeljenje pro. Radunovića) , gde sam uzela apartman i gde su svi divni, ljubazni, fenomenalni!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga moja, slazem se sa vecim delom tvog teksta... i ja sam dugo lezala u bolniic i svega se nagledala... Al mi je malo zasmetalo ono sto si napisala za carsafe... U odnosu na druge bolnice veruj mi Visegradska je vise nego cista i pedantna... A nije mi jasan onaj deo gde sestre trebaju da menjaju uloske? Ko bre da mi menja uloske? Pa mislim da je jako glupo ocekivati da one idu u krug po sobama i menjaju uloske jednoj po jednoj...

Kod nas u sobi, svako je imao kesu u koju je ubacivao uloske, a sestre su te kese izbacivale i davale nove svki put kad su bile u prolazu...

A prljavi carsafi... pa Boze moj, i meni bi bili da sam cekala da mi sestra menja ulozak. Al svejedno, sutradan posle porodjaja su mi promenili carsaf i za ono malo sto se isprljao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me da li neko moze da mi kaze u vezi apartmana, kolika im je trenutna cena, znaci sto svezija informacija i koliko u napred je potrebno da se rezervise?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

apartmani u visegradskoj su sada tricavih 15.000 dinara po danu. :angry: nisu normalni.

na kraju su uspeli da preteknu s cenama i poslovicno bolesno skup narodni front. sad je u visegradskoj sve podjednako skupo ili skuplje nego u frontu.

prisustvo oca je u oba 5.000, prisustvo izabranog lekara u oba 40.000.

ali zato je epidural u frontu 12-17.000 (zavisno od toga da li se bira anesteziolog) a u visegradskoj 20.000.

apartmani u frontu 8-12.000 (dvokrevetni i jednokrevetni), u visegradskoj 15.000.

jos mi ova iz pravne sluzbe koja mi je dala tu info o 15.000 kaze "pa znate, tu imate 24h negu"!?!?! pa valjda u celoj bolnici imam 24h negu, sta cu inace u bolnici!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PA MISLIM STVARNO NISU NORMALNI

2008 sam bila u apartmanu bio je nekih 3000 din po danu

2009 isto sam bila cena je bila malo visa oko 4500

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"pa znate, tu imate 24h negu"!?!?! pa valjda u celoj bolnici imam 24h negu, sta cu inace u bolnici!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"pa znate, tu imate 24h negu"!?!?! pa valjda u celoj bolnici imam 24h negu, sta cu inace u bolnici!?

da ovo nisam stigla da prokomentarisem,

kada sam ja bila u apartmanu, na IV spratu,

sestre su dolazile i danju i nocu da NAS obilaze, i svakoj su ppomogle da ustane prvi put posle porodjaj iz kreveta i da proseta par metara po hodniku.

Napominjem da na tom spratu ima i obicnih soba i apartmana, nisam primetila da su se prema nekome bolje odnosile, stvarno nemam reci kao majke su nas gledale, pod ruku te uzmu i pomognu da prosetas po hodniku....mislim stvarno za svaku pohvalu.

Nocu su dolazile merile nam T, obilazile nas...

To je mozda bila stara garnitura sestara, ko zna sta se sve promenilo, sem cene :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

apartmani u visegradskoj su sada tricavih 15.000 dinara po danu. :angry: nisu normalni.

na kraju su uspeli da preteknu s cenama i poslovicno bolesno skup narodni front. sad je u visegradskoj sve podjednako skupo ili skuplje nego u frontu.

prisustvo oca je u oba 5.000, prisustvo izabranog lekara u oba 40.000.

ali zato je epidural u frontu 12-17.000 (zavisno od toga da li se bira anesteziolog) a u visegradskoj 20.000.

apartmani u frontu 8-12.000 (dvokrevetni i jednokrevetni), u visegradskoj 15.000.

jos mi ova iz pravne sluzbe koja mi je dala tu info o 15.000 kaze "pa znate, tu imate 24h negu"!?!?! pa valjda u celoj bolnici imam 24h negu, sta cu inace u bolnici!?

A koliko u napred treba rezervisati? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moju trudnocu vodi doktorka Dosev,ja sam bar za sada prezadovoljna sa njom.Prekostra idem na kontrolu ,mozda ostanem tako mi je rekla da bi mi radili carski a mozda cemo se dogovoriti koji dan da dodjem.Jel moze neko da mi kaze,zadnjih desetak dana uzasno oticem,po ceo dan sam otecena a kad duze sedim listovi mi budu kao kamen tvrdi.stomak me boli kao da cu da dobijem,i to sve vise iz dana u dan,u sredu ulazim u 38 nedelju.jel ti moji simptomi znace da cu se porofiti uskoro ili sta :)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da ovo nisam stigla da prokomentarisem,

kada sam ja bila u apartmanu, na IV spratu,

sestre su dolazile i danju i nocu da NAS obilaze, i svakoj su ppomogle da ustane prvi put posle porodjaj iz kreveta i da proseta par metara po hodniku.

Napominjem da na tom spratu ima i obicnih soba i apartmana, nisam primetila da su se prema nekome bolje odnosile, stvarno nemam reci kao majke su nas gledale, pod ruku te uzmu i pomognu da prosetas po hodniku....mislim stvarno za svaku pohvalu.

Nocu su dolazile merile nam T, obilazile nas...

To je mozda bila stara garnitura sestara, ko zna sta se sve promenilo, sem cene :unsure:

ja sam se u visegradskoj porodila 2004, a 01. decembra mi je termin za drugo dete i tamo cu ponovo...

nisam bila u apartmanu, ali su me takodje sestre i babice pridrzavale, ususkavale i obilazile i nocu da vide da li je sve u redu...

postporodjajnom negom sam vise nego zadovoljna, sto se ne bi reklo i za sam porodjaj, ali nadam se da cu ovog puta bolje proci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.