Porodilište "Višegradska" - Beograd

odgovora

Objavljeno

a kako si zakazala ctg,

ako si vec isla na pregled kod dr onda si verovatno imala uput iz DZ, na tom uputu treba da ti pise za kada je zakazan ctg

ako vodis trudnocu tamo verujem , ali nisam sigurna, da ti uput ne treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam uput za porodjaj pa su mi zbog njega zakazali ctg....al su pricali o nekom osiguranju i placanju...to mi bas nije najjasnije....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa jedino da sutra ujutru pozoves i pitas , sad nisam sigurna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje iskustvo , nadam se da ce nekome biti od koristi, naime imala sam vezu i u visegradskoj i u Misovicu i odlucim kao ajde da probam visegradsku jer mi je za misovic bilo malo kilavo , oni kao mogu i da te vrate ako bas nemam mesta. Platila sam epidural ali posto sam se poradjala od 4h popodne petak do 03:00 ujuturu subota moj anesteziolog je bila neka dezurna zena koja je imala hitan carski rez pa sam ja od ukupnih 11h imala epirdural citava 4h (doduse poslednja), iskljucili su mi ga na 7 prstiju ali sam se ja porodila bukvalno 30min posle toga...Moj savet je da se ne uzima apartman jer je uvek bolje biti u maloj sobi nego sam samcat u tim trenutcima, ja sam mogla da ga uzmem ali sam odabrala da budem u sobi sa 2 devojke koje su mi mnogo pomogle kada mi je hemoglobin bio 80 , kada je malo falilo da se onesvestim, kada mi je beba dobila zuticu pa sam ja bila na smrt uplasena i sl. Drustvo tada mnogo znaci a apartman nije bog zna sta, sobe su jakooo lose na 3. spratu dok je 4. strava a kupatila su svuda jako lepa i sredjena. Eto , moj savet svima je da traze vezu anesteziologa jer oni mogu da budu sa vama sve vreme i babice i doktori imaju druga posla a dobar epidural zlata vredi jer zaista nista ne osecate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da , za taj uput , ja ga nikada nisam imala i samo sam se pravila luda na salteru tamo kao jao pa ja imam ovaj , mislila sam da je to dosta i uvek su me pustali , vrlo su flexibilni tako da samo opusteno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto nisi isla na vma na ctg?meni su ga tamo redovno radili od 34.nedelje ,pa do porodjaja,svake nedelje.I oni su mi i uput za bolnicu dali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam dobila uput iz DZ za visegradsku i on vazi 6 meseci za bilo sta da ti treba. jedino tamo pred kraj trudnoce mislim da treba porodjajni uput :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

radila sam na vma ctg....medjutim doktorka iz visegradske mi trazi da vidi nalaz ctg...a ovi sa vma ne daju da se ctg nalaz nosi...on ostaje u kartonu.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce smo bili na groblju da damo 40 dana i potpuno sam sokirana "bebi vrtom" koji je na groblju jer je potpuno neobelezen i jedva smo ga pronasli. Na tabli pise samo " za sve one kojima sudbina nije dala da dobiju ime",to me je slomilo potpuno.Nasla sam vezu za nekog advokata pa cu sutra da mu nosim papire da pogleda i da vidim dal hoce da uzme slucaj i idem u lekarsku komoru da predam tuzbu na "sud casti" pa cu videti sta ce mi oni reci.Imam cetiri strane sitno kucane tuzbe za njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tuzba za I stepeni sud casti je otisla! imaju 4 gusto kucane strane samo izjavu pa neka vide sta su uradili![

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tuzba za I stepeni sud casti je otisla! imaju 4 gusto kucane strane samo izjavu pa neka vide sta su uradili![

Sada je poslata samo izjava jel to znači da je tužba pokrenuta ili ona tek treba da se podnese?

Winieana, svaka čast na snazi za sve ovo kroz šta prolazite ti i tvoja porodica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: Hvala na lepim zeljama YelenaC!!! Termin mi je 16.6. ako izdrzim :lol: Sada sam u 28. nedelji i brojim dane do porodjaja,bar je dvocifren broj i kao fora mislim aj jos malko :unsure:

Ma iskreno,jedva sam cekala i ovo vreme da se malo prolepsa i da mogu malo da se razmrdam,prosetam a ne samo da gledam kroz prozor i cekam,cekam,cekam sunce!

E da, :lol: moj muzic se uplasio porodjaja vise nego ja,kaze njemu je prvi put pa ne zna sta ga ceka :lol: Pitao je drugara cija se zena porodila skoro,da li je mozda prisustvovao porodjaju,naravno nadajuci se da ce ovaj reci da nije :lol: Drugar mu je rekao da je bio na oba zenina porodjaja i da je skroz ok,nista strasno,cak zaista lepo i bas,bas cool!

Naravno,tada sam saznala da se u Hrvatskoj ne placa ni epidural ni prisustvo oca na porodjaju,cak je to tako normalno da svaka zena ima epidural!!! E,moj Boze kad ce i ovi nasi doktori i mministarsvo zdravlja shvatiti da je to tako normalno i cak potrebnije nego anestezija kada se vadi ili opravlja zub,al ajd ipak smo mi svi dalekoooooooooo od evropskih shvatanja i samo trazimo manu svemu sto je relativno novo i neuobicajeno za nase podneblje!

Znaš li možda koliko košta prisusvo muža na porođaju, i ja sam zainteresovana za to. Mislim da ti je u tim trenutcima stvarno potreban neko ko će biti uz tebe. Ja sam na prvom porođaju bila ubeđena da je moj muž tu negde u hodniku, i veruj mi, bilo mi je lakše. On je bio kod kuće...hahaha... Mada mi se dopada i opcija da platiš da tvoj dr bude uz tebe, jer te inače ne gledaju ko smrdljiv sir... ali ne znam ni koliko to košta, a ni gde da se raspitam za cene - verovatno u pravnoj službi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

rekli su mi da je to tuzba i u njoj ujedno i moja izjava ne znam jos mi nista nisu rekli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Frontu posete nisu dozvoljene, i to je politika bolnice, jer je celo porodilište Baby friendly, pa je malo bezveze da neko ulazi sa ulice direkt u sobu u kojoj leži još koja žena i isto toliko dece

Ja sam se tamo porodila 2008. i kao zaista ružno moram da navedem bahatost osoblja, koje se ponaša kao da se žene tamo nalaze zato što nemaju šta pametnije da rade. Niko od osoblja nema nikakvu identifikacionu karticu, tako da kada se pojave, vi treba da nagađate ko je doktor, ko babica, ko sestra, a ko čistačica. Doktor i babica na porođaju su bili zaista super, ali je odeljenje užasno. Nas tri smo delile sobu, što je još i dobro, jer ih je u susednoj bilo čak 8. Osoblje je u sobe ulazilo i izlazilo, bez da nam se iko obratio, osim brojem kada treba da se izdere da požuriš. Porodila bih se opet tamo, ali sada znam kakav stav treba da ponesem sa sobom.

U tom periodu nisu bile dozvoljene posete, zbog tog izmisljenog virusa. Tako da dok sam tamo lezala niko nije mogao da dodje, da mi donese nesto od hrane, osnovne higijene, pidzamu itd... nego ostave kod sestre, pa sestra kad se seti da mi donose. Ako vec posete nisu bile dozvoljene, da li je normalno onda da na porodjaju bebe koja ima srcanu manu prisustvuje 10 studenata. Sta oni ne mogu da nas zaraze? U Visegradskoj sam u toku trudnoce bila 3 puta i mogu sve najgore da kazem, pogotovo za Doc Dr Jelenu Dukanac Stamenkovic, koja je umislila da je Bog i batina. Jedna veoma neljubazna i nestrucna osoba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj primer trudnoce su mogli da uce u skolama jer je i bila za primer,dete zdravo,normalno, veliko.... u visegradsku sam otisla 12.01.2011 u 06h jer mi je pukao vodenjak, tu pocinje cela moja muka.... na stolu sam bila vec u 07h oko podne mi je ukljucena indukcija pa prekidana pa ukljucivana.... doktor koji mi je pratio trudnocu se nasao dezuran tog dana i mislila sam da imam srece sto je tako. bila sam planirana za carski rez posto sam nosila jako visoko dete ali doktor se predomislio jer je mislio da moze da me porodi normalno sto je bila najveca greska jer ja nisam dobijala napone vec samo bolove... molila sam ih da mi daju epidural, nudila pare za njega, nudila pare za carski rez ali niko nije hteo da me cuje rekli su mi da sam bezobrazna i da necu da saradjujem.... cak me je dr. milicevic zakljucao samu u boks i rekao " sad se sama poradjaj ja cu doci samo po dete a svi ostali nemoj da je neko usao kod nje"..... posle 20 sati porodjaja bilo je kasno za sve... rodila sam decaka koji je posle 2 sata hitno prebacen u tirsovu na aparate i jos uvek je tamo sa teskim ostecenjem mozga i nervnog sistema i koji nema nade da prezivi ...... nadam se da ce ovo neko da vidi i da sazna kako rade doktori u visegradskoj a oni ce za sve sto su ucinili platiti ili na sudu posto ih to ceka ili bogu kad budu dosli na ispovest.... moj vam je savet bezite odande sto pre mozete da vam se ne desi da placate skolu nekom kravologu koji je umislio da je bog. andrijana kamber

Ta tvoja prica mi je veoma dobro poznata, znam o cemu pricas i potpuno te razumem, zato gde god mogu pravim apel na Visegradsku da beze ljudi sto dalje...ko djavo od krsta. Najomrazenija mi je Dr Dukanac koji sam i tuzila, pa MI JE PRVO TUZBA BILA NEOSNOVANA, onda sam pisala zalbu, pa prilozila svu dokumentaciju, isla na prijem kod Predsednika suda casti i sad je opet aktivna tuzba protiv nje... Svim silama cu se boriti da je unistim... Tuzbu sam podnela pred Lekarskom komorom Srbije, a uskoro cu i krivicnu prijavu da podnesem, pa nek je ganjaju sa svih strana...Za dva dana su im umrle dve trudnice i dve bebe...to nije slucajno, nemojte mi reci da se desava... sto nas vise glasno bude reklo sta ima...to su vece sanse da se nadje krivac...Ja sam iznela sve sto imam da kazem i tuzila i dalje cu, ali necu dozvoliti da prodje nekaznjeno....tu sam za svaki kontak i dogovor....Mali andjeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a jbg sad, ne valja visegradska, ne valja front, ne valja ni jedna, pa daj onda da se poradjamo kod kuce!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dešavaju se strašne stvari u svakoj bolnici, ne samo kod nas, nego u čitavom svetu...ali žalosna je činjenica da ovde retko ko odgovara za svoje nepromišljene postupke. Dosta se laže i spletkari, i ne mogu se ni utvrditi tačne činjenice. To je ono čemu treba stati na put...ako neko napravi grešku da preuzme odgovornost i da odgovara bez obzira na posledice, jer je u pitanju život.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a jbg sad, ne valja visegradska, ne valja front, ne valja ni jedna, pa daj onda da se poradjamo kod kuce!

Ne kazem ja da i tamo nema dobrih doktora, ali posle svega sto mi se izdesavalo otisla sam na razgovor kod doktorke koja radi na neonatalnoj intezivnoj nezi u Tirsovoj bolnici i prvo sto mi je rekla da GAK VISEGRADSKU ne podnosi i da njihovo odeljenje najizmucenije bebe dolaze upravo odatle, zar ti to nesto ne govori, zasto skoro svaka beba koja je umrla - rodjena u Visegradskoj, malo ces naici na Narodni front, Gradsku bolnicu, Zemunsko porodiliste i Dragisu Misovic. Ako su te sekli za vreme porodjaja i posle usivali, kad god bih otisla kod ginekologa posle, samo je konstatoovano, vidim da se porodila u Visegradskoj... po tome kako su me isekli i kako usili...to isto i kazu mojoj mami koja se tamo porodila pre 21 godinu i meni koja sam se porodila prosle godine i mnogim drugim zenama koje znam i koje su se tamo poradjale...znaci da se tamo nista nije promenila ni posle 20 godina i da je sistem rada isti...Na otvorenost od 6 prstiju oni izvlace rukama bebu koja ima 3700gr...to po meni nije normalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na otvorenost od 6 prstiju oni izvlace rukama bebu koja ima 3700gr...to po meni nije normalno...

Bolest,idioti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najomrazenija mi je Dr Dukanac koji sam i tuzila, pa MI JE PRVO TUZBA BILA NEOSNOVANA, onda sam pisala zalbu, pa prilozila svu dokumentaciju, isla na prijem kod Predsednika suda casti i sad je opet aktivna tuzba protiv nje... Svim silama cu se boriti da je unistim...

Pomenuta doktorka Dukanac je bila moja stranka,jedna jako arogantna i drska zena <_< Tako da verujem da je i u svom poslu takva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.