Porodilište "Višegradska" - Beograd

odgovora

Objavljeno

moj primer trudnoce su mogli da uce u skolama jer je i bila za primer,dete zdravo,normalno, veliko…. u visegradsku sam otisla 12.01.2011 u 06h jer mi je pukao vodenjak, tu pocinje cela moja muka…. na stolu sam bila vec u 07h oko podne mi je ukljucena indukcija pa prekidana pa ukljucivana…. doktor koji mi je pratio trudnocu se nasao dezuran tog dana i mislila sam da imam srece sto je tako. bila sam planirana za carski rez posto sam nosila jako visoko dete ali doktor se predomislio jer je mislio da moze da me porodi normalno sto je bila najveca greska jer ja nisam dobijala napone vec samo bolove… molila sam ih da mi daju epidural, nudila pare za njega, nudila pare za carski rez ali niko nije hteo da me cuje rekli su mi da sam bezobrazna i da necu da saradjujem…. cak me je dr. milicevic zakljucao samu u boks i rekao “ sad se sama poradjaj ja cu doci samo po dete a svi ostali nemoj da je neko usao kod nje“….. posle 20 sati porodjaja bilo je kasno za sve… rodila sam decaka koji je posle 2 sata hitno prebacen u tirsovu na aparate i jos uvek je tamo sa teskim ostecenjem mozga i nervnog sistema i koji nema nade da prezivi …… nadam se da ce ovo neko da vidi i da sazna kako rade doktori u visegradskoj a oni ce za sve sto su ucinili platiti ili na sudu posto ih to ceka ili bogu kad budu dosli na ispovest…. moj vam je savet bezite odande sto pre mozete da vam se ne desi da placate skolu nekom kravologu koji je umislio da je bog. andrijana kamber

STRAŠNO!!!!!!!! ŽAO MI JE. REKLA BIH NEŠTO ALI NE ZNAM ŠTA. DRŽI SE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

ja sam u 24-toj nedelji i nosim devojcicu :) jako smo srecni ali mene takva frka hvata jer mi je prva beba i pojma nemam gde da se porodim. imam neku vezicu u visegradskoj i ja bih sa epiduralom ali nisam sigurna kako daju epidural tamo :( molim vas pomozite :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je uzas!!! Nazalost nisu vise retki ovi ovakvi primeri bahatosti, neodgovornosti, zlostavljanja, krsenja etike! Treba ih sve tuziti. Ja bih za pocetak pisala ministarstvu zdravlja, jeste da je ono i najkorumpiranije, kakvo ministarstvo i kakva vlada takav nam je i zdravstveni sistem, ali treba se boriti!

Jako mi je zao sto vam se ovako nesto desilo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I s muzem,mamom,sestrom,ma bilo kim na porodjaj,pa da vidite da li pred svedocima smeju tako da se ponasaju. Jako mi je zao sto ste tako prosli :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

molim vas ako neko ima nekog u tirsovoj neka pita za bebu andrijane kamber svaka informacija mi treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je strasno! Kako taj covek uvece zaspi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čitam ovo jezivo iskustvo sa porođaja i molim se da se ipak desi neko čudo i beba bude koliko-toliko u redu.

Želim i tebi, kao majci da izdržiš ove teške dane, da nađeš snagu i isteraš ovaj slučaj do kraja, na sudu da dobiješ zadovoljenje.

Mislim da je ovde u pitanju loša procena lekara u datom trenutku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:o :o :o :o :o :o

Ne mogu da verujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svi znate da sam se porodila 13.1.2011. u 01:50h. e citiram iskaz dr. milicevica komisiji: " PRVI PUT SAM SE SUSREO SA PACIJENTKINJOM DANA 21.1.2011. KADA SAM BIO DEZURAN IZMEDJU 20 I 21H PRIVUKLA ME JE VRISKA DOTICNE PACIJENTKINJE U BOKS 8 GDE SAM ZATEKAO BABICU VESNU ZIVKOVIC KOJA JE NADZIRALA PACIJENTKINJU; PORED BABICE ZATEKAO SAM I STUDENTE MEDICINE IZ INTERNATA. ZAPOCEO SAM RAZGOVOR SA PACIJENTKINJOM SA CILJEM DA JE UMIRIM, KOMUNIKACIJA JE BILA SKORO NEMOGUCA, PACIJENTKINJA JE ODBIJALA SARADNJU. POSLE PONOVNOG RAZGOVORA SA PACIJENTKINJOM I OBJASNJAVANJA POTREBNE NJENE SARADNJE U PORODJAJU BOI SAM ZADOVOLJAN KADA SAM OBAVESTEN OD STRANE BABICE NEPUNIH POLA SATA KASNIJE DA JE PACIJENTKINJA POCELA DA SARADJUJE, IAKO ZELIM DA NAGLASIM DA JE TOKOM BORAVKA U BOKSU 8 ISCUPALA CETIRI PUTA BRAUNILU IZ RUKE."

LJUDI KAKO SAM MOGLA DA SE SUSRETNEM SA NJIM 21.1.2011. KAD SAM SE PORADJALA 12.1.2011. OD 06H A PORODILA SE 13.1.2011. U 01:50H ??????????? TAJ DAN JE DOSAO SA POPODNEVNOM SMENOM!!!!!!!!!!!! I BILA SAM U BOKSU BROJ 9!!!!!!!!!!!!!!!!! TO JEW NJEGOVA ZVANICNA IZJAVA KOJU JE POTPISALA INSPEKTORKA MINISTARSTVA ZDRAVLJA ODELJENJA ZA ZDRAVSTVENU INSPEKCIJU I ZDRAVSTVENI NADZOR BRANKA NENADIC

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto još jedne osnove da se krivnično goni LAŽNA IZJAVA. Ali je moguće da će se izvući na to da je izvršena "permutacija" brojeva prilikom kucanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde je to izjavio?Kako ti je beba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sva tri puta sam se porodila u Visegradskoj i imam samo reci hvale za njih!!! Daju epidural, ali se placa, nekih 15 000. Medjutim, mozda ti je bolja varijanta da ides u neko manje, intimnije porodiliste gde ce moci da ti posvete vise paznje. Obzirom na to da ti je prva beba, trebace ti, ako nista, ono da te ohrabruju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tuzno i strasno, prosto mi je neverovatno da se ovo desi u porodilistu gde sam rodila svoje tri klinceze i u cije sam doktore mogla da se zakunem...Jezivo, jadna zena i jadna beba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

procitala sam Andrijanin komentar u novinama,da je inspekcija donela odluku da doktori nisu krivi za ovo sto se desilo

Nemam reci....dusa me boli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gospode boze,ne mogu da verujem da se ovo moze desavati...mislim da reci utehe ne postoje...nadajmo se da ce se ipak desiti neko cudo i dati vam snage...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema tih reci koje bi te mogle utesiti,ali ako ti imalo znaci sve smo uz tebe i molimo se da tvoje dete uspe ovo da prevazidje.I ja imam jako lose iskustvo iz Visegradske,necu da se ponavljam pisala sam o tome ali hvala Bogu i ja i dete smo izvukli zivu glavu.Posle 27 sati porodjaja onesvestila sam se a detetu je glava ostala da visi napolju,tek tad su se setili da mi pomognu.Vrhunac je bio sto je za svo to vreme jedna mlada babica flertovala preko telefona sa mojim muzem,a ja posle izlaska iz bolnice dobila infekciju koju sam jedva resila.Ne znam sta reci,ali mnogo je nas koje posle svega cutimo i oprostimo i zato se ovakve stvari i dalje desavaju a djubrad se izvuku.Svasta bi ja ovde jos napisala o njima ali nije za forum.Neka vam je Bog u pomoci i nadam se najboljem za tvoje dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boze ne mogu da verujem :(:(:( Toliko me je ganulo ovo sto sam procitala da nisam mogla da zaustavim suze. Ja sam u 34 nedelji i u ponedeljak 21.2 sam sa suprugom isla u Visegradsku da se raspitam o uslovima porodjaja i pobegla odande glavom bez obzira! Setali su nas od saltera do saltera i da ne nabrajam sta sve nisu radili. Sve u svemu 3 sata smo proveli tamo a da nista ni sa kim nismo razgovarali!

Svi smo uz tebe i nadamo se i molimo najboljem!!!

Treba ih pobiti sve i ne zaliti ni najmanje. Ako Vam bude trebala bilo kakva pomoc obratite nam se, sigurna sam da ce svi normalni pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno, jadna i majka i beba :( Izgleda da sam ja imala sa Visegradskom srece nego svi ostali zajedno o_O

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AKO IMA NEKI ADVOKAT KOJI BI POGLEDAO DOKAZE KOJE POSEDUJEM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam odlucila da se poradjam u Visegradskoj jer jedino tu postoji mogucnost prisustva oca. Moj doktor je dr. Petronijevic i idem po preporuci kod njega.... Valjda je drugacije kad imas nekog svog tamo pored sebe, a icicu na epi.... Nadam se najboljem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otac moze da prisustvuje i u Frontu i u gradskoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.