Porodilište "Višegradska" - Beograd

odgovora

Objavljeno

Ja sam se porodila 01.01.2010 i utisci su uglavnom o.k. Ja sam spustena u sobu nesto malo pre ponoci (u sobi je bilo 7 kreveta, svi puni :) ) ujutru je sestra dosla i naravno mi pomogla da ustanem i odem do wc, i mogu reci da su bile ljubazne. Medjutim sestre iz laktacije pa blagi uzas, nemam reci. Sta da kazem kada su mi dali otpusnu listu i moji dosli po mene (prijavili se dole) ja nisam htela da izadjem iz sobe zato sto mi niko nije pokazao kako da ispraznim svoje grudi UZAS, tada je dosla sestra (za dvno cudo ljubazna) i polako mic po mic mi objasnila kako to da uradim uspesno. Na porodjaju sam zaradila eserihiju, ali uglavnom su zaista bili o.k. I mogu reci da to sto sam bila u sobi sa tako puno zena mi je zaista pomoglo, sve osim mene su imale kuci po dvoje, troje a jedna cak cetvoro dece.

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima jedna mlada lekarka Cerovic - Popovic?

Da li je mozda neka od vas bila kod nje i kakva su vam iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima jedna mlada lekarka Cerovic - Popovic?

Da li je mozda neka od vas bila kod nje i kakva su vam iskustva?

Ja je ne znam, ali mogu sutra pozvati moju babicu pa je pitati. Ako ti pre toga niko ne bude napisao neko iskustvo vezano za pomenutu doktorku.

Ja sam se inace vodila kod dr Cetkovica i o.k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vazi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja je ne znam, ali mogu sutra pozvati moju babicu pa je pitati. Ako ti pre toga niko ne bude napisao neko iskustvo vezano za pomenutu doktorku.

Ja sam se inace vodila kod dr Cetkovica i o.k

Da li si mozda pitala? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, moze li neko da mi napise sta sve treba za TORBU za Visegradsku??? Pliiiiz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čekam da mi se drugarica javi ona se porađala tamo pa ti pišem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Barbarice ja sam se tamo poradjala 2 puta i oba puta je bila druga prica, prvi put sam unela celu putnu torbu stvari,

II put sam morala na sred hodnika da povadim sve ,

i samo najosnovnije citaj

PESKIR, SAPUN, PLAST CASA ZA VODU, CET ZA ZUBE,SPAVACICA, PAPUCE TOALET PAPIR, ULOSCI, KNJIZICA, LK, UPUT

da ponesem u kesi, SVE OSTALO CE VAM DONETI SUPRUG KADA BUDETE PREBACENI U SOBU , znaci nista mob, voda , novcanik..nista nista nista

ako nisi daleko prosetaj ima okacen spisak dole u holu na prijemnom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dokumenta

zdravstvena knjizica,

licna karta,

uput za porodiliste,

krvna grupa na sadasnje prezime,

krvna slika i urin,

poslednji uzv i ctg,

vaginalni i cervikalni bris.

Mada ti je dovoljno I zdravstvena knjizica, licna karta, I uput za porodiliste

mrezasti ulosc 1 pakovanja a posle da ti donose po potrebi *oko 3 pakovanja ukupno

pribor za licnu higijenu

veliki peskir

papuce

wc papir

voda I keks

ovo sve trebalo bi poneti kad krenes u porodiliste a ostatak stvari ti naknadno donosi suprug ili ko ti bude dolazio.

Ovo je bilo za njen porođaj a ona se porodila pre godinu dana i 3 meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve anchi sto si napisala samo vodu i keks nema sanse da unese, jer nju na prijemu dole skoro pa pretresaju, od one sestre ne mozes nista da sakrijes, i vodi je pravo u pripremu, tamo uzimaju kesu stavljaju u kasetu i zakljucavaju kada se porodjaj zavrsi , na kolica daju ti kesu i voze u sobu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E tu kesu je i ona pominjala. Ali si ti u pravu, najbolje je da vidi spisak lično ili da se javi neka "skorašnja" porodilja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala drage u svakom slucaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, moze li neko da mi napise sta sve treba za TORBU za Visegradsku??? Pliiiiz...

Barbarice, ne znam da li ti je vec kasno za odgovor, ja sam pre 15 dana izasla iz bolnice, porodila sam se u Visegadskoj, torbu celu unosis, i ne pricas sta imas u njoj, sta njih briga sta si ti ponela, a ponesi uloske obavezno, nalaze sto su ti pisale vec da ne ponavljam (ako treba da ponivim pisi mi), sapun, peskir, toalet papir, spavacicu (kad isprljas njihovu na porodjaju da mozes da se presvuces), i ostalo sta ti zelis i mislis da ti treba od stvari za higijenu. Torba ide sa tobom, jedino na prijemu u salu za porodjaje ti uzimaju telefon i pare (ako poneneses a ne trebaju ti), i stavaljaju u kesicu sa tvojim imenom pa u kasetu zakljucaju i kad te izvedu iz sale vrate ti. Mozda ce ti traziti i pampers, nekome traze jedno pakovanje, a nekome ne, meni su trazili, ali to nakon porodjaja, moze i muz da ti donese ako budu trazili. Ako te jos nesto zanima pisi, ja sam ti sveza :))). Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve anchi sto si napisala samo vodu i keks nema sanse da unese, jer nju na prijemu dole skoro pa pretresaju, od one sestre ne mozes nista da sakrijes, i vodi je pravo u pripremu, tamo uzimaju kesu stavljaju u kasetu i zakljucavaju kada se porodjaj zavrsi , na kolica daju ti kesu i voze u sobu.

ijuuu! ja kao da sam se poradjala u nekoj drugoj visegradskoj! :o doduse, imala sam svog dr, koji me je sacekao, nisam imala kontakta sa sestrama (ili se secam) na prijemu, sve do pripremne sobe. tamo sam unela sve sto sam ponela, a ja sam imala jednu kesu za porodjaj (sad mi sve smesno, kao da mi je na porodjaju nesto terbalo, majko moja, samo da rodim i ajd zdravo :) ), kesu za posle, za lezanje, i kesu za mene i bebu za izlazak... covece, niko mI nije pogledao kesu Ili nesto, jok, ja posla u gacama da se poradjam :D

e jeste da je mm prisustvovao porodjaju, pa smo zato bili u porodjajnom apartmanu, ali da li je moguce da sam ja iznenadjena kako je sve bilo FENOMENALNO, covece, ili mi je dr legenda, ili sam imala ludu, ludu srecu... meni je i Babica bila fenomenalna, a prvi put je videla, sem nje, dr i anesteziologa mi niko nije dOlazio, gledao me... jeste da Je bIo uskrs, ali ne verujem koja razlika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JoJ, vidim ni mobilne ne daju... a ja telefonirala dok sam lezala, jer sam imala epidural, pa ona 2h posle porodJaja, kad je mm otisao (e to je morao da ode, nisu dali da ostane skroz), ja bila na tel. sve vreme... jao, ne verujem!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj primer trudnoce su mogli da uce u skolama jer je i bila za primer,dete zdravo,normalno, veliko.... u visegradsku sam otisla 12.01.2011 u 06h jer mi je pukao vodenjak, tu pocinje cela moja muka.... na stolu sam bila vec u 07h oko podne mi je ukljucena indukcija pa prekidana pa ukljucivana.... doktor koji mi je pratio trudnocu se nasao dezuran tog dana i mislila sam da imam srece sto je tako. bila sam planirana za carski rez posto sam nosila jako visoko dete ali doktor se predomislio jer je mislio da moze da me porodi normalno sto je bila najveca greska jer ja nisam dobijala napone vec samo bolove... molila sam ih da mi daju epidural, nudila pare za njega, nudila pare za carski rez ali niko nije hteo da me cuje rekli su mi da sam bezobrazna i da necu da saradjujem.... cak me je dr. milicevic zakljucao samu u boks i rekao " sad se sama poradjaj ja cu doci samo po dete a svi ostali nemoj da je neko usao kod nje"..... posle 20 sati porodjaja bilo je kasno za sve... rodila sam decaka koji je posle 2 sata hitno prebacen u tirsovu na aparate i jos uvek je tamo sa teskim ostecenjem mozga i nervnog sistema i koji nema nade da prezivi ...... nadam se da ce ovo neko da vidi i da sazna kako rade doktori u visegradskoj a oni ce za sve sto su ucinili platiti ili na sudu posto ih to ceka ili bogu kad budu dosli na ispovest.... moj vam je savet bezite odande sto pre mozete da vam se ne desi da placate skolu nekom kravologu koji je umislio da je bog. andrijana kamber

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strašna priča, hvala što si svoje tužno iskustvo podijelila sa nama.

Riječi utjehe nemam...tužno, tužno, tužno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno strašno. Ne znam šta da kažem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta da kazem...uzasno je sta rade! Nisu ni svesni koliku odgovornost imaju a ponasaju se najblaze receno bahato.Doktori su sve manje doktori a sve vise hladnokrvne ub..e ... CAST RETKIM IZUZECIMA

Zelim ti puno snage u predstojecoj borbi!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, jeza me prođe.... ne mogu da dam ikakav komentar :( zar je moguće? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitam se zbog čega se doktori tako nehumano ponašaju prema porodiljama i pacijentima. Kakve su to ličnosti, ljudi? Nikada ih nisam doživljavala kao humane i plemenite ljude, pre bih mogla da kažem da su arogantni, nadmeni i drski. I, iako im posao deluje posebno humano, oni su tu da leče, ipak ga oni obavljaju kao što se obavlja bilo koji zanat, ali to im ne zameram. Mogu da razumem da greše, imaju propuste, ljudi su i samim tim ne mogu da budu svemogući, međutim, ne mogu da razumem da ignorišu, vređaju i psihički maltretiraju ženu koja se porađa. Zašto nisu uradili carski rez? Nisu verovali ženi da ne može da se porodi, već su je proglasili za razmaženu, bezobraznu...

Mislim da je nešto opasno trulo u našem zdravstvu. Hoće li se iko pozabaviti tim problemima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jako mi je zao sto si ovako prosla...i ovo je strasna prica...nadam se da ces da istrajes u borbi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno, nemam reci, kuda ide ovaj svet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj primer trudnoce su mogli da uce u skolama jer je i bila za primer,dete zdravo,normalno, veliko.... u visegradsku sam otisla 12.01.2011 u 06h jer mi je pukao vodenjak, tu pocinje cela moja muka.... na stolu sam bila vec u 07h oko podne mi je ukljucena indukcija pa prekidana pa ukljucivana.... doktor koji mi je pratio trudnocu se nasao dezuran tog dana i mislila sam da imam srece sto je tako. bila sam planirana za carski rez posto sam nosila jako visoko dete ali doktor se predomislio jer je mislio da moze da me porodi normalno sto je bila najveca greska jer ja nisam dobijala napone vec samo bolove... molila sam ih da mi daju epidural, nudila pare za njega, nudila pare za carski rez ali niko nije hteo da me cuje rekli su mi da sam bezobrazna i da necu da saradjujem.... cak me je dr. milicevic zakljucao samu u boks i rekao " sad se sama poradjaj ja cu doci samo po dete a svi ostali nemoj da je neko usao kod nje"..... posle 20 sati porodjaja bilo je kasno za sve... rodila sam decaka koji je posle 2 sata hitno prebacen u tirsovu na aparate i jos uvek je tamo sa teskim ostecenjem mozga i nervnog sistema i koji nema nade da prezivi ...... nadam se da ce ovo neko da vidi i da sazna kako rade doktori u visegradskoj a oni ce za sve sto su ucinili platiti ili na sudu posto ih to ceka ili bogu kad budu dosli na ispovest.... moj vam je savet bezite odande sto pre mozete da vam se ne desi da placate skolu nekom kravologu koji je umislio da je bog. andrijana kamber

Ovo da ide u novine!Ne mogu da verujem da su te zakljucali u boks!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj primer trudnoce su mogli da uce u skolama jer je i bila za primer,dete zdravo,normalno, veliko…. u visegradsku sam otisla 12.01.2011 u 06h jer mi je pukao vodenjak, tu pocinje cela moja muka…. na stolu sam bila vec u 07h oko podne mi je ukljucena indukcija pa prekidana pa ukljucivana…. doktor koji mi je pratio trudnocu se nasao dezuran tog dana i mislila sam da imam srece sto je tako. bila sam planirana za carski rez posto sam nosila jako visoko dete ali doktor se predomislio jer je mislio da moze da me porodi normalno sto je bila najveca greska jer ja nisam dobijala napone vec samo bolove… molila sam ih da mi daju epidural, nudila pare za njega, nudila pare za carski rez ali niko nije hteo da me cuje rekli su mi da sam bezobrazna i da necu da saradjujem…. cak me je dr. milicevic zakljucao samu u boks i rekao “ sad se sama poradjaj ja cu doci samo po dete a svi ostali nemoj da je neko usao kod nje“….. posle 20 sati porodjaja bilo je kasno za sve… rodila sam decaka koji je posle 2 sata hitno prebacen u tirsovu na aparate i jos uvek je tamo sa teskim ostecenjem mozga i nervnog sistema i koji nema nade da prezivi …… nadam se da ce ovo neko da vidi i da sazna kako rade doktori u visegradskoj a oni ce za sve sto su ucinili platiti ili na sudu posto ih to ceka ili bogu kad budu dosli na ispovest…. moj vam je savet bezite odande sto pre mozete da vam se ne desi da placate skolu nekom kravologu koji je umislio da je bog. andrijana kamber

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.