Porodilište "Višegradska" - Beograd

odgovora

Objavljeno

Drage mame! Kakvo je trenutno stanje sa epiduralom u Visegradskoj? Da li se ranije dogovara sa anestezilogom,da li se placa? I kakva je procedura sa prisustvom oca na porodjaju?

Objavljeno

Pisala sam u prethodnom postu svoje iskustvo, kao i na temi Tate na porodjaju. Porodila sam se pre 8 dana u Visegradskoj. Epidural se ne placa i ne moras dogovarati nista unapred, potrebno je samo da imas sveze rezultate (ne starije od 7 dana). Ako zelis nekog anesteziologa i ugovoris unapred, to se placa, ali ne znam koliko. 

Objavljeno

Pozdrav. da li neko ima sveza iskustva ili info o tome koliko kostaju sobe na 4sp i kako do njih? Da li treba vijati nekoga ili mozes samo da se izjasnis i da platis ako zelis? Hvala

Objavljeno

Ne placaju se sobe na 4. spratu, samo apartmani. Cetvrti sprat je sprat na kome bebe nisu sa mamama sve vreme, a na trecem je bejbi frendli. Mene su krenuli automatski da voze na cetvrti, pa sam ja trazila da budem na trecem jer sam zelela da budem sa bebom. Tako da nije nikakav problem da se dobije soba tamo.

Objavljeno

Porodila sam se u Visegradskoj pre skoro 2 godine. Trudnocu sam vodila privatno , kod poznatog dr (privatna ordinacija u centru grada, nacelnik klinike.Cene bezobrazno visoke za uslugu koju pruzaju.Zakazes termin , ali svakako cekas do 1,5h u ordinaciji da dodjes na red.Ordinacija prepuna, zakazuju vise nego sto mogu da prime .Dr ne govori mnogo , tako da unapred moras pripremiti pitanja ukoliko zelis nesto da saznas.Lezala sam na 10dana pre zakazanog carskog reza na odeljenju visoko rizicne trudnoce.Uslovi katastrofalni (kupatilo , dusek , higijena...)Sestre smrknute , drske i nezainteresovane.

Carski rez zakazan za 9:30 (za taj terin se i pripremam), ali je ujutru pomeren za 8:00 , bukvalno me je sestra poterala u salu , drsko i neljubazno (za ime boga sta cekam zasto se nisam spremila).A onda je dosla operaciona (pripremni blog).Za divno cudo , kao da sam se nasla u drugom svetu.Veseli , nasmejani , ljubazni...U sali divna dr anesteziolog , mlada,nasmejana, ljubazna,pricljiva...Trenuci sa njom su bili jedini divni za sve vreme provedeno u bolnici.

Moja beba se rodila.Vracaju me na odeljenje carskih rezova .Gde pocinje pravi horor.Ne mogu da se dogovore ko ce da me prebaci sa operacionog stola na krevet.Raspravljaju nadamnom njih 4 i na kraju kaze " Hajde ,idemo na tri , imas srece sto si mrsava pa cemo te prebaciti, da nisi ne znam sta bi (ja imam 46kg u tom momentu ).Jesam , osetljiva sam , ali zar u tim i takvim trenucima nisu svi osetljivi.27h sam lezala bez da je iko usao da vidi kako sam ,osim kada su menjali boce za infuziju.U tom mom okretanju po krevetu  i pokusaju da dohvatim maramice ,okrenem se na drugu stranu , slucajno naleti sestra i izdere se zasto se pomeram.Kateter ispadao 3 puta dok ga na kraju nisam iscupala sama jer su bolovi bili grozni.Mokra sam lezala bar 12h, pozalim se sestri kaze sada cu se vratiti , i nije se uopste vratila.Kada je fiziatar dosao konacno da mi pomogne da ustane, tesko je bilo ustati ,ja joj kazem "nemojte me terati , moram polako , ako se srusim pascu na vas" , a na to ona ce meni "pa sta ti mislis da cu ja da dozvolim da me srusis , ja cu se izmaci pa ti padaj"Posle tih reci , nisam ni zelela da ustanem.Da li trabam napomenuti da sam boce sama iskljucivala kada su iscurele ( zavrsila sam medicinsku skolu ,ali nisam se bavila tim poslom),a kada bi to sestre videle vikale bi na mene zasto sam to radila.Debela mlada sestra koja je delila terapiju je pravi primer nesretne , isfrustrirane i ljubomorne zene.Terapiju daje s vrata.Od njenih uboda posle 5 dana provedenih na odeljenju izasla sam modra i vise mi je trajao oporavak od injekcija nego od carskog reza.Nazvala me je drskom i bezobraznom zato sto nisam htela da joj dozvolim da me ubode ponovo na nacin njoj svojstven.Kada vise nisam mogla da trpim njen bezobrazluk , izdrala sam se na nju i onda je tek popustila.Sestre koje donose bebe su jezive.Grube i drske.Moj muz je po preuzimanju bebe bio toliko zanesen da je zaboravio da izvadi sestri poklon .Ona mu je predala bbu , krenula u lift i jos jednom se vratila da mu pokaze "podseti ga " :) da izvadi zaboravljeno.Kaze "Ako beba place dobro prodrmusajte nosilju i pocne da drmusa kao da je u njoj glavica kupusa.Glavna sestra je tek posebna prica.Cimerku koja je rodila u 20.godini vredjala je kad god bi je videla( sta joj to treba, zna li koliko joj je godina, one stvari znas da radis ...) Da mi je ovo sve neko pricao ja verovala ne bih.OBicno zene imaju iskustva predivna i super prodju.Blago takvima, one i nemaju svest o trudnoci , porodjaju i koliko su ugrozene u tim momentima.Moj dr me je obisao 2 puta , onako neobavezno.Carski dobro prosao , rana je bila suva, bolove nisam imala, koza na stomaku je uklonjena tokom operacije ,tako da sa te strane sve je dobro proslo.

Sledeci put ako bih se odlucila, mnogo bih pametnije osmislila sve.Iako smo sve toliko unapred mislili , mogli sve da ispratimo finansijski ... jedno je promaklo"Nismo racunali na ljudski faktor"Sve ove stvari nisam mogla ocekivati , zapravo nisam znala da covek moze biti gori od ma kakve zveri.

Zato , drage moje , ako imate svest o tome sta vas ceka svaka vam cast , a vi koje nemate svest ( a nema ih 80% od onih koje sam ja srela, veruju da su predodredjene da radjaju u bolu i ne pokusavaju drugacije ) iskreno mi vas je zao.I zelim vam svu srecu u trenucima kada vam je sreca jedino preostaje.

Objavljeno

Ima li nekih novih izvestaja iz Visegradske?

Objavljeno

Ja kad pomislim na Višegradsku i ljude koji tamo rade, toplo mi je oko srca. Znam da ima žena koje su imale loša iskustva, moje je predivno. 

Objavljeno

I mene isto zanima da li ima neko sveza iskustva iz visegradske. Prvi porodjaj u frontu pa nesto razmisljam da drugi bude u visegradskoj, nesto se nadam da je tamo bolje :)

pozdrav svima i hvala unapred na pomoci..

Objavljeno

Porodila sam se u Visegradskoj pre skoro 2 godine. Trudnocu sam vodila privatno , kod poznatog dr (privatna ordinacija u centru grada, nacelnik klinike.Cene bezobrazno visoke za uslugu koju pruzaju.Zakazes termin , ali svakako cekas do 1,5h u ordinaciji da dodjes na red.Ordinacija prepuna, zakazuju vise nego sto mogu da prime .Dr ne govori mnogo , tako da unapred moras pripremiti pitanja ukoliko zelis nesto da saznas.Lezala sam na 10dana pre zakazanog carskog reza na odeljenju visoko rizicne trudnoce.Uslovi katastrofalni (kupatilo , dusek , higijena...)Sestre smrknute , drske i nezainteresovane.

Carski rez zakazan za 9:30 (za taj terin se i pripremam), ali je ujutru pomeren za 8:00 , bukvalno me je sestra poterala u salu , drsko i neljubazno (za ime boga sta cekam zasto se nisam spremila).A onda je dosla operaciona (pripremni blog).Za divno cudo , kao da sam se nasla u drugom svetu.Veseli , nasmejani , ljubazni...U sali divna dr anesteziolog , mlada,nasmejana, ljubazna,pricljiva...Trenuci sa njom su bili jedini divni za sve vreme provedeno u bolnici.

Moja beba se rodila.Vracaju me na odeljenje carskih rezova .Gde pocinje pravi horor.Ne mogu da se dogovore ko ce da me prebaci sa operacionog stola na krevet.Raspravljaju nadamnom njih 4 i na kraju kaze " Hajde ,idemo na tri , imas srece sto si mrsava pa cemo te prebaciti, da nisi ne znam sta bi (ja imam 46kg u tom momentu ).Jesam , osetljiva sam , ali zar u tim i takvim trenucima nisu svi osetljivi.27h sam lezala bez da je iko usao da vidi kako sam ,osim kada su menjali boce za infuziju.U tom mom okretanju po krevetu  i pokusaju da dohvatim maramice ,okrenem se na drugu stranu , slucajno naleti sestra i izdere se zasto se pomeram.Kateter ispadao 3 puta dok ga na kraju nisam iscupala sama jer su bolovi bili grozni.Mokra sam lezala bar 12h, pozalim se sestri kaze sada cu se vratiti , i nije se uopste vratila.Kada je fiziatar dosao konacno da mi pomogne da ustane, tesko je bilo ustati ,ja joj kazem "nemojte me terati , moram polako , ako se srusim pascu na vas" , a na to ona ce meni "pa sta ti mislis da cu ja da dozvolim da me srusis , ja cu se izmaci pa ti padaj"Posle tih reci , nisam ni zelela da ustanem.Da li trabam napomenuti da sam boce sama iskljucivala kada su iscurele ( zavrsila sam medicinsku skolu ,ali nisam se bavila tim poslom),a kada bi to sestre videle vikale bi na mene zasto sam to radila.Debela mlada sestra koja je delila terapiju je pravi primer nesretne , isfrustrirane i ljubomorne zene.Terapiju daje s vrata.Od njenih uboda posle 5 dana provedenih na odeljenju izasla sam modra i vise mi je trajao oporavak od injekcija nego od carskog reza.Nazvala me je drskom i bezobraznom zato sto nisam htela da joj dozvolim da me ubode ponovo na nacin njoj svojstven.Kada vise nisam mogla da trpim njen bezobrazluk , izdrala sam se na nju i onda je tek popustila.Sestre koje donose bebe su jezive.Grube i drske.Moj muz je po preuzimanju bebe bio toliko zanesen da je zaboravio da izvadi sestri poklon .Ona mu je predala bbu , krenula u lift i jos jednom se vratila da mu pokaze "podseti ga " :) da izvadi zaboravljeno.Kaze "Ako beba place dobro prodrmusajte nosilju i pocne da drmusa kao da je u njoj glavica kupusa.Glavna sestra je tek posebna prica.Cimerku koja je rodila u 20.godini vredjala je kad god bi je videla( sta joj to treba, zna li koliko joj je godina, one stvari znas da radis ...) Da mi je ovo sve neko pricao ja verovala ne bih.OBicno zene imaju iskustva predivna i super prodju.Blago takvima, one i nemaju svest o trudnoci , porodjaju i koliko su ugrozene u tim momentima.Moj dr me je obisao 2 puta , onako neobavezno.Carski dobro prosao , rana je bila suva, bolove nisam imala, koza na stomaku je uklonjena tokom operacije ,tako da sa te strane sve je dobro proslo.

Sledeci put ako bih se odlucila, mnogo bih pametnije osmislila sve.Iako smo sve toliko unapred mislili , mogli sve da ispratimo finansijski ... jedno je promaklo"Nismo racunali na ljudski faktor"Sve ove stvari nisam mogla ocekivati , zapravo nisam znala da covek moze biti gori od ma kakve zveri.

Zato , drage moje , ako imate svest o tome sta vas ceka svaka vam cast , a vi koje nemate svest ( a nema ih 80% od onih koje sam ja srela, veruju da su predodredjene da radjaju u bolu i ne pokusavaju drugacije ) iskreno mi vas je zao.I zelim vam svu srecu u trenucima kada vam je sreca jedino preostaje.

hahahahahahhah pa ovo kao da je za seriju hahahahahha e ako ti je bilo tako ja skidam kapu za prezivljeni talas zvani “porodi se i krsti”

Objavljeno

Koliko ukupno je žena po sobama? Nadam se da se neko skoro porađao, pa ima sveže informacije.

Objavljeno

Koliko ukupno je žena po sobama? Nadam se da se neko skoro porađao, pa ima sveže informacije.

Porodila sam se u avgustu. Bila sam na 4.spratu i sobe su dvokrevetne a na trecem spratu ima u sobi i do 8 zenica tako sam cula

.Naja. voli ovo

Objavljeno

Na trecem ima osmokrevetnih, ali ima i trokrevetnih soba.

.Naja. voli ovo

Objavljeno

Pozdrav svima! Snaja moja se porodila pre mesec dana u Visegradskoj i uzasno iskustvo je imala. Beba karlicno okrenuta a prirodno je poradjali. Jako se namucila, otvarala se deset sati, ni indukciju joj nisu dali a kamoli epidural. Nisu sva iskustva ista, ocigledno. Srecno svima!

Objavljeno

Zdravo mame I buduce mame,koliko sam razumela iz vasih postova najbolje je na tom 4.spratu koji je renoviran i gde su sobe dvokrevetne.Jel tamo idu sve porodilje ili samo one koje su se porodile prirodno,posto ja ne znam dal cu morati cr?KAkvi su apartmani I koja ima je cena I koliko unapred treba da se rezervisu?Da li ima neko ko se skoro porodio pa da podeli sa nama svoja iskustva?JA sam se pre 7 godina poradjala u Visegradskoj,ali od tad su se mnoge stvari promenile.Pozdrav!

Objavljeno

Na cetvrtom spratu nije bejbi frendli, na trecem jeste. Na oba sprata smestaju zene koje su se porodile prirodno. Na 4. jeste kupatilo na svaku sobu, ali nije uopste toliko bolje nego na trecem, higijena je uzas. Za apartmane ne znam cenu, sobe su obicne, imaju tv, i posete su dozvoljene u sobi, sto nije slucaj s drugim sobama.

Katarina1983 voli ovo

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.

Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.

Prijavite se

• Članovi/članice na temi   0 članova

No registered users viewing this page.

• Šta smem a šta ne smem da jedem u trudnoći?
      Započeo/la Milena1984 · Objavljeno
      A ovako se i inače hraniš?
    • Šta smem a šta ne smem da jedem u trudnoći?
      Godinama imam isti obrazac ponašanja kad je u pitanju hrana - jedem i pijem uvek u isto vreme, ne osećam glad i hranim se, uglavnom, ugljenim hidratima. Međutim, da li je to iz glave ili šta, od kako sam ušla u 6. nedelju imam nalete gladi i uvek je to želja za nečim slanim! Najzad, najsmešnije mi je što mi je dovoljna samo mala količina nečega i kao okrepljena sam! Jasno mi je da je još jako rano donositi bilo kakve zaključke i da je u ovom momentu sve više nego neizvesno, ali, s obzirom na to da je do skoro doručak za mene bio nemoguča misija, sklona sam da verujem da se bebac već pita. Inače, ja sam zagovornik one teze - jedi ono što ti prija. Naravno, ne treba preterivati ni u čemu i ne treba se daviti brzom i nezdravom hranom, ali, treba ispoštovati cravings.
    • VTO - procesi
      Započeo/la Пилче · Objavljeno
      Dobro dosla na forum i u ovu kratku ludnicu nazvanu VTO. U ovome sam preko 10 god iskustva na pretek.  Prvo bitno je da si se osvestia da treba vto na vreme i da nije bauk kao sto nije ni dokumentacija.    https://rfzo.rs/index.php/osiguranalica/vto na ovom sajtu tacno objasnjeno kako i sta ti treba od analiza i tebe i supruga. Ja nisam tvoj sistem osiguranja pa neko vise mora da te uputi a smatram da tvoj ginekolog treba vec da zna nesto vise o tome.    Pitanje za klinike ,ni u jednoj od njih nisam bila. Ali znam dobro price o Ireni Bujas i bas dosta ljudi kod nje uspevalo imam i licno drugaricu koja posle Srbije dva puta ,pa posle praga dva puta otisla kod Bujas i dobila dva divna klinca. Za nju nisam cula ruzne reci za sad. Ona ti je ucenica poznate Kopitovic doktorke tako da ima dobrog mentora u nastavku svoje uspesne karijere. Pisi sta zelis jos te interesuje? 
    • VTO - procesi
      Započeo/la Iwka · Objavljeno
      hvala ti Pilce! 
        cenim! Svakom odgovor znaci :-) za Bujas sam Cula isto puno lepih stvari, mislim da cu pratiti trag Kopitovickinih ucenika ipak, pa u privatne vode za njima :-*
    • Trudnice posle 35-te godine
      Ja sam trudna prvi put u 35-oj - danas sam ušla u 6. nedelju. Do juče su jedino po malo bolne i blago veće grudi bile jedina promena, međutim od juče kreće pospanost, blagi naleti mučnine-gladi-ne gladi. I, evo već drugi dan - pre podne imam osećaj da ne mogu da zadržim oči otvorene, da će mi se golub smestiti u usta ako ne pripazim sa zevanjem, sve mi je teško, troma sam, inertna, a onda, od popodnevnih sati skoro ništa. Na momente se zapitam da li umišljam, pa se onda zabrinem što simptomi tako nestanu odjednom, pa mi je onda muka..i tako u krug. Trudnoća posle 35., ali, verujem i do tada - strah.
  • Teme