Zanimanje

odgovora

Objavljeno

Za poslednjih deset godina radila sam kao konobarica, kucna pomocnica, prevodilac, bebi siterka, trgovac i sve vreme dajem casove engleskog osnovcima i srednjoskolcima. Svasta jel da? :D

Tako se mi snalazimo i pored diplome :)

Ja takodje drzim sacove engleskog jezika i informatike za pocetnike, prevodim, pisem sastave, diplomske, maturske, cuvala sam decu, sada cuvam svoje, nekada idem nocu na farmu pilica da utovaram 2000 pilica u transportne gajbe, kuvala ajvar pa prodavala i tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako se mi snalazimo i pored diplome :)

Ja takodje drzim sacove engleskog jezika i informatike za pocetnike, prevodim, pisem sastave, diplomske, maturske, cuvala sam decu, sada cuvam svoje, nekada idem nocu na farmu pilica da utovaram 2000 pilica u transportne gajbe, kuvala ajvar pa prodavala i tako.

Zanimljivo! Koliko placaju za taj utovar pilica? I zasto se to radi nocu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam se bas rastuzila, kaze meni snaha, njena drugarica zavrsila faks i trazi posao da cisti jos jedan kafic (jedan vec cisti) jer ne moze naci posao :(:(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam po zanimanju geometar.Inace ne znam nista da radim,nikada nisam ni dana radila i bas se osecam beskorisno.Mada kad bih morala,mislim da bih se dobro snasla.Ne znam sta je sa mnom,ja sam neki izrod iz porodice,svi nesto rade samo ja nista.Ponekad se osecam bzv zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CICANA cime se bavi tm?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CICANA cime se bavi tm?

mm i dever imaju svoj auto servis,tacnije drze reglazu.Tm sigurno poznaje njih i zna gde su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde drze servis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanimljivo! Koliko placaju za taj utovar pilica? I zasto se to radi nocu?

Jedan utovar - jedno zivo pile. A nocu stize kamion, ne znam zasto...valjda sto su koke mirnije u mraku, pa im pogasimo skoro sva svetla, hvatamo ih u mtaku, klizemo se u njihovom izmetu i udisemo miomiris amonijaka :)

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedan utovar - jedno zivo pile. A nocu stize kamion, ne znam zasto...valjda sto su koke mirnije u mraku, pa im pogasimo skoro sva svetla, hvatamo ih u mtaku, klizemo se u njihovom izmetu i udisemo miomiris amonijaka :)

Veselo ;) I koliko se to placa? cekaj, 2000 komada? Koliko je to vremenski?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veselo ;) I koliko se to placa? cekaj, 2000 komada? Koliko je to vremenski?

Jedno vece utovarimo oko 2000 - 5000 kom, zavisi da li ima 1 ili 2 kamiona, To je sat i po ili tri sata. Za to jedno vece dobijemo jedno "pile" od 3kg, a mesecno odradim to 5-7 puta. Kada covek nema para onda je ovo dobar nacin da donese kuci meso :)

Jeste da mi ruke posle drhte od bolova, pilici klucaju i udaraju, krsta mi otpadnu i jurim da se istusiram, ali mi nikad nije bilo tesko raditi takve stvari ako se isplati.

Sada ganjam posaao koji mogu raditi od kuce, ili bar da ne putujem daleko, posto nemam auto. Uz sve to, upisujem petu godinu na faksu, master, pa se nadam da se se i meni jednog dana otvoriti neka vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem da hoce jer takvi kao ti zasluzuju mnogo bolje. Zelim ti sav uspeh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za poslednjih deset godina radila sam kao konobarica, kucna pomocnica, prevodilac, bebi siterka, trgovac i sve vreme dajem casove engleskog osnovcima i srednjoskolcima. Svasta jel da? :D

Ivana bravo....dobar primer deci..najbolji ;)

Jeste :) Meni je to super. Postujem raznovrsno radno iskustvo. To je dokaz da se osoba ne boji ni jednog posla i ostavlja opsti utisak sposbnosti.

I naravno potpisujem yelenu...

Tako se mi snalazimo i pored diplome :)

Ja takodje drzim sacove engleskog jezika i informatike za pocetnike, prevodim, pisem sastave, diplomske, maturske, cuvala sam decu, sada cuvam svoje, nekada idem nocu na farmu pilica da utovaram 2000 pilica u transportne gajbe, kuvala ajvar pa prodavala i tako.

Ninuška...i tebi bravo....

Biću OT ali je nažalost sve manje onih 'koji hoće da 'rade'...i mene čeka svašta-nešto novo da 'učim da radim'....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem da hoce jer takvi kao ti zasluzuju mnogo bolje. Zelim ti sav uspeh.

Hvala, lepo je kada osetim podrsku. Ja sam prestala da se bacam u depresije, muz donese kuci 16.000 i ja se radujem....moram tako da ne poludimo, a pocela sam i da verujem da sam sposobna da zaradjujem dobro i da cu izgraditi lep zivot.

Jer sve sto zelimo je u nama, samo treba nabaciti osmeh i krenuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana bravo....dobar primer deci..najbolji ;)

I naravno potpisujem yelenu...

Ninuška...i tebi bravo....

Biću OT ali je nažalost sve manje onih 'koji hoće da 'rade'...i mene čeka svašta-nešto novo da 'učim da radim'....

Puno mladih oko mene finansiraju roditelji ili neki sumnjivi izvori, i uopste ih ne zanima rad, samo se zabavljaju i uzivaju. Ok, i ja bih tako, ali mislim da bih i onda nesto radila, radi sebe, i da se iskljucim iz svakodnevice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam se bas rastuzila, kaze meni snaha, njena drugarica zavrsila faks i trazi posao da cisti jos jedan kafic (jedan vec cisti) jer ne moze naci posao :(:(:(

Nani to je strasno, ali nije tuzno. Divno je sto osoba koja je zavrsila faks hoce da cisti i ne stidi se rada. Takve osobe sigurno uspevaju u zivotu. Znam masu njih u Srbiji koji su zavrsili fakultete , zive sa mamom i tatom i vicu "Ne mogu da nadjem posao u struci" . E pa znas sta, trazi neki drugi posao, samo radi. Nema mi nista gore od neradnika.

Zato sto ja uvek nesto radim, da li od kuce, da li ovako ili onako. A nemam uvek bas finansijsku potrebu za radom, a da nemam da jedem ili slicno i kopala bih kanale. Smatram da nije sramota raditi,sta god to bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno vece utovarimo oko 2000 - 5000 kom, zavisi da li ima 1 ili 2 kamiona, To je sat i po ili tri sata. Za to jedno vece dobijemo jedno "pile" od 3kg, a mesecno odradim to 5-7 puta. Kada covek nema para onda je ovo dobar nacin da donese kuci meso :)

Jeste da mi ruke posle drhte od bolova, pilici klucaju i udaraju, krsta mi otpadnu i jurim da se istusiram, ali mi nikad nije bilo tesko raditi takve stvari ako se isplati.

Sada ganjam posaao koji mogu raditi od kuce, ili bar da ne putujem daleko, posto nemam auto. Uz sve to, upisujem petu godinu na faksu, master, pa se nadam da se se i meni jednog dana otvoriti neka vrata.

Bravo Ninuska, svaka cast. Ti si bre zeno za inostranstvo. :lol:

Salim se, ali svuda se vredni ljudi dobro placaju, nazalost kod nas jako malo. Ali nema veze. Bitno da se trudis!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno vece utovarimo oko 2000 - 5000 kom, zavisi da li ima 1 ili 2 kamiona, To je sat i po ili tri sata. Za to jedno vece dobijemo jedno "pile" od 3kg, a mesecno odradim to 5-7 puta. Kada covek nema para onda je ovo dobar nacin da donese kuci meso :)

Jeste da mi ruke posle drhte od bolova, pilici klucaju i udaraju, krsta mi otpadnu i jurim da se istusiram, ali mi nikad nije bilo tesko raditi takve stvari ako se isplati.

Sada ganjam posaao koji mogu raditi od kuce, ili bar da ne putujem daleko, posto nemam auto. Uz sve to, upisujem petu godinu na faksu, master, pa se nadam da se se i meni jednog dana otvoriti neka vrata.

Bravo za tebe.

Kod mene ovde na selu ko god hoce da radi ima posla od pocetka marta do kraja oktobra,da zaradis toliko da celu zimu uzivas, ali na zalost malo je onih koji hoce da zasucu rukave. Svi bi neki gospotski posao, au cekanju istog propadose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, lepo je kada osetim podrsku. Ja sam prestala da se bacam u depresije, muz donese kuci 16.000 i ja se radujem....moram tako da ne poludimo, a pocela sam i da verujem da sam sposobna da zaradjujem dobro i da cu izgraditi lep zivot.

Jer sve sto zelimo je u nama, samo treba nabaciti osmeh i krenuti.

To je stvarno za svako divljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam po zanimanju geometar.Inace ne znam nista da radim,nikada nisam ni dana radila i bas se osecam beskorisno.Mada kad bih morala,mislim da bih se dobro snasla.Ne znam sta je sa mnom,ja sam neki izrod iz porodice,svi nesto rade samo ja nista.Ponekad se osecam bzv zbog toga.

Verovatno nisi bila u situaciji da moras,i to je ok.

Po mom misljenju,negde je najprirodnije da se mama u prvim godinama zivota posveti deci i to je najvazniji posao,(nazalost,danas to retko ko sebi moze priustiti) a kada bi morala,naravno da bi se snasla u takvim situacijama ne razmisljas,nego valjda imas instiktivnu zelju za egzistencijom,pogotovo ako deca zavise od tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Ninuska, svaka cast. Ti si bre zeno za inostranstvo. :lol:

Salim se, ali svuda se vredni ljudi dobro placaju, nazalost kod nas jako malo. Ali nema veze. Bitno da se trudis!

Da znas!

Bravo za tebe.

Kod mene ovde na selu ko god hoce da radi ima posla od pocetka marta do kraja oktobra,da zaradis toliko da celu zimu uzivas, ali na zalost malo je onih koji hoce da zasucu rukave. Svi bi neki gospotski posao, au cekanju istog propadose.

Ja cu onda u martu da se selim kod tebe, pa da zaradim neku kintu a da ne zamaram mozak previse. ;) Zdavije mi to sad deluje.

Verovatno nisi bila u situaciji da moras,i to je ok.

Po mom misljenju,negde je najprirodnije da se mama u prvim godinama zivota posveti deci i to je najvazniji posao,(nazalost,danas to retko ko sebi moze priustiti) a kada bi morala,naravno da bi se snasla u takvim situacijama ne razmisljas,nego valjda imas instiktivnu zelju za egzistencijom,pogotovo ako deca zavise od tebe.

Slazem se. Cicana je mlada i vrlo vredna inace, tako da nema mesta za sumnju da li je sposobna ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se upisem ovde. Nekako je puno filologa i pedagoga, pa evo malo osvezenja. Ja sam dipl. ing. elektrotehnike i radim kao asistent. Nije mi bilo malo ucenja, pa sam upisala i doktorske studije, dala sam pre mesec dana uslov za drugu godinu. :rolleyes: Da nije tih doktorskih mnogo bih vise stizala da posecujem bebac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se upisem ovde. Nekako je puno filologa i pedagoga, pa evo malo osvezenja. Ja sam dipl. ing. elektrotehnike i radim kao asistent. Nije mi bilo malo ucenja, pa sam upisala i doktorske studije, dala sam pre mesec dana uslov za drugu godinu. :rolleyes: Da nije tih doktorskih mnogo bih vise stizala da posecujem bebac...

;) Very nice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aj i ja da se zapljunem :)

diplomirani defektolog-specijalni pedagog (to su vam oni što rade sa poremećajima u ponašanju :P ) i imam dve godine edukacije iz psihoterapije....

a inače radim u fotokopirnici :D i sad sam na bolovanju.....

šta da se radi, tu smo gde smo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

diplomirani defektolog-specijalni pedagog (to su vam oni što rade sa poremećajima u ponašanju :P ) i imam dve godine edukacije iz psihoterapije....

Wow, dje me nadje?! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Wow, dje me nadje?! :lol:

:lol:

Pa,ti si blesava skroz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.