Zanimanje

odgovora

Objavljeno

Ja sam veterinarski tehničar,ali na žalost već duže vreme ne radim u struci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ekonomista,visa skola. Pre tri godine sam upisala visu pedagosku,iz dosade,stigla do druge godine i hvala Bogu zatrudnela. Radim u Nacionalnoj sluzbi za zaposljavanje kao savetodavac. Iskreno ne nameravam da se vracam na posao. O razlozima ne mogu bas ovako javno. Imam u planu neki drugi poslic koji ce mi dozvoljzvati da vise vremena provedem sa svojim cedom i drugim cedom koje planiram i trecim... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mamice,

Ja se bavim poslom koji jako volim. Diplomirani sam doktor stomatologije. Malo je sada u našoj stuci zeznuto jer nema državnog posla a privatni je prenaporan a pritom premalo plaćen. Radila sam 3 godine kod privatnika, od jutra do večeri...onda sam se udala i počela da razmišljam o bebi i to je bio kraj moj poslovnog angažmana.... Dala sam otkaz, nakon mesec dana saznla da sam trudna, prijavila se kao PR menadžer u firmi u kojoj radi moj mm. Njegov gazda je krajnje fer postupao i postupa samnom, isplaćuje mi platu kad i svojim radnicima nevezano za refundiranje...

U međuvremenu moj kolega je otvorio ordinaciju tako da svoje pacijente primam kod njega, a do kraja drugog porodiljskog ću već naći posao (kod njega ili negde drugde)...

Volim svoj posao i ne bih mogla da zamislim da se bavim bilo čim drugim... Malo će vam zvučati čudno, ali stomatologija je jako kreativna, ima umetničkog u sebi i baš volim da osim funkcije dostignem i estetiku u svakom svom radu... Volim svoj posao ali sada mi nije na prvom mestu i nadam se da ću moći da se bavim njime a da porodica ne trpi jer tu biranja nema...Porodica je ipak na prvom mestu :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, zaboravih, sa mojim smerom imam pravo da predajem informatiku i engleski jezik, posto radimo po kursu sa Kembridza.

Ja bih bas volela raditi u osnovnoj ili na fakultetu, u srednjoj nikako

Ako budeš mogla da se dokopaš neke škole to biti bio pun pogodak!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radim već 9 godina kao Vaspitač predškolske dece, inače vodim Pripremni predškolski program! Obožavam svoj posao i nikada ga ne bih promenila!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dipl.pedagog- nezaposlena naravno!

Ako znate da ce neko od mojih kolega u penziju ili na trudnicko, javite...

Inace, jedva cekam da pocnem da radim a kako stvari trenutno stoje, tesko da cu u skorije vreme raditi u struci.

Svi sa vezom ja bezveze! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam profesor srpske književnosti. Radila sam četiri godine u jednoj srednjoj školi. Divno iskustvo raditi sa decom tog uzrasta. Zaista sam uživala. Medjutim, bio je to rad na zameni jedne trudnice. U sedmom mesecu trudnoće sam ostala bez posla. Beba sada ima pet i po meseci, i vreme je da polako krenem u potragu za novim poslom, kako bih, nadam se u septembru počela nešto da radim. Užasna me panika hvata. Što zbog neizvesnosti oko posla, što zbog suočavanja sa novim poslom...Ipak se nadam da će biti nešto, mada nemam nikakvih veza i vezica. Držite mi palčeve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam profesor srpske književnosti. Radila sam četiri godine u jednoj srednjoj školi. Divno iskustvo raditi sa decom tog uzrasta. Zaista sam uživala. Medjutim, bio je to rad na zameni jedne trudnice. U sedmom mesecu trudnoće sam ostala bez posla. Beba sada ima pet i po meseci, i vreme je da polako krenem u potragu za novim poslom, kako bih, nadam se u septembru počela nešto da radim. Užasna me panika hvata. Što zbog neizvesnosti oko posla, što zbog suočavanja sa novim poslom...Ipak se nadam da će biti nešto, mada nemam nikakvih veza i vezica. Držite mi palčeve.

Srećno Ptičice!!!

Posao počni da tražiš već krajem jula jer tada izlaze konkursi za škole! Moj muž radi u školi pa zato znam kad izlaze konkursi. Ako ti nešto znači, mogu i tačno da proverim pa ti javljam!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je strasno za posao. Ostalo mi je jos dva ispita i diplomski na Uciteljskom, ali mi to nista ne znaci, jer je Biro pun nezaposljenih ucitelja :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srećno Ptičice!!!

Posao počni da tražiš već krajem jula jer tada izlaze konkursi za škole! Moj muž radi u školi pa zato znam kad izlaze konkursi. Ako ti nešto znači, mogu i tačno da proverim pa ti javljam!!!

Ma da, konkursi izlaze tada, i krajem avgusta, ali tada je obično kasno, jer kad izadje konkurs mesto je već zauzeto, tako da se u potragu mora krenuti i pre konkursa. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kreni već sada u akciju. Pokušaj da se raspitaš što možeš više. Zakaži razgovore sa direktorima. A najbitnije je da saznaš koja stranka koju školu drži. Ako bude i samo neka zamena, i to je ok, zapamtiće te za sledeći put.

Četiri godine sam bila na zamenama dok nisam dobila rešenje za stalno, a mm je promenio i nekoliko škola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jos jednog prosvetnog radnika ...po zanimanju profesor engleskog i trenutno bez posla...rado bih radila u nekom prigradskom naselju iz vise razloga...ako znate nekoga koga bih bar za pocetak mogla da menjam u osnovnoj skoli,nebitno na koji period javite mi... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( :( :( Sto se vise blizim kraju sa skolom, sve sam vise tuzna zbog posla. Da je neko normalno vreme, pa da se odmah zaposlim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jos jednog prosvetnog radnika ...po zanimanju profesor engleskog i trenutno bez posla...rado bih radila u nekom prigradskom naselju iz vise razloga...ako znate nekoga koga bih bar za pocetak mogla da menjam u osnovnoj skoli,nebitno na koji period javite mi... :)

Una,moras da pratis oglase u " Poslovima",izlaze utorkom. Najvise oglasa za prosvetu imas od maja juna do oktobra. Konkretno, u okolini sela u kome ja zivim ima puno "nastavnika" engleskog,a bogami i drugih predmeta koji rade sa srednjom skolom. Tako da ako imas volju da putujes,izvoli. Ima dosta ljudi koji rade u ovim krajevima i putuju iz Bg,odlicne su autobuske veze, putni troskovi placeni. Moje dete je malo,ali ako se nesto u skorije vreme ne promeni i njoj ce neki srednjoskolac predavati matematiku,srpski,engleski....Uzas.Ovo sto sam napisala znam jer je moje radno mesto takvo da to znam,vec sam pisala gde radim,da se ne ponavljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Baca,

hvala puno na informaciji,mada tim oglasi u Poslovima uvek budu "namesteni "kako to neki vole da da kazu...ali sto se tice tih nazovi nastavnika,u to verujem jer sam imala priliku da radim sa njima,naravno nisu predavali engleski,vec muzicko ,likovno ili sta vec. Krecem vec krajem meseca da se raspitujem,pa videcemo...Hvala jos jednom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја сам дипломирани трговац. А десет година радим у ЕРЦ-у као оператер са обавезним знањем из права, програмирања. Па и са медицинским знањем. Начелник је лудак тако да од нас тражи немогуће. Да би остала на послу то немогуће морам и да испуним. А све то за смешну плату од 200 евра.

Зуставите Панету хоћу да сиђем !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zenski modni frizer po struci,ali sam se bavila raznim poslovima i hobijima,tako da svoju profesiju nisam stigla da radim.... :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zavrsila II ekonomsku skolu i imam samo sss,ekonomski tehnicar...

Trenutno sam na bolovanju,radim kod muza kao knjigovodja,ali i jos uvek ucim,tako da cu za par godina otici na kurs da bi dobila sertifikat koji ce mi trebati kako bismo prosirili nasu firmu....Inace,moj muz se bavi transportom,i selidbama(firmi,stanova...u zemlji i inostranstvu),a i ovaj posao nije toliko tezak,a i oduvek sam to zelela da radim.. :rolleyes::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dipl. turizmolog. Radim u turističkoj agenciji

[/quote

Takodje sam diplomirani turizmolog. Zavrsila fakultet u Moskvi i radila jedno 3 godine u turistickoj agenciji pa se vratila za Srbiju, trenutno ne radim nigde. To je naporan ali i zanimljiv posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zaboravih da predlozim, ako neko zeli na ovom sajtu moze pogledati moje radove, istina sajt jos nisam prevela na srpski i eng. al za gledanje slika, crteza i grafika reci ne trebaju

www.dunjanedeljkovic.com

wow dunja....fantastico :)!!!

grafike extra, ulja extra!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zavrsila II ekonomsku skolu i imam samo sss,ekonomski tehnicar...

Trenutno sam na bolovanju,radim kod muza kao knjigovodja,ali i jos uvek ucim,tako da cu za par godina otici na kurs da bi dobila sertifikat koji ce mi trebati kako bismo prosirili nasu firmu....Inace,moj muz se bavi transportom,i selidbama(firmi,stanova...u zemlji i inostranstvu),a i ovaj posao nije toliko tezak,a i oduvek sam to zelela da radim.. :rolleyes::D

znaci ako se budem ikad vracala za srbiju, tebe da angazujem da nas selite :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ekonomski tehnicar. Upisala pravo, i odustala...

Zaposlila se u kaficu, radila 2 godine, dok se nisam odvazila i potrazila posao na jednoj lokalnoj tv stanici. Tu sam radila oko 3 godine kao urednik informativnog programa, novinar terenac, spiker, itd.... Svaki od tih poslova je interesantan i "kupio" me za sva vremena!

Kada sam se udala, radila sam u nekoj parfimeriji svega mjesec dana, i skontala da je puno bolje da uzivam kuci uz svog dragog dok ocekujemo naseg andjela! I nisam se pokajala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam profesor srpskog jezika. Završila sam srpsku književnost na Filološkom fakultetu u Beogradu. Radim u školi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta ste po zanimanju a sta radite u slobodno vreme?

Ja sam nezaposleni diplomirani ekonomista a u slobodno vreme, osim sto volim da pricam, volim da kuvam... :rolleyes:

Saobracajni inzinjer, nezaposlena tj zaposlena domacica svoje porodice, majka jednog deteta i ljubavnica svog supruga...ha,ha,ha najlepsi poslovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

profesor engleskog jezika i knjizevnosti,uskoro,nadam se, master u istoj struci.knjizevnost je moja velika ljubav.radim u osnovnoj skoli i to je posao koji volim i koji me ispunjava,ali cesto i frustrira.sa strane drzim privatne casove,to bi bilo to...od onih sam tipova koji zive OD posla ,a ne ZA posao,ali mi je izuzetno drago da sam pocela da radim u struci jos kao student i sto radim ono sto volim. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.