Zanimanje

odgovora

Objavljeno

... ja sam po srednjoj školi dizajner textila a po višoj sam vaspitač ... ali sam nezaposlena ... ninuska, Dizajn medija u obrazovanju mi zvuči suuuuuper ... gde to ima i koliko košta godina? ... a što s snova tiče, ja bih i psihologiju, i dizajn enterijera, i odeće, programiranje ... i da ne zaboravim akademiju ili slikarstvo ili textil ili kostim ... eeeeeh, ludi snovi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam profesor razredne nastave, krace i lepse receno - uciteljica.

imam srecu da radim posao koji zaista volim...

nekada sam se bavila i pevanjem jer muzika je jos jedna od mojih velikih ljubavi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima ,nova sam u drustvu, dipl.biolog-ekolog,radim u skoli kao profesor.....i zajsta sam se pronasla u ovom poslu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... ninuska, Dizajn medija u obrazovanju mi zvuči suuuuuper ... gde to ima i koliko košta godina? ... a što s snova tiče, ja bih i psihologiju, i dizajn enterijera, i odeće, programiranje ... i da ne zaboravim akademiju ili slikarstvo ili textil ili kostim ... eeeeeh, ludi snovi ...

Imamo dosta zajednickih snova...osim programiranja :)

Dizajn medija jeste super, ja sam treca generacija koja zavrsava taj novi smer u citavoj Evropi. Ima velike perspektive u svetu, ali kod nas bas i ne jos.

Verovala ili ne, ovaj smer je stavljen na Pedagoski fakultet u Somboru, na inicijativu jednog, sada vec penzionisanog profesora koji je bio genijalan covek.

Mora imati veze sa obrazovanjem, pedagogilom, nastavom, decjom psihologijom, jer je na pedagoskom fakultetu. Ali smer je totalno informatika, kompjuteri, novi mediji, kopjuterska grafika, internet alati, projektovanje, kibernetika, softveri....

Ja sam na budzetu, ali mislim da je jedna godina 60.000din.

Na budzetu su ispiti 170din, a na samofinansiranju 550.

Ako to nekoga bas zanima,lako ce diplomirati sa viokom ocenom i biti na budzetu, akoga ne zanima, uglavnom se ispisuje jer nije igrarija kao sto je smer Uciteljica na ovom faksu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo dosta zajednickih snova...osim programiranja :)

Dizajn medija jeste super, ja sam treca generacija koja zavrsava taj novi smer u citavoj Evropi. Ima velike perspektive u svetu, ali kod nas bas i ne jos.

Verovala ili ne, ovaj smer je stavljen na Pedagoski fakultet u Somboru, na inicijativu jednog, sada vec penzionisanog profesora koji je bio genijalan covek.

Mora imati veze sa obrazovanjem, pedagogilom, nastavom, decjom psihologijom, jer je na pedagoskom fakultetu. Ali smer je totalno informatika, kompjuteri, novi mediji, kopjuterska grafika, internet alati, projektovanje, kibernetika, softveri....

Ja sam na budzetu, ali mislim da je jedna godina 60.000din.

Na budzetu su ispiti 170din, a na samofinansiranju 550.

Ako to nekoga bas zanima,lako ce diplomirati sa viokom ocenom i biti na budzetu, akoga ne zanima, uglavnom se ispisuje jer nije igrarija kao sto je smer Uciteljica na ovom faksu.

... kako je suuuper ... da imam kinte upisala bih 3 godinu, jer sa mojom višom (vaspitačkom) se može na 3 godinu ...

mama ata voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mopiell, most látom a tickereken hogy magyarul irja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Дипл економиста - менаџер у трговини и банкарству, запослена (али ме фирма неће видети још годину дана хехе).

Иначе, мени је каријера небитна ствар, а у Србији жена тешко да може нешто пуно и да буде успешна у каријери, за мене је домаћица идеално ''занимање'' јер у томе уживам. Још кад би се плаћало ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec sam pisala ali ajde opet. Ekonomista sam, zavrsila sam Visu poslovnu skolu, dva smera pre roka kao student generacije ali stvarno ne znam sta bih s' tim?! Vec tri godine ne radim i jedva cekam da Lenu smestim u vrtic pa da pocnem da radim. Posao domacice me ubija!!!!! :angry: :angry: :angry: Stalno nekoga docekujem i ispracam a u pauzama kuvam, perem, peglam i sl. i tako po ceo dan.

ninuska, to sto ti studiras mi deluje bas zaimljivo, ako jos malo napises nesto na tu temu, nateraces me da i ja pocenm sa studijama istih. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ninuska, to sto ti studiras mi deluje bas zaimljivo, ako jos malo napises nesto na tu temu, nateraces me da i ja pocenm sa studijama istih. ;)

pa nijedno zanimanje nam nece pomocimo da se otarasimo kucnih poslova...i kod nas ces tesko naci posao i sa 5 doktorata ako nemas veze ili ludu srecu.

Ali ovo moje definitivno ima perspektive u svetu. Kad dospem u taj beli svet....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA SAM DIPLOMIRALA MARKETING KOMUNIKACIJE NA AMERICKOM FAKSU I RADILA SAM U STRUCI PAR GODINA DOK NISAM ZATRUDNELA...SAD SAM UGLAVNOM MAMA I NARAVNO OCAJNA DOMACICA I TIME SE DICIM :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A KAD SMO KOD SNOVA, DIZAJN ENTERIJERA PLUS PSIHOLOGIJA...TO JE MOJA LJUBAV I ZA SAD HOBI!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

medicinska sestra,buduci sanitarno-ekoloski inzinjer.Nezaposlena mama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav! :D Ja sam profesor engleskog jezika. Medjutim, ne radim, zivim u inostranstvu i ovde se ne priznaje moja diploma tek tako. Tako da cu morati da je

nostrifikujem, ali je bebac trenutno sve to stavio na stand-by. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bices uskoro prafa profanka, ne brini! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam profesor razredne nastave, krace i lepse receno - uciteljica.

imam srecu da radim posao koji zaista volim...

nekada sam se bavila i pevanjem jer muzika je jos jedna od mojih velikih ljubavi...

Koleginice! :))) Blago tebi, radis. Meni je ostalo jos dva ispita, ali od posla u mom gradu nema nista :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, zaboravih, sa mojim smerom imam pravo da predajem informatiku i engleski jezik, posto radimo po kursu sa Kembridza.

Ja bih bas volela raditi u osnovnoj ili na fakultetu, u srednjoj nikako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam muzicki saradnik,ali to nikad nisam radila.uglavnom sam radila kao trgovac,i trenutno sam,jel,ne zaposlena :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve mi govori da cu sa diplomom isto tako ici negde da cistim WC, ali mozda mi daju par dinara vise zbog veceg stepena skolovanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam diplomirani ekonomista, zaposlena sam ali kao da nisam. Firma je pred stečajem, duguju mi 9 plata, ni porodiljso ne primam. Trenutno tražim drugi posao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mopiell, most látom a tickereken hogy magyarul irja :)

... ;) ... hát, igen ... :lol: ... minden esetre, jó érzés, hogy észre lett véve ... üdv Nagybecskerekről (Muzslyáról) ... :) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A KAD SMO KOD SNOVA, DIZAJN ENTERIJERA PLUS PSIHOLOGIJA...TO JE MOJA LJUBAV I ZA SAD HOBI!

... odaj mi tajnu, pliz, dali koristiš neki program za dizanj enterijera? ... ja sad isprobavam google sketch ali sam večito u traženju programa mada je ovaj super za razni dizajn ... i ima jedan koji se ne instalira nego se koristi on line a zove se autodesk project dragonfly ... jedino što u dragonfly-u nisam našla dali se može napraviti zakrivljen zid (curved wall) ... i još jedna mana je to što npr kuća može da se vidi tek po spatovima a ne cela ... izvinjavam se ako sam off topic ... :lol: ... malo sam se zanela ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bivsa profesionalna sportiskinja koja je ceo zivot provela u sportu i sa loptom,a sada beskrajno srecna jer sam u 8 mesecu trudnoce :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Apsolvirala sam na arhitekturi i ostao mi je diplomski. Radim poslednje 2god kao asistent arhitekte, a diplomski po strani, natenane. :rolleyes:

Obozavam svoj poziv i nikada ga ne bih menjala jer me potpuno ispunjava ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos uvek studiram..Pravo, 3. godina. Nadam se da cu ga i zavrsiti jer sam oduvek to volela. Nego i ja sam radila, pa me je to malo omelo, a sad imam i bebicu :rolleyes: Valjda ce dozvoliti mami da pomalo cita ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam medicinska sestra,zelja mi je bila da zavrsim medicinski fakultet i specijaliziram neuropsihijatriju ili pedijatriju. Nista od toga, jer kad sam upoznala sadasnjeg mm, promenila sam poglede na svet i odustala od fakulteta. Sada radim kao administrativni radnik u zajednickoj firmi i trudim se maksimalno. Mada, ono sto imam da radim, bukvalno bi moglo da se svede na tri sata posla dnevno, tako da mi je nedostaje rad po smenama kao medicinska sestra. Inace, to jako volim, ali tu gde sam radila je bilo jako tesko, a sad za iste i cak vece (''svoje'') novce radim mnogo manje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.