Jezici

odgovora

Objavljeno

Koje jezike govorite?

Objavljeno

engleski,i razumem ponesto spanskog zahvaljujuci gledanju kojekakvih serija sa babom!

Objavljeno

Nemacki, engleski.

Japanski dugo ucim, ali ga ne govorim tako sjajno. Francuski mi je na srednjem nivou.

Objavljeno

Srpski! :D govorim i engleski, volela bih da znam puno jezika ali nikad nisam imala priliku da ih naucim... ucila sam i nemacki ali nikada ga nisam naucila :D Najveca zelja mi je da naucim govor gluvo-nemih, cak imam i knjigu ali nije tako jednostavno...

Objavljeno

Srpski

Ruski

Ukrajinski (nije isti kao Ruski)

Engleski

Nemački(slabije)

Španski

Latinski(učila ga i mrzela ali znam da čitam i par poslovica)

Objavljeno

Nisam znala da se latinski racuna. Ipak znati citati nije isto sto i govoriti jezik.

I to ponesto sto znamo iz nekih drugih jezika isto nije govoriti jezik. Po tom pitanju sam stroga, ipak mi je strani jezik struka.

Objavljeno

Nisam znala da se latinski racuna. Ipak znati citati nije isto sto i govoriti jezik.

I to ponesto sto znamo iz nekih drugih jezika isto nije govoriti jezik. Po tom pitanju sam stroga, ipak mi je strani jezik struka.

pa latinski se racuna jedino ako ga tecno govorite :rolleyes:

Objavljeno

Nemacki, engleski.

Japanski dugo ucim, ali ga ne govorim tako sjajno. Francuski mi je na srednjem nivou.

wow japanski!svaka cast! kako ga ucis , u nekoj skoli za stane jezike ili sama?

Objavljeno

engleski

ruski

nemacki

spanski....naucih ga uz koje kakve serije...xexex

Objavljeno

wow japanski!svaka cast! kako ga ucis , u nekoj skoli za stane jezike ili sama?

Drustvo srpsko -japanskog prijateljstva. Neka japanka predaje. Lepo mi ide, ali je pisanje uzas nezgodno, ceo zivot ce mi trebati za to.

Objavljeno

Srpski

Ruski

Engleski

Nemački(slabije)

Španski

svaka cast!!! sve ove jezike perfektno znas osim latinskog i nemackog??to je za pohvalu nema sta.

Objavljeno

engleski toliko da mogu da se dopisujem sa nekim strancima i da cetujem...da odgledam film ili seriju ali sa mnogo gramatickih gresaka verovatno,sa razumevanjem nemam problem :D

nemacki sam ucila u osnovnoj...a kao da nisam

Objavljeno

Koje jezike govorite?

A ti? Samo srpski,engleski i grcki,a?

Objavljeno

A ti? Samo srpski,engleski i grcki,a?

samo samo!

da i malo nemackog....

Objavljeno

Engleski pocinjem uciti sa mm-om, on je trenutno na kursu, pa ucimo kada dodje kuci. Iznenadila sam se koliko sam toga u stvari znala. Citanje i razumijevanje mi nije problem, ali me zeza sklapanje recenica...

Njemacki i Ruski sam ucila u srednjoj skoli, ali me nikada nisu stvarno zanimali.

Objavljeno

engleski toliko da mogu da se dopisujem sa nekim strancima i da cetujem...da odgledam film ili seriju ali sa mnogo gramatickih gresaka verovatno,sa razumevanjem nemam problem :D

nemacki sam ucila u osnovnoj...a kao da nisam

Isti slucaj :)

Objavljeno

engleski toliko da mogu da se dopisujem sa nekim strancima i da cetujem...

nadam se da je prijatelj upoznat sa ovim?! :P

Objavljeno

Srpski

Ruski

Engleski

Nemački(slabije)

Španski

:blink: Jezičaro jedna!!!! ;)

SVAKA TI ČAST

Objavljeno

Madjarski,srpski,engleski,malo slovackog,malo spanskog,a nemacki ucila 8god.ali mrzim taj jezik,jaaako mi je ruzan......

Objavljeno

1.SRPSKI :D

2.ENGLISH

3.nema :D

4.nema :D

5-nema :D

6.nema :D

7.pokusavam da naucim françe..

8.nesto malo vlaskog

hahahahhahaa

malo se salim i ja :P

Engleski sam pocela da ucim kao mala, od prvog razreda ,sa tv-a ,a onda sam u 4.razredu isla na neke casove engleskog i tu dosta naucila i posle 4 godine u skoli .. Po meni ,engleski i srpski su bas prosti jezici... Znam da citam,pisem i govorim engleski ali naravno uvek se nadje neka greska ..

Objavljeno

Madjarski,srpski,engleski,malo slovackog,malo spanskog,a nemacki ucila 8god.ali mrzim taj jezik,jaaako mi je ruzan......

TAKODJE

Objavljeno

Slažem se sa tobom, ali sam ga mrzela iz dna duše kad sam ga učila. I bilo mi je muka od njega, i radovala sam se bombardovanju (dete kreten) jer ne moram da radim kontrolni iz latinskog. I stavim ga na spisak samo kao orden za muke koje sam preživela dok sam mučila moj siroti jezik učeći latinski. :lol: :lol: :lol::P

Objavljeno

Drustvo srpsko -japanskog prijateljstva. Neka japanka predaje. Lepo mi ide, ali je pisanje uzas nezgodno, ceo zivot ce mi trebati za to.

Japanski cool....ako ga naučiš ti si super! Imaćeš puno posla!

Objavljeno

svaka cast!!! sve ove jezike perfektno znas osim latinskog i nemackog??to je za pohvalu nema sta.

Meni bude malo neprijatno kad kažem šta sve znam od jezika jer me ljudi gledaju kao freak-a i misle da lažem ili se hvališem...Ali sam prosto nadarena za jezike, i lepe se za mene...i osećam ih dobro i razumem. Kad sam bila mala mislili su da se pravim važna ali jbg što znam znam. Šta da vam kažem, zezali su me za španski da ga u stvari ne znam...dok nismo otišli u Španiju he he he a onda je bilo " A kako se kaže ovo?" "A kako da dođemo do tamo?" "Ajde naruči, ja hoću sok a ja pivo...", Šef mi je englez i razume me čim radi sa mnom, tata mi je rus i takođe me razume :D baba priča najviše ukrajinski, muž i ja na srpskom a pošto nemam često priliku da odem do Nemačke...nemački mi je slabiji :lol: :lol: :lol:

Objavljeno

Bravo Kikiriki!

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.

Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.

Prijavite se

• Članovi/članice na temi   0 članova

No registered users viewing this page.

• Porodilište "Gradska bolnica Zvezdara" - Beograd
      Započeo/la Stomačić · Objavljeno
      Ćao. Ja sam za Gradsku dobila iste “vesti”. Odnosno da je puno lekara otišlo posle kovida i da su sada sve mladji i manje iskusni… Ipak, vodila sam trudnoću tamo tri meseca, a sada prelazim kod dr privatno. 
      Moja dr je V. Stojanović (ne znam da li smem da napišem imena, prezimena i slične informacije, ako ne smem neka admini obrišu post). Svratila sam izmedju ostalog da čujem iskustva sa porodjaja i sa njom. Hvala na odgovorima…
      Započeo/la Stomačić · Objavljeno
      Ćao. Ja sam za Gradsku dobila iste “vesti”. Odnosno da je puno lekara otišlo posle kovida i da su sada sve mladji i manje iskusni… Ipak, vodila sam trudnoću tamo tri meseca, a sada prelazim kod dr privatno. 
      Moja dr je V. Stojanović (ne znam da li smem da napišem imena, prezimena i slične informacije, ako ne smem neka admini obrišu post). Svratila sam izmedju ostalog da čujem iskustva sa porodjaja i sa njom. Hvala na odgovorima…
      Započeo/la Palčić · Objavljeno
      Pozdrav, Pošto vidim da odavno niko nista nije pisao na ovu temu, znacila bi mi pomoc. Pokusavam da se odlucim gdje cu se poroditi u dec 2022. U KBC Zvezdara sam se porodila 2016 i imam pozitivno iskustvo, pa sam razmisljala opet o njima. Dr Sonja, koja mi je tada vodila trudnocu i porodila me, otisla je u penziju i sada je u MediGroup-u.  Kada sam se raspitala u DZ za njih, posavjetovali su me da mozda bolje da ne idem gore, jer je porodiliste pred "gasenje" i non stop se mjenjaju  doktori i svi su mladi (sta god to znacilo). Da li je neko skoro imao iskustvo sa njima ili trenutno vodi trudnocu kod njih?  
    • Drugi trimestar
      Započeo/la Aleksandra93. · Objavljeno
      Pozdrav svima.  Nova sam ovde, mada odavno vas citam. Vidim da je ova tema najaktivnija pa resih da se ovde oglasim, ako administrator smatra da sam pogresila, molila bih da me preusmere.  Naime, imam sina od 3,5 godine. Pokusavamo da dobijemo i drugo dete. Ali jos nikako. Pre 9 godina sam imala vanmatericnu (ruptura desnog jajnika), porodjaj mi je bio carskim rezom , a pre godinu dana sam imala biohemijsku. Zadnja menstruacija je bila 04.07. Na dan kad sam tradila dobiti uradila sam test ali uvece , pokazao je pozitivno. Ujutru sam uradila ponovo (s tim da sam se probudila oko pola 6 a apoteka se otvorila tek oko 8) i taj test mi je pokazao jedva,jedva vidljivu donju crtu. Otisla sam taj dan (02.08.) kod ginekologa, naravno ne vidi nista u materici, endometrijum debljine 10mm. Kaze moze biti ili ne mora. (sumnjao je na biohemijsku). Juce sam vadila betu, njena vrednost je 335. Zvala sam doktora, kaze ne moram ponovo da vadim betu jer bi on mogao sa tim rezultatom da mi potvrdi trudnocu s tim da racunam da je ovulacija bila kasnije i da ovo nije 'skolska trudnoca'. I da dodjem u cetvrtak na uz.  Ali.... Mi zene ne bi bile zene kad nas ne bi nesto cackalo iznutra.  Ja se sada bojim, da to nije opet vanmatericna trudnoca. Jer od simptoma nemam skoro nista, (u prvoj trudnoci je sve bilo po ps-u), a oko datuma menstruacije ledja su me jako bolela, muka, osetljivost na mirise, odlazak u wc, sad kao da je to sve prestalo. Po racunici, ja sam negde u 4+ nedelji trudnoce. Interesuje me, ako je neko imao slicno iskustvo da je ovulacija bila kasnije, samim tim da je do zaceca doslo kasnije i da je beta tako mala (jer sa prvim detetom beta mi je na prvo vadjenje bila preko 1000)?  P.S. Krvarenja nemam ni u tragovima, ni bolova. I bolovi su prestali u tom periodu kad sam ocekivala ciklus. Izvinjavam se ako sam pisala nejasno, ali pokusala sam da hronolski priblizim situaciju. Hvala svima na odgovorima. 
    • Budjenje nocu
      Započeo/la zoran4496 · Objavljeno
      Ljudi, sta je starijom decom, nama sin ima 2 god i 4 meseca i bukvalno se budi na svaka 2h i sabije 240mm mleka - hipp3 organic uglavnom, place, bacaka se, nema sanse da zaspi dok ne dobije mleko, da li je kod nas u krevetu ili krevecu svom, svakako je tako. Recimo u 20h zaspi, oko 9:30 prvo mleko, 12h naredno, i tako skoro do jutra, PAKAO, popije u toku nocu litar mleka, da li imate neke ideje kako da se ova situacija reshi? Preko dana spava regulare oko 2h u vrticu i to je to. Kada mu podvalim nocu vodu, naravno da nece, ceka mleko. Hvala svima unapred
  • Teme