PDV na opremu za decu i bebe

odgovora

Objavljeno

Htela bih da pitam, dali se uvazavaju i racuni pre rodjenja bebe. Ja sam sada u 9. mesecu i kupili smo krevetac, kolica, nosiljku i sacuvala sam racune, pa me zanima dali ce mi vratiti pdv na ovo, posto se beba nije jos rodila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja mislim da se ne racuna ono sto kupite pre rodjenja

meni su danas u poreskoj dali neki papir na osnovu koga nikako ne mogu da naplatim stvari kupljene u aksi preko interneta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija deluje mi da si najupucenija a moze da odgovori ko god da zna:

sto se tice kopiranja racuna, da li to mora svaki posebno da se kopira, ceo racun, ili mogu zajedno vise racuna napapir.. kako oko toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name=Ivana :)' timestamp='1373009125' post='696269]

Vaskrsija deluje mi da si najupucenija a moze da odgovori ko god da zna:

sto se tice kopiranja racuna, da li to mora svaki posebno da se kopira, ceo racun, ili mogu zajedno vise racuna napapir.. kako oko toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Predala danas papire, razocarana u ovu nasu sugavu drzavu. Oni bre mogu samo mortalitet da podstaknu!Imam dosta racuna ih akse(online prodavnica) za pelene,ma to mi je najveci deo i nece ih uvaziti jer nije fiskalni.

Kaze jedan "ljubazni" gospodin pa mora da se vidi da je pdv placen, pa reko vidi se to i na stampanom racunu, ali ne vredi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod nas ne mora svaki posebno, nego ja lepila na papir po nekoliko i onda tako kopirali i tako i predala...nisu pravili problem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

овде није наведен део који се односи на куповину пркео интернета

конкретно аксини рачуни недолазе у обзир јер они нису регистровани под шифром делатности 4791

а и свака куповина преко нета мора да садржи следеће: рачун, документ који потврдђује да је куповина извршена посредством интернета и доказ о плаћању рачуна

све смисле само да омаловаже грађанина

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smisle tako da ti se smuci da skupljas papire,racune i da cekas u redovima i na kraju odustanes...

Milenica77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama u poreskoj nece da prihvate racune iz Akse (kupovina preko neta), traze prave fiskalne racune..znate li nesto o tome?

:( Bas sam htela ovo da pitam.Ja od rodjenja deteta imam sve racune od Akse,ali ne fiskalne.Izdali su mi do sada mozda 3 fiskalna racuna,ali na njemu je samo cena ,ne pise koja je roba bila u pitanju (radi se o online prodaji ).I znaci za nas nema povracaj pdv-a ?Ja i dalje kupujem preko neta,a racune sam skuplala jer smo kupovali ono skupo mleko aptamil alergy digestive care,pa su nam racuni samo za mleko iznosili 6000 din za jedan mesec,da ne pominjem pelene,zitarice...e,bas se razocarah !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zao mi je Milenice, ali tako je....trebalo bi da se pobunimo...razmisljam da kontktiram udruzenje Roditelj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam citala komentare onih koji su vec odradili. Mislim da je to prost bezobrazluk jer, po vecim gradovima ne traze nista sem jmbg a vidim da su nekim trazili gomilu drugih dokumenata. Takodje sam citala i da se priznaju racuni iz akse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste, ja sam razgovarala sa sluzbenicom iz akse i ona mi je rekla da sve zavisi od poreskog sluzbenika, negde priznaju a negde ne...ali ovo sto sam postavila sta je sve potrebno da bi se priznao racun robe koja je kupljena putem interneta stiglo je od ministarstva u nasu lokalnu samoupravu pre 3 dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Predali danas za povrat PDV-a.

Potreban je popunjen zahtev,kopije fiskalnih racuna,original racuni i spisak racuna(na dnu racuna onaj broj БИ123456).Bulevar Mihajla Pupina 167,u zgradi Opstine Novi Beograd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smojuce sve spremili i danas ce mm da ode da preda. Citali smo komentare onih koji su u NS predavali da sve brzo ide i da ne traze nista dodatno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drugari, ja sam izboksovala sledece stvari i mislim d anema razloga d ami ne prihvate racune iz akse i evo ovde da vam dam savet

od akse (koji su ispali fenomenalni, vrlo ljubazni, susretljivi...) sam dobila dkaz da je njihova sekundarna delatnost sigfra 47.91 i poslali su mi izvode kojim dokazujem da sam robu platila (posto u poreskoj njihov racun nisu uzimali u obzir)

od kurirske sluzbe sam dobila potvrde da sam robu preuzela i platila (i to je nesto sto su trazili)

sutra sve to nosim u poresku pa cu da vam javim ishod...prosto nisam htela da sve prepustim slucaju i uhvatila sam se u borbu sa birokratijom

Ivana84, Schveca i JovanaKA volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E a da pitam hoce li refundirati i racune do kraja 2013.godine?Da ih skupljam i dalje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja mislim da da

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sledecu turu u februaru refundiraju.. mada, ako napuni 2 godine pre toga, nisam bas sigurna..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Refundiraju se racuni izdati do drugog rodjendana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l još neko predao u julu zahtev? Meni još ništa ni javljeno ni uplaćeno, ne znam šta se dešava. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam ja. Ništa nisu uplatili. Izgubila sam pomalo već volju da ih zovem. 

 

Nego imam pitanje

Kupili smo kišobran kolica. To bi bila druga kolica za isto dete. Jel imam pravo povrata PDVa ili da ne pokušavam?...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam predala u julu, nisam dobila ni rešenje ni novac :angry: a imam drugaricu iz Titela kojoj je novac uplaćen odmah u julu. 

Teuša, i ja sam predala u ovoj turi za kišobran kolica, računa se najnormalnije. Valjda :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bi ih smarala do neiznemoglosti...

Teusa, prihvataju. Samo salji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.