Da li vam se beba uselila u krevet?

odgovora

Objavljeno

Uselila sam ga ja sa nekih 8 meseci jer vise nisam mogla bezbroj puta da ga nocu dizem iz kreveca jer se budio cesto. I sad spava samnom, a mm je u drugoj sobi. Sad se redje budi, ali sam se ja navikla. Ustvari, budi se ujutro oko 5-6h zbog klope,pa nastavi da spava. Mogao bi u svoj krevet, ali onda bih ja opet morala da ustajem da mu dam mlekce, siku, kako kad. Ovako, se lepo ususkamo i spavamo do 10h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OT zene kako mozete da spavate u odvojenoj sobi od svojih muzeva?

Svaka cast....ili to ide s' godinama braka?Da li ce to i kod mene doci jednoga dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi spavamo zajedno...mm, Filip i ja...

I imamo i previše prostora :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi spavamo zajedno...mm, Filip i ja...

I imamo i previše prostora :lol:

Ma prostor nije ni kod nas problem,ali nebi mogla zaspati bez mm,cak jedno drugo uvek cekamo uvece da bi legli zajedno,nikada nisam legla bez njega niti on bez mene..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OT zene kako mozete da spavate u odvojenoj sobi od svojih muzeva?

Svaka cast....ili to ide s' godinama braka?Da li ce to i kod mene doci jednoga dana?

Ima veze i sa godinama braka i sa tvojim/ njegovim godinama. Sve u svoje vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

,pa mozda onda bude ona mogla u sredinu a da ja i mm pletemo nogama ko Danka :P

:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sama useljavam svog bebca u krevet! Jednostavno mi ga je tesko po noci stalno dizati iz krevetica kad se njemu siki! Ledja me bole! Najjednostavnije mi je da spava pored mene, a kad hoce sikiti samo mu pruzim siku i nastavimo spavati! Vec vidim da cu biti u problemu da ga odviknem! hahhaha Tu na Sardiniji u kuci imamo onaj putni krevetic, jer smo dosli na 2 mjeseca, ali problem je sto kad malog stavim u krevetic sto se taj krevetic malo zaljulja i njega to smeta, odmah se probudi, tj. kako se on okrece , tako se krevetic lagano ljulja i mali se budi! Ne znam zasto su napravili tako krevtic da se taj dio ne moze fiksirati! Tako da mi jednostavnije da je pored mene... a i nekako ljepse... Mm spava u drugoj sobi jer ima treninge preko dana, pa da se malo odmori... tako da nisam sama u krevetu... mamu grije njen mali andjeo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kradem ti fazone,,,ne zamjeri... ;)

E sta se sve tu jos radi...samo da budemo jedno uz drugo,snadji se pa

zivi.

E ovo nije tema kako se mazite sa m,zato vrati se na temu... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

M imamo veliki dusek tako da ima mesta i za bebu,ali nije izmedju nas nego pored mene,pred zoru obicno kad sisa je prebacim pored mene a krevetac gurnam do nje da ne ispadne,inace neverovatno mirno spava,a toliko slatko spava kad je pored mene da mi prosto zao da je vracam u krevetac :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bezveze i ja sam to jedno vreme radila,ali kad se okrece odgurne krevetac i propala mi je tako 2 puta pala na pod.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naš dušek je na zemlji tako da nije visoko i da padne,ali se ona i retko kad vrti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OT zene kako mozete da spavate u odvojenoj sobi od svojih muzeva?

Svaka cast....ili to ide s' godinama braka?Da li ce to i kod mene doci jednoga dana?

Ne, to ide sa godinama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) Ma nema veze sa godinama :D

Ana spacva samnom u krvetu dok MM spava u dnevnoj sobi .... Mislila sam da mi se to nikada neće desiti ali desilo se

BTW Stefan je počeo laganini da se seli u moj krevet ali moram to da sprjecim u startu. Pošto obično skupa zaspemo tj neće da zaspe ako ne sisa baš na bračnom krevetu a ako ga prebacim u njegov krevetić dok dobro ne učvrsti probudi se (a to je nakon nekih sat vremena)

ja obično budem preumorna tako da zaspemo skupa. Ne smijem ga to naučiti pošto znam kako je kada se dijete useli u krevet ... katastrofa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kod nas obrnuto-mi tek sad posle 14 godina spavamo u istom krevetu.Kuku,jedva sam se navikla:):):) Mina konacno ostaje u svom kreveticu celu noc,bez prelazenja(ako je sad ne ureknem :):):))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ti si prva pocela,a ja se samo nadovezala,,,,a bilo mi se tako tesko nadovezati...hehehe

e sinoc sam vratila mm u krevet,,,ali bio je i bebic tu...opet jedno s jedne strane a drugo sa druge...blago se meni :lol:

Vidis kako ja pozitivno uticem.Jeste li se isprepletali nogicama? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi svi spavamo zajedno, mm, beba, ja i druga u pupi. Isto tako, zagrlimo se sa bebom, a noge ispod nje sastavimo. Ali zato po danu kada ona spava mi legnemo poslije ručka u dnevni ili uveče dok gledamo tv...eto čisto da se posvetimo malo jedno drugom, promazimo, pročeškamo!A kada svi zajedno pajamo baš nam je fino. Sada razmišljam kako ću kada se rodi 2. beba kupiti neku dječiju fotelju na izvlačenje i staviti je pored bračnog kreveta da uživamo svi zajedno. Možda neke mame misle da bebama treba samostalnost, ali ja mislim da im treba ljubav i da najljepše spavaju kada su blizu mame i tate, ne plaše se ničega, nije problem ako se probude noću...A kada malo porastu onda ćemo oboje u dječiju sobu, neće im biti problem jer će biti zajedno. I menije tako lakše, a i bebe se osjećaju sogurnije i zaštićenije. Recimo sada, moja ćerka se probudi noću, a ja joj samo dam ruku i ona nastavi da spava...Onda, ako je beba prehlađena, ima zapušen nosić, temperaturu, lakše je pratiti ako spavate zajedno i brže ćete reagovati i pomoći bebi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas se bebac nije uslio u krevet, ali zato ni krevetac ne koristimo, spava najvise pola sata kada ga u krevetac spustim i i tih pola sata se meskolji i ljuskam ga... On spava u njihalici ili kolicima, hvala Bogu odvikosmo se od one nosiljke jaje, jer kako ce jos malo da je preraste morali bi smo da nabavimo vecu po narudzbini :D Kolica privucem do mene uz krevet, a kada u njihaici spava stavimo je na krevet izmedju nas... Ali planiramo da pokusamo i sa krevecem vise, mi se i ne trudimo nesto, znamo da nece da spava u njemu, pa onako umorni stavimo ga tamo gde voli... Doktor kaze da mu ne kvarimo, da ga pustimo da pajki tamo gde voli! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sva moja deca su bila useljena u nas krevet. Posto sam ja njih u snu prenosila dok su bile u krevecu, strasno sam se plasila da ih ne ispustim negde (jer ujutro pojma nisam imala kada sam ih prenela i da li sam ih uopste ja prenela), bilo mi je zgodnije da spavaju tu, kad se promeskolje, ja im samo cusnem siku i svi lepo spavamo! I negde izmedju drugog i treceg rodjendana, ove dve velike su skontale da nece da se gurau nego hoce svoj krevet, pa su se same i iselile, a valjda ce tako i mala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj je bio na dobrom putu kad je prošle nedelje bio bolestan.... Spavao tri dana sa nama... Al sam ga vratila u njegov krevetić, i ako u našem krevetu ima mesta za još jedno dete... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam osjecaj da bebe kad su bolesne znaju to odlicno da iskoriste da se presele u nas krevet. Nesto slicno je bilo i sa mojom, mjesec dana je kasljala i ja sam po nekoliko puta nocu ustajala da je podignem i uzmem je tad kod sebe...

E sad se ona probudi 2-3 puta nocu i pocne da place ili se namjerno zakaslje i ja je onda uzmem, dam joj da sisa i obje se uspavamo....moram naci nacina da je odviknem od toga ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam je u pocetku uzimala nocu kada se budila, pa sam je vracala u krevetac i tako i po 10 puta, dok nisam shvatila da mi je mnogo lakse da spavamo zajedno. Od tog trenutka koji traje vec godinu dana :rolleyes: mm spava sam u dnevnoj sobi, a nas dve u spavacoj. I naravno mazimo se i grejemo i mnogo nam je lepo. :rolleyes: Kada bude pocela da spava sama po celu noc planiram da je vratim u krevetac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo nasu bebicu prebacili kod nas sa 7 meseci jer je tada kasljala pa mi je bilo sigurnije da je pored mene, naravno tatu nismo izbacili iz kreveta... evo i sada sa 4.5 god i dalje spava sa nama ...sve smo probali da predje u svoj krevet i ostalo je neuspesno :(

Negde sam procitala da je mnogo zdravije za dete da do 3. god spava sa majkom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Elena se jako rano budi, 5, pola 6, tako da je onda prebacim u krevet kod nas, i tako dobijem bar jos 2 sata sna :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Negde sam procitala da je mnogo zdravije za dete da do 3. god spava sa majkom.

I meni je to toliko prirodno, da sad ni ne mogu da tvrdim drugačije.

Moj veliki dečak se iselio pre više meseci i tako mi ponekad nedostaje.

Za sve mame koje se brinu što su im se bebe uselile - uživajte dok ne porastu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.