Da li vam se beba uselila u krevet?

odgovora

Objavljeno

da li vam se beba uselila u krevet izmedju vas i vases muza?posto se moja uselila,spavala je u krevetac sve do 3 meseca i kad je primila vakcinu u trecem mesecu ona je pocela drugacije da se ponasa a jedan je problem to sto spava izmedju mene i mm!sta uradeti da bi je odvikla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se uselila kada je napunila mesec dana. Sada ima dve godine i još uvek je u mom krevetu. Dakle, nemam savet :lol: .

Mama u avgustu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se uselila kada je napunila mesec dana. Sada ima dve godine i još uvek je u mom krevetu. Dakle, nemam savet :lol: .

ja sam pokusavala da je vratim u krevetac ali cim je podignem i krenem da je spustim u krevetac ona se probudi i pocne da place,a kad je prevarim da je spustim spava tako 10min i place kao blesavica,i onda moram da je vratim kod nas u krevet!ipak hvala,onda krevetac cuvacemo za drugo bebce :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Useli se ali oko 4h ujutru :) Inace kada je imao 4 meseca spavao je kod nas,nije hteo u krevecu.Onda sam privukla krevetac do naseg kreveta i cim se probudi ja ga uhvatim za rukicu i on nastavi.Tako se vratio u normalu.

Mama u avgustu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se uselila kada je napunila mesec dana. Sada ima dve godine i još uvek je u mom krevetu. Dakle, nemam savet :lol: .

;) Isto...i meni je to baš super...sada ne znam ni a li bih ga pustila da spava u krevecu....nama je ovako odlično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc je bio u nasem krevetu, i imali smo "incident"... Mm veoma ruzno spava, prica u snu, sanja svakojake gluposti. Sinoc je sanjao da jede, i da mu musica leti iznad salate! :blink:

I on, da otjera tu musicu :huh: rukom zamahne, i udari Mihaila! :o

Nije bilo jako, ali ipak....

Veceras je zaspao u dnevnom boravku, da bih ja mogla bebca prebaciti da spava sa mnom ako bude potrebno.

Naravno, problem su zubici, i njega jedino umiri kada moj prst uzme u usta i trlja desni. Tako je sinoc (jedva) zaspao... :(

zlatibor voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni se beba uselila sa dva meseca u krevet, a mm odselio u drugu sobu :D

Sada ima malo više od 2.5 godine i još uvek je podstanar u mom krevetu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uselila i izselila :D ,ali ona je vec velika,pa smo joj namestili fotelju na razvlacenje pored naseg kreveta i ubedili je da velike devojcice spavajuu svom krevetu :D Sada jos samo da je izbacimo u njenu sobu,ali mislim da ce to vec teze ici :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba nije ni izlazila iz mog kreveta tako da smo nas dve cimerke :) :) :) Mozda da je dragi pored mene pa bih je isterala,xoxoxoxoxoxoxo

zlatibor voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Useli se ali oko 4h ujutru :) Inace kada je imao 4 meseca spavao je kod nas,nije hteo u krevecu.Onda sam privukla krevetac do naseg kreveta i cim se probudi ja ga uhvatim za rukicu i on nastavi.Tako se vratio u normalu.

Isto, samo je kod nas do 6 meseci spavao u svom kreveticu, a od tada je vikendom kod mene u krevetu jer tada mm radi... Radnim danima ga prebacujem kada se probudi u toku noci (3 ili 4h), ja ujutru idem na posao a on ostaje sa tatom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama se luka uselio sa nekih 7 ili 8 meseci....i tu je bio do skoro....sad ima svoj krevet koji je spojen sa mojim kevetom :lol::lol:

Ma sto bi se razdvajali...Ja tako volim uvece da se ususkamo!!! Sigurno nece spavati samnom kad bude imao 18 godina! :lol:

zlatibor voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam kao htela da on ne spava sa nama, i sve je bilo super ali je posle prvog rodjendana on poceo da se lepi za mene, zamota prste oko moje majice ili u cemu sam vec i ako krenem da ga ostavim u krevetac stegne me i ne pusta.. imali smo mucenje i plakanje, pa i ne spavanje dva meseca i onda sam rekla UPADAJ SINE KOD MAME I TAJE :lol: i to je to!!!

ma, neka ga, navikli smo se vec i ja volim kad je tu.. kad ostane kod moje sestre na par dana mm i ja ko debili pola noci provedemo pricajuci o njemu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mina se kod nas uselila oko prvog rodjendana-nisam vise imala snage da se budim nocu po pa puta da je ponovo uspavljujem.Kod nas je spavala kao bebica :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eno ga, leži u krvetu, sve četiri uvis :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do 6 meseci je bila u mojsijevoj korpi i kolevci pored naseg kreveta. Kad je gladna uzela bih je kod sebe u krevet da je podojim i vracala nazad. Onda bih zaljuljala korpu i ona bi zaspala.

Od 6 meseci je u svom kreveticu koji je u prvo vreme bio bez jedne stranice i slepljen uz moju stranu kreveta. Onda smo ga okrenuli kad se vise nije budila nocu.

Od 20 meseci spava u svojoj sobi. Bilo je faze kad je svake veceri dolazila kod nas, i kada je mm jako lose spavao. Mi smo je vracali u njen krevet jer mm i ja radimo i neometan san nam znaci. Troje u krevetu nije najbolje funkcionisalo, a da se mm seli- hm tesko da bi i on i ja na to pristali ;)

Sada ako hoce da se mazi svrati obicno posle toaleta, pa se vrati u svoj krevet. Mazenja nam nikako ne fali. Motivacija joj je i "reward chart" na kom dobija zvezdu za, pored ostalog, i lepo spavanje. Posto zvezde znace nagrade bez problema svi mirno spavamo.

Ako vikendom ili mojim slobodnim danima imam vremena za popodnevno spavanje onda spavamo nas dve u nasem krevetu i uspavljujemo jedna drugu. Ako ja ne mogu spava ona sama u svom. Danas smo spavale zajedno 3h :rolleyes:

zlatibor voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebica se jos u porodilistvu usunjala meni u krevet... Jednostavno,ja nisam mogla da se odvojim od nje, iako je imala svoj krevetic tik uz moj krevet. Prve nedelje sam je ostavljala da celu noc prespava,pa sam se budila sa ukocenim vratom te kasnije, kad se ujutru probudi i kad je podojim,ostavim je kod mene u krevetu pa zajedno mozemo jos celo prepodne da dremuckamo ;) i tako evo vec skoro tri meseca :rolleyes:

Ah da,zaboravih spomenuti...tatu smo preselili u dnevni boravak da gleda tv :P

Ne znam da li cu kasnije imati problem zbog toga ali ja uzivam da ona lezi uz mene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danilo nam se uselio u krevet prvog dana kad smo izasli iz porodilista!mm smo,naravno,odmah ekspeditovali iz kreveta jer nemirno spava a uselili smo svrcu!i spavao je samnom sve do nekih 9 meseci,cini mi se,a odvikao se od kreveta tko sto sam mu urolala neko njegovo cebence koje on grli svaki put kad legne u krevetac!bez tog cebenceta je sad nemogucez aspati,ali uspelo je i odvikao se od kreveta!kontam da mu je to urolano cebence zamena za mene,jer ga toliko grli da je to vec smesno postalo! :lol:z

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S vremena na vreme,kad vidim da je nocu nervozan i nemirno spava.trudim se da mu ne stvarma vec sad tun naviku,a kasnije,kad bude veci-videcemo.meni je to bas slatko,ali predpostavljam da mame koje imaju takvu situcaiju ne misle tako. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uživam dok Filip spava sa nama...nekako sam opuštena...a i krevet je jakkoooo veliki, pa stanemo svi i uživamo u bezbrižnim snovima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali taj problem sa 10 meseci,da nije hteo u krevetac ali posto ni on ne bi nastavio da spava kad je sa nama, imao je isprekidan san, vrlo malo spavao, ja sam to spavanje resila po savetima iz knjige "Naucite dete da spava"... Nije mi bilo uopste lako, njemu mogu da pretpostavim, ali znam da sam to radila zbog njega, da mi on imao miran i neisprekidan san. Meni iskreno je najlepse da spavamo svi zajedno, ali kad vidim da detetu to ne odgovara, necu. Mada, licno, jeste najlepse, ali kasnije ce biti teze ga odvojiti iz kreveta, pa u svoju sobu, tu vec mogu da se jave i drugi problemi, koje i sada vidjam oko sebe, i uopste ne zelim svoje dete da dovodim u takvu situaciju. Volim pravila, i tako se zna ko gde spava. Kraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uživam dok Filip spava sa nama...nekako sam opuštena...a i krevet je jakkoooo veliki, pa stanemo svi i uživamo u bezbrižnim snovima...

I ja isto. Ne znam ni da li bih mogla da spavam bez nje sada :) .

Inače, ne vidim u tome neki problem "za kasnije", pa neće sigurno hteti da spava sa mnom kada uđe u pubertet. Što su stariji, sve su samostalniji, sve im manje trebamo, pa se ja trudim da što više iskoristim ovaj period.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

trudim se da ih ne navikavam na to,ipak ih treba malo po malo osamostaljivati....al ipak ni ja ne mogu da odolim da ne dodju po malo u nas krevet,svi troje izmedju muza i mene....malo nam je usko onda al dobro.....brzo ce odrasti,bolje sad iskoristiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S vremena na vreme,kad vidim da je nocu nervozan i nemirno spava.trudim se da mu ne stvarma vec sad tun naviku,a kasnije,kad bude veci-videcemo.meni je to bas slatko,ali predpostavljam da mame koje imaju takvu situcaiju ne misle tako. :lol:

hehe, Luka ima 2god i 4 meseca, i JA MISLIM TAKO!!! obozavam da se probudim pored njega-mada cesce on mene probudi, obozavam kada me gura, sapuce i gundja nesto u snu..

kad poraste pobece od mame i taje, sad sam sigurna da smo mu mi najbolje utociste za mirne noci!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada Janu uspavam spustim je u krevetac.

Posle ponoci kada se probudi prebacim je kod nes u krevet.

Iskreno to ne podnosim,jednostavno nekad mi smeta.Navikla sa sa mm da spavamo pripijeni jedno uz drugo,kada je ona izmedju nas bar se drzimo za rike,a noge su nem obavezno upletene.

Cak jedva cekam da prede sama u njenu sobu,zelim da se mazim sa mm,ionako sam po ceo dan sa njom,mazimo se gnjavimo,hocu bar nocu da se odmorim i uzivam sa mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama se beba nije uselila u krevet, šta više, nekoliko puta do sada sam pokušala da ga ujutru prebacim kod sebe, u nadi da ćemo odspavati još malo, ali on se onda još više razigra. :P

A sad već počinjem da razmišljam o tome da ga preselim u drugu sobu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.