miris budji u krevetu

odgovora

Objavljeno

Eh drage moje, slavili smo slavu 20-tog i ja sklopim krevet na kome mi deca spavaju. kada ono vlage...lezonit dole poceo da se mokri ppo celoj povrsini. a parket ispod skroz mokar! :unsure:

odmah sam stavila stiropor ali krevet mi smrdi na budj. kako ja da se resim toga smrada? :(

A cerkica mi kaslje cele zime i ja se pitam od cega je to. Mislim imam preosetljivo dete... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čula sam, ali nisam probala, da se vlaga i misris buđi izvlače sodom bikarbonom. Treba ceo krevet da pospeš sodom u malom sloju i ostaviš da odstoji dva sata. Posle toga dobro usisaš krevet :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E draga, nije problem smrad vec te gljivice ( budj) ... trudi se da svaki dan luftiras sobu i krevet sklapaj na pola kako bi se sve to osusilo.

Mislim da ti stiropor nece pomoci, vlaga je ispod njega i siri se.

Ako mozes da odvedes decu negde na ceo dan bilo bi super, i uzmi domestos na sundjer ili vatu i premazi parket u jednom pravcu i bacis to parce vate pa onda opet, ne moj da trljas jer se tako budj siri ...budj se uvek brise u istom pravcu ( nema povratnog poteza ), naravno obrisi i se delove kreveta i ostavi otvoren prozor da se izluftira ...

eto nadam se da si me razumela. Naravno zastiti se od tog domestosa ( stavi maramu ili gas masku)...ako ti nije hitno najbolje bi ti bilo da to uradis na prolece i to napolju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čula sam, ali nisam probala, da se vlaga i misris buđi izvlače sodom bikarbonom. Treba ceo krevet da pospeš sodom u malom sloju i ostaviš da odstoji dva sata. Posle toga dobro usisaš krevet :) .

Slazem se...Ja nemam vlagu niti budj, ali tako "osvezim" dusek...Pospem sodu, ostavim jedno sat vremena i usisam. Ma soda je cudo,,,,Posle sirceta najbolja.... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh drage moje, slavili smo slavu 20-tog i ja sklopim krevet na kome mi deca spavaju. kada ono vlage...lezonit dole poceo da se mokri ppo celoj povrsini. a parket ispod skroz mokar! :unsure:

odmah sam stavila stiropor ali krevet mi smrdi na budj. kako ja da se resim toga smrada? :(

A cerkica mi kaslje cele zime i ja se pitam od cega je to. Mislim imam preosetljivo dete... <_<

Ako je dete vec bolesljivo...najbolje ako si u mogucnosti da se resis tog kreveta...ne verujem da te bakterije koje su duboko u krevetu bilo sta moze da unisti...mozda onaj kirbi eventualno.

A ako vec postoji problem vlage,postoje premazi za zidove water tite i perma white

Takodje postoji u vecim marketima,kao kesica sa nekom vrstom granula,ispod se nalazi posuda,i te granule upijaju visak vlage u prostoriji.Bilo bi dobro da je stavis ispod kreveta. Ta vlaga nije nimalo bezazlena stvar...pogotovo za decu

Evo nasla sam LINK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa citanom. vlaga zna da bude bas opasna...A jel ti izbila vlaga i po zidovima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nerazumem,odakle vlaga u krevetu??? Nista ne kontam :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nerazumem,odakle vlaga u krevetu??? Nista ne kontam :blink:

pa verovatno ima vlage u stanu...pa je dusek pokupio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoce i od kondezacije ako se prostorija negreje redovno... mnogo z.....na stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa verovatno ima vlage u stanu...pa je dusek pokupio...

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,pa to je bas zaj..... situacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vlaga je od lose izolacije kuce. hladan je beton i kada je zima, a krevet je do zida on ga greje, vazduh necirkulise, i stvara se vlaga. jednu sobu smo sredili, stavili stiropor na plafon, ispod parketa. i sada je super!

e sada u druge dve nismo znali, i parket je stavljen jos ranije bez stiropora, i u tim sobama je problem. u jednu sobu sam stavila stirodur preko celoga parketa, ali sada vidim da je problem i sa drugom sobom. ali samo do spoljnog zida. tako da sam stavila stiropor ispod kreveta, i do zida. to je samo privremeno resenje. i tu moramo staviti stiropor na plafon, i na pod pod hitno.

za sodu bikarbonu sam i ja cula i to cu da probam. To je tek pocelo da hvata. ne vide se nigde tragovi budji. samo voda na parketu, koju je krevet poceo polako da upija.i naravno neprijatan mniris. a bilo bi super da mi sa kirbijem neko usisa krevet. moracu da nadjem nekog ko to radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zoves da ti urade prezentaciju i eto :lol: ,bas sam kvarna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zoves da ti urade prezentaciju i eto :lol: ,bas sam kvarna

nEKI OD MOJIH PRIJATELJA SU TO I RADILI...I ONI SE NELJUTE, SAMO DA IH POZOVES!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je dete vec bolesljivo...najbolje ako si u mogucnosti da se resis tog kreveta...ne verujem da te bakterije koje su duboko u krevetu bilo sta moze da unisti...mozda onaj kirbi eventualno.

A ako vec postoji problem vlage,postoje premazi za zidove water tite i perma white

Takodje postoji u vecim marketima,kao kesica sa nekom vrstom granula,ispod se nalazi posuda,i te granule upijaju visak vlage u prostoriji.Bilo bi dobro da je stavis ispod kreveta. Ta vlaga nije nimalo bezazlena stvar...pogotovo za decu

Evo nasla sam LINK

Slazem se sve sa Citanom. U svakoj farbari imas da kupis te kutije sto sakupljaju vlagu. Ako si usptavila stiropor ili stirodur uz taj zid, tu ce ti se izmedju zida i njega stvarati opet kondenz.Vodi racuna o tome. Decu prebacuj u drugu sobu pod hitno dok ne resite problem, pa makar spavali jedni drugim na glavama ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.