Kako odvici bebu od uspavljivanja na rukama?

odgovora

Objavljeno

Ana kada je bila mala bila je non-stop na rukama, nije bilo ni jednog drugog nacina da je uspavam i sada kada se sjetim nije mi žao ... isto tako je počelo sa Stefanom, prvo upala uha pa grcici i sada je više na rukama nego van njih i nije mi krivo .... ako njemu to pricinjava zadovoljstvo pa preživjeću nekako tih godinu dana nosanja ....

Pokusaj umjesto nosanja da se igras sa njim ili npr da mu jos nesto radis dok ga uspavljujes pa lagano da izbacujes nosanje, neosjetno a pojacas to drugo (tipa sjednes sa njim na krevet i malo ga ljuljuskas i maziš po kosici) i lagano izbacuj nosanje a pojacaj maženje tako da mu nadjes adekvatnu zamjenu :) ... jer mora imati neki ritual pred spavanje, problem je samo kako zamjeniti jedan ritual drugim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod nas je bilo slicno. nismo se ljuljali na jastuku ali do 8 meseci je dojio i tako se i uspavljivao, onda sam ja pogresila i mislila kako drugacije nece zaspati pa kad je prestao da doji ja sam ga nastavila tako drzati dok pije flasicu i onda ga podignem i ljuljuskam na ramenu u rukama. i tako dobrih jos godinu dana !!!

i onda sam jedan dan samo resila da je dosta, legnem pored njega, on pije mleko i kad popije da mi flasicu, malo se pomazimo i ja cutim i pravim se da spavama on se namesti i zaspi..

probaj nesto tako.. jedno vreme smo imali fazu da je trazio da se peva kadlegnemo, i sve je bolje odnosenja i ljuljanja. sad od kako pije iz solje, sedimo dok ne popije mleko i onda legnemo i spavanjac..

on nece da lezi odmah ustaje a kad ga vratim da legne place tj zakoceni se od place..nije mi toliko tesko ljuljat ga koliko nemogu. imam curicu od dvije god moram i noj dat i jest itd..bas tesko pada to ljuljanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

on nece da lezi odmah ustaje a kad ga vratim da legne place tj zakoceni se od place..nije mi toliko tesko ljuljat ga koliko nemogu. imam curicu od dvije god moram i noj dat i jest itd..bas tesko pada to ljuljanje...

zato smo mi do skoro 2god nosili Luku i uspavljivali na rukama.. ne mozes da ga ostavis da place, bar ja nisam mogla. pokusavala sam ali nije kao sto kazu dva tri dana place i onda navikne i prestane, on bi plakao .... i plakao i ja nisam imala srca da ga ostavim tako.. da, mali jejos i zato nece.. a da probas da ga u rukama drzis da ti lezi kao u krilu i tako ga ljuljas.. opet novi vid ljuljanja..

kad bude jos malo veci moci ces da legnes sa njim..

stvarno ne znam sta da ti predlozim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A je imao uzasne grceve 5 meseci i tad je bilo muka da se bilo kako uspava, ma ni na sisu nije hteo. Kad je to proslo onda je pocelo u rukama, flasa mleka i nunanje. Sad je opet kupanje, flasa mleka + nunanje, ako ne zaspi ili lezim pored njega i mazim ga ili ga nunamo u kolicima (nocu je uglavnom tako) a danju je cesto dovoljno da lezim pored njega i ceskam ga po ledjima, mada i ja uzivam tako :rolleyes: Cak toliko da mi se desavalo da iako nemam mleka pocne sika da me boli od neke male kolicine koja bi se stvorila :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja Vasilija još uvek nisam ni pokušala da odviknem od uspavljivanja na rukama. Ne nosim ga i ne ljuljam, udobno se smestimo, prigušimo svetlo, on se priljubi uz mene i igra se mojom kosom, ja mu pevam i zaspi prilično brzo. To je naš mali večernji ritual u kome oboje uživamo! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok je sisao tako se uspavljivao,e kad je presao na adaptiranu formulu i flasicu poceo je da spava u rukama,sto meni nije bilo tesko,do nekih 9-10meseci,tad je postao tezak,u stvari ja sam se vec bila premorila i postao mi je tezak,i pocela sam da ga uspavljujem u kolicima,a sad sa 20meseci se uspavljujemo i zajedno u krevetu,i u kolicima i sam u krevecu,zavisi koliko je umoran.

A preko dana obavezno u kollicima ili ako je jako umoran gde ga san savlada tu zaspi. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se uspavljivali na rukama do prije 15-tak dana, mislim samo na dnevno uspavljivanje. Odjednom se počeo buniti, pokazao je da želi u krevetac. Od tada sam se uspavljuje. Tako da ovo opet potvrđuje, sve oni znaju i sve ima svoje kada i zašto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se uspavljivali na rukama do prije 15-tak dana, mislim samo na dnevno uspavljivanje. Odjednom se počeo buniti, pokazao je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mog malog smo od početka uspavljivali u krevetu.

I sad legne, i sam se uspava, posle ga prebacimo u krevetac...

Znam mame koje su do dve i po godine uspavljivale decu na rukama. Sve je individualno - neke bebe kad se rode više plaču, pa se naviknu na uspavljivanje na rukama, neke ne plaču, spavaju gde ih spustiš - sve je individualno.

Ja nisam za varijantu - pusti je/ga da plače - za par dana će da prođe.

Mog Stefija ne bi prošlo.... :P

Kad bude veća sama će se, ko što reče Filipa prebaciti na krevet ili krevetić... Mama je tu da sve izdrži :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da dodam,nama je pomagala i setnja uvece pre spavanja,i zaspi dok smo napolju i posle ga samo presvucem.Naravno,to samo kad je lepo vreme.A znam i neke mame koje su morale da stave bebu kola i naprave jedan krug da bi se bebe uspavale,samo ih je voznja kolima uspavljivala. Pre ili kasnije svi pocnu sami da se uspavljuju,ja ne znam da je nekoga mama ljuljala na rukama ili u kolicima do skole..zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dosao je i taj dan-moj sin se sam uspavljuje,ja samo treba da legnem na nas krevet i zmurim i on za 5-10min spava... konacno...sad jos da operem letnja kolica i da ih spakujem na tavan... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dosao je i taj dan-moj sin se sam uspavljuje,ja samo treba da legnem na nas krevet i zmurim i on za 5-10min spava... konacno...sad jos da operem letnja kolica i da ih spakujem na tavan... B)

t2002.gif t2019.gif

Ma da se podsetimo gornjeg posta - niko se još nije uspavljivao do škole u rukama.;)

Sve to bude juče jenog dana ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba se ne uspavljujue ni na rukama ni u kreveticu, samo na krevetu i to uz sisu. Ne znam da li je to pametno ili ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba se ne uspavljujue ni na rukama ni u kreveticu, samo na krevetu i to uz sisu. Ne znam da li je to pametno ili ne...

Meni su govorili da ne dam detetu sa SPAVA na siki, a sad za uspavljivanje... Ne bih znala, nisam mu dala ni to.

Kad krene da drema ja sam ga podizala, pa vraćala da doji...

Nikad mi nisu rekli ZAŠTO ne sme da se navikava da zaspi, ili spava na siki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su govorili da ne dam detetu sa SPAVA na siki, a sad za uspavljivanje... Ne bih znala, nisam mu dala ni to.

Kad krene da drema ja sam ga podizala, pa vraćala da doji...

Nikad mi nisu rekli ZAŠTO ne sme da se navikava da zaspi, ili spava na siki...

Pa kako si ga uspavljivala? Mada meni je danas, recimo, zaspala na flasicu.

Auu, nisam znala da je tako bitno da se ne uspavljuje na siki...a sad zasto, ne znam ni ja, ali znam da bih je nekad rado stavila u krevetic da sama zaspi <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kako si ga uspavljivala? Mada meni je danas, recimo, zaspala na flasicu.

Auu, nisam znala da je tako bitno da se ne uspavljuje na siki...a sad zasto, ne znam ni ja, ali znam da bih je nekad rado stavila u krevetic da sama zaspi <_<

Od pocetka se uspavljuje u velikom nasem krevetu, posle ga prebacimo u njegov krevetic. On je nama dok je bio tako mali se uspavljivao tako sto ga spustim na krevet i pustim da se uspava. Sa tri meseca je poceo da koristi cuclu da zaspi, tad smo se navikavali na Pavlika, i to nam je tad bilo spas. Uvek ga stavimo na krevet, ugasimo svetlo, i spavanje... Nekad kad je nervozan ljusnemo i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od pocetka se uspavljuje u velikom nasem krevetu, posle ga prebacimo u njegov krevetic. On je nama dok je bio tako mali se uspavljivao tako sto ga spustim na krevet i pustim da se uspava. Sa tri meseca je poceo da koristi cuclu da zaspi, tad smo se navikavali na Pavlika, i to nam je tad bilo spas. Uvek ga stavimo na krevet, ugasimo svetlo, i spavanje... Nekad kad je nervozan ljusnemo i to je to...

ljusnemo znaci ???? :rolleyes: Nije valjda ono sto mislim. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sa lukom je bilo mucenje i nosanje do... ne znam vise ni sama, skoro 2god. on je i kao beba bio problematican sto se tice spavanja, kako nocnog tako i dnevnog. kao beba nije NIKAKO spavao preko dana, zaspi-probudi se i tako u nedogled.. tak je negde sa 10-11 meseci poceo da spava oko podne. nocu se i dalje cesto za nesto budio.

pa i to prodje.. zato je kako je to proslo dosla faza od 4h dnevnog spavanja. zaboravim da imam dete. skuvam, sredim stan, odmorim se i cesto se desilo da ga budim kad prodje 4h spavanja. onda je poceo i nocu lepo da spava. sad je vec super. nikada ne leze sam da spava uvek neko legne sa njim, tako smo ga naucili. prvo dete pa napravi covek gresku ali ok..

ovaj mali sad uvece posle kupanja sisa i spustim ga u krevetac. nekad samo zaspi odma nekad mu dam cuclu.. kako god da bude, sad kako je Luka vec porastao vidim kako nam izmice. izmice u smislu da raste i ne mazi se vise kao pre i ne zalim za 'godinama' nosenja. ocas posla porastu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ljusnemo znaci ???? :rolleyes: Nije valjda ono sto mislim. :unsure:

Ne znam šta misliš :unsure: ali ljušnemo je ono: stavim ruku na krevet i ljušnem ga malo, i tad obično zaspim pre njega... :D

Sad se već neki mesec uspavljuje bez cucle, pa je varijanta - legne i zagrli me, ili mi okrene leđa i uspava se, tako da smo mi imali sreće ;)

Nemoj samo da se opterećuješ (ja ti pričam a ja prva jesam), ništa time ne dobijaš, sve to mora da prođe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ljusnemo znaci ???? :rolleyes: Nije valjda ono sto mislim. :unsure:

Ne znam šta misliš :unsure: ali ljušnemo je ono: stavim ruku na krevet i ljušnem ga malo, i tad obično zaspim pre njega... :D

Sad se već neki mesec uspavljuje bez cucle, pa je varijanta - legne i zagrli me, ili mi okrene leđa i uspava se, tako da smo mi imali sreće ;)

Nemoj samo da se opterećuješ (ja ti pričam a ja prva jesam), ništa time ne dobijaš, sve to prođe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam šta misliš :unsure: ali ljušnemo je ono: stavim ruku na krevet i ljušnem ga malo, i tad obično zaspim pre njega... :D

Sad se već neki mesec uspavljuje bez cucle, pa je varijanta - legne i zagrli me, ili mi okrene leđa i uspava se, tako da smo mi imali sreće ;)

Nemoj samo da se opterećuješ (ja ti pričam a ja prva jesam), ništa time ne dobijaš, sve to mora da prođe ;)

to je i kod nas sa Lukom, od kad je poceo da spava lepo. i nista mi nije draze i lepse od toga. pa me grli i govori mamice moja ljubavi volim te puno puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam šta misliš :unsure: ali ljušnemo je ono: stavim ruku na krevet i ljušnem ga malo, i tad obično zaspim pre njega... :D

Sad se već neki mesec uspavljuje bez cucle, pa je varijanta - legne i zagrli me, ili mi okrene leđa i uspava se, tako da smo mi imali sreće ;)

Nemoj samo da se opterećuješ (ja ti pričam a ja prva jesam), ništa time ne dobijaš, sve to mora da prođe ;)

E sad mi je lakse, ja sam imala na umu potpuno nesto desetooooo :rolleyes:

Ja sam svjesna da grijesim, da bih mogla da je odviknem od usp na siki i to cu probati cim nas dvije budemo same (trenutno smo kod bake i deke <_<

Svidja mi se kako ti uspavljujes svog bebana <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj je kao manji nosao se ima mesec dana mene zagrli i tako mi legi na ramenu ja malo ljuljnem i spava .....al sto kaze ivana to je sad i kad prodje zalicemo ...

Ovo cesto cujem tako da se ne opterecujem puno...pa iako znam da nekad pogresno postupam, uzivam u svemu sa svojom dusom <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad mi je lakse, ja sam imala na umu potpuno nesto desetooooo :rolleyes:

Ja sam svjesna da grijesim, da bih mogla da je odviknem od usp na siki i to cu probati cim nas dvije budemo same (trenutno smo kod bake i deke <_<

Svidja mi se kako ti uspavljujes svog bebana <_<

t4801.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja Teodora je u pocetku spavala uz sisu, onda kad su tetke, babe i ostali poceli da je nosaju, onda je na rukama htela zaspati, a onda sam joj nasla foru pored cucle koju je htela, ceskanje po ledjima i glavi, nezni i lagani pokreti prstiju mojih. Od tada, nikad vise nije htela na rukama niti njihanje ili bilo sto drugo. Naravno, ranije sam je odbila i od cuce i od pelena, ali sve u svoje vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.