Elektronski aspirator za nos, Diafit

odgovora

Objavljeno

Drage mame, da li imate iskustva sa ovim aspiratorom za ciscenje decijeg nosica? Dosadilo mi da vucem usisivac za sobom, kupila bih ovaj! Interesuje me da li je po snazi jaci ili slabiji od aspiratora koji se montira na usisivac? Sa usisivacem sam zadovoljna, ali ako postoji laksi nacin, sto da ne?! Pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se cini da je jedina prednost ovog aparatica (osim pratkicne) sto ne proizvodi veliku buku. E sad, zbilja nemam iskustva sa njim da bih ti mogla reci da li bolje funkcionise od ovog sto ide na usisivac. Iskreno, mnogi pedijatri najpre preporucuju ovaj na usisivac... Stvarno nisam pametna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam citala o njmu kazu da je ok, ja sam ga trazila u mom gradu ali ga nema!!! Pa sam zato kupila onj aspirator ciji kraj ide u majcina usta, te ti sam podesavas jacinu i duzinu. Ja sam stvarno zadovoljna, to sam kupila po preporuci apotekarke i nisam se pokajala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je aspirator za izvlacenje sekreta iz nosica veoma vazan.Pogotovo za male bebe koje su stalno u lezecem polozaju.Kada je Jana imala dva meseca kupila sam elektricni aspirator.Naravno u mom gradu ga nije bilo,pa sam narucila putem telefona i stigao je za 1 dan.Mislim da su obicni aspiratori veoma opasni za male bebe,jer kada roditelji vuku usnama ili rucno,mogu da stvore jak vakum,sto izaziva bol kod beba.Znam slucajeva gde cak i potece krv.Zato elektricni aspir.ima doziran vakum na 50kPa koji je potpuno bezopasan.Ima tri nastavka koji se menjaju zavisno od gustine sekreta i starosti deteta,koji se mogu cak sterilisati otkuvavanjem.Dodala bih jos da pojedini roditelji guraju ove pipke deci skroz u nozdrvu sto nebi smelo NIKAKO,znam samo da su mi predstavnici proizvodjaca rekli da se vrh pipka stavi samo na pocetak nozdrve i zadrzi najvise 5 sekundi,nikako unutra.Zadovoljna sam ovim proizvodom mada sam ga samo jednom koristila na Jani jer nije bilo potrebe za vise.Ako neko zeli mogu dati broj na koji moze da se naruci i poslati sliku kako izgleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame i Danka,

cekajuci Godoa, posto danima niko nije odgovarao da li ima iskustva, odlucih se da okusam srecu i kupila sam ga. Zadovoljna sam, za nijansu slabije vuce od usisivaca ali uradi posao. Drago mi je da vidim da je neko imao pozitivno iskustvo, pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame i Danka,

cekajuci Godoa, posto danima niko nije odgovarao da li ima iskustva, odlucih se da okusam srecu i kupila sam ga. Zadovoljna sam, za nijansu slabije vuce od usisivaca ali uradi posao. Drago mi je da vidim da je neko imao pozitivno iskustvo, pozdrav

E pa super,ja sam se samo razocarala,sto nije bas tako besuman kako kazu,ipak po malo drci,ali srecom mojoj bebi je to smesno.Ato sa usisivacem ne mogu da verujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka,

starije dete mi ima skoro tri godine, za nju je usisivac spas, nakon sto je napunila godinu dana, i to po savetu pedijatra, pa ne vidim nista lose u tome. Ne smeta mi sto bruji, samo kad izvlaci. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka,

starije dete mi ima skoro tri godine, za nju je usisivac spas, nakon sto je napunila godinu dana, i to po savetu pedijatra, pa ne vidim nista lose u tome. Ne smeta mi sto bruji, samo kad izvlaci. :)

nista strasnije nisam cula.kada mi nesto zapusi u usisivacu ja skinem papucici stavim ruku na cev,da napravi vakum,i to je bas jako kada mi vuce kozu,isto kada slucajno zakacim nesto platneno bukvalno uvlaci,nije mi jasno kako neko to moze koristiti za decu,dok elektricni aspirator prosto vakum ne osecas a za sekret je sasvim dovoljno.Mozda da probate sa pumpom za vodu.P.S.izvinjavam se svim roditeljima ako ta spravica nekako ogranicava vakum koji vuce sekret.(ono sto se povlaci usnama ili rukom ipak i donekle razumem i to je ok)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nista strasnije nisam cula.kada mi nesto zapusi u usisivacu ja skinem papucici stavim ruku na cev,da napravi vakum,i to je bas jako kada mi vuce kozu,isto kada slucajno zakacim nesto platneno bukvalno uvlaci,nije mi jasno kako neko to moze koristiti za decu,dok elektricni aspirator prosto vakum ne osecas a za sekret je sasvim dovoljno.Mozda da probate sa pumpom za vodu.P.S.izvinjavam se svim roditeljima ako ta spravica nekako ogranicava vakum koji vuce sekret.(ono sto se povlaci usnama ili rukom ipak i donekle razumem i to je ok)

Danka,

to je sistem cevi, pa se pritisak znatno smanjuje i kad krajnji deo cevi sa kojom usisavas sekret stavis sebi na obraz ili ruku, to je neuporedivo ali neuporedivo slabije, nema pojma sa tim sto opisujes kad sa krajnjim delom cevi uvuces nesto. Pa zar bi pedijatri savetovali nesto sto nije dozirano i dobro? I zar bi roditelji koristili ista sto njihovoj deci skodi. NEMA SANSE! Nadam se da ces imati prilike da kod neke od prijateljica vidis ovo pa ce ti biti jasno o cemu pricamo. Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka,

to je sistem cevi, pa se pritisak znatno smanjuje i kad krajnji deo cevi sa kojom usisavas sekret stavis sebi na obraz ili ruku, to je neuporedivo ali neuporedivo slabije, nema pojma sa tim sto opisujes kad sa krajnjim delom cevi uvuces nesto. Pa zar bi pedijatri savetovali nesto sto nije dozirano i dobro? I zar bi roditelji koristili ista sto njihovoj deci skodi. NEMA SANSE! Nadam se da ces imati prilike da kod neke od prijateljica vidis ovo pa ce ti biti jasno o cemu pricamo. Pozz

Aaaaaaaaaaaa ok onda,bas moram negde pogledati kako to funkcionise.OK,OK sad mi je vec prihvatljivije,ipak sam se izvinila ako gresim. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je aspirator za izvlacenje sekreta iz nosica veoma vazan.Pogotovo za male bebe koje su stalno u lezecem polozaju.Kada je Jana imala dva meseca kupila sam elektricni aspirator.Naravno u mom gradu ga nije bilo,pa sam narucila putem telefona i stigao je za 1 dan.Mislim da su obicni aspiratori veoma opasni za male bebe,jer kada roditelji vuku usnama ili rucno,mogu da stvore jak vakum,sto izaziva bol kod beba.Znam slucajeva gde cak i potece krv.Zato elektricni aspir.ima doziran vakum na 50kPa koji je potpuno bezopasan.Ima tri nastavka koji se menjaju zavisno od gustine sekreta i starosti deteta,koji se mogu cak sterilisati otkuvavanjem.Dodala bih jos da pojedini roditelji guraju ove pipke deci skroz u nozdrvu sto nebi smelo NIKAKO,znam samo da su mi predstavnici proizvodjaca rekli da se vrh pipka stavi samo na pocetak nozdrve i zadrzi najvise 5 sekundi,nikako unutra.Zadovoljna sam ovim proizvodom mada sam ga samo jednom koristila na Jani jer nije bilo potrebe za vise.Ako neko zeli mogu dati broj na koji moze da se naruci i poslati sliku kako izgleda

A jel smem pitati za cenu????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel smem pitati za cenu????

Aspirator je oko 3900 din,+ dostava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nista strasnije nisam cula.kada mi nesto zapusi u usisivacu ja skinem papucici stavim ruku na cev,da napravi vakum,i to je bas jako kada mi vuce kozu,isto kada slucajno zakacim nesto platneno bukvalno uvlaci,nije mi jasno kako neko to moze koristiti za decu,dok elektricni aspirator prosto vakum ne osecas a za sekret je sasvim dovoljno.Mozda da probate sa pumpom za vodu.P.S.izvinjavam se svim roditeljima ako ta spravica nekako ogranicava vakum koji vuce sekret.(ono sto se povlaci usnama ili rukom ipak i donekle razumem i to je ok)

Onaj što se povlači ustima nema tu snagu kao ovaj sa usisivačem, al kao što je Torbica već napisala, to je sistem cevi koji ublažuje taj vakum, moje dete sam uzme i izvlači sadržaj iz nosa. Ukoliko mi se učini jakim, ja smanjim jačinu na usisivaču :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onaj što se povlači ustima nema tu snagu kao ovaj sa usisivačem, al kao što je Torbica već napisala, to je sistem cevi koji ublažuje taj vakum, moje dete sam uzme i izvlači sadržaj iz nosa. Ukoliko mi se učini jakim, ja smanjim jačinu na usisivaču :lol: :lol: :lol:

Maki moras priznati da je to stvarno smesno,a meni i na prvi pogled zastrasujuce.Ali ok,shvatila sam kako to funkcionise i ok

Ali meni je to grozno sama pomisao da palim usisivac da vadim detetu sekret iz nosa :lol: :lol: :lol: ,al ok.SAIGURNA SAM DA NIKO NEBI NANEO ZLO SVOM DETETU,ZATO PODRZAVAM. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki moras priznati da je to stvarno smesno,a meni i na prvi pogled zastrasujuce.Ali ok,shvatila sam kako to funkcionise i ok

Ali meni je to grozno sama pomisao da palim usisivac da vadim detetu sekret iz nosa :lol: :lol: :lol: ,al ok.SAIGURNA SAM DA NIKO NEBI NANEO ZLO SVOM DETETU,ZATO PODRZAVAM. :)

I meni je u početku bilo to nezamislivo, al pošto smo imali jako velike probleme, nije mi preostalo ništa drugo nego da kupim...a prvo što sam uradila jeste da sam isprobala aparat na sebi... i od tad i ja kad imam problema sa začepljenim nosom koristim aspirator.... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je aspirator za izvlacenje sekreta iz nosica veoma vazan.Pogotovo za male bebe koje su stalno u lezecem polozaju.Kada je Jana imala dva meseca kupila sam elektricni aspirator.Naravno u mom gradu ga nije bilo,pa sam narucila putem telefona i stigao je za 1 dan.Mislim da su obicni aspiratori veoma opasni za male bebe,jer kada roditelji vuku usnama ili rucno,mogu da stvore jak vakum,sto izaziva bol kod beba.Znam slucajeva gde cak i potece krv.Zato elektricni aspir.ima doziran vakum na 50kPa koji je potpuno bezopasan.Ima tri nastavka koji se menjaju zavisno od gustine sekreta i starosti deteta,koji se mogu cak sterilisati otkuvavanjem.Dodala bih jos da pojedini roditelji guraju ove pipke deci skroz u nozdrvu sto nebi smelo NIKAKO,znam samo da su mi predstavnici proizvodjaca rekli da se vrh pipka stavi samo na pocetak nozdrve i zadrzi najvise 5 sekundi,nikako unutra.Zadovoljna sam ovim proizvodom mada sam ga samo jednom koristila na Jani jer nije bilo potrebe za vise.Ako neko zeli mogu dati broj na koji moze da se naruci i poslati sliku kako izgleda

Jel mozes poslati broj i sliku da vidim kako izgleda,jer mi smo se bas namucili od rodjenja sa izvlacenjem sekreta iz nosica.Koristimo plasticnu pumpicu,JAKO MI JE ZAO BEBCA KOLIKO SE MUCI !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel mozes poslati broj i sliku da vidim kako izgleda,jer mi smo se bas namucili od rodjenja sa izvlacenjem sekreta iz nosica.Koristimo plasticnu pumpicu,JAKO MI JE ZAO BEBCA KOLIKO SE MUCI !

http://www.diafit.rs/index.php/produkt_asp.../aspirator.html

Ovde je sve lepo objasnjeno ali i kada budes narucivala i oni ce ti sve objasniti.Moja Jana ga se trenutno mnogo plasi i cak kada je iskljucen bezi.

br:011 361 3641

069 361 3641

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milar ja sam napisala svoje iskustvo.Ne koristimo ga srecom jer na ne treba.Super je stvarcica samo sto je dosta bucan i vibrira,pa se od toga deca uplase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu samo da kazem; svaka cast onome ko ovo izmisli ! Stvar je super! Prokuvala sam vodu sa morskom soli i sipala u nos umesto fizioloskog te posle upotrebila ovu spravicu. Sve je izvuklo i beba normalno dise. Preporucujem svakom. Inace, nije bilo mnogo skuplje od onoga sto se izvlaci na usta sa druge strane'- znate na sta mislim...

Koja mu je cena ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ovaj platila 25 dolara. Ocekivala sam da ce biti i skuplji tako da sam zadovoljna kako sam prosla. Pretpostavljam da moze i u Srbiji da se nadje slican, a ako ne uvek postoji internet.

To je emnogo jeftino.Ja sam onaj platila oko 40 eura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ovaj platila 25 dolara. Ocekivala sam da ce biti i skuplji tako da sam zadovoljna kako sam prosla. Pretpostavljam da moze i u Srbiji da se nadje slican, a ako ne uvek postoji internet.

Ima sigurno , mi smo sad vec malo veliki i malo jaci pa mi se otima i neda da mu izvlacim ovim na usisivac , pa sam mislila da pokusam sa tim , ako nista makar je laksi za rukovanje, kad imas i nemirnu bebu i usisivac malo teze ide :)

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sa usisivacom ne mogu ni zamisliti kako izgleda.

Joj nas je to spasavalo neprespavanih noci , Marko spava na stomaku pa mu sav sekret skuplja u nosu i budi se kad vise ne moze da dise , pa smo onda pred spavanje izvlacili usisivacem i mirni smo do jutra ... ali sad vise ne dozvoljava ... bojim se da ce tako biti i sa ovim ali moramo pokusati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uhh to za usisivac je spas!! Moj isto jedno vreme nije hteo onda mu ja dam da izvuce sam,slabo on to gurne ali ajde onda ga ja na kraju savatam pa na silu,brzo prodje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji je bolje uzeti elektricni ili na ususuvač (koju marku).?Ovaj običan ručni nema efekta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Električni aspirator je sjajna stvar, odlično bebama izvlači sekret iz nosa, naravno kad nam dozvole da im to radimo. Ja sam prvo koristila onaj običan aspirator kojim se sekret iz bebinog nosića izvlači ustima, ali nekoliko puta sam primetila krvav trag u sekretu, očigledno sam to prejako izvlačila. Onda sam pre mesec dana kupila električni (Prizma Kragujevac) i shvatila da je električni bolji; ne razmišljate da li je vakuum prejak ili nije dovoljno jak. Medjutim moj bebac je navikao na onaj potpuno bešuman i vrišti čim pritisnem dugme na električnom. On proizvodi vrlo tihu vibraciju, ali i to malo mu smeta kad je prehladjen i plačljiv, tako da smo se vratili starom aspiratoru, samo što mu sad mnogo slabije izvlačim sekret iz straha da mu ne raskrvarim nosić. Ako neko želi da kupi aspirator neka mi se javi, on je pod garancijom naredne 2 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.