Na koji nacin uspavati bebu?

odgovora

Objavljeno

opet nista od sapvanja.. sirup nocas nije odradio stvar.. evo pravimo zurku od trojke... ne zna se do kad... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A do trojke? kad si mu dala sirup?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

do trojke se budio 2 puta, u 22:30 se uspavao a sirup popio u 22.. prosle noci opet isto, na svaka dva sata budjenje.... a juce i danas preko celog dana, borba da bi se uspavao.. na oci ne vidi. ne dozvoljava ni da se ljulja ni dok sisa nece da zaspi.. samo se dize, puzi, hoda zmureci...strasno... nadam se da to nece ostviti neki trag po zdravlje.. :( nije spavao jutros od 10:15 oko 14 probao da se uspava, ali je pola sata dremao na ocevom ramenu kao papagaj, jer nije dozvolio da se spusti u krevet... i evo pre pola sata savladao ga je san.. mislim bas mi ga je zao... i evo sad gledam do kad ce....

tantum verde uspela par puta da prsnem..ali kako vidi da prinosim tako pocinje bacanje, panika, vriska...

posto je tema nacin uspavljivanja.... recimo da spavanje u kolima pali.. ali samo dok se vozi cim stajemo prestane spavanje..i jednom je uspesno unesen do sobe ali se probudio... drugih nacina nema ... jednostavno horor pri svakom uspavljivanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To su sve muke njihove od zuba.

Nama je pomagao sirup za toliko da sastavi koliko mu je i dejstvo za bol,oko 4 sata. Njega ocigledno drzi i euforija i nervoza. Mukica mala. :(

Jel glodje nesto preko dana? Jel mu dajes komad jabuke da glodje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa znam da moram da se pomirim sa tim, i meni je dr rekla da takvo je dete... asmo mi je zao jer se on kida, nerovzan je kenjkav i nista ga ne moze zabaviti a aktivan toliko da vec hoda....iako ima 8 ipo meseci..

moramo da izdrzimo.. i muz se malo vise ukljuico u uspavljivanje jer provaljuje da ne mogu sama vise...zaista mi nije dovoljno 4-5 sati sna ...

da dajem mu jabuku da gricka, hoce i plazmu, struze je zubicima... hoce koricu hleba... i naravno sve sto mu se najdje na putu stavlja.. u zadnje vreme stavlja kad mu obucem trenerku na rajsferslus, onaj deo kojim se vuce rajsferslus .. od muke valjda.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo 22 meseca i jos uvek sisamo. Plan mi je da je lagano odvikavam od dojenja, medjutim pitam se kako nocu da je tesim kada se budi? Pred spavanje se uspavljuje sisanjem, mada nekada je i ljujamo i pevamo joj i ona se lepo uspava. Ostaje problem nocnog budjenja koji traje od njenog 5.meseca, tj.od kada su poceli zubi da joj rastu. Od tada je mozda sveukupno prespavala celih 5 noci. I kada zakmeci ja joj dam da sisa i ona se tako umiri. Pokusali smo ljuljanjem, ali to je mozda smiri prvi put, vec drugi put kada krene da kuka ako ne sisa se desi najgori moguci scenario-trajno se probudi i vileni naredna dva sata!!! Spava sama u svom kreveticu do prvog budjenja,a onda je prebacujem kod sebe jer se posle budi jos barem par puta i ne isplati mi se da je bunovna prenosim. U vrticu je samo spuste u krevet i super zaspi, danju je isto ljuljamo i mirno spava posle, ali nocu se budi i jedina uteha je sisanje. Da li imate neki predlog kako da je ponovo uspavam bez sisanja? Flasicu i cuclu nikada nije htela, mleko ne voli, a sok joj ne bih davala u toku noci... A nemam srca da je pustim da place... Mada sam sigurna da i kada bih je pustila da bi se ona probudila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedina sansa je da ne sisa pred spavanje. ;) Tako se nece ni buditi. To je moje iskustvo.

Inace, cstitam ti od srca sto dojis!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedina sansa je da ne sisa pred spavanje. ;) Tako se nece ni buditi. To je moje iskustvo.

Inace, cstitam ti od srca sto dojis!!!

Hvala! ;) Pa ne znam, nadam se da si u pravu, mada par puta kada smo je ljuljali pred spavanje opet mi se budila... Mozda jednostavno kada kompletno prestane da sisa nauci i sama da se ponovo uspava... Ili se to samo ja tesim! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ili da je neko drugi uspava a ne ti. ;) Nema sta da se tesis. I ja sam tako dramila, pa sam na kraju otkrila da je sve stvar moje cvrste odluke. Bilo bi, naravno, lakse kada bi prihvatila flasicu, ali u tom slucaju bi opet trebalo da ti ne budes u blizini i da joj neko drugi da tu flasicu, pa da nema alternativu.

Isto tako, nemoj je uspavljivati uvece. Sacekaj jedno vece, sad za vikend da vidis kada ce sama da zaspi. Nek se igra koliko hoce i dokle hoce, ali ce u jednom trenutku zaspati.

E, sad, ako joj nisu svi zubi izrasli, budice se kako god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ili da je neko drugi uspava a ne ti. ;) Nema sta da se tesis. I ja sam tako dramila, pa sam na kraju otkrila da je sve stvar moje cvrste odluke. Bilo bi, naravno, lakse kada bi prihvatila flasicu, ali u tom slucaju bi opet trebalo da ti ne budes u blizini i da joj neko drugi da tu flasicu, pa da nema alternativu.

Isto tako, nemoj je uspavljivati uvece. Sacekaj jedno vece, sad za vikend da vidis kada ce sama da zaspi. Nek se igra koliko hoce i dokle hoce, ali ce u jednom trenutku zaspati.

E, sad, ako joj nisu svi zubi izrasli, budice se kako god.

Imamo sve zube sem petica, trojke jos malo pa su do kraja izbile. Cekam da izbiju skroz, jer pokazuje mi u toku dana da je bole zubi, pa da onda krenem sa odvikavanjem od dojenja. Hvala na savetima javicu kako napredujemo... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, nama su petice izasle sa 2 gdoine i par meseci. Imas temu Petice u podforumu zubi, pa vidi sta moze da te ceka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.