Na koji nacin uspavati bebu?

odgovora

Objavljeno

Nosim je i pevam joj jednu te istu pesmicu dok se ne smori i ne zaspe :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Generalno Elena jako brzo zaspi za te dve dnevne dremke, 5-10 minuta max, a uvece uglavnom zaspi dok pije mleko. Nocu se budi uglavnom samo kad je gladna pa isto zaspi uz flasicu, izuzetak zadnjih par dana kad je zubici muce, onda je nunam i stavim izmedju nas u krevet i tako zaspi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam tako do prije mjesec dana. Sin ima skoro godinu, pa sam ga morala odvići od nosanja jer sam trudne i ne mogu da ga nosam više. Sad se valjamo po krevetu dok ne zaspi, nekad i po sat vremena. Ali lakše je jer ležim i igram se s njim. Sad uopšte više neće da se nosi, skroz se odvikao. A ludili smo i ja i mm. :D:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam tako do prije mjesec dana. Sin ima skoro godinu, pa sam ga morala odvići od nosanja jer sam trudne i ne mogu da ga nosam više. Sad se valjamo po krevetu dok ne zaspi, nekad i po sat vremena. Ali lakše je jer ležim i igram se s njim. Sad uopšte više neće da se nosi, skroz se odvikao. A ludili smo i ja i mm. :D:lol:

Joj i ja sam se neki dan zapitala dokle cu je ovako uspavljivati, jeste da brzo zaspi ali stvarno je teska vec, jos kad se onako sva opusti imam osecaj kao da je duplo teza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da, ruke da ti odvali... hahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se obicno nosimo,ali postoji koji dan kad se brze spava u kolicima,nikad isto,mozda je do sad ili dva puta zaspao sam...sve bi dala da je uvek tako... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

preko dana zajedno dremamo, a uvece tusiranje i u njen krevet i sama zaspi :) ne voli da se nosa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ga stavim u krevetac, tutnem mu ceclu i zatrpam ga igrackama... ne znam ni kad je zaspao, samo se prevrne kad ga smore igracke i kunja :P

Kad je nervozan mazim ga iljubim, to ga smiri, a taja mu prica kojekakve price, koje beban obozava da slusa :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi se nosimo i uspavljujemo. nesto mu pevusim ili samo sssssss, nananana, i jako brzo zaspi. uvece nekad zaspi i sa igra se sa svojom kravicom ali to je retkost.

Luku sam skoro do godine i onda smo poceli zajedno da lezimo i tako zaspi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin sto se uspavljivanja tice je divota od bebe , nikad nije trajalo duze od 10 minuta i retko kad se nosimo i ljiljamo , legnem pored njega na bracnom lezaju i nezno ga ljubim u obrazcice da bi se smirio , jer se vrti i prevrce po krevetu ko blesav , cim se tako smiri posto je velika maza i voli da se ljubi i mazi , on zaspi za par minuta . smesan je kad ja pomislim da je zaspao jer se tako smiri i zatvori okice , ja prestanem da ga ljubim a on otvori okice i kaze : "m" :D bas tako zvuci a to znaci jos :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj sva sam se razneznila citajuci kako uspavljujete bebice.

Ja sam u prva dva meseca Nadju nosila i vrtela nekoliko uspavanki u krug dok se ne uspava i trajalo je po sat vremena.Sada preko dana se uspava u autosedistu sama,sa dudom,gledajuci tv,a uvece je obavezno kupanje,jer bez toga ne moze da se uspava,pije mlekce i pevam joj samo jednu uspavanku,moju omiljenu,i uspavka se za deset minuta.Nocu kada rucka joj ne pevam,rucka i sama se u mom narucju uspava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin sto se uspavljivanja tice je divota od bebe , nikad nije trajalo duze od 10 minuta i retko kad se nosimo i ljiljamo , legnem pored njega na bracnom lezaju i nezno ga ljubim u obrazcice da bi se smirio , jer se vrti i prevrce po krevetu ko blesav , cim se tako smiri posto je velika maza i voli da se ljubi i mazi , on zaspi za par minuta . smesan je kad ja pomislim da je zaspao jer se tako smiri i zatvori okice , ja prestanem da ga ljubim a on otvori okice i kaze : "m" :D bas tako zvuci a to znaci jos :D

Jaaaaaaaaoj ja sam se totalno istopila!

Ja obozavam da ljubakam bebana i ljubim ga stalno od kad se rodio, i mazim po glavi. Nikad ga nisam tako uspavala, ali ponekad se nocu probudi i zakcemi, onda ga samo cmoknem par puta u celo i glavicu i on se smiri i nastavi da spava. Mislim da oseti neku sigurnost i opusti se, a sto se ljujuskanja tice nikada ga niko nije ljuljuskao. Moja mama je pokusala da ga uspava par puta ljuljuskanjem i samo se jos vise rasplace i uplasi jer ne zna sta ga je snaslo, ali zato cim ga pomazis smiri se... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaaaaaaaaoj ja sam se totalno istopila!

Ja obozavam da ljubakam bebana i ljubim ga stalno od kad se rodio, i mazim po glavi. Nikad ga nisam tako uspavala, ali ponekad se nocu probudi i zakcemi, onda ga samo cmoknem par puta u celo i glavicu i on se smiri i nastavi da spava. Mislim da oseti neku sigurnost i opusti se, a sto se ljujuskanja tice nikada ga niko nije ljuljuskao. Moja mama je pokusala da ga uspava par puta ljuljuskanjem i samo se jos vise rasplace i uplasi jer ne zna sta ga je snaslo, ali zato cim ga pomazis smiri se... :)

To je i moja mama pokusavala :) I to ga stavi da legne preko celog jastuka i mlati ga levo desno kao na ringispilu :D A to cmakanje i ljubljenje je mm provalio jos kad je Markic imao 2-3 meseca , od tad se ovako uspavljujemo , smirujemo kad nas muce zubici ...Mislim da su rituali kod beba jako bitni , i da tako beba stice neke navike i prihvata to kao rutinu a ne moranje ... Ma samo im treba naci zicu i sve ide lako a moze da bude uzivancija i za bebe i za roditelje .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bebana mazila po glavi jos u porodilistu, i cim mi ga donesu na podoj i pocnem da ga mazim on zaspi! Nisam uopste kapirala da ga ja tim mazenjem po kosici ustvari uspavam, a jos pitam sestre cime drogiraju moju bebu kad on uvek kod mene spava i nece da siki! laughing13.gif

Kad smo dosli kuci nikome nisam davala da ga ljuljuska, drmusa i slicno, samo da ga maze po glavici i tako smo ga razmazili...

Millar oni u svakom slucaju moraju ponekad i da placu. Primetila sam da ovaj moj cvrcak ponekad stvarno mora da se isplace, pokusavala ja da ga uspavam ili ne. S' tim sto mnogo lakse i brze ide u krevecu ili lezaljci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strahinju uspavati postala je nemoguca misija... mesec dana unazad, izasli su mu zubi i mislila sam da ce prestati da vristi nocu, i budi na 2-3 sata... sad se budi na sat vremena.. cele bozije noci, umoran je glava mu pada, a uspavljivanje je sve teze i teze, ko da je spavanje nesto lose pa se bori i place, srce mi se cepa, i u trenutku posizim jer ne znam vise sta da radim... dokotri kazu da je takvo dete.. a ja to ne mogu da shvatim... da li je moguce da ne postoji nista cime bih mogla da mu pomognem.... svaki dan, svako vece ista tortura prilikom spavanja... kad je bio maldji bilo je lakse, sad ima 8 meseci i prosto bih plakala od muke... ne pomaze ni da ga prenesem kod mene.. sisa, ali ne moze celu noc da sisa jer je pun..neki dan je spavao svega 3-4 sata... preko dana jako slabo i uvece ga usapvljujem kao da spava malo duze on se posle 45 minuta budi i od 10 do 2 po ponoci nije se uspavao.. :( ne znam da usapvam svoje dete, ni fen, ni kola, ni pevanje, ni ljuljanje.. ne znam kako izdrzava da ne spava jer ja ne mogu vise, i dve babe i otac.. i svu smo ukljuceni... uzas.. a on sa 8 meseci vec se sam dize uz namestaj i hoce da hoda i ludo je aktivan.. umesto da spava kao jagnje on divlja... daj boze da uskoro prodje.. jer je trauma kad kod treba da se uspavljuje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm..šta da ti kažem...sve smo prošle kroz to...jednostavno naiđe period kada im je zanimljivije biti budan...strpi se, proći će... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mozda ga jos uvek muce zubi? To sto su izbili ne znaci da ga vise ne muce. Jesi li probala da mu das paracetamol pred spavanje?

Jasno mi je da se tesko uspava je je aktivan, ali mi nije jasno to cesto budjenje. Mi smo imali taj period kada se budio na svakih pola sata, pa na sat. Prvi put kad sam mu dala paracetamol pola sata pred spavanje, spavao je 4 sata u cugu, budio se da sisa i nastavljao da spava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa nisam probala paracetamol.. moracu, moram sve da probam jer poludecu... a najgore je sto svi dodju i pametuju.. puca mi glava od komentara.. evo danas je spavao samo od 12 do 14 h, probala oko 17 da ga uspavam nije hteo, u 20 nije mogao da izdrzi okupala sam ga, i usapvao se za deset sekundi.. i probudio se u 21 kao da ga nesto muci... i evo jos uvek se igramo... :( nikako da nadje ritam ma koliko se trudila da mu ga nametnem... moram da s e pomirim sa tim.. bice lakse meni makar..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj sa lekom jednom pa ces odmah videti da li je to ili nije. Ako jeste, preko dana mu prskaj Tantum verde sprej za grlo ali na desni, a uvece lek. Ja sam jedno vreme davala i preko dana lek i spvao bi kao top 2 sata. ;)

Znam koliko si nervozna i koliko mogu svi da te smore zbog saveta, ali ti treba da pratis svoje dete i da njih sve otkacis.

Drugo nista ne pomaze. Samo njemu prebacujes svoju nervozu i onda ste oboje u masini. Prodje i to, veruj mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj sa lekom jednom pa ces odmah videti da li je to ili nije. Ako jeste, preko dana mu prskaj Tantum verde sprej za grlo ali na desni, a uvece lek. Ja sam jedno vreme davala i preko dana lek i spvao bi kao top 2 sata. ;)

Znam koliko si nervozna i koliko mogu svi da te smore zbog saveta, ali ti treba da pratis svoje dete i da njih sve otkacis.

Drugo nista ne pomaze. Samo njemu prebacujes svoju nervozu i onda ste oboje u masini. Prodje i to, veruj mi.

Ovo sam i ja radila, Tantum i Paracetamol. Jedno vreme sam mislila da on nikada nece spavati. Ali prodje naravno, samo budi strpljiva. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

veceras mu stavljam.... evo sad je vec proslo 4 sata od kakoje ustao i neumoran je nema ni naznaka spavanju, ali to me manje brine nego ovo nocno budjenje... mislim nocas se bukvalno budio na sat vremena... i onda mi dodje svekrva i kao pa stavi ga ti da spava :D mislim sta reci :D ne zelim da se nerviram... ali sam sve vise i vise umorna... niko ne zna da me zameni da se odmorim... a jel to (ako funksionise) nece da mu nesto smeta.. mislim jel ste vi to svake veceri davali paracetamol ili ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Davala sam mu do 7 dana svako vece, a posle po potrebi. Tako, kad vidim da je nervozan ili vise aktivan nego inace, dam mu preko dana (pred spavanje), pa onda vidim da je uvece ok ili obrnuto. Desavalo se da mu dam i u podne i uvece.

To je paracetamol. On se daje i za bolove, ne samo za temperaturu, kao sto mi pojemo aspirin. paracetamol ne ugrozava rad zeluca, te nije stetan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo sam i ja radila, Tantum i Paracetamol. Jedno vreme sam mislila da on nikada nece spavati. Ali prodje naravno, samo budi strpljiva. ;)

Je l' rano bebi od 4,5 meseci prskati tantum verde na desni? Ja bebcu mazem gel za desni na cuclu i kad pocne da sisa odmah se smiri i zaspi, ali u poslednje vreme to vise ne pali... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pravo osvezenje.. spavao je 5 sati bez budjenja.. nadam se da je zbog sirupa.. veceras opet pijemo... izasli su nam i gornji kecevi ali on je i dalje nervozan... znaci ako i veceras posle sirupa se ne budi.. slavicu :) nisam spavala 8 meseci duze od 3 sata u cugu... ufff

hvala za savet!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pravo osvezenje.. spavao je 5 sati bez budjenja.. nadam se da je zbog sirupa.. veceras opet pijemo... izasli su nam i gornji kecevi ali on je i dalje nervozan... znaci ako i veceras posle sirupa se ne budi.. slavicu :) nisam spavala 8 meseci duze od 3 sata u cugu... ufff

hvala za savet!!

pricaj mi o ne spavanju B) Daj mu sirup i prati situaciju.Cim vidis da je preko dana mirniji, nemoj mu davati. prosto,po potrebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.